Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Eagleal. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


alEagle
Meant to be Albanian.
Ndodheni në Eagleal
Të tjera

Vëndi Web
aleagle.altervista.org
AlbaniaBack::Beta

Legacy

Contents

Arkivat e disktumit

Ju lutem të përdorni këto "rregulla" përdorimi të thjeshta:

 • Ju lutem të mos bëni diskutime të shpërndara në faqe të ndryshme;
 • Në qoftë se ju shkruaj te faqeja juaj e diskutimit, përgjigjuni atje;
  Exceptions: Mund të përdorni të timen në rast urgjence
 • nënshkruani diskutimet (me --~~~~) —— [Firma Juaj ].Pershendetje

Redakto

Mund ta ndryshosh pak logon ose shenjen dalluese te birres stela "Skeda:Birrastela.gif". Kjo qe keni vendosur eshte logo e Stefani & Co. Nqs do duhet ta vendos une mund te ma thoni si ta vendos logon??? Faleminderit.

te lutem mos i fshi here tjeter artikujt qe gjen ne italisht pasi eshte thjesht ceshtje kohe qe ti perkthej ne shqip. kam vendosur te punoj shume per wikipedian pasi me pelqen si projekt, plus qe fus artikuj te cilet kane te bejne me profesionin tim. --Gencishehaj 21 Maj 2010 01:55 (CEST)

Per mua nuk ka problem, por projekti ka disa rregula (sidomos Wikipedia:Vini Re!). Te lutem te besh si thash siper, krijo nenfaqe si User:Gencishehaj/Titulli i faqes, dhe pasi te kesh mbaruar e sposton faqen te Titulli i vertet. --  eagleal  22 Maj 2010 05:37 (CEST)
E kisha kuptuar qe ishe nga fusha e informatikes (EPROM, Plc, etj). Nje peytje personale, neqoftese nuk do mos u pergjigj, çfare profesioni ke? Une jam nje web developer, bashke me gjera te tjera. --  eagleal  22 Maj 2010 05:40 (CEST)

Faqja Kryesore

Redakto

Pershendetje Eagleal, punat te mia ktu jan kry. Unë mendoj se kshtu do të përshtatet masëmirti. Pa ngjyra, pa figura,... --Mikullovci 2 Qershor 2010 20:35 (CEST)

Ndihmë!

Redakto

Ky përdorues 81.243.35.60 po përpiqet të sabotojë gjithë punën time, sepse une dikur fshiva dicka ofenduese qe ai kishte shkruar tek artikulli Matematika, ju lutem si burokrat merrni masa.Me respekt --Elio96 5 Qershor 2010 16:17 (CEST)

U pergjigja te faqja jote e diskutimit. --  eagleal  5 Qershor 2010 17:34 (CEST)

Emri im

Redakto

Tung, a mundesh ti me ma ndryshu emrin mbi Përdoruesi:Zsoni nga Përdoruesi:Mikullovci11? --Mikullovci 5 Qershor 2010 20:35 (CEST)

Sigurisht. Po te njoftoj se "Mikullovci" pa 11 eshte gjithashtu i gatshem. Je i sigurt qe do te vazhdosh me nderrimin e emrit ne "Mikullovci11"? --  eagleal  5 Qershor 2010 23:08 (CEST)
Po sigurt jam, se edhe në Wikipedia germane e kam Mikullovci11. --Mikullovci 6 Qershor 2010 16:56 (CEST)
 Y U bë: --  eagleal  6 Qershor 2010 17:00 (CEST)
Falemnderit. --Mikullovci 6 Qershor 2010 17:02 (CEST)

Pp semi-protected

Redakto

Dua tju kërkoj leje për përdorimin e kësaj stampe pp-semi-protected në artikujt e mi pasi kërcënohen vazhdimisht nga usera të parregjistruar. Me respekt --Elio96 6 Qershor 2010 07:52 (CEST).

Sugjeroj një hetim per sockpuppery per Kristiani95 dhe Kristiani59.--Jk2 6 Qershor 2010 16:23 (CEST)

Mendoj se kjo gjë është krejt qesharake e përse duhet bërë diçka e tillë?--Elio96 6 Qershor 2010 16:25 (CEST)

Elio99

Redakto

Blloko përdoruesin Elio99, ka krijuar user shumë të ngjajshëm me përdoruesin Elio96 (gjë që nuk është e lejuar) si dhe vandalizmi i tij nuk ka të ndalur. --Λeternus 8 Qershor 2010 00:45 (CEST)

Ska asnje problem me emra te ngjashem. Problemi eshte me sockpupetry per vandalizem. U bllokua. --  eagleal  9 Qershor 2010 12:27 (CEST)
Shiko këtë: Wikipedia:Username_policy#Similar_usernames --Λeternus 9 Qershor 2010 13:46 (CEST)
Blloko edhe Përdoruesi:Telio96. --Λeternus 9 Qershor 2010 13:57 (CEST)
Edhe këtë IP: 213.112.109.122 --Λeternus 9 Qershor 2010 16:08 (CEST)

Re:Rreth Fundi i botës

Redakto

Doja te thosha se ju me shtyte mua qe ta bej kete akt, per arsyen se askush nuk voton per propozimet e artikujve perfekte.--Kristiani95 9 Qershor 2010 15:27 (CEST)

Kete e kisha marre veshe (dhe ta shpjegova pse nuk kishte vota, ne jemi vullnetar nuk paguhemi), po doja te dija çfare eshte Wikipedia sipas pikepamjes tende. --  eagleal  9 Qershor 2010 21:50 (CEST)

Wikipedia eshte ky projekt gjigand qe i jemi futur te gjithe ne vullnetaret, per te krijuar nje enciklopedi te hapur, te lire, pa gabime, aq me afer utopikes. Wikipedia eshte, per mendimin tim, faqja me e shenjte e tere internetit. Ajo duhet mbrojtur nga çdo rrezik. Por gjithashtu, çdo perdorues, administratore e burokrat ka detyrime morale qe duhet t'i zbatoje, sidomos perdoruesit ne hierarki te saj, qe drejtojne dhe e mirembajne ate. Dhe, per mendimin tim duhet rritur numri i administratoreve. Wikipedia shqiptare ka nevoje per kete gje. --Kristiani95 9 Qershor 2010 22:01 (CEST)

Mund te me shpjegosh pse mendon se perveç kohes qe administratoret japin duke rregulluar gabimet e te tjerve dhe duke krijuar/modifikuar artikuj, kane obligime te tjera? Duha qe te kuptosh qe ne nuk e kemi per detyre, nuk kemi obligime. E bejme thjesht qe nje dite shqipefolesit te ken ku te kthehen per te mesuar fakte enciklopedike. Duha qe te kuptosh qe ne bejme administratoret se nuk ka njeri tjeter qe ti bej (kjo eshte arsyeja e vetme pse une jam akoma ketu, ndryshe do isha larguar perfundimisht). Ne te kunderten e atyre qe kane projektin (Wikimedia Foundation) une, si çdo vullnetar tjeter ketu, skam asnje fitim: as pasuri, as mirenjojtje.
Dua te kuptosh qe une nuk e perdore Wikipedian Shqiptare, keshtu qe nuk duhet te ndihem sikur duhet te kthej ndonje gje. Edhe neqoftese Wikipedia nuk do te ishte une mund te gjeja çfare po kerkoja edhe direkt nga librat, revistat, lajmet, etj. Kjo vlen per te shumicen ketu (sidomos per ne qe ishim/jemi me aktiv). --  eagleal  9 Qershor 2010 22:20 (CEST)
Sa per te dhen iden, une kam krijuar Stampa:Bio, nje nga stampat me "inteligjente" dhe complekse te programuara me sintaksin e Mediawikit. Po kjo sdryshon asgje. —  eagleal  9 Qershor 2010 22:25 (CEST)

Stampa CQuote

Redakto

Njatjeta, po perpiqem te shkruaj nje seksion qe permban kuotime. nuk po e gjej dot stampen cquote. nqs keni mundesi mund te shikoni pak kete ceshtje. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Aksoquant (diskutimiredaktime) 9 Qershor 2010 15:58 (CEST).

Shiko njeher {{cquote}}. E importova nga weikipedia angleze. --  eagleal  9 Qershor 2010 22:09 (CEST)

po punon ne rregull, faleminderit – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Aksoquant (diskutimiredaktime) 10 Qershor 2010 15:03 (CEST).

Votimi për Checkuser

Redakto

Mendoj se votat që janë grumbulluar mjaftojnë për ta nisur këtë hetim. --Λeternus 11 Qershor 2010 12:15 (CEST)

Votat jane te mjaftueshme, por koha nuk e di (nuk ka kaluar as nje jave), edhe pse sbesoj qe ndonjeri te ndryshoj vendim. Nga ajo qe nuk u vendos kohezgjatje, thash te merja si baze kohen e votimit per admin, qe eshte te pakten 15 dite (te kaluar keto, merret vendimi). Si thua te postoj te meta? --  eagleal  11 Qershor 2010 17:03 (CEST)
Ok, të presim 15 ditë pastaj ta bëjmë kërkesën te meta. --Λeternus 11 Qershor 2010 17:32 (CEST)
15 ditë kaluan, tani mund ta bësh kërkesën. --Λeternus 20 Qershor 2010 14:53 (CEST)
OK. Tani po vete. --  eagleal  20 Qershor 2010 19:46 (CEST)

Faqja Kryesore

Redakto

Qysh met puna per Faqen Kryesore: Përdoruesi:Mikullovci11/redakto. --Mikullovci 12 Qershor 2010 17:09 (CEST)

Me hapen pune me keto vandalizmet kete jave qe smund te merresha me te. Ti vazhdo para, ne qoftese do te kryesh modifikimet te Faqja Kryesore, hap nje votim te Wikipedia:Kuvendi. --  eagleal  12 Qershor 2010 21:49 (CEST)

Thanks for Natës

Redakto

Thanks, thanks, thanks for Natës. Your Eagle Figure is Haliaeetus leucocephalus (only lived in North America); but, True Eagle of Shqipëria is double-headed (Shqiponjë dykrenare) Aquila chrysaetos = Shqiponja e Gurëve. :-) --Kmoksy 12 Qershor 2010 23:40 (CEST)

Well yeah (I was inexperienced then  ). I now identify myself with Aquila heliaca (also called Eastern Imperial Eagle), because somewhat our eyes look similar File:Kaiseradler Aquila heliaca 2 amk.jpg (and why not also with this Skeda:Steinadler Aquila chrysaetos closeup2 Richard Bartz.jpg). Thanks for pointing out the Aquila chrysaetos. --  eagleal  13 Qershor 2010 01:07 (CEST)

Pershendetje

Redakto

Kerkoj leje per te vendosur pp-semiprotected ne te gjithe artikujt qe kam krijuar une, sepse kercenohen rendshem prej vandalizimit. Ju lutem, me ktheni sa me shpejt pergjigje.--Kristiani95 17 Qershor 2010 10:03 (CEST)

Kete sduhet te ma kerkosh mua direkt. Si thash me lart, meqense jane shume artikuj (disa i mbrojta), duhet te besh kerkese te Wikipedia:Kuvendi. --  eagleal  17 Qershor 2010 11:47 (CEST)

Tung Eagleal, a ka rregula kur munde mu be admin. A duhet me votim ose si shkon kjo. --Mikullovci 18 Qershor 2010 15:06 (CEST)

Po, ka votim. Kushtet per admin jane te WP:A#Kushtet. Te keshilloj te shikosh kandidimet e shkuara per te pare si zhvillohen. --  eagleal  18 Qershor 2010 21:15 (CEST)

Pershendetje

Redakto

Kjo eshte teresisht e padrejte. Ku i keni provat qe une kam vandalizuar faqet. Pse duhet t'i vandalizoj faqet e mia? Jam shume i zhgenjyer prej kesaj. Po njehere, si dolen qe accountet e ndryshem jane scokpuppetet e mi. Elio96 dhe Kristiani95 jane llogari teresisht te ndryshme. Ku i keni provat per kete? Jashte rregullores eshte edhe bllokimi me te padrejte i perdoruesve, ju po beni nje gafe. Mesa shoh kerkesen te check user, ajo thote likely. Te gjithe llogarite qe listoheshin jane persona qe jetojne ne Tirane, dhe te gjithe i njoh dhe e di fare mire qe nuk jami ata. Eshte turp per Wikipedian Shqip kur denon padrejtesisht njerezit per akuza te paverteta si sockpuppetry dhe vandalizem.

