Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin 1l2l3k. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Artikull i përkryer Redakto

Përshëndetje! Mundë t'ë vlerësosh këtë votim, koha e nevojshme e procesit duhet të ketë kaluar dhe kandidatura mundë t'ë mbyllet. — Βατο (diskutimet) 3 janar 2019 17:27 (CET)Reply

Bato, mund ta mbyllesh vete, nuk shoh asnje kundershtim atje, pra nje jo-admin mund ta mbylli.1l2l3k (diskutimet) 3 janar 2019 20:29 (CET)Reply

Vandalizem Redakto

Përshëndetje. Këtu përdoruesi GrepfrutAroma, pas një pauze 1 javore, redaktimi i parë që bën është zhbërje e kontributve të mia tek artikulli Haxhi Qamili 1. Duket se është duke më bërë hounding. Ky përdorues edhe më parë ka vandalizuar kontributet e mia në Wikipedia, veçanërisht [këtu] ku ka bërë të njëjtën zhbërje vandale sikur sockat e mëparshëm të Hatakes. Quack, quack!--Udha (diskutimet) 4 janar 2019 22:27 (CET)Reply

Keto nuk jane vandalizma. Interesi i edituesit eshte permiresimi i artikullit sipas POV-se se tij. Mbrojta artikujt ne fjale. 1l2l3k (diskutimet) 5 janar 2019 03:42 (CET)Reply
Heqja e materialit të referencuar nuk është vandalizëm?!--Udha (diskutimet) 5 janar 2019 05:06 (CET)Reply
Jo domosdoshmerisht. Vandalizem eshte shkaterrim me qellim i projektit. WP:AGF. Gjithashtu, kujdes para se te akuzosh te tjeret per vandalizem: eshte sulm personal. --1l2l3k (diskutimet) 7 janar 2019 19:09 (CET)Reply

Ndihme Redakto

Të lutem ndërmerr diçka kundër user:GrepfrutAroma. Dje redaktova mbi 7 orë tek artikulli Ahmet Zogu i cili ishte i gjithi i pareferencuar dhe ku nuk kishte redaktuar më parë Grepi, tani është duke e bërë lëmsh sipas dëshirës, duke më zhbërë mua disa herë radhazi etj.--Udha (diskutimet) 8 janar 2019 11:28 (CET)Reply

