Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Klein Muçi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Arkiva e diskutimeve të kaluara
Arkivi 1 (17 maj 2013 — 17 maj 2019)
Arkivi 2 (17 maj 2019 — 17 maj 2020)
Arkivi 3 (17 maj 2020 — 17 maj 2021)
Arkivi 4 (17 maj 2021 — 17 maj 2022)
Arkivi 5 (17 maj 2022 — 17 maj 2023)


Nje vrejtje dhe nje ankes Redakto

Klein Muçi ky ishte burimi sakte! rregulloni nje qik biografin fshijeni se kjo eshte e vertet 100%

https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Adem_Mehmeti&direction=next&oldid=2571877

Ju lutem, përpara se të bllokoheni përfundimisht nga përdorimi i Wikipedia-s, të ndaloni me ndryshimet e këtij lloji. Nëse keni diçka reale për të shtuar, jeni të lirë të veproni por redaktimet para-mbrapa në një artikull përbëjnë keqpërdorim të projektit. Ne kemi mjete teknike për të parë IP-të, origjinën e tyre e për t'i bllokuar ato, pjesërisht ose për tërë projektin, përkohësisht ose përgjithmonë.

Pyetje nga Spicy27 nëpërmjet panelit të ndihmës (17 maj 2023 22:01) Redakto

ckemi si jeni si mund t vendos foto n wikipedia? --Spicy27 (diskutimet) 17 maj 2023 22:01 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Spicy27, përshëndetje!  
Mund të shtypni Futni dhe të zgjidhni Imazhe dhe media (pasi të keni shtypur Redakto). Kjo metodë supozon se fotografia që doni të shtoni është tashmë e ngarkuar në Wikimedia Commons (vendi ku ngarkohen materialet multimediale). Nëse nuk është, shkoni këtu dhe ndiqni udhëzimet fillimisht: c:Special:UploadWizard — Klein Muçi (diskutimet) 22 maj 2023 12:22 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Yann'Sine Redakto

Hello,

Without notoriety, interwiki spam/autopromo. This page is to be deleted, please. Sincerely ;) ―Eihel (diskutimet) 20 maj 2023 00:36 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Eihel:   U bë!— Klein Muçi (diskutimet) 22 maj 2023 12:22 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Pyetje nga Metibudakovaa nëpërmjet panelit të ndihmës (21 maj 2023 00:09) Redakto

Si te ndryshoj foton e nje artikulli ne wikipedia ? --Metibudakovaa (diskutimet) 21 maj 2023 00:09 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Metibudakovaa, përshëndetje!  
Shkoni te artikulli që doni të bëni ndryshimin e shtypni Futni dhe të zgjidhni Imazhe dhe media (pasi të keni shtypur Redakto). Zgjidhni fotografinë e re dhe shtojeni. Më pas fshini të vjetrën e ruajeni ndryshimin. — Klein Muçi (diskutimet) 22 maj 2023 12:27 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-21 Redakto

22 maj 2023 18:54 (CEST)

This Month in Education: April 2023 Redakto

Books & Bytes – Issue 56 Redakto

The Wikipedia Library: Books & Bytes
Issue 56, March – April 2023

 • New partner:
  • Perlego
 • Library access tips and tricks
 • Spotlight: EveryBookItsReader

Read the full newsletter

Sent by MediaWiki message delivery on behalf of The Wikipedia Library team --24 maj 2023 12:04 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Growth team newsletter #26 Redakto

29 maj 2023 17:14 (CEST)

Tech News: 2023-22 Redakto

MediaWiki message delivery 30 maj 2023 00:02 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Artikuj i fshihur Redakto

Pershendetje @Klein Muçi faqja Xsoundbeatz esht fshihur dhe nuk me jep leje qe ta rreguloj sepse esht e blokuar, kshtu qe a mundeni ta ktheni faqeni perseri dhe ta perpunoj ose ta perkthej nga Wikipedia Maqedone

Faleminderit Adem jashari99 (diskutimet) 2 qershor 2023 14:31 (CEST)Reply[përgjigjuni]

@Klein Muçi fyi: Përdoruesi:Adem jashari99/Xsoundbeatz is crosswiki spam, see de:Benutzer:Pentachlorphenol/XSoundb Johannnes89 (diskutimet) 7 qershor 2023 09:37 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Johannnes89, yes, I am aware, thank you.
@Adem jashari99, të kemi thënë disa herë në të shkuarën, në shqip e anglisht, që faqja ka probleme shquarësie e nuk mund të publikohet. Nuk është bllokuar gabimisht, është bllokuar për këtë arsye. — Klein Muçi (diskutimet) 7 qershor 2023 12:14 (CEST)Reply[përgjigjuni]
A mund Te me jepni arsye perse esht blokuar ? Une jom ty e pa se @Johannnes89 esht gjithmon ty dhan spam dhe nuk e di arsyen perse u fshi faqja Adem jashari99 (diskutimet) 16 qershor 2023 05:38 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Adem jashari99, për mungesë shquarësie. Mund të lexosh goxha më gjatë për këtë këtu në anglisht: WP:NOTABILITY — Klein Muçi (diskutimet) 18 qershor 2023 21:57 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-23 Redakto

MediaWiki message delivery 6 qershor 2023 00:51 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-24 Redakto

MediaWiki message delivery 12 qershor 2023 16:50 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Translation request Redakto

Hello.

Can you create the article en:Laacher See, which is the third most powerful volcano in Europe after Campi Flegrei and Santorini, in Albanian Wikipedia?