P.S E kuptoj qe do bllokohem, dua te di kohezgjatjen e saj.--Kristiani95 22 Qershor 2010 16:53 (CEST)

U pergjigja te Wikipedia:Kuvendi#Komente ([1]). --  eagleal  23 Qershor 2010 00:09 (CEST)

Nuk jam as une, as Elio96 qe i ka kryer vandalizimet, kjo eshte ajo qe ju nuk po kuptoni. Vandalizimet jane kryer nga nje perdorues tjeter me qe madje ka si origjine perdoruesin MyDelirium. Redaktimi i pare i ketij perdoruesi qene artikullin Matematika, ku nese gjurmon historine, ka shkruar shume batuta ofenduese, qe Elio96 i ka fshire. Qe prej asaj perdoruesi vandal ka filluar nje sulm te pergjithshem ndaj artikujve te Elio96, qe une i kam mbrojtur duke kthyer vandalizimet sa here ka qene e mundur. Ju kujtoni se perdoruesit Elio69, Elio99, Kristiani59 jane sockpuppetet e mi? Jo, kjo eshte e gabuar, kjo ka qene nje manover e vandalit ne fjale, te cilin ju nuk po e kuptoni. Une as nuk kam vandalizuar, as nuk krijuar llogari dyshe. Sa per votimin, pse duhet te denohem per dicka totalisht te kthyeshme. --Kristiani95 23 Qershor 2010 12:10 (CEST)

Urgjente

Redakto

Përdoruesi:Elio96 ka filluar të vandalizojë haptazi, shiko [2], [3], nevojitet bllokim urgjent. --Λeternus 23 Qershor 2010 22:46 (CEST)

Faleminderit, kapje e bukur. Nejse e bllokoi Armendi per 2 jave. [4]. --  eagleal  24 Qershor 2010 01:08 (CEST)

A favor

Redakto

Një nga arkivët e diskumtimit tim ka mbetur i mbyllur, dhe vetëm administratorët mund ta modifikojnë. A mund ta bësh gjysëm të mbyllur? Faleminderit. --Λeternus 27 Qershor 2010 13:47 (CEST)

Asgje, U be. --  eagleal  27 Qershor 2010 14:36 (CEST)

Faqja Përdoruesi:Kristian është ajo që ishte Përdoruesi:Kristiani95 ?

Faqja Përdoruesi:ElioJahaj është ajo që ishte Përdoruesi:Elio96 ?

Nuk kuptoj...

--81.241.215.97 27 Qershor 2010 17:55 (CEST)

Eshte i njejti perdures. U bllokua (se paska mesuar mesimin). --  eagleal  27 Qershor 2010 19:06 (CEST)

Emri " Maqedoni "

Redakto

Eagleal nëse ke mundësi të ndryshosh në faqen IRJM termin " Republika e Maqedonisë " pasi ky i vetëshpallur shtet me këtë emër nuk e njeh veten të till në instucionet ndërkombëtare ku ky shtet ka aderuar si OKB, FMN, Banka Botërore.

Shiko këtu: http://unpan1.un.org/intradoc/groups/public/documents/untc/unpan003705.htm http://www.un.org/documents/ga/res/47/a47r225.htm http://www.un.org/en/members/index.shtml http://www.imf.org/external/country/index.htm

Pra me këto dokumente të nëshkruar nga Shkupi zyrtar vetë ai në arenën ndërkombëtare e njeh veten të tillë.

Pra është e papranushme që Wiki Ship ta emëroj këtë vend me emrin " Maqedoni ". Duhet të jemi të paanshëm derisa Matthew Nimetz (përfaqësuesi i OKB) të gjej një altenativë konsensuale për emrin e këtij vendi.


Në respekt të rezolutës 817 të Këshillit të Sigurimit të OKB-ës të vitit 1993 Shkupi zyrtar do të mbaj emrin "Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë" shkurt IRJM prandaj të kërkoj nëse mundesh ta ndryshosh termin " Maqedonia ose Republika e Maqdonisë ". http://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations_Security_Council_Resolution_817

Shum vende demokratike përdorin termin IRJM ose Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë. Departamenti i punëve të jashtme Australi http://www.dfat.gov.au/missions/countries/mk.html "Australian Consulate in Skopje, Macedonia, Former Yugoslav Republic of This post is headed by an Honorary Consul Address Motiva Londonska 11 B Skopje 1000 Macedonia, Former Yugoslav Republic of"

Qipro http://www.foxnews.com/wires/2008May28/0,4670,USMacedonia,00.html

Franca http://www.diplomatie.gouv.fr/fr/pays-zones-geo_833/macedoine-arym_442/france-ancienne-republique-yougoslave-macedoine_1177/relations-politiques_4744/relations-politiques_12153.html

L’ARYM a proclamé son indépendance après l’organisation d’un référendum le 8 septembre 1991

Gjermania http://www.auswaertiges-amt.de/diplo/de/Laenderinformationen/01-Laender/Mazedonien.html

Mazedonien, ehemalige jugoslawische Republik

Spanja http://www.maec.es/subwebs/Embajadas/Skopje/es/MenuPpal/NotapaisMacedonia/Paginas/notapais_skopje.aspx

E shum shtete të tjera përdorin termin IRJM ose Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë.

Miqësisht

Te lutem me para, qe ne fund te çdo diskutimi te shtypesh butonin e firmes.
Tjetra kuptoj ku e ke llafin, por pak a shume te gjitha gjuhet/wikit dhe njerezit e njohin si "Republika e Maqedonise" (une per vete e njija si IRJM ose me mire FYROM). Te keshilloj te perdoresh Tekstin:
 • Maqedonia (mk:), Republika e Maqedonise (mk:), ose Ish Republika Jugosllave e Maqedonise (mk:) eshte ...
Keshtu eshte formati standard i wikit. Sido qe te jete "Republika e Maqedonise" dhe IRJM duhen perdorur te dyja te faqja Maqedonia. Neqoftese do, mund te propozosh nje standart qe te perdoret IRJM ne vend te RM ne sq.wiki, te Wikipedia:Kuvendi. Po sbesoj te jete e nevojshme pasi Shteti Shqipetare e njeh si "Republika e Maqedonise" ([[5]]).
Pastaj nje POV nga ana ime: arsyet e dhena nga greqia per disputen, jane te pa vlefshme (eg. qyteti Rome ne USA, dhe Rome Italy). --  eagleal  7 Korrik 2010 00:18 (CEST)
Hello. Can you please revert all edits and renames that made? Isn't it irredentism? I do not want to rename them so you think 'I vandalize' the articles, but it is better if you do that (remove all IRJM in names and in articles) because if I do that he will revert me again. Thanks in advance, --MacedonianBoy 7 Korrik 2010 00:50 (CEST)
Më vjen keq që keni marrë këtë pozicion po për mua është i papranueshëm. E nisa këtë debat sespe sllavomaqedonët në wikipedian e tyre pasi kanë ndërmar në parmini e tyre pseudo neutarl të quajnë Kosovën si Kosovë e Metohi atëherë ne duhet të ndërmarrim të njëjtën masë neutal. Nuk është e vërtetë që të gjitha wiki përdorin termin Republika e Maqedonisë shebull është wiki në gjuhën helene.
Hello?? Are you normal? The Macedonian Wikipedia is the only one that treats Kosovo as independent country. Where have you seen Kosmet? However, you force me to revise the article. Do not lie and offend. --MacedonianBoy 7 Korrik 2010 01:02 (CEST)
Since I do not lie and I do not live in nationalistic dream, read this:
Република Косово (албански: Kosova или Kosovë; српски: Косово и Метохија / Kosovo i Metohija или скратено Космет / Kosmet), на македонски најчесто нарекувано само Косово, е де факто независна република на Балканскиот Полуостров.
Republic of Kosovo (Albanian: Kosova or Kosove, Serbian, Kosovo i Metohija or abbreviated Kosmet) on Macedonian it is often called Kosovo is de facto independent republic on the Balkans.
Have a nice dreams. --MacedonianBoy 7 Korrik 2010 01:06 (CEST)
Nuk e di në bazë të cilave principe punojin në versioni maqedonisht mirëpo nga harta mund të shihet se nuk është gjuhë e librave të përdorur në maqedonisht të botuara në Maqedoni. Maqedonishtja, shqipja nuk i kanë problemet e anglishtes që mund të ketë 101 pikëpamje për një emërtim. Shteti ku flitet dhe botohet mbi 99% literatura në gjuhën maqedone e ka pranu Kosovën si shtet, logjike është që edhe libri shkollor e pranon këtë faktë. Nashta nuk muna me i thonë asaj harte nacionalizem sepse e kundërshton nacionalizmin e vërtet Maqedon, është kundër shtetit Maqedon.
Pikë e parë këtu flitet shqip se jemi në Wikipedina shqip. Unë sgënjej dhe ju ndaloj të më fyeni megjithse kjo është sjellje tipike sllave. Sapo të hapësh artikullin tuaj për Kosovën aty flitet me termin vetëshpallje e njëanshme, përdoret termi Kosovë e Metohi dhe keni krijaur dy kuti ku në të parën e trajtoni si rajon e në tjetrën si shtet jeni e vetmja wikipedia që bënë këtë gjë. Andaj as kam për të parnaur kurrë vendime të paanshme nga ana juaj. JU THEM VETËM NJË GJË RESPEKTONI REZOLUTËN E KËSHLLIT TË SIGURIMIT TË OKB për çsëhtjen e emrit mënyra se si shkrani duket se jeni akoma në përrallat e Nikola Gruveskit. Mos ëndërroni ktheni emrin e Kosovës si Kosovë e hiqni termi Metohi. Madje mund të them se i gjith artkulli juaj për Kosovën është sikur ta kishte shkruajtur Millsheviçi.
Tung, është një shprehje kush nuk e respekton veten (principet vetjake) nuk dinë të respektojë të tjerët - biseda, argumente e të gjitha, por mendoj që për Wikipedian janë më të rëndësishme marrëveshjet brenda saj: Përdorimi i gjuhëve të huaja nuk është i lejuar' udhëzimi Gjuha e librit – Shqip të botuar në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni është niveli i gjuhës me të cilën janë të besueshëm shumica e shqipfolësve. . Ky projekt nuk është organizat shtetrore, humanitare apo çfardo lloji tjeter dhe sa di nuk e ka atë synim. Synimi është përhapja e diturisë në popull në gjuhën që e kupton populli--Kurreshtja 7 Korrik 2010 01:16 (CEST)
Let me tell you something that you do not know. Even though this Wikipedia is on Albanian, still it is not property of Albania, but of Wikimedia Foundation from the USA. Since your mother tongue (on your page) is English, I can speak English as long as I want. Those your 'patriotic' problems solve with the Serbians, read with Serbians, not with the Macedonians. Am I clear? Since I am, I can continue. Kosmet is not Macedonian word and it is not used in Macedonian. The picture you have seen (that is the only one on mk Wiki) is from Commons and used for geographical, read geographical valleys, ok? From my experience, the way you treat Macedonia and Macedonia-related articles, you can be satisfied that Kosovo has got an article on our project. Please if you have some problems with the Serbians, go on SR Wiki or write for Serbia here. According to your claims, Shqiperi should be named here as Republike e Shiqperia, Molldova as Republika e Molldoves and so on and so forth. --MacedonianBoy 7 Korrik 2010 01:20 (CEST)
You obviously do not understand Macedonian, but complain. That infobox is for the UN administration, and just under that box is the box for Kosovo administration. Do I see Kosovo on this Macedonian map used in the article or is it Congo? And plus there are two infoboxes for Independent Kosovo. Now revert yourself here--MacedonianBoy 7 Korrik 2010 01:23 (CEST)
Edhe në koftë fondacion prej planeteve tjera qëllimi është lexuesi shqipëfolës. Ke bërë autogol. Qysh është vendi bëhet kuvendi, fondacioni nuk është fondacion pariak, nacionalist ect. po thjeshtë ka interes me mbledhë rreth veti njerzë.--Kurreshtja 7 Korrik 2010 01:27 (CEST)
Wikipedia is not place for your personal opinions. Read what Wikipedia is and then start editing here. For your personal opinion, you can open Blog, but not Wikipedia. --MacedonianBoy 7 Korrik 2010 01:40 (CEST)
Çlidhje ka Aleksandri i Madh me Maqedoninë Moderne? Këtu po flasim për shtetin Maqedonas, i cili sipas shtetëve shqipfolës njihet si "Republika e Maqedonisë" (si Shqipëria (2005) dhe Kosova e njëjne si të tillë, si edhe USA ku qëndra e fondacionit legal ndodhet mbështet këtë emër). Vetëm Grekët ekstremist po krijojnë probleme (cështje gjeo-politike).
Duhet të kuptosh që sqwiki ereditonë kulturë Shqiptare, dhe për të tillën mbështet emri "Republika e Maqedonisë". Mënyra si edukimi jotë personal, mesa duket klasik nga purist, është zhvilluar nuk prekin wikin. Këtu artikujt bazohen në fakte.
Domethënë përdor RM dhe IRJM në artikullin Maqedonia (e cila ndahet nga Maqedonia e lashtë, jemi në 2010), dhe RM në.
Dhe meqënse ky nuk është artikull por diskutimë, gjuha që flitet ska rëndësi, derisa debatuesit kuptohen me njëri tjetrin (për fat të keqë ai nuk di shqip).
Faleminderit, u kujtove te vendosesh firmen :) —  eagleal  7 Korrik 2010 12:14 (CEST)
Thanks for the understanding. So, can we rename the articles? First of all the name FYROM is inappropriate and second of all named them horribly, for instance he named Gjeografia e Ish Republikës Jugosllave të Maqedonisë (IRJM), which is silly. So far, I found these articles:
 • Historia e (IRJM) Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë
 • Lufta në Republikën e Maqedonisë në vitin 2001 (this should be corrected according to the grammatical case)
 • Njësitë administrative të Ish Republikës Jugosllave të Maqedonisë (IRJM)
 • Ekonomia e Ish Republikës Jugosllave të Maqedonisë (IRJM)
 • Demografia e IRJM-ës
 • Gjuha sllavomaqedone - Gjuha maqedone (this was the deal)
 • Flamuri i Republika e Maqedonisë (this should be corrected according to the grammatical case)
 • Stampa:KUTIAMaqedonia (the stable version is this)

