Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Olsi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Arkivat
Arkivi 1 · Arkivi 2Mirë se viniRedakto

Përshëndetje, Olsi!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Olsi, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Ajo nuk është një faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


NënshkrimiRedakto

Olsi, tek faqja e dikustimit tënd (Olsi/firmat) aty ta shkruaj nënshkrimin tim ngjitur me atë shmebullin apo vetëm më tragove se të vendos tek qdo artikull atë ? Astronomi06 (diskutimet) 20 Shkurt 2018 20:55 (CET)

Po, ne rregull e ke shtuar. --Olsi (diskutimet) 22 shkurt 2018 22:25 (CET)

CS1Redakto

@Olsi, ky redaktim krijon probleme me referencat. Dje pershembull ky artikull i kishte ne rregull referencat, po pas redaktimit tend, ka probleme, dhe gjithe artikujt me referenca te tilla kane probleme ne sqwiki. Shihe te lutem, dhe mundesisht, zhbeje. Te falenderoj ngrohtesisht. --1l2l3k (diskutimet) 1 maj 2018 19:01 (CEST)

Pershendetje 1l2l3k, e riktheva redaktimin. Te falenderoj shume per raportimin e ketij problemi! --Olsi (diskutimet) 1 maj 2018 23:53 (CEST)

Artikulli Misto Treska https://sq.wikipedia.org/wiki/Misto_TreskaRedakto

Pershendetje i nderuar, Pas shume e shume ankesash qe nuk me jane marre parasysh, po ju lutem te merrni masa ne faqen “Misto Treska” https://sq.wikipedia.org/wiki/Misto_Treska ; ku individi “Zall-herr” i vertetuar si sock-puppet i 15-te i famekeqit “Hatake”, vijon te vandalizoje artikullin duke fshire material te referencuar ku pasqyrohen vlerat e figures se Treskes dhe baltos me dashakeqesi imazhin e tij duke e mbingarkuar me çeshtje politike te kohes se diktatures. Une nuk i kam fshire kurregje, te tera le te pasqyrohen, ama mos te fshijë kontributet me referencat perkatese. Perpiqem vetem t’i bej rikthim në versionin e shqyrtuar nga administratori 1|2|3. Ju kerkoj mbrojtje te artikullit nga sulmet vandale të nekrofilit Sait Saiti që heq material të referencuar, fshin kontributet dhe i mbulon me pisllëkun e urrejtjes së tij personale ndaj familjes Treska (lutem shikoni fyerjet që janë ruajtur prej fundit të marsit të shkuar, ne ndryshimet qe bente me IP), me synim baltosjen e figurës së Misto Treskës. Konflikt i paster interesi, lufte personale, sulme vandale dhe zhberje kontributesh. Ju lutem te merrni masa pasi keshtu eshte e pamundur te vijohet. Ju falenderoj paraprakisht. Arkivisti (diskutimet) 4 maj 2018 00:12 (CEST)

Do t'ju luteshim shume fshirjen / grisjen perfundimtare te artikullit ne fjale ( https://sq.wikipedia.org/wiki/Misto_Treska ) nga SQwiki, pasi eshte i mbushur me krime, akuza per dhjetera vrasje me revole e te shtena ne koke, te cilat jane marre lart e poshte neper blogje thashethemnajash virtuale, pa asnje vendim gjykate qe t'i kete sanksionuar. Eshte e pamundur te gjendet nje variant neutral me administruesin qe e ka shkaterruar krejtesisht artikullin per shkaqe personale (ka konflikt te hapur me familjen e te ndjerit). Ju lutem te veproni, pasi jane shkaktuar mjaft probleme mes pasardhesve te njerezve qe permenden ne ate artikull, jane hapur konflikte serioze, te cilat nuk kane pse t'i vuajne ne jeten e perditshme njerezit / pasardhesit e nje njeriu qe eshte ndare nga jeta plot 25 vjet me pare. Ju lutem griseni / fshijeni ate artikull, per te miren e te gjithe njerezve qe po vuajne pa faj. P.S. Kerkesa ne MetaWiki ku na referojne qe t'iu drejtohemi administratoreve lokalë per kete çeshtje shqetesuese: https://meta.wikimedia.org/w/index.php?title=Meta:Requests_for_deletion&oldid=18094248

RedaktimRedakto

Pershendetje Olsi, doja te te pyesja nese eshte e mundur per te redaktuar nje faqe ne wikipedia, nese po, do deshiroja te komunikojme nepermjet mailit te lutem?! Falemnderit --KodiGjarprit2 (diskutimet) 29 korrik 2018 13:43 (CEST)

NO PërdoruesiRedakto

Please, do not reply or discuss -- only abide by Përdoruesi diskutim:SomeHuman. Thank you. -- SomeHuman (diskutimet) 23 tetor 2018 17:23 (CEST)

AmbasadatRedakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:23 (CEST)

Former ofRedakto

Hello Olsi, Thank you once again for having granted me my rights. Could you remove the right "Redaktor" whose associated rights are already contained in the "Reviewer" right, please? Thanks in advance and good w-e. —Eihel (diskutimet) 27 korrik 2019 09:24 (CEST)

Done, thank you for your contributions here. --Olsi (diskutimet) 27 korrik 2019 16:35 (CEST)