Kuptome, une i çmoj pafundesisht redaktimet e tua. Por nuk çmoj tone inkuizitore ne asnje lloj menyre, sepse nuk do te lejoj kurrsesi te perziesh çorben e kalbur te historiografise sone ne te vetmin mjet informacioni te divulguar qe kemi. Kete nuk do ta bej as me OWN e as duke e personalizuar, por me burime, keshtu qe mos u ngut te fusesh fjali te llojit "asgjesoi pluralizmin politik", "grabitja e arit" dhe "vakuum institucional" kudo, si ar te kulluar; jane komente interpretuese dhe si te tilla duhet te futen te historiografia apo trashegimia politike. Sepse duhet t'i ofrojme me shume se nje menyre per ta lexuar personazhin historik (kete dhe cdo personazh historik) lexuesit. --GrepfrutAroma (diskutimet) 8 janar 2019 11:32 (CET)Reply
Të kam tërhequr vërejtjen edhe më parë për WP:Hounding që je duke më bërë. Edhe tek Haxhi Qamili, pas një pauze njëjavore u riktheve duke më zhbërë pikërisht mua, dje ke bërë zhbërje të heshtura, dhe sot prapë u riktheve dhe më zhbëre tek artikulli ku ti GrepfrutAroma nuk kishe redaktuar asnjëherë më parë, apo jo? Unë redaktova i lumur se të paktën këtu do të isha i qetë meqë ti nuk kishe redaktuar më parë por dola të jem gabim. Këto ndërhyrjet tua që fillojnë me zhbërje dhe ristrukturime arbitrare pengojnë redaktimin normal nga unë dhe po më bezdisin gjithnjë e më shumë.--Udha (diskutimet) 8 janar 2019 11:39 (CET)Reply
Mos i jep vetes pozita te tilla sikur ke aftesine te me terheqesh verejtje. Te vura ne dukje disa paradokse ne menyren si i vendose burimet e tua te Haxhi Qamili, nuk iu pergjigje dhe faqja u bllokua sepse kudo shkel kemba jote nuk mbin bari: ngulesh vetem ne njerin kendveshtrim te gjese. Sigurisht qe eshte e natyrshme, bindjet shtrihen pertej permases se wiki-t, por pergjegjesia permes se ciles duhet te kontribuohet (e pse jo, edhe veteformesohet kontributori) eshte te jepet nje kendveshtrim i gjere i gjese. Pastaj, redaktimet e meparshme ne ndonje artikull jo medoemos duhet te behen qe dikush te tregoje interes per artikuj te caktuar, mund te kuptohet qarte nga punimet e mia qe kam interes per historine e shtetit shqiptar dhe po perpiqem t'i pasuroj artikujt e aktoreve ne historine e shtetit.--GrepfrutAroma (diskutimet) 8 janar 2019 11:49 (CET)Reply
Dhe ku e merr ti të drejtën t'i shpallësh burimet e mia "çorbë e kalbur e historiografisë sonë"?--Udha (diskutimet) 8 janar 2019 12:00 (CET)Reply
Ky redaktim është 1.revert, sepse atë pjesë e kam shtuar dje, 2. Heqje e materialit të referencuar pa justifikim. 3.sulm personal sepse po me akuzon se paskam bere inkuizicion.--Udha (diskutimet) 8 janar 2019 13:19 (CET)Reply
Gjej menyren per te ta nisur faqen perkatese me skanim dhe do ta shohesh qe nuk eshte revert, madje eshte tregues i diçkaje shume te frikshme ajo reference: nese u perdorka pa kriter referenca Akademia, rrezikohet krejt sq.wiki me mashtrueshmerine qe vende-vende paska. Gje e mire qe rremuesit e arkivave nuk ndalen para dogmes historiografike. Toni po, eshte inkuizicional, ndoshta nuk eshte faji yt sepse njeriu optiken e vet nuk ka si ta shtrije pertej burimeve qe zoteron. --GrepfrutAroma (diskutimet) 8 janar 2019 15:29 (CET)Reply
Zhbëje veten dhe bëj kërkesë për ndryshime në artikull në seksionin Diskutimet.--Udha (diskutimet) 8 janar 2019 16:13 (CET)Reply
Po vazhdove me kete ton urdheror me ngjyresa personale nuk do te krijosh klime te mire pune.--GrepfrutAroma (diskutimet) 8 janar 2019 17:04 (CET)Reply
Nuk ishte ton urdhëror. Ishte këshillë normale që i jepet çdokujt në Wikipedi kur bën gabime të tilla. Veprimet që ke zgjedhur të bësh user:GrepfrutAroma janë në kundërshtim me frymën e konsensusit dhe bashkëpunimit në Wikipedi. Këtu ke hequr një paragraf mirë të referencuar që e shtova dje, edhe këtu sapo hoqe paragrafe të plota të referencuara dhe pjesë paragrafesh. Edhe këtu. E ke parasysh, këto janë reverte dhe ti ke kaluar numrin e 3 reverteve që lejohen brenda 24 orësh.
Unë redaktova artikullin, e përpunova duke respektuar strukturën ekzistuese, hoqa shumë paragrafë që ishin të pareferencuar dhe shtova paragrafë të referencuar, e plotësova artikullin me referenca të besueshme nga akademikët shqiptarë dhe brenda 24 orëve vie ti që nuk kishe redaktuar aty më parë i shpall burimet e mia "çorbë e prishur" dhe i heq me radhë.--Udha (diskutimet) 8 janar 2019 17:12 (CET
Rikthe prapë paragrafët e mi ashtu si ishin në artikull GrepfrutAroma. Dua që këtë ta bësh ti.--Udha (diskutimet) 8 janar 2019 17:23 (CET)Reply
Paragrafet qe hoqa nuk jane reverte, thjesht nuk kane natyre biografike. Po te duash t'i rikthesh, ke nentitullin Trashegimia politike ku mund t'i vendosesh ato qe ne fakt jane komentime apo interpretime te Frasherit. Çorbe e prishur jane, sepse diskursi i mos-shpalljes se luftes dhe vjedhjes se arit eshte rrezuar me kohe, kurse ti i vendose si ar i kulluar. --GrepfrutAroma (diskutimet) 8 janar 2019 17:27 (CET)Reply
E mbrojta artikullin. Mundohuni mos i futeni njeri tjetrit ne pilaf, po respektojeni shoshoqin. Kur dikush futet e punon ne artikull WP:Assume Good Faith dhe shkoni e editoni diku tjeter. Keni teper dashuri e s'ndaheni dot. As divorci s'ju ben dot gje, :-). --1l2l3k (diskutimet) 8 janar 2019 20:03 (CET)Reply