Yours sincerely, Multituberculata (diskutimet) 13 qershor 2023 12:00 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Multituberculata, hello!
I would kindly request you to find another volunteer for article creation as I mostly deal with the maintenance aspect myself. As such, I'm rather clumsy with article writing/translating.
Regards! — Klein Muçi (diskutimet) 13 qershor 2023 14:22 (CEST)Reply[përgjigjuni]
I understand. Sorry. Do you have any recommendations? Because I don't know Albanian, I don't know how to proceed. Multituberculata (diskutimet) 13 qershor 2023 14:35 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Multituberculata, if my memory serves me right, I think Berishasinan has helped you in the past one or more times. Maybe you can try and ask that user? — Klein Muçi (diskutimet) 13 qershor 2023 14:38 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Thank you. If this user was recently active, I will ask. Multituberculata (diskutimet) 13 qershor 2023 14:40 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Modul Redakto

A ka mundesi qe nje robot ti krijoj keto module Jane shume te rendesishme. Tiimiii (diskutimet) 16 qershor 2023 22:02 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tiimiii, e vërtetë por fatkeqësisht, jo. Kjo është një situatë e përsëritur: EnWiki krijon një sistem ndër vite, projekte të tjera duan ta kopjojnë por sistemi nuk mund të transportohet pasi është zgjeruar aq shumë saqë vetëm kopjimi do të merrte muaj punë. Për këto arsye po synohet që infrastruktura të tilla të kalohen në Wikidata ose ndonjë projekt të ri global ku sistemi mund të aksesohet nga të gjitha projektet pa pasur nevojë të rikrijohet lokalisht vazhdimisht për çdo projekt. Në këto raste do të mjaftonte vetëm përkthimi. Para ca kohësh donim të merrnim sistemin e stampave për krijesat biologjike. Zbuluam që shkonin diku te 90 000 stampa. Diskutuam për të bërë një infrastrukturë të vetme me shumë më pak stampa te Wikidata por nuk pranoi EnWiki pasi komuniteti atje nuk i beson Wikidatës e ndjen se kështu humbet kontrollin e ka frikë se mund të bien pre e vandalizmave. Si përfundim nuk u bë asgjë dhe kopjojmë ndonjëherë manualisht kur mundemi stampat që kemi nevojë urgjente. Kështu është puna dhe me këtë rast. Kam pyetur dhe për robote që bëjnë këtë gjë por nuk di të ekzistojnë aktualisht. — Klein Muçi (diskutimet) 18 qershor 2023 22:05 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-25 Redakto

MediaWiki message delivery 19 qershor 2023 22:08 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Stamps Redakto

Hi! I have recently marked Pulla postare shqiptare: Mozaikë të periudhës paleokristiane në Shqipëri for deletion, considering it spam; then, however, I have discovered tens of similar items (Special:PrefixIndex/Pulla postare). Could you have a look at them? If they aren't spam, you can removed the template I added to the first article - the filter doesn't allow me to remove it -; if they are spam, you can delete them all. Thanks very much! Epìdosis (diskutimet) 21 qershor 2023 18:48 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Epìdosis, hey there! Thank you for taking the time to review our articles! I'd say those articles aren't spam per se as they give information about different editions of stamps Albania has been using (even though they lack the usual article layouts and one might argue that they could also potentially lack notability criteria in regard to that subject). I'll go with "keep" until someone takes the responsibility to deal with the subject of philately in general here. I'll remove the template. — Klein Muçi (diskutimet) 22 qershor 2023 04:41 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-26 Redakto

MediaWiki message delivery 26 qershor 2023 18:18 (CEST)Reply[përgjigjuni]

NowCommons Redakto

Hi! Could you check/delete the files in Kategoria:All Wikipedia files with a different name on Wikimedia Commons and Kategoria:All Wikipedia files with the same name on Wikimedia Commons?

Once deleted perhaps Planeti could check the remaining files in Kategoria:Files uploaded by Planeti and add a source/author. Perhaps you can leave a notice for Planeti in Albanian about those files? --MGA73 (diskutimet) 28 qershor 2023 09:29 (CEST)Reply[përgjigjuni]

MGA73:   U bë!
I will contact them about those now. — Klein Muçi (diskutimet) 28 qershor 2023 11:38 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Great! You missed one file :-D
I do not understand the replay Planeti made. Google translate does not make sense.
I can't remember if there are other active users with unlicensed files. Guess the only way is to take one user at a time and either delete the files or write to the user. --MGA73 (diskutimet) 28 qershor 2023 16:49 (CEST)Reply[përgjigjuni]
MGA73, oh! Thanks for letting me know. Had missed that one when I was preparing the list on Notepad++.
They are saying that the remaining files can be deleted because the one worthy saving are already on Commons. They said they had uploaded them when they didn't know much about copyrights (a story that is shared with many other editors in similar cases).
I think Sadsadas is another user you have contacted but I'm not sure if you actually got any reply back. — Klein Muçi (diskutimet) 28 qershor 2023 18:28 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Thank you. No answer on Përdoruesi_diskutim:Sadsadas#Files_without_a_license yet. Perhaps you could ask in Albanian when you have some time? --MGA73 (diskutimet) 28 qershor 2023 20:30 (CEST)Reply[përgjigjuni]
MGA73, yes. Just give me the link with the category of their files. — Klein Muçi (diskutimet) 28 qershor 2023 23:03 (CEST)Reply[përgjigjuni]

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── There are only 7 files so I did not add them to a category. The files are these:

 1. File:1381471_10201676601264249_1498145224_n.jpg
 2. File:Angelo_Moratti.jpg
 3. File:Berisha1.jpg
 4. File:Bogdani1.jpg
 5. File:Mauro+Icardi+FC+Internazionale+Milano+v+Genoa+dpG5IgA12zfl.jpg
 6. File:Stadiumi_i_Kukesit_-_Zeqir_Ymeri.jpg
 7. File:Valter_Birsa.jpeg

I think that some are from a website so they should probably be deleted anyway. --MGA73 (diskutimet) 29 qershor 2023 16:39 (CEST)Reply[përgjigjuni]

MGA73, oh, yes. I saw now. Deleted them all for lack of license. The Kukes Stadium was the only one I was in doubt but there are other photos of it in Commons anyway I suppose so unless Sadsadas wants it back with a legitimate rationale I supposes it should go as well. — Klein Muçi (diskutimet) 29 qershor 2023 17:27 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Përshëndetje Klein! Redakto