All IRJMs should be deleted and replaced with Republika e Maqedonise--MacedonianBoy 7 Korrik 2010 12:54 (CEST)

Titulli Rep. e Maqedonis është korrekt. Shikoje en:Wikipedia:Article titles. Në inter Wiki përdoret Rep. e Maqedonis ose vetem Maqedonia. Për shkak problemeve me Greqin ende nuk janë zgjidhur. Deri më tani ky emer do të zgjas përkohësisht, për këtë Rep. Maqedonis nuk kan arrit me ju bashkangjit Nato-s, për shkak protestave qe ka bërë Greqia. Për këtë duhet të mbetet emri Rep. Maqedonis. --Mikullovci 7 Korrik 2010 14:10 (CEST)
Asambleje e OKB në bazë të dokumentit A/RES/47/225 datë 8 Prill 1993 njeh shtetin e sapo pranuar me emrin "the former Yugoslav Republic of Macedonia". Kjo është deklarata e plotë e votuar nga të gjith shtetet e botës (Përfshirë Shqipërinë): Admission of the State whose application is contained in
   document A/47/876-S/25147 to membership in the United Nations

The General Assembly,

Having received the recommendation of the Security Council of 7 April 1993 that the State whose application is contained in document A/47/876-S/25147 should be admitted to membership in the United Nations,

Having considered the application for membership contained in document A/47/876-S/25147,

Guys, you should not correspond politics with Wikipedia. How in UN Macedonia is called is not important. The most important thing to consider is to see how in Albanian Macedonia is called, and I am sure tham 90% of the Albanians this country call Maqedonia. if you insist on UN, I have to rewrite the article about Kosovo on the Macedonian Wikipedia, since according to UN Kosovo is not even state, but protectorate. So do not insist on UN, since you apply double standards: you insist on UN here, and you neglect UN on MK Wiki. Stop complaining about Macedonian's name please, since it is not a big problem the name Republika e Maqedonise to be used. The second most common name for Macedonia, after Maqedonia.Regards, --MacedonianBoy 7 Korrik 2010 15:56 (CEST)
, what the fuck is your problem? I don't really give a shit about what articles are named on the Albanian Wikipedia but if you really want to have an encyclopedia that doesn't consist of biased pov garbage then you should title these articles with the best name which is Republic of Macedonia. And could you please respond in English? I don't understand why you keep responding in Albanian; it only makes you seem more nationalistic. Local hero 7 Korrik 2010 16:51 (CEST)
I am so sorry to see that one student does not understand anything. I am not discussing with you, because you are blank map. I have provided sources and the last time we discuss, but you simply do not understand. I wait for the final decision since you are the only one that has some kind of nationalistic problems. --MacedonianBoy 8 Korrik 2010 00:41 (CEST)
Transfered from the previous discussion. Sources to change the name into Republic of Macedonia:

And many other relevant sources. --MacedonianBoy 8 Korrik 2010 00:51 (CEST)

Sa për kërcënimin, ka të drejtë. Kosova akoma nuk njihet si shtet i pavarur, është një "pending settlement", tamam si emri Rep. of Macedonia.
Të quash jo zyrtare dhe jo shtetërore website-in e CIA është pak absurde. Shiko, duhet të kuptosh që ligjet shqiptare apo të OKBës nuk prekin fare wikin. Nëqoftëse ndonjë gjë, wiki i nështrohet ligjeve të ShBA.
Resolutat e OKB-së, përdoren vetëm përbrënda OKB-së (kështu që edhe bankës botërore, etj). Ky nuk është website zyrtarë i OKB-së.
Të thash nëqoftëse do që këtu në wiki të përdoret FYROM në vënd të RM, hap një votim te Wikipedia:Kuvendi. Dhe boll me këto dokumente të ndryshëm që ti jep. Të gjith flasin për pikën e resolutës së OKB.
Wiki nuk është tekst zyrtar shtetëror. Është enciklopedi për popullin shqipfolës. Dhe këta i thonë Maqedoni, dhe e ndajnë atë nga Maqedonia e Vjetër.
Ky diskutim mbaron këtu, hap një votim dhe shiko çfarë del, do ngelesh e habitur. —  eagleal  8 Korrik 2010 04:08 (CEST)
Rezultatet e Google, provojnë trendin e termëve. Kështu që për të matur kush "term" i përshtatet më mirë një populli, 40m rezultate më shumë, provojnë që Rep. Of Macedonia, është termi më korrekt për tiu riferuar shtetit. (se kam llafin për dokumente apo aksione zyrtare dhe shtetërore; në rast enciklopedie, përdoret "Rep. of Macedonia", dhe te artikulli RM, njofton për disputën risolutive mbi emrin dhe IRJM). —  eagleal  8 Korrik 2010 04:13 (CEST)
, MacedonianBoy, etj: This discussion is going nowhere; please file a request at Wikipedia:Kuvendi, and let this community decide which name is more appropriate. If you do no appeal to the Kuvendi community with the request, subsequent edits regarding the dispute will result in you being blocked. —  eagleal  8 Korrik 2010 04:16 (CEST)

Request for block

Redakto

Hello Eagleal. It is final time to block user . That user freely express irredentistic and nationalistic ideas that harm Wiki community. Also, without any rational reason he reverts me and other users that do something good for this Wikipedia. I have renamed all that above mentioned articles and he again reverted me and writes bullshit and spreads stupidity. Please block him for harmful behaviour and revert all his last edits related to Macedonia. I am not planning to waste my time with a person that apparently does not live in 21 century. Faleminderit, --MacedonianBoy 8 Korrik 2010 00:27 (CEST)

Answered above. —  eagleal  8 Korrik 2010 04:17 (CEST)
OK, une do te votoj. --MacedonianBoy 8 Korrik 2010 12:07 (CEST)
This is it. Our fellow should be immediately blocked since he agitates publicly, see here, and this is against the most basic principles of Wikipedia. Why you tolerate this guy? Thanks

Përkthyesit

Redakto

Pershendetje Eagleal, si e pashë ti je përkthyes i Wikipedies. Sigurisht ti ke par dizjanin e ri në Wikipedia shqip gjithashtu përblemi i gjuhës angleze në boksin e redaktrimit si edhe seksionin sipër për shembull User Page, Edit, Read etj. A kini mundësi ti përktheni në gjuhën shqipe këto gjëra? --Mikullovci 9 Korrik 2010 21:31 (CEST)

Faleminderit Mikullovci! Ne fakt nga ajo qe jam mesuar me UI ne anglisht, mendoja se ishte e perkthyer edhe tema Vector. Do ta perkthej sa me shpejt te mundem. —  eagleal  10 Korrik 2010 02:38 (CEST)
Po ja filloj me përthy edhe unë disa gjëra tëlehta. --Mikullovci 10 Korrik 2010 09:57 (CEST)

Abdikoj (Eagleal lexoni ju lutem me kujdes se çkam shkruar)

Redakto

Jo Eagleal e kam fjalën për wikin e tyre kur e lexova në drekë u habita mu dukë sikur po flitej për Kosovën e 20 viteve më parë shikoje [6] e sikur kjo të kishte dalë nga dora e Miloseviçit. Atje në wikin e tyre le të bëjnë çtë duanë edhe të na shajnë duke përdorur termin "ardhacak" këtë kulturë kanë. Po këtu jo. Kjo është Wiki Shqip e jo i tyre, këtë mos ja lejoni. Sa për gjuhën një administaror anglez tek wiki en u ankua se i shkruajta një shqiptari shqip atje tekj faqja e tijë e diskutimeve. Shikoni çmë tha se jam kundër rregullave dhe duhet të përdorë anglishten. Besoj se të njëjtat rregulla janë edhe këtu. "I noticed that you have posted comments in a language other than English. When on the English-language Wikipedia, please always use English, no matter to whom you address your comments. This is so that comments may be comprehensible to the community at large. If the use of another language is unavoidable, please provide a translation of the comments. For more details, see Wikipedia:Talk page guidelines. Thank you. Tadijaspeaks 23:45, 6 July 2010 (UTC)"