IP problematik Redakto

Përdoruesi IP: 172.248.226.22 ka krijuar disa artikuj në anglisht, edhe pas një paralajmërimi. Nëse vazhdon duhet të bllokohet. Duke qenë adresë IP që mund të ndryshoj, mjafton një bllokim javor. — Βατο (diskutimet) 8 janar 2019 22:44 (CET)Reply

Beri 4 artikuj te tjere pas paralajmerimit dhe e bllokova, si dhe grisa artikujt qe s'ishin perkthyer ende (WP:DENY).--1l2l3k (diskutimet) 9 janar 2019 20:06 (CET)Reply

Grisje Redakto

Për këtë artikull, shih këtu. — Βατο (diskutimet) 14 janar 2019 21:24 (CET)Reply

E grisa, bera shume aprovime/reverte ne pak kohe, dhe kjo me shpetoi. --1l2l3k (diskutimet) 14 janar 2019 21:30 (CET)Reply
E pashë, puna ishte shumë, megjithatë e bërë mirë. — Βατο (diskutimet) 14 janar 2019 21:50 (CET)Reply
Këtu duhet të korrigjohet përshkrimi i fotografisë, nuk e bëj dot vetë se është e mbrojtur. Punë të mbarë. — Βατο (diskutimet) 19 janar 2019 19:48 (CET)Reply
@Βατο,E korigjova, faleminderit qe e kape. Zakonisht i mbroj keto se ca hackera serbe na u futen dikur dhe bene vandalizma, dhe qe atehere i mbroj. --1l2l3k (diskutimet) 19 janar 2019 19:53 (CET)Reply
Pajtohem, përmbajtja e faqes kryesore duhet të jetë e mbrojtur. — Βατο (diskutimet) 19 janar 2019 20:01 (CET)Reply

Baggio Redakto

Cfar dmth kjo? Pse nuk mundem te redaktoj faqen e Baggios? Pse e ke "mbrojtur", faqja nuk ka pasur vandal? Sadsadas (diskutimet) 19 janar 2019 22:31 (CET) @Sadsadas,E zhbllokova, e kisha mbrojtur gabimisht duke mbrojtur kete. Me fal. --1l2l3k (diskutimet) 19 janar 2019 22:43 (CET)Reply

Gjithashtu dhe une kerkoj ndjes per sjelljen time. Sadsadas (diskutimet) 19 janar 2019 22:55 (CET)Reply

@Sadsadas, Jo s'ka problem, s'the asgje te keqe! --1l2l3k (diskutimet) 19 janar 2019 23:20 (CET)Reply
@Sadsadas, E cmbrojta. --1l2l3k (diskutimet) 19 janar 2019 23:20 (CET)Reply