Unë jam një lexues dhe krijues i faqeve, desha të të pyes se a mundesh të ju fusësh mbrojtje këtyre faqeve: [[Beteja e Koshares]], [[Beteja e Pashtrikut]] dhe [[Lufta e vitit 2001 në Maqedoni]], për shkak se po vandalizohen dhe po keqpërdoren nga disa anëtarë që dyshoj se janë serbë të Wikipedias Serbe. 37.26.97.88 3 korrik 2023 18:28 (CEST)Reply[përgjigjuni]

37.26.97.88, përshëndetje! Ekzistojnë dy lloje mbrojtjesh: E pjesshme dhe e plotë. Ajo e pjesshme bën që artikulli të redaktohet vetëm nga përdoruesit e regjistruar (pra ju që nuk keni llogari e shumë të tjerë në të njëjtën situatë do ta kishin të pamundur për ta ndryshuar më atë për asnjë qëllim) dhe ajo e plota bën që artikulli të mos redaktohet nga askush tjetër përveç administratorëve (dhe konsiderohet veprim disi "ekstrem" që duhet ndërmarrë vetëm për periudha të përkohshme). Aktualisht faqet në fjalë nuk duken të kenë trafik të përgjithshëm të lartë sa t'u hiqet mundësia e redaktimit e tërë përdoruesve pa regjistrim, kudo që gjenden në botë. Nëse ndryshime specifike nga përdorues specifikë në to bëhen problematike, ato përdorues mund të ndalohen që të bëjnë më ndryshime në ato faqe, mbase përkohësisht. Për cilat ndryshime bëhet fjalë specifikisht? — Klein Muçi (diskutimet) 3 korrik 2023 22:21 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-27 Redakto

MediaWiki message delivery 4 korrik 2023 00:50 (CEST)Reply[përgjigjuni]

This Month in Education: June 2023 Redakto

Tech News: 2023-28 Redakto

MediaWiki message delivery 10 korrik 2023 21:53 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Pyetje nga Sonorela Malaj nëpërmjet panelit të ndihmës (13 korrik 2023 14:35) Redakto

Pershendetje! Do doja te dija se si funksionon wikipedia? Ku duhet te bazohemi per informacionin qe duhet te hedhim. A na lejohet neve te shkruajme cdo lloj informacioni? --Sonorela Malaj (diskutimet) 13 korrik 2023 14:35 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-29 Redakto

MediaWiki message delivery 18 korrik 2023 01:07 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Books & Bytes – Issue 57 Redakto

The Wikipedia Library: Books & Bytes
Issue 57, May – June 2023

 • Suggestion improvements
 • Favorite collections tips
 • Spotlight: Promoting Nigerian Books and Authors

Read the full newsletter

Sent by MediaWiki message delivery on behalf of The Wikipedia Library team --18 korrik 2023 13:22 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Pyetje nga Xhauri Fashion nëpërmjet panelit të ndihmës (24 korrik 2023 13:41) Redakto

Ckm . Deshta me te pyt si mundem me shkujt nje shkrim ne Wikipedia --Xhauri Fashion (diskutimet) 24 korrik 2023 13:41 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-30 Redakto

MediaWiki message delivery 25 korrik 2023 04:19 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Hello Redakto

Hi! How are you doing? As expected there is no other users working on files. But at least we got Planeti to add a license :-)

There are still 1.284 files in Kategoria:Non Licensed Images. Do you have any plan on how to move forward?

If it was me I would take the categories "Files uploaded by..." in Kategoria:Non Licensed Images and 1) check if uploader is active and write a notice if yes and 2) scan the category to see if there are any very good files there that could be used as fair use. Then I would delete all the remaning files and take a new category.

There are many files that could be PD due to age but we need to know who the photographer is, when (s)he dies or if unknown when the photo was published. That is in many cases hard to find out. (So I would not spend the time on it unless the photo is very good)

If/when file are deleted my guess is that it is easier to have other users try to find free files from enwiki etc. because they can see that there is no photo in the article. --MGA73 (diskutimet) 25 korrik 2023 14:50 (CEST)Reply[përgjigjuni]

MGA73, hello! Sorry for the late response but I was in a wiki-break these days. I will soon return to checking and removing some files in that category. Your approach is a good one but I suspect no one will be able to help as you have noticed. I do check them from time to time to be honest but it takes me around 1 hour to delete 8-12 files and after I do that 1-2 times, I really lose the will continue without having a week-long break at least in-between. I know that theoretically I can just mass-delete them without worrying much but then again it does feel bad when a 20+ year content's fate remains on the hands of one person only, freely acting on their guessing game more or less. Anyway it is reassuring that you always come back to remind me about this matter, something that I hope will continue, ideally completing the clean-up soon. — Klein Muçi (diskutimet) 2 gusht 2023 19:02 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Hello! Good to hear from you. Yeah a wiki break is sometimes a very good thing. Most wikis I visit feel the same way. Noone likes to delete good files. If anyone do not agree with you deleting they can just help check the files. The WMF-policy require that files have a valid license so a mass delete would make you follow that policy. So you should actually feel good for making sure sq.wiki follow the rules :-) Enjoy your summer! --MGA73 (diskutimet) 2 gusht 2023 19:51 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Movement Charter Drafting Committee's monthly newsletter Redakto

 

This newsletter combines content from both June and July, due to a delay in sharing out the previous newsletter.

Updates:

 • Learn about MCDC’s work in May & June: as usual, the update includes information about the meetings held by the Committee in this month, as well as about the work that was completed and the ongoing work & discussions.

What’s coming up?

Subscribe to this newsletter on Meta wiki

--30 korrik 2023 14:25 (CEST).

Tech News: 2023-31 Redakto

MediaWiki message delivery 1 gusht 2023 01:53 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Growth team newsletter #27 Redakto

1 gusht 2023 14:42 (CEST)

Lock Redakto

Hi,

Could you lock Përdoruesi:Oklean Bubeqi. This is an account created to vandalize.

