Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Sadsadas. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Arkiva e diskutimeve të kaluara
Filing cabinet icon.svg
Arkivi 1 (10 maj 2013 — 19 qershor 2019)

ArkivimiRedakto

Ta krijova arkivin personal. E ke në krye të faqes së diskutimeve. Për momentin ka vetëm 1 arkivim. Në të ardhmen, kur numri i diskutimeve të shtohet sërish, do të shtohet dhe numri i arkivimeve. Gjithashtu të krijova dhe një faqe për të ruajtur vlerësimet. E ke te faqja e përdoruesit dhe aksesohet po të shtypësh te figura e një ylli të vogël. I gëzofsh! :P :) - Klein Muçi (diskutimet) 19 qershor 2019 16:57 (CEST)

Shum faleminderit @Klein Muçi,, e vlersoj vertet shum ndihmesen tende kundrejt meje :) Sadsadas (diskutimet) 19 qershor 2019 19:38 (CEST)

Asgjë. :) - Klein Muçi (diskutimet) 26 qershor 2019 05:54 (CEST)

Stampa e kombëtareveRedakto

Këtu është lista e artikujve për kombëtaret që përdorin stampën e vjetër ende. Kur të kesh kohë, përpiqu t'i kthesh në të renë se nuk janë shumë. Më pas mund ta fshijmë stampën e vjetër e të lëmë vetëm një që të mos kemi ngatërresa. :) - Klein Muçi (diskutimet) 26 qershor 2019 05:54 (CEST)

@Klein Muçi, sigurisht qe po, jor kur te kem koh, por ne ditet ne vazhdim; edhe pse nk nk sh interes per futbollin, prap ke then kontribut esencial. Te falenderoj shum.— Sadsadas (diskutimet) 26 qershor 2019 13:41 (CEST)
Oh, hahah, faleminderit ty për kontributin e vazhdueshëm prej kushedi sa kohësh më në fushën sportive! Puna e mbarë! :) - Klein Muçi (diskutimet) 26 qershor 2019 18:42 (CEST)
@Klein Muçi, eksluzivisht qe nga 10 maj 2013 miku im ;) — Sadsadas (diskutimet) 26 qershor 2019 20:43 (CEST)

Sugjerim mbi vlerësimetRedakto

Pashë që kishe shtuar dhe dekoratën e stilit të vjetër te faqja e vlerësimeve. Unë për vete nuk i kam shtuar ato pasi mendova të vinim vetëm këto të standardizuarat. Mund të veprosh njëlloj ose të bësh që dhe ajo e vjetra të jetë e lidhur njëlloj si kjo e reja që të vura unë. Të ndihmoj unë po të duash. - Klein Muçi (diskutimet) 27 qershor 2019 07:06 (CEST)

@Klein Muçi, Vlersimi eshte vlersim, eshte i pari q kam marr ne sq.wiki prandaj e vendosa, nqs di si ta modifikosh je i lir ta besh, por ama ajo dua qe te shfaqet ne listen e vlersimeve.— Sadsadas (diskutimet) 27 qershor 2019 12:55 (CEST)
Në rregull atëherë. Kreva ndryshimet e nevojshme. - Klein Muçi (diskutimet) 27 qershor 2019 17:32 (CEST)

NdryshimetRedakto

Përshëndetje. A mund të më ndihmosh me një problem? Po redaktoj ca artikuj në Wikipedi, por disa IP të ndryshme qëllimkëqija prapa të cilave duket sikur fshihet i njëjti person më pas po vandalizojnë redaktimet e mia. Lasgush Poradeci dhe Jusuf Vrioni janë dy shembujt e fundit ku kontributet e mia u zhbënë. Të lutem më ndihmo duke kontrolluar ndryshimet e mia të fundit në artikujt më lart dhe ca të tjerë si Rexhep Qosja. Në këtë mënyrë dëmi do të ishte më i vogël.--212.47.247.0 2 korrik 2019 17:18 (CEST)

Pershendetje, do te te ndihmoj, por edhe ti duhet krijosh nje llogari permanente dhe te mos redaktosh me ip, kjo do te te bej me te besueshem dhe do rrisi bashkpunimin me redaktuesit e tjere.— Sadsadas (diskutimet) 2 korrik 2019 17:38 (CEST)

Faleminderit, ky eshte inkurajim per te vazhduar redaktimet. Do e kem parasysh keshillen per te ardhmen ndersa per IP-te si 79 nuk kam koment.--212.47.247.0 2 korrik 2019 18:28 (CEST)

@Sadsadas, po si mbete budalla qe te terheqin nga hunda. Po eshte Përdoruesi Udha more, i bllokuar, qe kadareizon faqet si gallof karit qe eshte. Ti i lexon para se t'i aprovosh ato permbajtjet, apo hajt sipas kerkesave?