Artikull i ri Redakto

Hidh një sy këtu, unë e rregullova sipas udhëzimeve të Wikipedia-s por vetë-promovuesi shtoj përsëri përmbajtjen e parregullt. E zhbëra prapë dhe e paralajmërova, në qoftë se do vazhdoj, ndërhy pak ti se un nuk dua t'i afrohem 3RR. Gjithë të mirat. Βατο (diskutimet) 22 janar 2019 14:10 (CET)Reply

@Βατο, une nuk do shqetesohesha, te pakten tani per tani. Ti u mundove t'ia permiresosh artikullin, po nuk ka nevoje te lodhesh per dike qe e do artikullin e vete te shemtuar, dhe plus ka egon e artistit e nuk do t'i nderhyje njeri. Duhet ca kohe qe dikush te kuptoje si funksionon wikipedia. Si piktor duhet te kete nje fare ndjenje estetike qe artikulli ngjan shemtuar, shpresoj qe do t'i vije me kohe. Pershendetje. --1l2l3k (diskutimet) 22 janar 2019 15:56 (CET)Reply
@Βατο, Duke e menduar prape, ai ka konflikt interesi per ta redaktuar kete artikull, dhe meqe nuk dua qe ta bllokoj, pasi ai nuk e di rregullin e konfliktit te interesit, mbrojta artikullin. --1l2l3k (diskutimet) 22 janar 2019 16:10 (CET)Reply
Përdoruesi:Hämbrdäck mund të marri statusin "autoreview". — Βατο (diskutimet) 23 janar 2019 11:25 (CET)Reply
Kam ndryshuar mendjen, ai bën më shumë dëm sesa gjëra të mira. — Βατο (diskutimet) 23 janar 2019 11:54 (CET)Reply

Përshëndetje Redakto

Kur të keshë koh hidh një sy tek diskutimi mbi standardin e emrave këtu. — Βατο (diskutimet) 24 janar 2019 13:58 (CET)Reply

HYSEN ROGU Redakto

Përse keni grisur faqen time "HYSEN ROGU"? Hysen Dingo (diskutimet) 24 janar 2019 22:21 (CET)Reply

Artikulli nuk kishte asnje reference te jashtme qe te vertetonte shquarsine e subjektit. --1l2l3k (diskutimet) 24 janar 2019 22:43 (CET)Reply

Furtuna e imamllarëve Redakto

Për momentin Ndryshimet e fundit janë të mbushura vetëm me imamllarë të kuq. E shoh që është punë mekanike e bezdisshme kështu që thashë të shkruaja këtë për pak humor. Puna e mbarë! :) - Klein Muçi (diskutimet) 25 janar 2019 02:00 (CET)Reply

Cross wiki spam deletion request Redakto

Hello, can you please delete this page under "cross-wiki spam" reason? As you see here the user himself revert my edits many times. Best --علاء (diskutimet) 28 janar 2019 17:35 (CET)Reply

Greetings, welcome to my talk page... and done. Best! --1l2l3k (diskutimet) 29 janar 2019 01:26 (CET)Reply

Artikull i javës Redakto

Për javën e 6-të do të ishte mirë të vendosësh artikulli "Rita Ora" të cilin e miratova si artikull i mirë, përndryshe do të kemi 3 artikuj rradhazi që flasin për futboll :). — Βατο (diskutimet) 29 janar 2019 10:43 (CET)Reply

Ndoshta nuk e ke parë, po të shkruaj përsëri :-) — Βατο (diskutimet) 1 shkurt 2019 16:14 (CET)Reply
Vere Riten mbas futbollistit ukrainas. Fundja nese bezdiset njeri nga futbolli, mund te filloje e te editoje wikipedian, ;-)! --1l2l3k (diskutimet) 1 shkurt 2019 16:27 (CET)Reply
XD Pajtohemi! — Βατο (diskutimet) 1 shkurt 2019 16:29 (CET)Reply

Afati për votimet në kuvend Redakto

Përshëndetje,

Po shifja votimin për bllokimin e IP që të hapin artikuj te rinj që është marë një vendim për 5 ditë dhe në parashtrimin e kërkeses nuk është vendosur një afat se kur do mbyllet. Mendoj se për një teme që per mendimin tim është e rëndesishme duhet lëne me shumë kohë për votim dhe duhet promovuar me shumeë qe te votohet sa me shumë. P.sh vendosja e nje baneri ne faqen kryesore.