Cordially. ―Eihel (diskutimet) 2 gusht 2023 02:14 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Eihel, hello!  
I would but it appears that they have done only 4 contributes in 2019 and thus a block this far in time wouldn't serve much. — Klein Muçi (diskutimet) 2 gusht 2023 19:05 (CEST)Reply[përgjigjuni]
If it is an IP address that has not been edited for a long time, it is necessary to leave the possibility for other people who would use this address to be able to edit. If an account is created, that the person vandalizes, you have to stop it from continuing, no matter how much time has elapsed. There is no rule, for accounts, concerning a period of vandalism followed by a period of absence of vandalism. Also, you have to leave a mark of vandalism. Cordially. ―Eihel (diskutimet) 5 gusht 2023 00:08 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Eihel, yes, I am aware of the general procedure in those cases but the problem is that usually in small wikis we always can't afford afford to do that. Blocking procedures work fine and can be used more freely when there is a vast active community also willing to appeal the said blocks if such needs arise but in SqWiki we're always lacking people to do even the most basic maintenance duties. Therefore we only block recent vandals and even there there is almost never a notice of any kind in the talk page (there is one on the block log of course). — Klein Muçi (diskutimet) 11 gusht 2023 09:19 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-32 Redakto

MediaWiki message delivery 7 gusht 2023 23:20 (CEST)Reply[përgjigjuni]

This Month in Education: July 2023 Redakto

Movement Charter Drafting Committee's monthly newsletter: August 2023 Redakto

Updates

 • Community consultation: The community consultation on the Global Council, Hubs, and the Glossary drafts is ongoing. We value your input, if you have not already, please take a moment to review the draft chapters and share your thoughts with the MCDC. We’ve posed open questions we would like your opinion on. Feel free to engage in a way that is most comfortable for you and your community. Learn more on our Diff blogs about the Global Council and Hubs.
 • Launch Party: On July 30 we hosted a Launch Party to share the Global Council and Hubs draft chapters. It was an inspiring event where we had the opportunity to listen to your feedback and address some of your questions. If you missed it, you can catch the recording on YouTube.
 • Community Conversations: We want to hear from as many people as possible. On July 16, the SWAN meeting opened its doors and offered an opportunity to interact with the MCDC members regarding the new drafts of the charter. Notes are available here. On July 28, a regional conversation with the Francophone community was held. Here comes a short summary here in English and French. Additionally, on August 2 we had a fruitful conversation with the LATAM region.
 • MCDC’s Work in July: As usual, the update includes information about the meetings held by the Committee in this month, as well as about the work that was completed and the ongoing work & discussions.

Upcoming

Subscribe to this newsletter on Meta-wiki

MCDC Support Team, 15 gusht 2023 01:53 (CEST)

Tech News: 2023-33 Redakto

MediaWiki message delivery 15 gusht 2023 07:59 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tom Doshi Redakto

Hello Klein Muçi: I am an administrator of the Italian language edition of Wikipedia. I saw that you are an administrator of sq.wikipedia and I thought I would write to inform you that in this article have long been repeated improper edits (the replacement of the photo of the biographed character with a logo that seems to have nothing to do with the character in question). I wanted to know if you could intervene and remedy this. Thank you in advance Quinlan83 (diskutimet) 18 gusht 2023 12:23 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Quinlan83, hello! Thank you for the notice! The said user is one that has been doing similar edits in a rather large number of pages lately. I blocked the IP and reverted the edits. — Klein Muçi (diskutimet) 18 gusht 2023 17:16 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Thank you very much! :-)--Quinlan83 (diskutimet) 18 gusht 2023 21:59 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-34 Redakto

21 gusht 2023 17:24 (CEST)

Tech News: 2023-35 Redakto

MediaWiki message delivery 28 gusht 2023 15:59 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Pyetje nga Lumi 2005 te Vasileva (Drenas) (3 shtator 2023 21:14) Redakto

Can you help me add more info? --Lumi 2005 (diskutimet) 3 shtator 2023 21:14 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Lumi 2005, përshëndetje! Për të shtuar më shumë informacion, mjafton të shtypësh te butoni "Edit/Redakto" në krye të artikullit.  — Klein Muçi (diskutimet) 4 shtator 2023 00:13 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-36 Redakto

MediaWiki message delivery 5 shtator 2023 01:33 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Ndryshim i disa hartave me ngjyra Redakto

@Klein Muçi Përshëndetje Klein! Unë jam përdorues i ri i Wikipedia dhe kam filluar të shtoj të dhëna në lidhje me disa organizata të ndryshme në botë. Konkretisht, doja tiu kërkoja a mund të beni një ndryshim në seksionin Visa requirements map për disa vende që kërkohet ose jo vizë për to. Konkretisht, po të marrësh në seksionin Visa requirements for Bosnia and Herzegovina citizens: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Bosnia_and_Herzegovina_citizens dhe Visa requirements for Montenegrin citizens: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Montenegrin_citizens Australia për këto vende kërkon eVisa (siç kërkon edhe për shtetasit e Uzbekistanit: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Uzbekistani_citizens), në të cilin Australia është e ngjyruar me jeshil të lehtë në hartë (për shtetet që kërkon eVisa), dhe jo me gri (për shtetet që kërkon vizë). Dua të përditësoni me jeshil të lehtë Australinë në faqet Visa requirements for Bosnia and Herzegovina citizens dhe Visa requirements for Montenegro citizens. Gjithashtu, të përditësoni Bosnja dhe Herzegovinën, Malin e Zi dhe Uzbekistanin me jeshil të lehtë në faqen Visa policy of Australia: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Visa_policy_of_Australia , seksioni Visitor Visa policy map, pasi Australia për këto vende kërkon eVisa. Po të marrësh Shqipërinë: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Albanian_citizens , Maqedoninë e Veriut: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_citizens_of_North_Macedonia dhe Serbinë: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Serbian_citizens , Australia për këto vende kërkon Online Visa për momentin, kështu që deri sa të jetë ky regjim vizash për Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë, Australia duhet të qëndrojë me gri. (Pasi Bosnja dhe Herzegovina dhe Mali i Zi ka thjesht një vizë elektronike për Australinë, siç e ka Uzbekistani, ndërsa Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia vizë online).