Nuk jam kryetar i Wikit! Thjesht per njohurit teknike qe kam, mu dhane te drejta administratori, per tu marre me çeshtje si tip bllokimi i vandalizmave, mbrojtje e faqeve te vandalizuara, modifikim i pjeses teknike qe prek gjithe perduresit (shmb. temat), etj. Une nuk jame me shume kontribues se secili nga perdoruesit e sq.wiki.
Une nuk mund te marre nje vendim ne kurriz te te gjithe komunitetit si ky. Keshtu qe kur te mbarojne 15 ditet, do quhet rizultati i votimit.
Dhe dua te shpjegoj pse enwiki ka ato rregulla. Si gje e pare eshte wiki i madh dhe kryesore, ne gjuhen anglishte, gjuha standarte e gjithe Internetit, apo edhe sistemeve operativ. Si gje e dyte, nuk ta ndaloi te perdoresh gjuhen e huaj, por te udhezoj; derisa ti e perkthen apo te pakten shpjegon ne çfare gjuhe eshte shkruajtur. —  eagleal  10 Korrik 2010 03:29 (CEST)

Artikuj per grisje

Redakto

Kam hapur nje votim ketu, votoni dhe komentoni per artikujt te cilet i kam kandiduar per grisje.--Liridon 15 Korrik 2010 23:55 (CEST)

Stampa

Redakto

Mirëdita Eagleal, unë e di që ti nuk je pronari i Wikipediës, po të pyesë nëse është e mundur që unë te fus formulat e dizajnit në wikipedia. (MediaWiki:Common.css) Janë formula të vogla. A është e nevojshem të filloj unë votimet për këtë. --Mikullovci 16 Korrik 2010 16:52 (CEST)

Jo ska nevoj, derisa je admin. Vetem shiko nese prishet ndonjegje, rikthej modifikimet. Dhe si gjithnje mund te me pyesesh kur te kesh probleme.
Do ishte mire qe edhe faqja krysore te perdorte classa, ID dhe stylesheets, ne vend te inline css (eg. style="property:value"). —  eagleal  17 Korrik 2010 00:25 (CEST)
Nejse per kete do shikoj ta rregulloj vete, problemi gjithnje eshte koha. —  eagleal  17 Korrik 2010 00:27 (CEST)

Mirëdita Eagleal, ju lutem në qoftese kini mundesi të ma perktheni kët tekstë?

 • By saving, you agree to irrevocably release your contribution under the Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 and the GFDL. You agree to be credited by re-users, at minimum, through a hyperlink or URL to the page you are contributing to. See the Terms of Use for details.

Falimenderit. --Mikullovci 28 Gusht 2010 13:37 (CEST)

 • Duke shpëtuar/ruajtur, ju pajtoheni në mënyrë të parevokueshme të lëshoni kontributin tuaj nën liçensën Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 dhe GFDL. Ju pajtoheni të jeni i kredituar nga ripërdoruesit, si minimum, nga një hyper-lidhje ose URL te faqja ku ju po kontribuoni. Shikoni kushtet e përdorimit për detaje.
Shiko nese vete mire. —  eagleal  11 Shtator 2010 00:57 (CEST)

Urgjente!

Redakto
Sa e logjikshme është të rrijë kjo apo kjo tjetra në një artikull të Wikipedias shqip?! Ju lutem bëni diçka!! --DEEN 19 Gusht 2010 01:33 (CEST)

Hello! Can you, please, delete my user page, my talk page, and my contribution, as i want to leave sq wikipedia? I hope that you can do this for me, as i want to use my right to "vanish" :) Thanks, for more, you can write to me. --Kwicy 14 Shtator 2010 22:53 (CEST)

You're username was renamed (detached from the unified login). You're user pages were deleted. You're now vanished from sqwiki. —  eagleal  18 Shtator 2010 22:08 (CEST)

Fundraiser 2010_Translation & Localization

Redakto
 

Greetings Eagleal, my name is Sam and I am working for the Wikimedia Foundation during the 2010 Fundraiser. My job is to be the liaison between the Albanian community and the Foundation. This year's fundraiser is intended to be a collaborative and global effort; we recognize that banner messages that perform well in the United States don't necessarily translate well, or appeal to international audiences. I'm contacting you as I am currently looking for translators who are willing to contribute to this project, helping to translate and localize messages and suggesting messages that would appeal to Albanian readers on the Fundraising Meta Page. Please let me know if you'd be interested in helping with this project, and add your feedback to the proposed messages as well! I look forward to working with you during this year's fundraiser.Sam Chapman

Nderrim nick

Redakto

C'kemi, si ke qene? Te lutem mund ta transferosh account-in "Sulmues" ne nickun e ri "Sulmuesi"? Do e bej edhe ne Wikipedian angleze sapo te me zhbllokojne, pasi me bllokuan per edit-warring. Te falenderoj paraprakisht. Me thuaj nese ke ndonje pyetje. I yti. --Sulmuesi 26 Tetor 2010 23:21 (CEST)

Do me duhet nje konformim nga accounti "Sulmues" per kete kerkese. Pastaj fakti qe hape accountin Sulmuesi dhe po ben modifikime mund te krijoj probleme. —  eagleal  29 Tetor 2010 08:07 (CEST)
C'probleme? Nuk mund te konfirmoj nga "Sulmues" pasi kam humbur passworded, po mund te konfirmosh qe IP e perdorur nga "Sulmuesi" eshte e njejta e "Sulmues". --Sulmuesi 31 Tetor 2010 22:34 (CET)
Me duhet te presesh, se nuk e di nese mund te nderroj me keto kushte, sepse une skam te drejt te shikoj IP-et. Pastaj duhet pare neqoftese lejohet nje gje e tille. —  eagleal  3 Nëntor 2010 14:02 (CET)
Kishe vendosur email te accounti i vjeter Sulmues? —  eagleal  4 Nëntor 2010 19:26 (CET)

Ndërrimi i emrit të përdoruesit?

Redakto

Përshëndetje Eagleal!

Të lutem më udhëzo për mundësinë e ndërrimit të emrit të përdoruesit (username) në Wikipedia shqip. Një gjë të tillë e kam kërkuar në Wikipedia anglisht, por këtu s'dita si.

Faleminderit,

--Dielli 31 Tetor 2010 17:44 (CET)

Lexova më shumë dhe pashë se keni mundësi të bëni ndërrimin.
Fillimisht shpresova ta ndërroj në Përdoruesi:Namik, që është i regjistruar tashmë. Në Wikipedia anglisht kërkova uzurpim të llogarisë së pashfrytëzuar të këtij emri. I njëjti emër është i pashfrytëzuar edhe te Wikipedia shqip, por a ka mundësi uzurpimi këtu? Faleminderit.
--Dielli 1 Nëntor 2010 00:47 (CET)
 Y Në pritje: Njoftova Përdoruesi:Namik (tani Përdoruesi:Namik2), ne qoftese nuk kundershton brenda 2 jave, emri eshte i joti. —  eagleal  3 Nëntor 2010 14:05 (CET)
Wow! Faleminderit shume per ndihmen.
--Dielli 3 Nëntor 2010 17:38 (CET)
Përshëndetje Eagleal, veç desha të ta përkujtoj skadimin e periudhës pritëse dy-javore. Flmd.
--Dielli 17 Nëntor 2010 15:54 (CET)

 Y On Hold: Tani ti quhesh Namik. Redaktim te mbare    eagleal  18 Nëntor 2010 03:57 (CET)

Bej nje kerkese te meta:Steward_requests/SUL_requests per te hequr global account (global account deletion), keshtu qe une te vazhdoj dhe te riemertoj. —  eagleal  18 Nëntor 2010 04:07 (CET)
Flmd eagleal, bëra kërkesën siç më rekomandove. Po pres. --Dielli 18 Nëntor 2010 10:02 (CET)
Përshëndetje Eagleal, të lutem shih komentin e bërë së fundi nën kërkesën time atje. Pathoschild thotë se nuk ka nevojë të fshihet global account. Pres përgjegje. Flmd. --Dielli 27 Nëntor 2010 13:02 (CET)
 Y Done: Ok, tani quhesh Namik. Me vjen keq qe te lash te pritje kaq shume (kisha lexuar qe humbisje redaktimet po nuk fshihej me para global). Te fala. —  eagleal  30 Nëntor 2010 03:45 (CET)
Faleminderit shumë! --Namik 30 Nëntor 2010 15:56 (CET)

Please take a look

Redakto

Hello, please take a look here. Grant that bot a flag and remove the reviewer flag due to redundancy. Thanks in advance. — Tanvir • 7 Janar 2011 19:47 (CET)

Votimi

Redakto

Ju lutem a të merrni pjesë tek votimi për një Kuti e re për artikullin Shqipëria. --Tfts 10 Janar 2011 16:41 (CET)

Ju lutem votoni edhe këtu. --Olsi (Diskuto) 26 qershor 2011 18:00 (CEST)Reply

Ndryshim emri

Redakto

Përshendetje Eagleal! Përdoruesi:Olsi nuk është aktiv që prej 27 Dhjetor 2007 dhe do të doja që ta kisha unë këtë emër nëse është e mundur. --Olsi Hysa 19 Janar 2011 18:41 (CET)

 Y Në pritje: Njoftova Përdoruesi:Olsi (tani User:Olsi2), ne qoftese nuk kundershton brenda 2 jave, emri eshte i joti. —  eagleal  27 Shkurt 2011 05:51 (CET)
 Y U bë: Tani ti quhesh Olsi. Dhe me fal per vonesen.—  eagleal  15 Mars 2011 13:10 (CET)
Shumë faleminderit!--Olsi Hysa 18 Mars 2011 17:35 (CET)

Rreth votimeve per faqe te mbrojtura

Redakto

Desha të të pyes në lidhje me hapjen e një diskutimi mbi temën e disa artikujve kryesorë rreth fesë islame, të cilët janë të bllokuar, me qëllim që të vendoset në fund me anë të votimit versioni kryesor. A mund të realizohet kjo gjë me anë të votimit, kush ka të drejtë të marrë pjesë në votim dhe a janë votuesit me të drejtë të barabartë vote? - Gentius 3 Shkurt 2011 01:21 (CET)

Diskutimin dhe votimin per faqe individuale mund ta besh te faqja e diskutimit perkatese. Neqoftese jane me shume se 1, si pershmb. ne rastin tend, votimin mund ta hapesh te Wikipedia:Kuvendi. Te gjithe mund te hapin nje votim, per ciledo arsye, dhe te gjithe mund te votojne (si standard duhen te kene bere disa kontribuime me para). Votat vlejne njesoj, jane te barabarta. —  eagleal  27 Shkurt 2011 05:55 (CET)
Sa vetë mund ta marrin vesh hapjen e votimit? A është i kufizuar ky në kohë? -Gentius 6 Mars 2011 02:17 (CET)
Pyetjen e pare nuk e mora vesh. Votimi mbyllet pas 1/2 javesh (varet sa perdorues aktive ka). —  eagleal  15 Mars 2011 13:17 (CET)
Po, dmth. si e marrim vesh përdoruesit e ndryshëm se është hapur votimi? Kush i lajmëron? Nga kjo varet pastaj edhe se kush e merr vesh hapjen e votimit dhe se kush merr pjesë në fund të fundit në votim. -Gentius 16 Mars 2011 01:01 (CET)
Per te njoftuar perdoruesit e tjere mjafton te vendosesh/hapesh votimin te Wikipedia:Kuvendi, ata qe do e lexojne do votojne. Shiko pershmb. kete votim. Thjesht shpjego problemin dhe thuaj qe te votojne (per formatimin e bejme edhe ne). —  eagleal  16 Mars 2011 01:42 (CET)

Dmth. marrin të gjithë përdoruesit automatikisht nga një njoftim që është hapur votimi? Unë skam marrë ndonjëherë një të tillë kur janë bërë votime. -Gentius 16 Mars 2011 02:15 (CET)

Jo. Perdoruesit qe interesohen per keto gjera (votime, mirembajtje se sqwiki, admins, etj) kontrollojne here pas here Kuvendin, sepse eshte atje ku trajtohen problemet ose mirembajtjet qe interesojne gjithe projektin. Prandaj thash kush e shikon do te votoj. Nejse ti hap votimin, pastaj te ndihmoje une. —  eagleal  17 Mars 2011 01:54 (CET)

Pershendetje

Redakto

Pershendetje

Burimet tek artikulli i Sali Nivices i vnedosa, shpresoj qe tani artikulli te jete i kryer. Gjithsesi me tutje do ta pasuroj edhe me foto e materiale te tjera. flm e gjithe te mirat Arens– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Arens (diskutimiredaktime) 21 Mars 2011 20:25 (CET).