Une personalisht jam kundra bllokimit të IP, sepse arsyetimi që perdorusit/et do dembelohen në vazhdim, nuk mendoj se eshte i sakte dhe ti heqim mundësinë qe një perdorues qe do te jëte anonim është e padrejte. Plus mendoj se ska asnje lidhje nese je i/e regjistruar kur vjen puna nese do te vazhdosh të kontribosh.

Mesa kam vene re, problematika me IP është tek artikujt ekzistues me shumë sesa tek krijimi i të rinjve. Pra ti me bllokimin nuk shpëton nga vandalizmat. Gjithashtu, arsyetimi se do kemi me pak punë per administatoret qe do gisin faqet mendoj se eshte arsyetim pak mbrapsh nga qëllimi i Wikipedias. Ne duhet te nxisim njerezit te shkruajne, duke pritur qe do kete edhe vandale. Jo e kunderta. Mendoj se duhet ta shofim dhe nje herë punen e IP sepse bllokimi i tyre është vendim i nxituar. --Margott (diskutimet) 29 janar 2019 10:52 (CET)Reply

@Margott,, e rihapa. Asnjeri s'do i bllokoje IP-te, thjesht nuk do mund te bejne artikuj te rinj, e per te bere dicka te tille do u duhet te hapin nje llogari. Me llogari do mund te fillojne artikuj te rinj. Ideja eshte qe te kene incentiv qe te krijojne nje llogari dhe mos editojne nga adresa e IP-se. Per editime te tjera do mund te vazhdojne te kontribuojne nga adresa e IP-se. Gjithsesi po e bejne te veshtire dhe duan qe te tregoj qe po perdor abusefilter-in, po sinqerisht une nuk dua te ngarkoj programe te wikimedias ne kompjuterin time. Une po implementoj thjesht c'behet ne enwiki, atje s'krijon dot artikuj te rinj me IP, duhet llogari. --1l2l3k (diskutimet) 30 janar 2019 02:39 (CET)Reply
Ne pergjithesi le te mos krahasohemi me Wikipedian Angleze, sepse jemi dy komunitete shume shume ndryshe. Prandaj Wikipediat kane rregulla lokale, sepse secila gjuhe ka kominitet te ndryshem dhe duhet te pershtatesh me kominitetin qe ke. Ne fakt raportime dhe rregullim artikujsh manual, mund te bej dhe une apo cdo perdorues tjeter, prandaj ekziston statusi administrator, qe te kene aksese me shume dhe ca tool-se me shume. Eshte e drejta jote te ngarkosh ne PC tende cfare te duash. Por mbase ne vend qe te vendosesh te bllokosh IP, sepse sdo te mbash tool-set, komuniko me adminsitratore te tjere qe te ndani punet, e ta bej dikush tjeter. Te lutem, le te mos nisemi nga deshira personale, kur vjen puna per gjerat e komunitetit. Rrofsh qe e ri-hape. Ne pergjithesi te le te vendosim nje deadline se kur mbyllet votimi, qe te jemi ne rregull me njerezit ( si une ne kete rast :) ) qe kujtohen pak vone per te votuar. --Margott (diskutimet) 30 janar 2019 11:10 (CET)Reply
Asnje IP nuk do bllokohet. Ktheva xhevap me te gjate ne Kuvend. E vura per 30 dite qe te kete kohe te diskutohet boll. 1l2l3k (diskutimet) 30 janar 2019 15:53 (CET)Reply
Faleminderit shume per sqarimin (dhe jo xhevapen se por nuk te kerkova xhevap :) ) dhe te lutem mos e mer si sulm se nuk eshte e skam per te sulmuar asnjehere asnje Wikipedian, thjeshte mendojme ndryshe per situaten ne fjale e po diskutojme. Ose keshtu e pashe une te pakten. --Margott (diskutimet) 30 janar 2019 17:31 (CET)Reply
Nuk pashe asnje sulm! Ne cdo komunikim ke qene e sjellshme. --1l2l3k (diskutimet) 30 janar 2019 19:14 (CET)Reply