Faleminderit EDASHI (diskutimet) 10 shtator 2023 21:07 (CEST)Reply[përgjigjuni]

EDASHI, përshëndetje dhe mirë se ke ardhur!   Ndryshimet në fjalë supozohet të bëhen te Wikipedia anglisht apo ajo shqip? — Klein Muçi (diskutimet) 13 shtator 2023 14:42 (CEST)Reply[përgjigjuni]
@Klein Muçi Në Wikipedian Anglisht. Ju lutem bëni përditësimet e hartave me ngjyra siç ju shpjegova. Faleminderit EDASHI (diskutimet) 14 shtator 2023 21:01 (CEST)Reply[përgjigjuni]
EDASHI, për ndryshime në Wikipedian anglisht do të ishte mirë të shkruanit në faqet përkatëse të diskutimit atje. Butoni Talk. — Klein Muçi (diskutimet) 14 shtator 2023 21:43 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-37 Redakto

MediaWiki message delivery 11 shtator 2023 23:06 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Books & Bytes – Issue 58 Redakto

The Wikipedia Library: Books & Bytes
Issue 58, July – August 2023

 • New partners - De Standaard and Duncker & Humblot
 • Tech tip: Filters
 • Wikimania presentation

Read the full newsletter

Sent by MediaWiki message delivery on behalf of The Wikipedia Library team --12 shtator 2023 16:27 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Lack of prominence Redakto

Grace Wan ka referenca dhe punon në lajmet e PR. Pse nuk ka mjaft burime të besueshme dhe të dukshme dhe pse nuk e plotësoi kërkesën? Dobët100 (diskutimet) 14 shtator 2023 22:58 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Dobët100, të lutem që pyetje të tilla t'i bësh te Wikipedia në anglisht, siç biseduam. — Klein Muçi (diskutimet) 15 shtator 2023 01:23 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Ju lutem më ndihmoni të punoj dhe të botoj artikullin shqip të Wikipedia-s. Dobët100 (diskutimet) 15 shtator 2023 02:07 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Dobët100, edhe njëherë: Për raste të tilla ne lejojmë botimin e artikujve këtu pasi të jenë pranuar në Wikipedia-n anglisht. — Klein Muçi (diskutimet) 15 shtator 2023 03:07 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-38 Redakto

MediaWiki message delivery 18 shtator 2023 21:18 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-39 Redakto

MediaWiki message delivery 26 shtator 2023 18:50 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Attrice Gaia Zucchi Redakto

Ciao, carissimo Kelin, come stai? Io bene.

Per favore, ti chiedo un piccolo aiuto per questa pagina che ho appena aperto; puoi guardare 2 minuti la biografia? Sono disponibile ad aiitarti in Italiano e Portoghese. Grazie mille di tutto

A presto Rei Momo (diskutimet) 27 shtator 2023 09:22 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Rei Momo, ciao! Ho modificato un po' la sintassi. L'articolo era generalmente buono. — Klein Muçi (diskutimet) 28 shtator 2023 02:41 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Buongiorno, Klein, e grazie per il tuo prezioso aiuto!!! Rei Momo (diskutimet) 28 shtator 2023 07:30 (CEST)Reply[përgjigjuni]


Thank you for your support Redakto

  Community Relations Award
On behalf of the Editing team and my own team, I want to thank you for your support for the Talk pages project during the last several years. Discussion tools is ready to be promoted out of Beta Features, and I hope that will happen before long. The team couldn't have met its goals without your help, and I've really appreciated your enthusiasm for the project. Thank you so much. Whatamidoing (WMF) (diskutimet) 28 shtator 2023 21:55 (CEST)Reply[përgjigjuni]
@Whatamidoing (WMF), thanks a lot for your kind words! Such recognitions keep that enthusiasm alive and serve as incentives to keep being present and active. - Klein Muçi (diskutimet) 28 shtator 2023 22:28 (CEST)Reply[përgjigjuni]
You're welcome! I have always enjoyed talking to you and seeing what your plans for this wiki are. Whatamidoing (WMF) (diskutimet) 29 shtator 2023 21:44 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Fshirje te faqes Redakto

Pershendetje Klein, eshte krijuar nje faqe ne emrin tim pa email address dhe e kam te pamundur ta editoj, kam nevoj te fshihet ose te editohet.

Faqja:

Përdoruesi:Hamdi saramati


Faleminderit

185.175.253.209 2 tetor 2023 21:13 (CEST)Reply[përgjigjuni]

185.175.253.209, përshëndetje!
Faqja u fshi.  — Klein Muçi (diskutimet) 2 tetor 2023 21:15 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-40 Redakto

MediaWiki message delivery 3 tetor 2023 03:25 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-41 Redakto

MediaWiki message delivery 9 tetor 2023 16:37 (CEST)Reply[përgjigjuni]

This Month in Education: September 2023 Redakto

Pyetje nga Akongjeli nëpërmjet panelit të ndihmës (14 tetor 2023 00:21) Redakto

Pershendetje i nderuar --Akongjeli (diskutimet) 14 tetor 2023 00:21 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Akongjeli, përshëndetje!  — Klein Muçi (diskutimet) 14 tetor 2023 02:31 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Growth team newsletter #28 Redakto

Trizek_(WMF) Diskutim 17 tetor 2023 01:16 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-42 Redakto

MediaWiki message delivery 17 tetor 2023 01:45 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-43 Redakto

MediaWiki message delivery 24 tetor 2023 01:15 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Stampa:Mosha në vite dhe ditë Redakto

Përshëndetje, a mund të më ndihmoni të krijoj një shabllon të ri për të llogaritur automatikisht ditët dhe vitet. E nisa modelin por më vonë u ngatërrova dhe nuk di si ta përfundoj modelin që të funksionojë siç duhet. E përktheva nga anglishtja, aty mund të gjeni "En:Template:Age in years and days" kjo është ajo që doja të bëja.

Ja çfarë kam bërë, disa nga këto ndoshta nuk janë të nevojshme, fshini atë që është e panevojshme dhe nëse është e mundur transferoni Shabllonin për llogaritjen e kohës në vite dhe ditë nga anglishtja.