OK. E hoqa njoftimin, pune e shkelqyer! —  eagleal  22 Mars 2011 15:35 (CET)

Pershendetje!

Redakto

I nderuar Eagleal, se pari kam deshire tju falenderoj nga zemra per punen e shkelqyer qe ju personalisht po beni duke pasuruar gjithmne e me shume Wikipedian shqiptare. Tani gjithmone e me shume po shohim je wikipedia te lire, te paster nga vandalizmi dhe te plote ne informacion. Dy javet e fundit une kam shqyrtuar me imtesi ceshtjen e vitit 2010 te cilen me pelqen ta quaj "Keqkuptimi Elio96". Megjithese une nuk kam qene pjese e Wikipedias ne ekte periudhe kjo ceshtje hyri ne vemendjen time pasi vizitova dhe lexova shume postime ne Kuvend. Me falni qe nderhyj ketu, por sipas mendimit tim ky perdorues si edhe te tjeret qe jane blokuar kane dhene nje kontribut shume te vyer ne Wikipedia dhe mendoj se jane shume te nevojshem per fuqizimin e saj. Ndaj mendoj se do te ishte ne interesin e ketij komuniteti te madhe qe ju te bentit nje gjest te madhe drejtues dhe te falni keeta perdorues duke i riaktivizuar ata. Sepse edhe nese ata vertet kane bere nje gabim kaq te madhe mendoj se gjithe kjo periudhe eshte e mjaftueshme qe edhe ne rast se keta njerez kane gabuar te falen. Ju faleminderit thellesisht. --ElPipita 30 Mars 2011 15:35 (CEST)

Tjeta ElPipita. Do tju bej kenaqesi te dini se perdoruesit Elio96/Kristiani95 jane bllokuar vetem si username/nofka/emer. Domethene perdoruesit qe nuk kan vandalizuar por jane bllokuar per çeshtje si kjo mund te kthehen dhe te japin kontributin e tyre ne Wikipedia (ne fakte per veç emrit nuk ka bllokim funksional tjeter). Rasti i Elio/Kristiani njihet si sockpuppetring (perdorimi i 1 perdoruesi i me shume llogarive, pa njoftuar perdoruesit e tjere rreth situates), dhe nuk lejohet ne Wiki per shume aryse. Votimi i shumefisht (si personi ne çeshtje kryeu) eshte problemi kryesor.
Vendimi per çbllokim nuk me takon mua, por komunitetit (pasi keta u bllokuan si vendosje e nje diskutimit te gjate ne Wikipedia:Kuvendi). Nejse, falenderimet i ven User:Mikullovci11t, User:AXRL, dhe ata pake te tjere qe po mbirembajne Wikin sot. —  eagleal  1 Prill 2011 20:16 (CEST)

bot flag for MerlIwBot

Redakto

Could you have a look at my request on Wikipedia:Botët/Kërkesë_për_miratim/MerlIwBot. Thanks. Merlissimo 30 prill 2011 11:09 (CEST)Reply

SUL

Redakto

Hi Eagleal, could you please rename User:Aylin to User:Aylin_old (who has no contributions)? I'm la:User:Aylin and I'd like to usurp this account. Confirmation: [7]. I hope this is the right place to make this request ;) --95.223.206.151 18 maj 2011 14:30 (CEST)Reply

 Y On Hold: User:Aylin (now User:Aylin2) was notified. We now have to wait for about 2 weeks, and see if the user has objections. —  eagleal  25 maj 2011 00:21 (CEST)Reply
 Y Done: You may now usurp User:Aylin. —  eagleal  13 qershor 2011 02:46 (CEST)Reply

Parku Kombëtar i Lurës

Redakto

Hello Eagleal,
sorry for my writing in English, but I don't know Gjuha shqipe.

You have protected the page Parku Kombëtar i Lurës about a year before now. Some of the interwiki-links on this page are wrong, for example the simple-Link is directed to Template:Spelling. The German article has been moved, so the right Link now is [[de:Nationalpark Lura]]. It would be nice if you could change the interwiki-Links or unprotect the article. Thnaks in advance. -- Perrak 16 qershor 2011 00:44 (CEST)Reply

Votimi per administrator

Redakto

Pershendetje Eagleal

Nese ke kohe te shohesh votimin per administrator Wikipedia:Administruesit#Tfts.--Liridon 1 korrik 2011 12:17 (CEST)Reply

Test edits for CocuBot

Redakto

Hi! Regarding this request. I have now finished 30 test edits. Regards Cocu 4 korrik 2011 19:05 (CEST)Reply

Pesare amolMehdi

Redakto
Please answer to My request. How long should I wait?--Pesare amol 7 shtator 2011 21:22 (CEST)Reply
 Y On Hold: Mehdi (now User:Mehdi2) has been notified. Should wait for about 2 weeks. Sorry for the delay, but my activity on this wiki has dropped. —  eagleal  11 shtator 2011 02:44 (CEST)Reply
 Y Done: You can now link Mehdi to your global account. —  eagleal  18 shtator 2011 13:46 (CEST)Reply
Thanks a lot dear Eagleal @};- --Mehdi 21 shtator 2011 19:27 (CEST)Reply

Bot Stuff

Redakto

Hello Eagleal! If you find the time, could you please have a look here? and see if everything checks out ok? Thank you very much! :-) --Hedwig in Washington 19 shtator 2011 19:32 (CEST)Reply

Hapje votimi

Redakto

Sapo hapa një votim tek Wikipedia:Kuvendi për çështjen time të mësipërme. Të fala, Gentius 19 tetor 2011 02:56 (CEST)Reply

Usurp

Redakto

I'd like to usurp "'Armando". I own the SUL target username (Me, on Wikimedia projects) and have more than 4000 edits mainly on enwiki and itwiki. Confirmation Diff-Link

 Y On Hold: User:Armando (now User:Armando2) was notified, you have to wait for about 2 weeks now. —  eagleal  4 nëntor 2011 19:05 (CET)Reply
 Y Done: You can now usurp Armando. Regards --  eagleal  18 nëntor 2011 02:01 (CET)Reply

GedawyBot

Redakto

Hi, I made test edits as you requested.--محمد الجداوي 31 tetor 2011 10:54 (CET)Reply

Votim

Redakto

Jam në pritje për rezultatin e votimit që kam hapur në kuvend. E bën dot ti? --Gentius 4 nëntor 2011 00:30 (CET)Reply

Dawid Deutschland --> Deu

Redakto

Please, rename. All these accounts are mine. Dawid Deutschland 4 nëntor 2011 07:06 (CET)Reply

 Y Done: --  eagleal  4 nëntor 2011 09:58 (CET)Reply

Votimi

Redakto

Flm për reagimin e shpejtë për votimin në kuvend. Të lutem tani çbllokoi artikujt e listës për të cilën u bë votimi. Flm. Përshëndetje, --Gentius 4 nëntor 2011 11:11 (CET)Reply

Ndryshimi i emrit "Wikipedia" në faqen kryesore

Redakto

Përdoruesi:Tfts në mënyrë invalide e ka mbyllur votimin për ndryshimin e emrit të Wikipedias, dhe menjëherë ka vazhduar me ndryshimin e emrit të saj në artikuj dhe në faqen kryesore. Unë e kam paralajmëruar në faqen e diskutimit të tij për këtë, por ai nuk ka ndërrmarur asgjë. Unë i kam rikthyer redaktimet ku kam mundur (përveç faqes kryesore, ku nuk kam akses). Të lutem lexoji argumentet e mia në faqen e tij të diskutimeve për më shumë info. --Λeternus 18 nëntor 2011 13:49 (CET)Reply

Rregullat

Redakto

Eagleal, pergezime per punen e jashtezakonshme qe keni bere ne Sqwiki. Do te desha te shihni pak kete thread qe kam hapur per nje projekt perkthimi te rregullave kryesore te wikit. Si administrator, mendova qe do ishit i interesuar. Sportishqiptar 22 nëntor 2011 17:46 (CET)Reply

User:Bernard (usurp request)

Redakto

Hi. I am the owner of the Bernard SUL-account and I wish to usurp this account. He had only 3 edits, the last one in 2008. Here is the confirm. Thanks.--Bernard77 25 nëntor 2011 16:06 (CET)Reply

 Y On Hold: User:Bernard (now User:Bernard2) was notified, you have to wait for about 2 weeks now. --  eagleal  3 dhjetor 2011 00:27 (CET)Reply
 Y Done: Your account Bernard77 was renamed to Bernard. You may want to attach it to the global. Regards --  eagleal  16 Dhjetor 2011 04:20 (CET)

Tfts → Tëfcí

Redakto

Përshëndetje Eagleal,

A mund të ma ndryshosh emrin tim (nga Tfts në Tëfcí) vetëm në Uikipedian shqipe të lutem. Faleminderit paraprakisht ;) -- Tëfcí [kontaktohu] 28 nëntor 2011 21:10 (CET)Reply

 Y U bë: Te fala. --  eagleal  3 dhjetor 2011 00:29 (CET)Reply
Po te kujtoj se duhet te besh Global Unification prape (Parapelqimet > Njëjësoni llogarinë tuaj të përgjithshme). --  eagleal  3 dhjetor 2011 00:31 (CET)Reply
Po, s'ka problem dhe faleminderit shumë për riemërtimin. Kalofsh mirë. --Tfts 3 dhjetor 2011 00:33 (CET)Reply
Me falni edhe një herë, po doja tju pyes që a keni plotësuar këtë punë sepse në disa vende është shkruar akoma Tfts, redaktimet janë gjithashtu me Tfts dhe as shqyrtues dhe as administrator nuk jam më. Atë punë që krejt redaktime të mija do fshihen gjithashtu si faqet nën mbikeqyrëse na mua e kam pritur, por efektet të tjera s'ma shkoj mendja. -- Tëfcí [kontaktohu] 3 dhjetor 2011 01:03 (CET)Reply
Haroje këtë punë më lartë se e rregullova, problemi ishte: unë do të dilja dhe të hyrja prap.-- Tëfcí [kontaktohu] 3 dhjetor 2011 01:07 (CET)Reply

Pershendetje!

Redakto

Pershendetje Eagleal. Jam ish perdoruesi Elio96. Kam disa kohe qe nuk shkruaj ne wikipedia dhe kam deshire te rikthehem serish te jap kontributin tim. Historia e bllokimit tim ka qene e gjate, por ju lutem me zhbllokoni akountin tim origjinal, Elio96 ne menyre qe te ndihmoj Wikipedia Shqip. Faleminderit.

usurp request

Redakto

hello, i'm en:user:shanmugamp7.. i cant login using that account in this wiki. i want to usurp my global account to this wiki.. you can contact me at en:user talk:shanmugamp7.. this is my sul.. thankyou
note: i have requested all the three bureaucrats of this wiki--115.254.53.121 6 mars 2012 18:43 (CET)Reply

oh.. thankyou for your reply Eagleal.. i have requested in meta stewards notice board. they usurped my account.. --Shanmugamp7 (diskutimet) 22 mars 2012 04:37 (CET)Reply

SUL request

Redakto

Hello Eagleal,

I am te owner of SUL-account user:N. But there is a local account of this name in this wiki. Can you please rename the local account, so that I can complete my SUL-account. Confirmation link: http://de.wiktionary.org/wiki/Benutzer:N

--N tmp (diskutimet) 27 mars 2012 22:43 (CEST)Reply

 Y On Hold: User:N (tani User:N2) was notified. You'll need to wait for about 2 weeks in case N has any objections. --  eagleal  3 prill 2012 18:46 (CEST)Reply
 Y Done: you may now attach User:N to your global account. Also User:N tmp was merged in User:N. —  eagleal  17 prill 2012 03:36 (CEST)Reply
Thank you. --N (diskutimet) 17 prill 2012 12:28 (CEST)Reply

Article requests

Redakto

Hi! Do you do article requests? If so, would it be alright if you started an Albanian article on en:Peel District School Board http://www.peelschools.org/albanian/home/?

