Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Liridon. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
FillimiDiskutimePër të bërëHapësira punueseHapësira e eksperimentimit
Mirë se vini në faqen time të diskutimeve
93.518 artikuj në Gjuhën shqipe
 
* Mund të diskutoni ose të dërgoni komente dhe pyetje këtu
* Për përgjigjje emergjence mund të më dërgosh një e-mail (rakomandojë Diskutimin) këtu
* Nëse ju intereson më shumë mbi punimet mund të shikoni këtu

Për të pasur një pasqyrë dhe për të ruajtur sadopak rendin keni parasysh këto rregulla:

 1. Për secilin diskutim që e filloni këtu parashtroni vetëm një temë.
 2. Diskutuesi i parë fillon prej kryerreshtit. Përgjigjet vijojnë me : të cilat e largojnë rreshtin djathtas. Përgjigjja tjetër vijon me dy :: dhe kështu me radhë deri sa të bëhen pesë përgjigje (:::::) pastaj i gjashti vazhdon prej fillimi pa dy pikat.
 3. Çdo diskutim duhet të nëshkruhet jo me emër por me shenjën --~~~~ dhe atë menjëherë pas shkrimit e jo në kryerresht.
Sot është E shtunë 23 shtator 2023
Arkivi i diskutimeve
      Arkivi 1       (10 janar 2009 — 30 qershor 2010)
      Arkivi 2       (1 korrik 2010 — 29 maj 2011)
      Arkivi 3       (29 maj 2011 — 13 tetor 2015)
      Arkivi 4       (22 tetor 2015 — 13 maj 2016)
      Arkivi 5       (13 maj 2016 — 28 nëntor 2016)
      Arkivi 6       (28 nëntor 2016 - 14 qershor 2017)
      Arkivi 7       (14 qershor 2017 - 20 tetor 2017)
      Arkivi 8       (20 tetor 2017 - 7 shkurt 2019)


doc & sandbox Redakto

Përshëndetje, Liridon! :)

Këto ditë kam qenë duke diskutuar me personin që merret më së shumti me modulin CS1 te EnWiki për disa detaje që mund t'i shohësh më sipër. Po më kërkon të krijoj faqet e dokumentacionit dhe të livadhit për modulin përpara se të më ndihmojë por s'jam i sigurt si t'i krijoj pa kopjuar verbazi kod. A mund të më ndihmosh në krijimin e tyre? Supozohet t'i krijoj te citatet por mjafton të më orientosh diku se mund t'i kopjoj vetë ndryshimet ku të jetë e nevojshme më pas. Thjesht s'jam i sigurt si funksionojnë si features sepse zakonisht në importim stampash e modulesh në SqWiki nuk i përdorim shumë documentation dhe sandbox. - Klein Muçi (diskutimet) 8 shkurt 2019 04:04 (CET)Reply[përgjigju]

pyetje Redakto

pershendetje liridon emri jem o korab veq dashta met vet pse e ke bo faqen gjysme te mbrojtur nuk ka diksh qe do te hyj ndonje hacker,un vet muna leht me hi edhe pse sae kom qel account po si pse me bo :( :)

Sock i Hatakes Redakto

Pershendetje. Ja socku i ri i Hatakes i cili po shkakton probleme gjithandej Wikipedise.--Udha (diskutimet) 9 prill 2019 17:00 (CEST)Reply[përgjigju]

Emrat Redakto

Përshëndetje Liridon, në sq.wiki po përdoren disa mënyra emërtimi, por duhet të ndiqet një standard, shiko psh. këtu dhe këtu kemi Kategoria:Provincat e Pulias‎ dhe Kategoria:Provincat në Sardenja‎. Do të ishte mirë të vendosesh një standard, duke zgjedhur nga këto mënyra emërtimi:

 1. Kategoria e provincave
  1. Kategoria:Provinca në Sardenja‎
  2. Kategoria:Provinca të Sardenja‎s
 2. Artikujt e provinave:
  1. Provinca e Nuoros
  2. Provinca Nuoro
 3. Kategoria e komunave:
  1. Kategoria:Komuna të provincës së Nuoros
  2. Kategoria:Komuna në provincën e Nuoros
  3. Kategoria:Komuna në provincën Nuoro
  4. Kategoria:Komuna të provincës Nuoro