Edhe pse i bëra të gjitha këto, shablloni kryesor ende nuk funksionon. U përpoqa, por nuk ia dola. Faleminderit. Дејан2021 (diskutimet) 25 tetor 2023 12:07 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Дејан2021, përshëndetje! Përditësova shumicën e infrastrukturës së stampave e moduleve të llogaritjes së kohës. (Kam ende një pjesë.) Besoj se ke qenë në rrugën e duhur. Thjesht disa nga stampat mbeteshin të palidhura me modulin dhe më duket se moduli vetë ishte i papërditësuar (nuk jam i sigurt për këtë tani pasi kam kaluar shumë stampa e module në duar këtë 1 orë). Nuk kam kryer asnjë përkthim (madje mund të kem kthyer padashje disa përkthime parametrash të kryera) dhe nuk kam kryer asnjë përshtatje për formatin e datave. Më thuaj nëse funksionon tashmë dhe nëse jo, më trego problemin specifik që has.  — Klein Muçi (diskutimet) 25 tetor 2023 13:07 (CEST)Reply[përgjigjuni]
E shkëlqyeshme, tani funksionon, por rezultatet e llogaritjes shfaqen në anglisht, në vend të shqipes. Ja një shembull ku përdoret shablloni, mosha në vite dhe ditë është shënuar në anglisht, duhet të jetë në shqip. ({{Age in years and days|1913|5|28}}=110 years, 150 days---> 110 vjet, 150 ditë / 110 vjeç, 150 ditë).
Përveç kësaj, këta dy artikuj që kam filluar më parë duhet të fshihen sepse tani kam krijuar artikullin kryesor (rajonal) "Njerëzit më të vjetër në Ballkan" ku do të shtoj edhe një listë të njerëzve më të vjetër sipas vendeve të Ballkanit, kështu që listat individuale janë nuk nevojitet, sepse gjithçka mund të përshtatet në një artikull.
Dy artikuj për t'u fshirë (Unë e fillova, fshiji ato):
Kjo është e gjitha, faleminderit përsëri. — Дејан2021 (diskutimet) 25 tetor 2023 14:52 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Дејан2021, përkthimi duhet të kryhet te Moduli:Age. Kur të mundesh hidhi një sy pasi ka udhëzime të shkruara për kryerjen e përkthimit. Nga përkthimi atje do të përfitojnë tërë stampat e tjera që përdorin atë modul. Për sa i përket fshirjes së artikujve, mund ta kryej lehtësisht por mos është më mirë të ekzistojnë dhe listat e veçuara dhe ato rajonale? Ka artikuj homologë në anglisht tema që po trajton? Si janë atje? — Klein Muçi (diskutimet) 26 tetor 2023 00:58 (CEST)Reply[përgjigjuni]
@Klein Muçi, Nuk ka lista individuale në gjuhën angleze, ekziston vetëm një listë e njerëzve më të moshuar sipas vendeve, si dhe një listë e njerëzve më të vjetër sipas kontinentit (Evropë, Afrikë, Azi... të gjitha në një artikull). Artikulli "Njerëzit më të vjetër në Ballkan" mund të përfshijë lista ashtu siç bën në anglisht artikulli "Njerëzit më të vjetër sipas kontinentit". Do të jetë shumë më e lehtë të ruash një artikull me të dhëna të freskëta sesa pesë artikuj me të dhëna të vjetruara. Kjo është gjithçka që ka në anglisht:
Dhe sigurisht lista e njerëzve më të vjetër ndonjëherë, globalisht.
Prandaj, është më e lehtë të ruash dy artikuj mbi temën e jetëgjatësisë sesa pesë artikuj më të vegjël. Artikujt që duhen mbajtur janë:
Gjithsej pesë artikuj mbi temën e jetëgjatësisë, mjaft. - Дејан2021 (diskutimet) 26 tetor 2023 06:49 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Дејан2021, në rregull.   U bë!— Klein Muçi (diskutimet) 26 tetor 2023 11:11 (CEST)Reply[përgjigjuni]
@Klein Muçi, Fshijeni gjithashtu këtë: (ridrejtim i gabuar): Njerëzit më të vjetër në Kosovë - Дејан2021 (diskutimet) 26 tetor 2023 11:39 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Дејан2021:   U bë!— Klein Muçi (diskutimet) 26 tetor 2023 11:45 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Shablloni punon përsëri, tani asnjë nga shabllonet nuk funksionon, duke përfshirë shabllonet: "Data e vdekjes dhe mosha", pastaj "Mosha në vite dhe ditë"--> (Stampa:Death date and age) ; (Stampa:Age in years and days)...Дејан2021 (diskutimet) 1 nëntor 2023 16:29 (CET)Reply[përgjigjuni]
Дејан2021, në ç'kuptim nuk funksionojnë? — Klein Muçi (diskutimet) 2 nëntor 2023 10:46 (CET)Reply[përgjigjuni]
@Klein Muçi Nuk funksionon në asnjë artikull që përdor shabllonet "Data dhe mosha e vdekjes" dhe "Mosha në vite dhe ditë".
Këtu janë vetëm dy shembuj, të gjithë artikujt e tjerë që përdorin shabllonin duken njësoj:
 • ┌──────────────────────────────┘
  Дејан2021, faleminderit! Do të përpiqem ta rregulloj. — Klein Muçi (diskutimet) 2 nëntor 2023 12:17 (CET)Reply[përgjigjuni]
  • @Дејан2021, me sa duket, stampat janë në rregull në vetvete. Problemi i vetëm është se ne e ndryshuam modulin që të funksiononte me formatin e datës DMV, formati që kërkojnë rregullat e shqipes, por harruam të ndryshonim mesazhet e gabimeve që vazhdonin të kërkonin të përdorej formati VMD, që ishte formati që përdorte EnWiki. Tani janë përditësuar dhe ato. Ndrysho datat sipas formatit të kërkuar nga mesazhet e gabimeve nëpër artikujt përkatës e nuk duhet të ketë probleme të tjera. — Klein Muçi (diskutimet) 2 nëntor 2023 17:29 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-44 Redakto

MediaWiki message delivery 31 tetor 2023 00:20 (CET)Reply[përgjigjuni]

Pyetje nga Elisa Prendi nëpërmjet panelit të ndihmës (1 nëntor 2023 13:53) Redakto