Thanks, WhisperToMe (diskutimet) 31 mars 2012 20:43 (CEST)Reply

Bot Request

Redakto

Hi. please check my request in here. Thanks درفش کاویانی (diskutimet) 28 prill 2012 01:41 (CEST)Reply

Bot flag request

Redakto

Hi dear Eagleal ,

I make a request for bot flag , and make some test edits ,Please see my request here.Best Regards Javadyou (diskutimet) 5 maj 2012 12:26 (CEST)Reply

Rename

Redakto

Hi. I'd like to ask you to rename my account here to Defender so I can use the same name I use everywhere. If you need a confirmation, see this. Thanks in advance, Striker (diskutimet) 10 maj 2012 23:23 (CEST)Reply

Sorry, I'm having trouble renaming your account to Defender. Somehow it appears User:Defender has already been unified on a global account. Can you repost this request to meta:Steward_requests/SUL_requests? --  eagleal  19 maj 2012 21:31 (CEST)Reply
By already unified I mean a global account for Defender has already been setup. --  eagleal  20 maj 2012 03:34 (CEST)Reply

Ku te filloj te redaktoj

Redakto

Desha te jap kontributin tim ne wikipedian ne shqip, shoh qe eshte shume e varfer. Mund te ndihmoj duke hapur disa faqe mbi shkrimtare dhe librat e tzre, me thuaj kategorine ku te futem. Rrofsh—Heartcore (diskutimet) 2 qershor 2012 20:30 (CEST)Reply

U pergjigja te faqja juaj Përdoruesi diskutim:Heartcore#rreth_fillimit_te_redaktimit --  eagleal  11 qershor 2012 00:40 (CEST)Reply

alienet

Redakto

alieni i bardhe eshte qenia qe njeriu ka takur per me shume se 300.000 vjet.ai eshte nje gjallese qe udheton neper vite per te pastruar qenien e njeriut.sic e dime njeriu ka qene majmun ne fillimit e tij me pas eshte zhvilluar duke u bere gjysem njeri dhe gjysem majmun.kur alient e pane kete zhvillim i dhane gjysmen e adns se tyre njeriut me qellim qe te beheshin qenie me te zgjuara dhe nje dite tia kalonin zgjuarsin e tyre.pra shkenctaret mendojne qe kote gjallesa aliene qe na kane dhene pak nga adnja e tyre ka qene alieni i bardhe.njerezit tashme kane arritur nje teknologji te perparuar por me krahasim me teknologjine e alieneve jane teknologjia jone eshte eshte primitive.disa thone qe kane ikur disa qe kane qendruar po kur shkenctaret nuk kane gjetur prova per kete.alienet na kane vizituar ne lashtesi dhe njerezit atehere i merrnin si perendi.pra njerezit mesuan matematiken nga alienet apo kane qene vete ata qe e kane mesuar vete.gjermanet i kane thene medias qe teknologjia e tyre e zhvilluhan nga alienet por amerikanet ja vodhen atyra duke u bere me i zgjuar.pra alienet ekzistojne por ne nuk i shohim sepse ata fshihen cila eshte kjo arsye.ndoshta nje dite ne do te jetojme basshke me ta te perqafuar si miqe me dije te bashkuara.ose ata do te na shkaterojne qe te krijojne nje tjeter njeri me te perparuar.

Muhammedi

Redakto

Përshëndetje i nderuar. Artikulli rreth te derguarit musliman Muhammedit eshte ndryshuar duke u bazuar ne artikullin ne gjuhen angleze. Ndryshimi eshte bere nga nje perkthyes i cili nuk eshte njohes i islamit ose eshte i prire qe te nxise kokecarje te cilat gjithashtu jane prezente ne rreth artikullit te perpiluar ne gjuhen angleze. Sidoqofte, une kisha kerkuar qe artikulli te kthehet ne versionin http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Muhameti&oldid=1037218, dhe metej te mbahet i mbrojutr. Me rendesi ne kete aspekt eshte te ceket dhe zhvendosja e artikullit nen emrin Muhameti qe eshte fyerje ndaj emrit te tij dhe kalimi ne nje lokalize te xheveshur nga vlerat dhe injoranca. Ju lutem te e merrni ne konsiderate reagimin tim i cili bazohet ne vlera te drejta te cilat gjithmone jam munduar te i shprehe kudo, gjithashtu edhe ne kete enciklopedi ku disa perdorues "nuk kane" cfare vlera te sjellin vec nxitjes per pecarje. Eshte turp te fyhen muslimanet dhe udheheqesit e tyre shpirterore nga nje idiotizem i ulet i cili rrjedh nga zemra te uleta e qe ne asnje moment nuk eshte nxitur nga muslimanet te cilet ne asnje forme te tille te ulet e angazhim te tille (sic eshte bere kjo tentativa e ketij aritkulli) per te ulur figurat shqiprterore te te krishtereve ose te te tjereve.

Ju faleminderit per konsideraten, Puntori (diskutimet) 27 korrik 2012 23:05 (CEST)Reply

Kerkoj ndjese qe nuk kisha durim per te pritur qe ju te beni ndryshimin e artikullit, por per ata qe duan te sjellin argumente, atehere le te urdherojne, kurse per ata te cilet deshirojne te nxisin vetem fyerje rreth muslimaneve, islamit e figurave islame une do te jem gjithnje kunder. Wikipedia ne gjuhen shqipe ka shume fusha ku ka nevoje per pune keshtu qe le te merren te tillet me pune te tjera dhe te mos merren me lojera te zjarrta. Kerkoj qe te jeni mirekuptues dhe te e lini artikullin e mbrojtur. Ju faleminderit per mirekuptim. Puntori (diskutimet) 27 korrik 2012 23:16 (CEST)Reply
Më vie keq, por në Kuvend është marrur vendimi për këtë çështe. Puntori duke e kthyer këtë artikull në verzionin e mëparshëm ka shkuar kundër vendimit të marrur në kuvend. --Λeternus 28 korrik 2012 23:20 (CEST)Reply
Në kuvend a ka qenë pjesmarrës ndonjë njohës legjitim i kësaj çështje? Nëse tani e sjell në kuvend ndonjë çështje mjekësie dhe kuvendi, qe e di mirë se si organizohen kuvendet këtu sjam i pa përvojë, atëherë do të mbetej e tillë meqë një far kuvendi ka marr vendim të tillë?
Ju nuk keni bërë gjë me këtë lloj votimi dhe qëndrimi vetëm se me gjeste të ulëta keni shfrytëzuar rastin që ti prekti artikujt të cilët edhe po të i linit si ishin nuk do u sillnin as më pak as më shumë dobi.
Ky është veprim i ulët nga ana juaj dhe të tillët të ashtuquajtur profesionistë në drejtime të ndryshme. Diskutime të rrjedhshme janë realizuar rreth çështjes së futjes së pikturimeve të ndryshme në artikujt islam, rreth pikturimit të personaliteteve isame e të tjera. dhe ju mu në këtë çështje jeni përqendruar duke tentuar të bëni përçarje mes vetë shqiptarëve.
Më thuaj ti nga cili lloj i ekspertëve ishte i përbërë kuvendi juaj? Ti po mendon që unë ha barë? Ai zëtëriu që kishte ndyshuar artikujt islam e që veten e llogarit historian kurse në gjermani vepron punë krahu dhe në profilin e tij deklaron se është përpilues i artikujve që në start ai bën gabim duke tentuar të fsheh identitetin e artikujve dhe pastaj gabimi i tij është që merret me përkthimin e disa pjesëve nga anglishtja ose gjermanishtja dhe jo me trajtim të materialit nga burime të mjaftueshme të gjuhës shqipe ose edhe ato të gjuhëve tjera.
Pastaj, ai merret me kohë të tërë (shih në profilin e tij) duke trajtuar vetëm artikuj islam, duke futur foto e shprehje të përkthyera. Unë do të kisha dëshirë të dija përse ju nuk keni reaguar në veprimet e tij kur ai si "historian" është marrë vetëm me poshtrimin e islamit kurse në asnjë rast nuk trajton sëpaku një artikull (nuk do të doja të ishte fyes) për krishterimin apo besimet tjera?
Këto që ai ka shkruar janë veprime të ulëta, kurse që ti po i thua janë dokërra. Në aspektin shkencor çështjet trajtohen sipas argumenteve dhe jo sipas qejfit. Pra, argumentet i njohin ekspertët e jo matrapazët të cilët nuk duan të e respektojnë një shqiptarë sepse paska bindje të ndryshme fetare. Turp!! Puntori (diskutimet) 29 korrik 2012 14:19 (CEST)Reply
Wikipedia nuk shkruhet nga ekspertë, por nga njerëz të rëndomtë, të cilët nuk bëjnë asgjë tjetër përpos citojnë argumente të shkurara më parë nga ekspertë përkatës: kjo është një ndër gjërat esenciale mbi të cilat Wikipedia bazohet. Edhe pse artikullin e lartpërmendur unë nuk e kam përkthyer (siç e ke cekur gabimisht në disa vende), unë së bashku me përdorues të tjerë (ata që ishin aktiv në atë kohë) vlerësuam se verzionet e disa artikujve të përkthyera nga përdoruesi Gentius kanë përmbajtje më neutrale se sa verzionet që ishin më përpara. Sido që të jetë, asnjëherë nuk është vonë rishqyrtimi i çështjeve, unë personalisht e pëlqej kur në debate marrin pjesë individë me këndvështrime të ndryshme. Mirëpo të shkohet kundër vendimeve të marrura qartë nga Kuvendi dhe të abuzohet me të drejtat administrative duke bllokuar artikuj pa u konsulltuar me komunitetin e Wikipedias, kjo është e papranueshme. --Λeternus 29 korrik 2012 18:40 (CEST)Reply
Kërkoj ndjesë për përgjigjen me vonesë dhe kërkoj ndjesë nfa Eagleal për zhvillimin e debatit në faqen e tij të diskutimit.
Wikipedia është hapësirë për të vërtetën pavarësisht se kush e shkruan. Nuk duhet dhënë theks fjalës "njerëz të rëndomtë". Unë shoh këtu emisione në gjuhën gjermane dedikuar shkrimit të artikujve në wikipedia dhe vërtetë kënaqem kur me këtë çështje merren mediat dhe shtresa përgjegjëse edukative e të tjera, pra shtresa shtetërore. Nga kjo që ndodhë në wikipedia në gjuhët dominante mund të mësojmë se gjithnjë bëhet fjalë për të vërtetën (kuptohet sipas versionit të tyre, sepse anglishtefolësit asnjëherë nuk thonë se vramë vietnamez pa pikë faji, e tema tjera prekëse). Në rastin tonë unë kam qëndrim të prerë sa i përket temave prekëse, kjo vie nga përvoja ime në wikipedia dhe diskutimet e shumta që kemi pasur në këtë hapësirë mbi këto çështje: Lerini provokimet dhe mos u merrni me tema që nuk i njihni. Lereni Islamin dhe muslimanët se ka tema tjera të shumta. Mos provokoni dhe mos përçani mes shqiptarëve sepse askush spo ua provokon fenë tuaj dhe bindjet tuaja. Puntori (diskutimet) 8 shtator 2012 01:36 (CEST)Reply
Doja te beja nje koment per Puntorin. Per fat te keq (ose te mire), wikipedian nuk eshte hapesire per te verteten. Ne s'e kemi te perkthyer po do na duhej ta perkthenim kete. Pasthirrma (diskutimet) 25 nëntor 2012 20:10 (CET)Reply

Renaming request

Redakto

Hello. I request renaming my two following accounts:

 • محمد الجداوي → Avocato
 • GedawyBot → AvocatoBot

Confirmation link: [13]. Reason: Privacy reasons. Please note: You may found the destination accounts (Avocato & AvocatoBot) already exist, I created these new accounts here automatically by mistake (self-created), and I own them (see here and here). Thanks in advance.--M.Gedawy 10 gusht 2012 01:06 (CEST)Reply

Ndihmë në krijimin e një bot-i.