@Klein Muçi,, @Βατο, Po jua ler juve kete ceshtje, kjo eshte shum e lodhshme, me duket vetja sikur jam edukator kopshti, un nuk jam ne wiki qe te merrem me keto budallallqe. duke qene se juve te dy keni funksionet e administratorit, po jua ler juve ne dor qe ta zgjidhni kete problem njehere e pergjithmon. — Sadsadas (diskutimet) 2 korrik 2019 18:41 (CEST)

Pershendetje Sadsadas, perse u beson shpifjeve te nje IPje qe vetem redaktime te keqija ka bere? Une nuk kam lidhje me askend.--212.47.247.0 2 korrik 2019 18:54 (CEST)

XD Më duhet ta them që më kishte marrë pak malli për ju. Përtej humorit, ju lutem, tregoni etikë pasi jeni në një projekt vullnetar enciklopedik publik këtu e jo në mesazhe personale. Adresat tuaja IP do të bllokohen për një kohë të kufizuar. Koha do të vijë në rritje nëse raste të ngjashme luftrash redaktimi apo fjalori banal përsëriten.

@Sadsadas, ke vepruar mirë. Qoftë me këshillën fillestare për të krijuar llogari, qoftë me raportimin përfundimtar. Faleminderit për gatishmërinë! :) - Klein Muçi (diskutimet) 2 korrik 2019 20:58 (CEST)

@Klein Muçi, te falenderoj une ty qe more per siper t'i dalesh per zot, jan bere si tomi dhe xherri :P.— Sadsadas (diskutimet) 2 korrik 2019 23:26 (CEST)

Artikull i riRedakto

Përshëndetje Sadsadas! Hidhi një sy artikullit KF Onix Banjë. — Βατο (diskutimet) 9 korrik 2019 13:25 (CEST)

@Βατο, duhet te jet ndonje klub i liges se dyte i futbollit kosovar. E gjeta te ky Burim Kur te kem kohe, do te hulumtoj dhe do perpiqem te gjej referenca.— Sadsadas (diskutimet) 9 korrik 2019 13:29 (CEST)
@Βατο, ishte pothuajse e pamundur per te gjetur info, mund te beje vetem te kto webfaqet qe shfaqin ndeshjet dhe renditjen e ligave, un vetem rregullova infoboxin, titujt e sektoreve i ktheva shqip dhe vendosa nje paragraf hyres. Ne profilin ne facebook, thot qe eshte klub amator. Nuk e di nese i ploteson kriteret per te qendruar ne wikipedia, kete po lua le juve. Edhe lojtaret e ekipit nuk munda dot ti gjej, vetem po te bej "original research", qe eshte e pamundur. Por do ishte mire te komunikoje me perdoruesin q krijoi kete artikull, pasi ai ka llogari.— Sadsadas (diskutimet) 9 korrik 2019 17:51 (CEST)
Faleminderit për përmirësimet. Duhet të jetë klub të kategorisë së dytë të Kosovës, mendoj se ka shquarsi, mund të lihet kështu deri sa të kemi më shumë burime. — Βατο (diskutimet) 12 korrik 2019 12:42 (CEST)
Shiko gjithashtu artikullin Kadri Dobreva, artikujt e rinj të futbollit t'i lë ty :) — Βατο (diskutimet) 12 korrik 2019 12:44 (CEST)
Sigurisht, patjeter, per cdo gje ne lidhje me futbollin ose sporte te tjera mund te konsultohesh me mua.— Sadsadas (diskutimet) 12 korrik 2019 13:23 (CEST)

AdministratorRedakto

Pershendetje Sadsadas,

Përgëzime, shpresoj të vazhdosh dhe punosh edhe më shumë si administrator i sqwikit.--Liridon (diskutimet) 21 gusht 2019 13:46 (CEST)

@Liridon, te falenderoj perzemersisht dhe do perpiqem qe te fitoj edhe besimin tuaj ne te ardhmen.– Sadsadas (diskutimet) 21 gusht 2019 18:23 (CEST)

GostitjeRedakto

Urime për detyrën e re!

  Bakllava
Urdhëro një copë bakllava.

Klein Muçi (diskutimet) 22 gusht 2019 00:04 (CEST)

@Klein Muçi, Të falenderoj miku im, ne dasem :P – Sadsadas (diskutimet) 22 gusht 2019 06:52 (CEST)

HelpRedakto

Hi!