Pershendetje Klein, Kam bere disa ndryshime ne profilin e Sherbimit Gjeologjik Shqiptar ne Wikipedia dhe me duhet informacion se si mund ta pershpejtoj procesin e pranimit dhe publikimit te ndryshimeve qe kam bere. Duhet te vizualizohet emri i drejtuesit te ri te institucionit. Duke te falenderuar per mirekuptimin, mbetem ne pritje te pergjigjes! Pune te mbare, Elisa Prendi. --Elisa Prendi (diskutimet) 1 nëntor 2023 13:53 (CET)Reply[përgjigjuni]

Elisa Prendi, përshëndetje!
Praktikisht nuk ka një mënyrë si mund të përshpejtohet si proces për fat të keq. Wikipedia shqip vuan nga mungesa e kontrolluesve aktivë kështu që miratimi apo refuzimi i ndryshimeve të reja mund të marrë goxha kohë. Aktualisht me mijëra ndryshime presin në listën për kontroll prej disa muajsh dhe kontrolli kryhet pak a shumë në mënyrë rastësore prej dëshirës së vullnetarëve aktivë. Ky është një problem i kahershëm i joni që mund të zgjidhet vetëm nëse shtohet numri i përgjithshëm i vullnetarëve ose zhvillohen teknika automatike për kontrollin e tyre. Me futjen e inteligjencës artificiale po punohet disi ne këtë aspektin e dytë në një nivel global por punimet janë ende në një fazë fillestare. — Klein Muçi (diskutimet) 2 nëntor 2023 10:54 (CET)Reply[përgjigjuni]
Te falenderoj, pune te mbare! 92.60.22.222 2 nëntor 2023 12:51 (CET)Reply[përgjigjuni]

Pyetje nga Taulantia nëpërmjet panelit të ndihmës (2 nëntor 2023 08:53) Redakto

Përshëndetje Klein, vizitova profilin tënd në Wikipedia, çfarë duhet të ketë faqja personale e imja në këtë moment? Taulanti --Taulantia (diskutimet) 2 nëntor 2023 08:53 (CET)Reply[përgjigjuni]

Taulantia, përshëndetje!
Mund të shkruash një prezantim të shkurtër për qëllimin tënd në "Wikipedia", me çfarë ke qejf të angazhohesh, për shembull të rregullosh gabime drejtshkrimore apo të shkruash artikuj rreth një teme të caktuar. — Klein Muçi (diskutimet) 2 nëntor 2023 10:48 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-45 Redakto

MediaWiki message delivery 6 nëntor 2023 22:04 (CET)Reply[përgjigjuni]

This Month in Education: October 2023 Redakto

Pyetje nga Lumi 2005 te Vasileva (Drenas) (11 nëntor 2023 23:26) Redakto

Pershendje, si mund të shtoj informacione për fshatin tim --Lumi 2005 (diskutimet) 11 nëntor 2023 23:26 (CET)Reply[përgjigjuni]

Lumi 2005, përshëndetje!   Thjesht shtyp butonin "Redakto" sipër te artikulli në fjalë dhe mund të shkruash lirshëm. — Klein Muçi (diskutimet) 12 nëntor 2023 00:10 (CET)Reply[përgjigjuni]

Aprovim te ndryshimeve te bera ne artikullin Jani Dode Redakto

Pershendetje,

Do deshiroja qe ndryshimet e bera nga une (date 12.11.2023) ne kete artikull te aprovohen. Jani Dode - Wikipedia

Si edhe per ndryshimet e tjera te kem mundesine e redaktimit dhe aprovimit duke qene se personi ne fjale eshte babi im.

Do deshiroja qe ky artikull te perkthehej ne gjuhe te tjera, por Wikipedia s'ma lejon kete mundesi, pasi nuk kam kontribute mjaftueshem.

Ju falemiderit ! Albi.dode (diskutimet) 12 nëntor 2023 17:21 (CET)Reply[përgjigjuni]

Albi.dode, përshëndetje!
Fatkeqësisht Wikipedia shqip prej kohësh gjendet në një mungesë të theksuar kontrolluesish aktivë dhe kjo bën që aprovimi i ndryshimeve në pritje të marrë goxha kohë. Për këtë nuk ka ndonjë zgjidhje konkrete përveç durimit. Kemi kohë që bëjmë thirrje për aktivizëm e vullnetarizëm në këtë drejtim por deri tani situata mbetet pak a shumë njëlloj. — Klein Muçi (diskutimet) 15 nëntor 2023 04:12 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-46 Redakto

MediaWiki message delivery 14 nëntor 2023 00:51 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-47 Redakto

MediaWiki message delivery 21 nëntor 2023 01:54 (CET)Reply[përgjigjuni]

Books & Bytes – Issue 59 Redakto

The Wikipedia Library: Books & Bytes
Issue 59, September – October 2023

 • Spotlight: Introducing a repository of anti-disinformation projects
 • Tech tip: Library access methods

Read the full newsletter

Sent by MediaWiki message delivery on behalf of The Wikipedia Library team --27 nëntor 2023 17:16 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-48 Redakto

MediaWiki message delivery 28 nëntor 2023 00:07 (CET)Reply[përgjigjuni]

Growth team newsletter #29 Redakto

1 dhjetor 2023 19:04 (CET)

Përkthim dhe përshtatje Redakto

Përshëndetje, unë dua të kontribuoj në përmirësimin e artikujve ekzistues duke përshtatur dhe shtuar informacion nga Wikipedia në anglisht.

Unë nuk bëj dot shtimin e fotove ilustruese dhe vendosjen e referimeve.

Artikulli i parë që kam përmirësuar është Magneti.