Redakto

Përshëndetje Eagleal,

Do të doja të krijoja një bot që vendos automatikisht stampën {{tung}} në faqen e diskutimit të përdoruesve të rinj. Kam vënë re se kohë më parë ju patët krijuar një robot të tillë EagleBot. Në qoftë se do të kishit mundësi do të doja të më jepni udhëzime se si të krijoj edhe unë një Bot të tillë. Unë nuk kam fare njohuri në Python por pak në PHP.
-  Euriditi  14 gusht 2012 16:51 (CEST)Reply

Pershendetje. Kodi i EagleBot ne python eshte te botwiki Welcome.py. Ne fakt neqoftese di te nisesh nje script python, çdo gje eshte gati. Te ajo wiki mund te mesosh si te konfigurosh Pywikipedia framework, dhe si te ndezesh "python welcome.py". (E vetmja gje te linja 330 nderro "User:EagleBot/Report" me faqen e krijuar per rrobotin tend, kopjo faqen time se eshte gati.)
Mund te provosh Botin kunder Wikipedia:Livadhi heret e para. Neqoftese ke veshtiresi te guida me shkruaj prape ketu. --  eagleal  31 gusht 2012 18:45 (CEST)Reply

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:28 (CEST)Reply

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:29 (CEST)Reply

Transation Request

Redakto

Greetings Eagleal! Would you be so kind to help me translate part of en:Emperor Wu of Han and en:Lao She into the wonderful Shqip language? Please. 3-4 lines would be enough. Best regard-Vunz Vujmingz (diskutimet) 16 tetor 2012 05:27 (CEST)Reply

Shkelje e vendimit të kuvendit

Redakto

Eshtë bërë shkelje me një nga artikujt për të cilët u morr vendim në kuvend më 4 nëntor 2011. Artikulli "Muhammedi" është vandalizuar nëpërmjet përdoruesit Puntori duke u rikthyer versioni i hedhur poshtë për arsyet e përshkruara dhe miratuara gjatë votimit në kuvend. Përdoruesi në fjalë e ka bllokuar redaktimin e artikullit dhe nuk pranon të tërhiqet nga kjo shkelje megjithëse unë iu luta për këtë në faqen tij të diskutimeve (diskutimet). Të lutem të merren masat e nevojshme për të vënë në vend vendimin e marrë në kuvend dhe më informo për këtë nqs. ke mundësi. Faleminderit. --Gentius (diskutimet) 25 nëntor 2012 19:50 (CET)Reply

I have over 30 the bot changes. Can you give me a bot flag? Greeting! --Kolega2357 (diskutimet) 24 dhjetor 2012 11:49 (CET)Reply

Dy robotë të rinj

Redakto

Përshëndetje Eagleal, roboti Makecat-bot po bën shumë redaktime dhe duke mos mos qënë i miratuar ndryshimet e tij shfaqen tek ndryshime e fundit së bashku me redaktimet e përdoruesve dhe bëhet shumë rrëmujë. Shiko reastin e këtij roboti dhe Kolega2357-Bot, të dy bëjnë redaktime por kanë nevojë të miratohen. -- Euriditi  30 dhjetor 2012 11:36 (CET)Reply


Ndihmë për ndryshim nofke (emër përdoruesi)

Redakto

Nëse mundesh të më ndihmosh ([këtu]), kur të kesh pak kohë. mbi ndryshimin e nofkës time në Mr. Pseudo. Nëse duhet të jap arsye se pse e kërkoj ndryshimin mund të më kontaktosh. Faleminderit paraprakisht!--Mr. Pseudo 'diskuto 23 shkurt 2013 09:49 (CET)Reply

 Y U bë:. Tani duhet te bashkosh prape kete account me ate global, manualisht te Speciale:MergeAccount. Per çdo problem apo klarifikim me njofto. --  eagleal  24 shkurt 2013 17:23 (CET)Reply
Faleminderit! Nuk kam akses vetëm tek commons.wikimedia.org dhe en.wikiquote.org sepse ishin "të zëna" që nga 2007. Nuk ka problem. Ndërsa tek wikipedia italisht dhe tek wikipedia anglisht, ku edhe e kisha modifikuar llogarinë me emrin Rinstinkt nuk ndodhi njëtësimi(unifikimi) me emrin e ri siç ndodhi tek wikipedia shqip. Edhe kjo pa rëndësi. --Mr. Pseudo 'diskuto

BRFA filed. Thank you. --Makecat (diskutimet) 25 shkurt 2013 03:02 (CET)Reply

Ftesë për pjesëmarrje në diskutimin mbi heqjen arbitrare të referencave mbi dënimet me vdekje të Kristaq Rama

Redakto

Ju lutem ndiqeni pak debatin tek Kuvendi(http://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kuvendi#Diskutim_mbi_referencat_e_d.C3.ABnimeve_me_vdekje_nga_Kristaq_Rama). Po bëhen disa veprime absurde e arbitrare. Me respekt! E di qe shqetesoj përsëri ,por dua të di nëse ka njerëz që i respektojnë regullat këtu. -- Mr. Pseudo diskuto 26 shkurt 2013 00:11 (CET)Reply

Pyetje mbi karrierën..

Redakto

Përfitoj nga rasti për të të pyetur, se ku mundem të shikoj redaktimet e mia të vlefshme për të kapur atë 300 e famshëm në mënyrë që të vet-kontrollohen redaktimet? Sepse unë i shikoj këtu... dhe më dalin mbi 500? Mos vallë ngaqë jam regjistruar para futjes së rregullit të ri, sistemi nuk mi kap redaktimet? -- Mr. Pseudo diskuto 28 shkurt 2013 22:29 (CET)Reply

E-mail...

Redakto

Kontrollo postën elektronike, të kam dërguar një mesazh. -- Mr. Pseudo diskuto 2 mars 2013 15:14 (CET)Reply

Lutje për vendimmarrje

Redakto

Ju lutemi merrni masa për ata qe fyejnë perdoruesit e tjerë. Përshëndetje Babagjysh (diskutimet) 11 mars 2013 17:31 (CET)Reply

A ka mundësi të marrësh pjesë në diskutim? Përshëndetje Babagjysh (diskutimet) 11 mars 2013 19:24 (CET)Reply

Përdoruesi Hatake e pranon dhe vetë që shan të tjerët

Redakto

Këtu mund të lexosh provën që vërteton se përdoruesi Hatake e pranon edhe vetë që shan të tjerët:

Versioni i 13 mars 2013 17:45 (redakto) (zhbëje)
Hatake (Diskuto | kontribute) 
(U kthye versioni 1294390 i bërë nga Babagjysh (diskutimet) Sharja asht e imja, s'te perket ty te bash censuruesin ose jo.)
Ndryshimi më pas →

Pa kurfarë turpi ai shkruan tek përmbledhja e redaktimit fjalë ofenduese. Edhe kur të tjerët duan të përmirësojnë ndonjë artikull ai e kthen. Ju lutem të bisedoni dhe me admina të tjerë, që të merren masa parandaluese ndaj veprimeve të tilla ordinere. Përshëndetje Babagjysh (diskutimet) 13 mars 2013 20:14 (CET)Reply

Bllokoni përdoruesin Hatake

Redakto

Ju lutem merrni masa për bllokimin afatgjatë të përdoruesit Hatake sepse shan përsëri pa pikë turpi dhe pa ndërprerje. Përshëndetje Babagjysh (diskutimet) 15 mars 2013 16:09 (CET)Reply

Kontrolloret e ad. IP, Lua dhe BugZilla

Redakto

Përshendetje Eagleal,

Persa i perket zhvendosjes se votimit per kontrolloret e adresave IP, nuk eshte problem, ashtu siç thua ti duhej bere qe ne fillim. Problemi i pare eshte tek votimi qe ka ngelur ne vend. Problemi i dyte eshte qe duhen dy kontrollore (ne menyre qe te kontrollojne njeri-tjetrin). Nuk e di se cili duhet propozuar per kontrollor te dyte. Kohet e fundit shume shume pak veta kane qene aktive. Dhe meqe ra llafi tek LUA duhet te perkthejme ne shqip prefikset e hapesirave emerore "Moduli diskutim" dhe "Moduli" (repektivisht {{Ns:829}} dhe {{Ns:828}}). Mbase per kete duhet te ngreme nje diskutim ne BugZilla per ti ndryshuar. Dhe se fundmi meqe ra llafi per BugZilla hidhi nje sy kesaj dhe ketij votimi. Shume burokracira kerkojne tek BugZilla, por mbase gabimi eshte i imi qe nuk ua shpjegova tamam qe ne fillim. Po pate kohe hidhi nje sy kesaj ceshtjeje. Gjithe te mirat!-- Euriditi  29 mars 2013 20:25 (CET)Reply

Hehe bug truckeri vete direkt te zhvilluesit, dhe pa nje menyre te mire te testuar per modifikime jane pak reluktant se mund te fus bugs te tjere ne sistem. Do i hedh nje sy (kam harruar credentials). Per perkthimet duhen bere te translatewiki, neqoftese memoria nuk me tradheton (Theme ti leme anglisht sepse per zhvillim eshte gjitnje me mire te perdoret konvencion te pergjithshem).
#42782#c0 Kodi qe ti dhe prek me shume modifikime se $wgFlaggedRevsAutopromote, prandaj kodi nuk eshte pranuar. Me duhet te studioj njeher kodin para se te propozoj kode. --  eagleal  29 mars 2013 21:40 (CET)Reply
OK, ai kodi qe kam propozuar ne fillim eshte sipas shembullit qe perdor dewiki. -- Euriditi  29 mars 2013 21:47 (CET)Reply
Hidhi nje sy patch-it. bugzilla:42782#c9 --  eagleal  29 mars 2013 22:50 (CET)Reply
Nuk e di ata prape nuk po kthejne pergjigje. Po ai kodi qe iu dhashe ne fillim ku mendon se e ka gabimin, mesa me kujtohet une ose e kopjova ekzaktesisht njelloj nga noc.wikimedia.org ose i bera ndryshime te vogla ne shifra; nuk me kujtohet tamam. -- Euriditi  30 mars 2013 19:39 (CET)Reply

Si gje e pare, konfirmo njehere modifikimet, neqoftese parametrat te vene mire. Pastaj te shikojme   eagleal  3 prill 2013 22:18 (CEST)Reply

Conflicting username with inactive account on sqwp, trying to unify my accounts

Redakto

Hi! I am trying to unify my accounts across all Wikipedia projects, but have a name conflict with an inactive user on your project. Is it possible to rename the conflicting user in some way so I can create a unified login? The username is Lajm, which I have on all other projects. You can contact me at sv:User talk:Lajm if you want to discuss the matter. Thanks for your help! --213.114.123.49 30 prill 2013 10:23 (CEST)Reply

Forced user renames coming soon for SUL

Redakto

Hi, sorry for writing in English. I'm writing to ask you, as a bureaucrat of this wiki, to translate and review the notification that will be sent to all users, also on this wiki, who will be forced to change their user name on May 27 and will probably need your help with renames. You may also want to help with the pages m:Rename practices and m:Global rename policy. Thank you, Nemo 3 maj 2013 19:11 (CEST)Reply

Forced user renames coming soon for SUL

Redakto

Hi, sorry for writing in English. I'm writing to ask you, as a bureaucrat of this wiki, to translate and review the notification that will be sent to all users, also on this wiki, who will be forced to change their user name on May 27 and will probably need your help with renames. You may also want to help with the pages m:Rename practices and m:Global rename policy. Thank you, Nemo 3 maj 2013 19:11 (CEST)Reply

Forced user renames coming soon for SUL

Redakto

Hi, sorry for writing in English. I'm writing to ask you, as a bureaucrat of this wiki, to translate and review the notification that will be sent to all users, also on this wiki, who will be forced to change their user name on May 27 and will probably need your help with renames. You may also want to help with the pages m:Rename practices and m:Global rename policy. Thank you, Nemo 3 maj 2013 19:11 (CEST)Reply

Forced user renames coming soon for SUL

Redakto

Hi, sorry for writing in English. I'm writing to ask you, as a bureaucrat of this wiki, to translate and review the notification that will be sent to all users, also on this wiki, who will be forced to change their user name on May 27 and will probably need your help with renames. You may also want to help with the pages m:Rename practices and m:Global rename policy. Thank you, Nemo 3 maj 2013 19:11 (CEST)Reply

New York related article request

Redakto

Hi! Do you do article requests?