Please, verify this new articles. I don't know if they are valid (I mark some to delete). Thanks! Stanglavine (diskutimet) 22 gusht 2019 15:02 (CEST)

Hello man, the article Balshajt was last edited by me so its verified. As for the other ones, they need work, especially Medea. Cheers.– Sadsadas (diskutimet) 22 gusht 2019 18:20 (CEST)

Falënderimi te çmimetRedakto

Të falënderoj për propozimin tim për disa nga çmimet. :) Mendova se mund të të qartësoja dy detaje në lidhje me to. Si fillim, sot është vetëm dita e parë. Konkurrimi mbyllet me datë 15 shtator të vitit tjetër. Deri atëherë je i lirë të shtosh të tjerë njerëz, po të erdhën ndërmend. Dhe më me rëndësi: Falënderimet mund t'i japësh dhe më lehtë se mënyra si ke vepruar. Thjesht me butonin "Thank/Falëndero", që gjendet te historiku i ndryshimeve, përbri tyre. Unë të falënderova në atë mënyrë, një shembull për këtë gjë. :) - Klein Muçi (diskutimet) 15 shtator 2019 16:36 (CEST)

@Klein Muçi, Nuk e dija qe zgjate 1 vit votimi por vetem per disa dite. Votimet 2019 do njoftohen ne 2020 :P, gjithsesi votimet rreth teje nuk i bera pasi ti votove per mua, por sepse ti e meriton pasi je nje nga perdoruesit me te mire ne wikipedia.– Sadsadas (diskutimet) 15 shtator 2019 16:39 (CEST)

Jo, të kuptoj. Thjesht të shkrova më së shumti për të të sqaruar për këto detajet. Në këtë mënyrë dhe të tjerë njerëz informohen. Shpresoj. :) - Klein Muçi (diskutimet) 15 shtator 2019 16:42 (CEST)
Por vetem nje pyetje kisha, pse duhet plot 1 vit per nje votim kur fare mir mund te ishe rreth 1 muaj apo 2?– Sadsadas (diskutimet) 15 shtator 2019 16:44 (CEST)
Mund ta bënim dhe ashtu. Për shembull, dy muajt e fundit të vitit. Por zakonisht njerëzit punojnë me periudha 2-3 mujore. Duke e lënë votimin e hapur tërë vitin i lëmë mundësinë të gjithëve të përfshihen, të mos u harrohet puna, si të themi. Se nëse dikush kontrollon goxha artikuj në janar e shkurt, deri në dhjetor, pak veta do ta mbajnë mend kontributin e tij për ta propozuar për atë çmim. Kurse kështu, sapo vihet re që dikush po bën diçka që meriton të vlerësohet, një person mund t'i shënojë emrin në listë.
Në fakt arsyeja fillestare s'ka qenë kjo por përfshirja. E lamë sa më shumë të mundeshim të hapur votimin që të kishte përfshirje sa më të gjerë (e në fakt, përsëri, vetëm unë e Bato u përfshimë për 2018). Kjo arsye akoma qendron por rrugës doli dhe arsyeja më sipër, me goxha rëndësi dhe ajo.
Ndërsa, për sa i përket datës 15 shtator, data u zgjodh në mënyrë arbitrare. Ne punuam nga pranvera, nëse nuk gabohem, dhe zgjodhëm shtatorin që dhe të kishim kohë për të pasur ca përfshirje, dhe të ishte brenda vitit, se s'mund të jepnim më 1 janar 2020 çmimet për 2018 (që të mos na shkonte i tërë viti i pavlerësuar). Data 15 u zgjodh që të mbahej mend, meqë zakonisht kujtohemi prej shkollës në atë kohë. - Klein Muçi (diskutimet) 15 shtator 2019 20:15 (CEST)

Ndihme!Redakto

Pershendetje Sadsadas,

Kam krijuar nje artikull per Emanuele Marco Duchetta por nuk e di perse nuk me shfaret ne google , a mund te me ndihmosh ose tme thuash cfar duhet te bej? Gjith te mirat – Mario gianni (diskutimet) 2 tetor 2019 16:14 (CEST)

Tungjatjeta @Mario gianni, provoje 1her ta kthesh google.com ne shqip, ose ne rast tjeter, kliko emrin e artikullit dhe me pas shto nje sq.wiki dhe me thuaj me pas.– Sadsadas (diskutimet) 2 tetor 2019 16:16 (CEST)

Nuk eshte bere index nga google akoma sepse e kam kontrolluar shume here, a thua do pak kohe te behet index apo mos ndoshta artikulli nuk eshte ne rregull. – Mario gianni (diskutimet) 2 tetor 2019 16:22 (CEST)