Altjon Kapedani (diskutimet) 4 dhjetor 2023 17:28 (CET)Reply[përgjigjuni]

Altjon Kapedani, përshëndetje e mirë se erdhe në Wikipedia-n shqip! Puna jote është më se e mirëpritur në komunitetin tonë!
Për të shtuar fotografi e referimeve ke butona përkatëse. Pasi shtyp butonin "Redakto" apo "Edit", do të shohësh butonat "Citoni" dhe "Futni", përkatësisht për shtimin e referimeve dhe futjen e materialeve multimediale si fotografitë. Për paqartësi të tjera mos ngurro të më kontaktosh.  — Klein Muçi (diskutimet) 6 dhjetor 2023 10:21 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-49 Redakto

MediaWiki message delivery 5 dhjetor 2023 00:48 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2023-50 Redakto

MediaWiki message delivery 12 dhjetor 2023 03:11 (CET)Reply[përgjigjuni]

This Month in Education: November 2023 Redakto

Tech News: 2023-51 Redakto

MediaWiki message delivery 18 dhjetor 2023 17:16 (CET)Reply[përgjigjuni]

Pyetje nga Malielefant te Orët e shahut : letër me gjasë romani (23 dhjetor 2023 12:13) Redakto

Klein, të përshëndes! Jam Luljeta Dano. A mund të lidhemi në fb, të lutem? --Malielefant (diskutimet) 23 dhjetor 2023 12:13 (CET)Reply[përgjigjuni]

E pamundur te bej redaktimin ne nje faqe Redakto

Ckemi Klein. Po shtoja informacion mbi faqen e kriptomonedhave , e saktesisht pjesene e sigurise dhe se si funksionon, Por me del nje problem kur dua ta botoj qe thot : Përdorimi i fjalëve fyese është veprim i ndaluar.

edhe pse e kam lexuar 20 her, dhe nuk ka asnje fjal fyese ne artikull nuk e kuptoj se pse e nxjerr si te till. LorinBejleri (diskutimet) 24 dhjetor 2023 23:53 (CET)Reply[përgjigjuni]

LorinBejleri, përshëndetje e faleminderit për raportimin. Gabim nga ana jonë. Një pozitive false te fjala "blloqe". Nuk duhet të ketë më probleme tani. — Klein Muçi (diskutimet) 26 dhjetor 2023 01:22 (CET)Reply[përgjigjuni]

Roli i Kontrolluesit Redakto

Përshëndetje.

Do të doja të bëja një kërkesë për rol kontrolluesi përsëri, duke marrë paraysh që unë kam krijuar një artikull nga fillimi, Kërkesat për viza për shtetasit e Kosovës, dhe tani nuk mund ta redaktoj më pa verifikim të një kontrolluesit tjetër sepse ai bëri një redaktim të vogël me HotCat pas meje, pavarësisht se është një artikull që kam krijuar vetë. Nëse keni dyshime për aftësitë e mia për të redaktuar, rishikuar ose kontribuar, ju lutemi shikoni kontributet e mia në Wikipedia në gjuhën angleze ku kam kontribuar me vite të tëra. Unë jam plotësisht e familiarizuar me rregullat e Wikipedias (p.sh. shtimi i citimeve adekuate, gramatika dhe drejtëshkrimi, etj.) Por, bllokadat e tilla më pengojnë të bëj redaktime dhe kontrollime të rregullta siç bëj në gjuhë të tjera, pasi përpjekjet e mia në Wikipedia Shqip shpesh kalojnë të pakontrolluara me vite të tëra. Sapo të jepet kjo leje, unë premtoj që do të bëj kontribut maksimal në Wikipedia Shqip, për të cilën ajo veçanërisht ka shumë nevojë në krahasim me gjuhët e tjera. Ju lutem merrni parasysh përpjekjet e mia dhe më dhuroni këtë rol. Faleminderit dhe çdo të mirë. Everm4e (diskutimet) 8 janar 2024 12:26 (CET)Reply[përgjigjuni]

Everm4e:   U bë!
Përshëndetje dhe faleminderit për dëshirën e mirë për të ndihmuar!
Po, i kontrollova kontributet tuaja në EnWiki dhe tashmë keni rolin e kontrolluesit. Ju sugjeroj të aktivizoni QuickAccept dhe ButtonizeReview te Speciale:Parapëlqimet#mw-prefsection-gadgets për një përvojë më të lehtë në kontroll. Faqet me ndryshime në pritje gjenden këtu. Puna e mbarë! — Klein Muçi (diskutimet) 26 janar 2024 13:52 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2024-02 Redakto

MediaWiki message delivery 9 janar 2024 02:18 (CET)Reply[përgjigjuni]

verifikimi i nje redaktimi Redakto

pershendetje para pak oresh mbarova me perditesimin e nje faqeje biografike dhe kisha bere nje gabim pa dashje derisa e verejta dikush vetem se e kishte kontrolluar dhe verifikuar e permirsova gabimin por per arsye se nuk eshte e kontrolluar nuk del versioni i permirsuar.

Do ju kisha lutur nese mundeni ta verifikoni.

Emri i faqes eshte Qendrim Rijani

Gjithe te mirat

Faleminderit paraprakisht W41ter Wh!t3 (diskutimet) 12 janar 2024 20:02 (CET)Reply[përgjigjuni]

W41ter Wh!t3:   U bë!— Klein Muçi (diskutimet) 26 janar 2024 13:54 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2024-03 Redakto

MediaWiki message delivery 16 janar 2024 01:11 (CET)Reply[përgjigjuni]

Pyetje nga Fetah Gashi nëpërmjet panelit të ndihmës (19 janar 2024 21:45) Redakto

Si te shkruaj per fshatin tim? --Fetah Gashi (diskutimet) 19 janar 2024 21:45 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2024-04 Redakto

MediaWiki message delivery 23 janar 2024 02:02 (CET)Reply[përgjigjuni]

Books & Bytes – Issue 60 Redakto

The Wikipedia Library: Books & Bytes
Issue 60, November – December 2023

 • Three new partners
 • Google Scholar integration
 • How to track partner suggestions

Read the full newsletter

Sent by MediaWiki message delivery on behalf of The Wikipedia Library team --24 janar 2024 14:36 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2024-05 Redakto

MediaWiki message delivery 29 janar 2024 20:30 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tech News: 2024-06 Redakto

MediaWiki message delivery 5 shkurt 2024 20:21 (CET)Reply[përgjigjuni]

This Month in Education: January 2024 Redakto

Tech News: 2024-07 Redakto