Problem Redakto

Pershendetje 1l2l3k, ka nje problem t madh per sa i perket zhvendosjes se faqeve dhe meqe jeni adm mendova se ju do jeni zgjidhja e problemit. Ky perdorues po ndryshon te gjitha emrat e artikujve "sllave" dhe po i vendos t gjitha me q nga mbrapa. Tani sapo rregullova artikullin Zlatko Dalić qe ky e kishte bere me q. Mendoj se nje zhvendosje madhore e faqeve nuk duhet te ndodh pa u konsultuar me perdoruesit e tjeter, dhe per me teper qe zhvendosjet te behen me dialekt. Duhet ndihma juaj ne kete rast. Faleminderit. Sadsadas (diskutimet) 31 janar 2019 15:09 (CET)Reply

Ja dhe nje rast tjeter: Artikullin e Aleksandër Jabllanoviç e ka zhvendosur në Aleksandër Jabllanoviqi dhe justifikohet duke thene "shqiptimi sipas mediave shqiptare" -_-. Asnje media shqiptare nuk i eshte referuar me "iqi" personazhit ne fjal. Per me teper, shihni regjistrin e zhvendosjeve qe ta kuptoni aktivitetin e ketij perdoruesi. Sadsadas (diskutimet) 31 janar 2019 15:13 (CET)Reply

@Sadsadas, E bllokova. Eshte Goelia qe ka axhenden e vet. Ne pergjithesi ai mbeshtetet ne ca media kosovare, qe e perdorin gjeresisht "q"-ne dhe devijojne nga standardi i shqipes, po nuk eshte ketu problemi i tij, eshte shume me i thelle. --1l2l3k (diskutimet) 31 janar 2019 16:06 (CET)Reply

Copyvio Redakto

Hidh një sy këtu, mendoj të jetë copyvio nga këtu, ta pastroj? — Βατο (diskutimet) 1 shkurt 2019 17:02 (CET)Reply

Patjeter mund ta pastrosh: copyvio nuk lejohet ne wiki. Mundohu te sintetizosh ne pak fjali. --1l2l3k (diskutimet) 1 shkurt 2019 17:08 (CET)Reply

doc & sandbox Redakto

Kam qenë duke diskutuar me personin që merret më së shumti me modulin CS1 te EnWiki për detaje që mund t'i shohësh dhe vetë më sipër. Po më kërkon të krijoj faqet e dokumentacionit dhe të livadhit për modulin përpara se të më ndihmojë por s'jam i sigurt si t'i krijoj pa kopjuar verbazi kod. Gjë që mund të bëhet por doja ta shmangia se do të dilte shumë shëmtuar pasi, përveç se do të ishte e tëra anglisht, do të ishte e mbushur dhe me stampa që te ne nuk ekzistojnë. Fatkeqësisht, nënfaqet doc dhe sandbox s'para përdoren shumë te ne kur vjen puna për stampa e module kështu që s'jam shumë i informuar në lidhje me to apo emërtimet e tyre shqip. Mos ndoshta ke më shumë informacion se unë e më kursen pak punë që të mos e nis nga hiçi mësimin e kësaj gjëje? E ke shëtitur EnWiki më shumë se unë. Supozohet t'i krijoj te citatet por mjafton të më orientosh diku se i kopjoj ndryshimet ku të jetë e nevojshme më pas. - Klein Muçi (diskutimet) 5 shkurt 2019 12:55 (CET)Reply