If so, would you be interested in making a short stub of the en:New York City Department of Education? The Albanian name, according to http://schools.nyc.gov/NR/rdonlyres/7C759443-3725-4C19-B913-AD4260E69207/9005/ParentBrochure1.pdf is Departamenti i Arsimit i Nju Jork Sitit Thanks WhisperToMe (diskutimet) 13 maj 2013 09:34 (CEST)Reply

Mirëdita! Kam nevoje per ndihmen tuaj, te lutem

Redakto

A je dakord me komentin i fundit i administratorit "Planeti" ne faqn e tij (per diskutimit). Do te doja te di nëse je dakord me gjykimin e tij rreth artikullit me titullin "Origjina e Allahut". A je dakord me te, dhe arsyeja te lutem?

Venie ne dijeni

Redakto

Përshendetje Eagleal,

do të doja të të vija në dijeni për disa çështje në lidhje me kandidimet:

 1. Kandidimi im për burokrat po merr me teper kohe se çduhet. Besoj duhet ti jepet nje zgjidhje.
 2. Kandidimi i Olsit për checkuser po merr goxha kohe. Besoj duhet ti jepet nje zgjidhje.
 3. Kam sponsorizuar dy perdorus per administator. Wikipedia ka nevoje per administatore te rinj. Shpresoj te mbeshteten.
 4. Diskutimi mbi heqjen e privilegjeve për administaroret qe kane shume kohe jo-aktive eshte interesant dhe kerkon me teper vemendje.

Të uroj gjithe te mirat. -- Euriditi 

 1. Per krat doja te miratoja qe ne shtator, por po prisja qe te ktheheshe ne wiki. Pastaj kisha une probleme edhe keshtu qe u shty me shume. Kerkoje ndjese. Gjithsesi URIME!
 2. I vendosur edhe te diskutimi: Per vete nuk jam plotesisht i bindur per nevojen e nje checkuser ne nje wiki kaq te vogel (te meta jane mjaft te shpejt). Eshte metevertet nje responsabilitet shume i madh, dhe duhen mar masa qe mos te kompromentohet aksesi tek ajo llogari. Te tjeret te meta i kan marre me para keto masa, se kan nje flluks dhe eksperience shume me te madhe se çdo shpresonim te ndodhte ne sqwiki.
 3. Nuk kam qene aktiv, keshtu qe me duhet pak kohe te rishikoj historine.
 4. Diskutimi eshte bere me para, dhe si admin gjithnje kemi qene dakort.   eagleal  27 tetor 2013 12:06 (CET)Reply
Shumë faleminderit për miratimin dhe për mbështetjen tuaj Eagleal! Shpresoj të bashkëpunojmë edhe në të ardhmen.
Përsa i përket heqjqes së privilegjeve të administratorëve joaktivë mund të implementohet një sistem automatik; njëlloj siç u bë për kontrollorët e faqeve; por nuk është problem i madh edhe po u bë manualisht pasi numri i administratorëve nuk është i madh. Natyrisht që për termat duhet të bihet dakord nga komuniteti. Po ashtu duhet të promovohen për administrator disa përdorues që po kontribojnë në shkrimin e artikujve cilësorë. -- Euriditi  27 tetor 2013 12:33 (CET)Reply

Article request: Michigan, USA city with Albanian population

Redakto

Are you interested in starting stubs on the following:

There is an Albanian settlement in Hamtramck so it would be helpful for Albanian speakers. Thanks, WhisperToMe (diskutimet) 15 nëntor 2013 09:11 (CET)Reply

Ndryshoj emrin tim

Redakto

Tung! A mund ta ndryshoj pseudonimin nga "Moscowconnection" ne "Moscow Connection".
Hello! Could you please rename my account from "Moscowconnection" to "Moscow Connection"? I am now changing my username on all wikis.

Faleminderit!
(I've just accidentally created the target account, could you please "usurp" it for me?) --Moscowconnection (diskutimet) 20 nëntor 2013 22:19 (CET)Reply

"Rosela Gjylbegu" review

Redakto

Përshëndetje Eagleal!

Nevojitet aprovim i ndryshimeve te dy viteve te fundit te artikulli ne fjale.

Meqe nuk e di cili administrator eshte aktiv, per cdo rast u shkrova te gjitheve.

Faleminderit,

--Namik (diskutimet) 29 prill 2014 11:20 (CEST)Reply

An important message about renaming users

Redakto

Dear Eagleal, My aplogies for writing in English. Please translate or have this translated for you if it will help. I am cross-posting this message to many places to make sure everyone who is a Wikimedia Foundation project bureaucrat receives a copy. If you are a bureaucrat on more than one wiki, you will receive this message on each wiki where you are a bureaucrat.

As you may have seen, work to perform the Wikimedia cluster-wide single-user login finalisation (SUL finalisation) is taking place. This may potentially effect your work as a local bureaucrat, so please read this message carefully.

Why is this happening? As currently stated at the global rename policy, a global account is a name linked to a single user across all Wikimedia wikis, with local accounts unified into a global collection. Previously, the only way to rename a unified user was to individually rename every local account. This was an extremely difficult and time-consuming task, both for stewards and for the users who had to initiate discussions with local bureaucrats (who perform local renames to date) on every wiki with available bureaucrats. The process took a very long time, since it's difficult to coordinate crosswiki renames among the projects and bureaucrats involved in individual projects.

The SUL finalisation will be taking place in stages, and one of the first stages will be to turn off Special:RenameUser locally. This needs to be done as soon as possible, on advice and input from Stewards and engineers for the project, so that no more accounts that are unified globally are broken by a local rename to usurp the global account name. Once this is done, the process of global name unification can begin. The date that has been chosen to turn off local renaming and shift over to entirely global renaming is 15 September 2014, or three weeks time from now. In place of local renames is a new tool, hosted on Meta, that allows for global renames on all wikis where the name is not registered will be deployed.

Your help is greatly needed during this process and going forward in the future if, as a bureaucrat, renaming users is something that you do or have an interest in participating in. The Wikimedia Stewards have set up, and are in charge of, a new community usergroup on Meta in order to share knowledge and work together on renaming accounts globally, called Global renamers. Stewards are in the process of creating documentation to help global renamers to get used to and learn more about global accounts and tools and Meta in general as well as the application format. As transparency is a valuable thing in our movement, the Stewards would like to have at least a brief public application period. If you are an experienced renamer as a local bureaucrat, the process of becoming a part of this group could take as little as 24 hours to complete. You, as a bureaucrat, should be able to apply for the global renamer right on Meta by the requests for global permissions page on 1 September, a week from now.

In the meantime please update your local page where users request renames to reflect this move to global renaming, and if there is a rename request and the user has edited more than one wiki with the name, please send them to the request page for a global rename.

Stewards greatly appreciate the trust local communities have in you and want to make this transition as easy as possible so that the two groups can start working together to ensure everyone has a unique login identity across Wikimedia projects. Completing this project will allow for long-desired universal tools like a global watchlist, global notifications and many, many more features to make work easier.

If you have any questions, comments or concerns about the SUL finalisation, read over the Help:Unified login page on Meta and leave a note on the talk page there, or on the talk page for global renamers. You can also contact me on my talk page on meta if you would like. I'm working as a bridge between Wikimedia Foundation Engineering and Product Development, Wikimedia Stewards, and you to assure that SUL finalisation goes as smoothly as possible; this is a community-driven process and I encourage you to work with the Stewards for our communities.

Thank you for your time. -- Keegan (WMF) talk 25 Gusht 2014 20:24 (CEST)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!

 

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 18 Shtator 2014 21:22 (CEST)

Ciao Eagleal, come stai? Volevo chiederti un piccolo aiuto per questa pagina che ho creato qualche giorno fa.

Per favore, la rileggeresti e correggeresti i miei errori? Io, se vuoi, ti posso aiutare in Italiano o Portoghese!

Grazie di tutto

Rei Momo (diskutimet) 22 Shtator 2014 15:20 (CEST)

Thirrje për pjesëmarrje aktive në Wikipedia Weekend 2015

Redakto

Përshëndetje Eagleal

Shpresoj që projektet po ju shkojnë mirë. Po ju shkruaj për eventin e Wikipedia Weekend, edicioni i dytë këtë vit që mbahet në 5-6 Dhjetor 2015 në Tiranë. Wikipedia Weekend është takimi vjetor i wikipedianëve nga vënde si Kosova, Shqipëria, rajoni dhe Evropa me qëllim ndarjen e skperiencave midis nesh si dhe ekspozimin e projekteve të Wikimedia në Wikipedianë potencialë. Vizioni është që ky aktivitet të bëhet cdo vit dhe të ndikojë sadopak në rritjen e komunitetit tonë dhe të përmirësimit të Wikipedia në shqip, të Commons dhe jo vetëm. Mendojmë se do ishte interesante dhe shumë e dobishme për komunitetin të ishit pjesë e këtij eventi, si një kontribues aktiv i komunitetit, me vecorinë e pjesëmarrësit ose/dhe ligjëruesit.

Për më shumë informacion dhe aplikime për pjesëmarrje ju lutem shikoni këtu: https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikipedia_Weekend_in_Tirana_2015 Për cdo pyetje mos hezitoni te na kontaktoni duke lënë shënimin tuaj në faqen Meta si më lart. Shpresoj të shihemi në Wikipedia Weekend 2015. --Redon Skikuli (diskutimet) 4 nëntor 2015 14:44 (CET)Reply

Your administrator and bureaucrat status on the sq.wikipedia

Redakto

Hello. A policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc.) was adopted by community consensus in 2013. According to this policy, the stewards are reviewing activity on wikis with no inactivity policy.

You meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for 2 years) on the wiki listed above. Since that wiki does not have its own rights review process, the global one applies.

If you want to keep your rights, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights.

If you wish to resign your rights, you can reply here or request removal of your rights on Meta.

If there is no response at all after approximately one month, stewards will proceed to remove your administrator and/or bureaucrat rights. In ambiguous cases, stewards will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact the stewards. --Melos (diskutimet) 16 mars 2017 14:49 (CET)Reply

Ambasadat

Redakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:15 (CEST)Reply

Faqet me ndryshime në pritje

Redakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 15:10 (CEST)Reply