Përshëndetje, djema! Më falni për ndërhyrjen por mendova se mund t'ju ndihmoj. Artikulli është ende i pakontrolluar. Artikujt e pakontrolluar (apo dhe ndryshimet e pakontrolluara te artikujt e kontrolluar) nuk shfaqen në Google pasi nuk i lejojmë robotët e Google t'i indeksojnë pa u hequr ajo gjendje. Pjesë e masava të ndërmarra për të luftuar vandalizmin. Kjo gjë është te çdo projekt Wiki në botë domethënë, jo vetëm te ne. @Mario gianni, po të përmend dhe njëherë. - Klein Muçi (diskutimet) 2 tetor 2019 16:25 (CEST)

@Mario gianni, Artikulli eshte ne rregull dhe un e verifikova, edhe pse nuk mu duk ndonje person i famshem, ndoshta mund te deshtoje ne kriterin "notable", por noshta arsyeja pse nk ty del ne google eshte per shkak se eshte faqe e sapokrijuar, me ka ndodhur edhe mua me pare. Per kete artikull konsultohu njehere me @Klein Muçi, pasi ai i di kriteret e krijimit te nje artikulli me mire se une. Flm– Sadsadas (diskutimet) 2 tetor 2019 16:27 (CEST)

Faleminderit djema per ndihmen, une sapo kam filluar te merem me wikipedian dhe disa gjera nuk i kam kuptuar sakt po do perpiqem te permirsohem cdo dite @Klein Muçi, Faleminderit per ndihmen! – Mario gianni (diskutimet) 2 tetor 2019 16:35 (CEST)

@Mario gianni, asnjë problem. Thjesht ki parasysh se, me sa pashë përciptazi, artikulli në fjalë realisht duket se nuk e kalon filtrin e shquarsisë dhe kjo mund të sjellë fshirjen e tij në të ardhmen. Sigurohu të hedhësh një sy nga Portali i Komunitetit (shiko adresat blu anash), mbase të ndihmon. Puna e mbarë! :) - Klein Muçi (diskutimet) 2 tetor 2019 17:48 (CEST)

Aprovim i ndryshimeveRedakto

Ckemi. Mund t'i aprovosh ndryshimet ne artikujt Në mesditë Byroja Politike u mblodh, Revolucioni Kulturor dhe Dasma (roman) të lutem?--148.251.233.216 7 tetor 2019 6:03

I miratova, nuk pata kohe ti lexoja por uroj te kene qene redaktime te mira. Uroj qe edhe ti te hapesh nje llogari tenden. Pune te mbare :) – Sadsadas (diskutimet) 7 tetor 2019 12:41 (CEST)

Kujtese per pjesemarrje ne diskutimRedakto

Pershendetje Sadsadas! Deshiroj te te kujtoj se eshte nje votim aktiv ne Kuvend! Hidhi nje sy dhe nese deshiron merr pjese ne diskutim. -- Euriditi  18 tetor 2019 13:44 (CEST)

  • Përshendetje @Euriditi,, shume vite pa folur dhe me behet shum qefi q je ende aktiv ne wikipedia. Sig qe do t votoj.– Sadsadas (diskutimet) 18 tetor 2019 18:18 (CEST)
Me behet qejfi gjithashtu qe vazhdon te jesh po aktiv si disa vite me pare! Eshte nje gje e rralle dhe shpreh mirenjohje per punen tuaj! Uroj qe edhe kete here te bejme dicka te mire per Wikipedian. Te falenderoj. -- Euriditi  18 tetor 2019 20:36 (CEST)

Faqe për grisjeRedakto

Përshëndetje Sadsadas! Artikujt që kanë ndenjur një farë kohe në wiki si ky këtu duhet të dërgohen tek faqja e votimeve për grisje. Në këto raste nuk mjafton vendosja e stampës për t'i grisur. – Βατο (diskutimet) 24 tetor 2019 09:50 (CEST)

Te kuptoj, tani do ti vendos. Te falenderoj– Sadsadas (diskutimet) 24 tetor 2019 10:31 (CEST)

Fatos BaxhakuRedakto

Pershendetje. Ju lutem a mund t'ia pranoni ndryshimet artikullit kushtuar skedes biografike te gazetarit tashme te ndjere Fatos Baxhaku? Ngaqe gjendja e kontrolluar me pare e artikullit e vendos tek kategoria e ende te gjalleve. Ju falendeoroj paraprakisht dhe pune te mbare ne vazhdim.--188.172.111.206 7 nëntor 2019 13:44 (CET)

MedaljeRedakto

  Medalje
Për punën e palodhur që po bën në Wikipedia. Vazhdo kështu!

Βατο (diskutimet) 16 shkurt 2020 10:29 (CET)

@Βατο, Te falenderoj shum. :-D – Sadsadas (diskutimet) 16 shkurt 2020 10:38 (CET)