Jo nuk kam bere kurre kesoj pune: ne enwiki kam bere ca kisha te Shqiperise, plus "new article review", po nuk kam shkuar kurre neper aventura te tilla. Teper te zorcme per mua! --1l2l3k (diskutimet) 5 shkurt 2019 18:07 (CET)Reply
Të kuptoj. :P Në rregull atëherë, do të përpiqem ta bëj vetë çfarë thotë. :)

Abuse of rollback button by Βατο Redakto

I, Sülnüde got blocked by the user (and newly chosen admin) Βατο without mentioning of any kind of vandalism or misuse. Not only this, he restored nonsense and vandalism by using his newly gained rollback button himself. To give you some examples:

  1. He put all the grammatical and orthographic mistakes back into the article Alevinjtë, see here (even with my poorly Albanian learned from my grandparents, I can see that this article is full of mistakes)
  2. He deleted normal linkfixes in the articles of Bektashijtë, Zgjedhjet parlamentare në Turqi, 2018 , Kuranizmi, Islami në Kroaci and Fterra, see here, here, here, here and here (what of this was vandalism that has to be mass-reverted like a kid)
  3. He moved the article of Surja Al Imran to Surja Ali Imran although it is a false title chosen by User:Puntori (Βατο too has no clue of the Arabic script)
  4. What kind of admin-"correction" is this in the article Ura “Dëshmorët e 15 Korrikut“?

By the way, @1l2l3k WikiBayer,: The article Muxhahedin is the plural for Muxhahid. You also don't know Arabic and put the definition wrong. See Arabic and all other wikipedias.--2003:E6:2F2A:F889:5EF:63DA:9621:894C 18 shkurt 2019 21:44 (CET)Reply

@Sülnüde, I reverted all your edits as per Wikipedia:Sockpuppetry, and I mentioned it very well. — Βατο (diskutimet) 19 shkurt 2019 16:45 (CET)Reply
@Βατο, Is it possible, to unblock Franz Kasulke if I do not use any other accounts or IPs as sockpuppets? I never used them when I had an account.--2003:E6:2F2A:F854:9C46:75F3:AB41:4DD6 19 shkurt 2019 17:15 (CET)Reply
@Sülnüde, I don't know, we have to wait 1l2l3k's opinion about that, but until then you can not edit, otherwise you will evade your block and brake Wikipedia policies. — Βατο (diskutimet) 19 shkurt 2019 17:56 (CET)Reply

A question about a possible deletion Redakto

Hi!

Since I don't know the exact process in Albanian wiki, if I want to make a proposal for a possible deletion the only thing I have to do is using the s'ka shquarsi template on the article or there is something more? Faleminderit! Pavlos1988 (diskutimet) 19 shkurt 2019 00:29 (CET)Reply

Branislav Ivanović Redakto

Tungjatjeta mik, kam nevoj per ndihmen tende me artikullin Branislav Ivanović; ne nentor e zhvendosa faqen ne emrin origjinal pasi serisht e kishin ben me q ne fund. Tani ky Përdoruesi:Tschenarin (tani e di q eshte bllokuar) e ka ber te njejten gje duke e zhvendosur faqen me nje Q ne fund. Kam nevoje per ndihmen tende per ta kthyer serisht me emrin origjinal dhe ate emer qe mbaron me q ta fshish. Faleminderit.Sadsadas (diskutimet) 19 shkurt 2019 11:59 (CET)Reply

Medalje Redakto

  Medalje
Për punën e mirë që po bën në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Po te vlersoje me kete medalje si nje nga redakuesit me te mire te sq.wiki, dhe uroj te rikthehesh sa me shpejte.— Sadsadas (diskutimet) 26 qershor 2019 23:10 (CEST)Reply

Elio Gjonaj Redakto

I gjithë informacioni në këtë artikull është kopjuar nga ky website. Alban (diskutimet) 26 korrik 2019 10:40 (CEST)Reply

@Punetor i Rregullt5, pashë rastësisht diskutimin, faleminderit për vërejtjen, artikulli u gris sipas Wikipedia:Të drejta autori. Punë të mbarë. — Βατο (diskutimet) 26 korrik 2019 10:55 (CEST)Reply
Βατο, "ky artikull" me zor se mund të quhet artikull. Alban (diskutimet) 26 korrik 2019 11:32 (CEST)Reply
@Punetor i Rregullt5, po, përmbajtja nuk është e mjaftueshme, bëra ridrejtim te artikulli Fiset Ilire, faleminderit. — Βατο (diskutimet) 26 korrik 2019 12:05 (CEST)Reply

Çmimi për mirëmbajtjen e faqes kryesore Redakto

 
Çmimi i parë
Çmimi i parë për mirëmbajtjen e faqes kryesore në Wikipedia-n shqip në vitin 2018 i jepet përdoruesit 1l2l3k.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

 
Çmimi për mirëmbajtjen e faqes kryesore


Çmimi për administrimin Redakto

 
Çmimi i parë
Çmimi i parë për administrimin në Wikipedia-n shqip në vitin 2018 i jepet përdoruesit 1l2l3k.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

 
Çmimi për administrimin


Mbi gjedhen lojerat vizuale Redakto

Jam duke ju kerkuar ndihme per nje problem te madh qe me eshte hapur. Jam nje redaktor dhe publikues artikujsh kryesisht per video lojerat dhe kam vene re se gjedha me emrin Loja vizuale nuk lejon vendosjen e figurave brenda gjedhes me sakte kategorise Figura duke e bere te veshtire pershkrimin e metetejshem te lojes. Gjithmone brenda mundesive kohore dhe shkaqeve te tjera besoj se mund te gjendet nje moment kur kjo gje mund te rregullohet, pra te lejohet vendosja e imazheve ne gjedhe.

How we will see unregistered users Redakto

Hi!

You get this message because you are an admin on a Wikimedia wiki.

When someone edits a Wikimedia wiki without being logged in today, we show their IP address. As you may already know, we will not be able to do this in the future. This is a decision by the Wikimedia Foundation Legal department, because norms and regulations for privacy online have changed.

Instead of the IP we will show a masked identity. You as an admin will still be able to access the IP. There will also be a new user right for those who need to see the full IPs of unregistered users to fight vandalism, harassment and spam without being admins. Patrollers will also see part of the IP even without this user right. We are also working on better tools to help.

If you have not seen it before, you can read more on Meta. If you want to make sure you don’t miss technical changes on the Wikimedia wikis, you can subscribe to the weekly technical newsletter.

We have two suggested ways this identity could work. We would appreciate your feedback on which way you think would work best for you and your wiki, now and in the future. You can let us know on the talk page. You can write in your language. The suggestions were posted in October and we will decide after 17 January.

Thank you. /Johan (WMF)

4 janar 2022 19:19 (CET)

Your advanced permissions on sqwiki Redakto

Hello. A policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, interface administrator, etc.) was adopted by community consensus in 2013. According to this policy, the stewards are reviewing activity on wikis with no inactivity policy.

You meet the inactivity criteria (no edits and no logged actions for 2 years) on this wiki. Since this wiki, to the best of our knowledge, does not have its own rights review process, the global one applies.

If you want to keep your advanced permissions, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. A community notice about this process has been also posted on the local Village Pump of this wiki. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at the m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights.

If you wish to resign your rights, please request removal of your rights on Meta.

If there is no response at all after one month, stewards will proceed to remove your administrator and/or bureaucrat rights. In ambiguous cases, stewards will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact the stewards.

Yours faithfully.

Stanglavine (diskutimet) 19 janar 2022 02:39 (CET)Reply