Duke zgjedhur Komuna/Provinca e/të ndjekim emërtimin origjinal por në rastin e përdorimit si psh. Provinca Nuoro që nuk ndjek origjinalin mund të thjeshtohen disa gjëra, prandaj nuk e di kush është mënyra më e mirë për standardizimin. — Βατο (diskutimet) 13 prill 2019 23:40 (CEST)Reply[përgjigju]

Mendim: Mbase është më mirë të themi "në X vend" se sa "të X vendi" sepse emërtimi i parë ka një këndvështrim më gjeografik krahasuar me të dytin që duket më "pronësor". Pastaj, nëse lidhje me pyetjen e dytë, mos është më mirë të shikohet emri zyrtar i vendit? - Klein Muçi (diskutimet) 14 prill 2019 14:04 (CEST)Reply[përgjigju]
@Klein Muçi, emrat zyrtarë janë:
 • Kategoria:Provinca të Sardenja‎s (Categoria:Province della Sardegna)
 • Provinca e Nuoros (Provincia di Nuoro)
 • Kategoria:Komuna të provincës së Nuoros (Categoria:Comuni della provincia di Nuoro).
Sipas meje mund të jetë kjo zgjidhja më e mirë, duke ndjekur emërtimet zyrtare. Liridon, shiko këtë diskutim që kemi bërë edhe me @1l2l3k,Βατο (diskutimet) 14 prill 2019 17:07 (CEST)Reply[përgjigju]
@Βατο, pra kjo nënkupton që të variojë dhe mënyra si i shkruajmë në bazë të emërtimit zyrtar? Apo emërtimi zyrtar është gjithmonë njëlloj në këtë aspekt? Se unë nuk e njoh nga afër si problem. - Klein Muçi (diskutimet) 14 prill 2019 17:48 (CEST)Reply[përgjigju]
@Klein Muçi, është gjithmonë njëlloj. — Βατο (diskutimet) 14 prill 2019 18:52 (CEST)Reply[përgjigju]
@Βατο, epo besoj se është gjithçka në rregull atëherë. Të paktën për mua. :P - Klein Muçi (diskutimet) 14 prill 2019 18:57 (CEST)Reply[përgjigju]
@Klein Muçi, & @Βατο, faleminderin për vërejtjen, tash po shoh diskutimet, por vetëm më dukej sikur nuk tingëllonte mire ajo formë prandaj ashtu shpejt e shpejt bëra ridrejtim, gjithsesi është me mirë kur më shumë përdorues japin mendime dhe këndvështrime, edhe un e kam më të qartë tani.--Liridon (diskutimet) 14 prill 2019 21:40 (CEST)Reply[përgjigju]

Votimi për administratorin Redakto

Përshëndetje! Më kishit anuluar votën për votimin si administrator të Klein Muçit. Unë kam qenë në takimin e Wikimedians of Albanian Language User Group për WikiGap 2019, ku Kleini më mësoi për të punuar në Wikipedia dhe prandaj mendova ta votoja. Sapo kam filluar dhe nuk isha e informuar për rregullin në fjalë. Fatmirësisht ma shpjegoi Bato më vonë. Do të ishte mirë që me rastet e anëtarëve të rinj të shpjegohej pse bëhej një veprim i tillë pasi bëhej se nga këndvështrimi im ishte thjesht një veprim arbitrar për të vijëzuar (anuluar) të gjithë fjalët e mia, një shembull tipik i WP:DNB, kjo derisa mu shpjegua më pas. — Alva Mihaj (diskutimet) 18 prill 2019 17:32 (CEST)Reply[përgjigju]

@Alva Mihaj, Mirësevjen në komunitetin tonë. Të them të drejtën un sa vite jam në Wikipedia dhe nuk e kam dit kët shkurtesën , gjithsesi ne nuk i kafshojmë përdoruesit e rinj, dhe un jam një ndër ato që marrim pjesë në workshops të ngjashme si WikiGap për ti mësuar të rinjtë. Kjo është mënyra standarde e anulimit të votës, në po të njëjtën faqe janë kriteret se kush mund të votoj dhe kush mund të kandidohet. Praktikë e mirë do ishte që atë që skanë të drejtë vote, të japin vetëm koment.--Liridon (diskutimet) 18 prill 2019 20:01 (CEST)Reply[përgjigju]
Më falni për ndërhyrjen! E vura re që në fillim por s'doja të përfshihesha se do të dukej si konflikt interesi. Atë dhe disa shkurtime të tjera si 3RR ia kam mësuar unë Alvës kur po shpjegoja rregullat themelore që mund t'i duhen një fillestari. :P Ç'është e vërteta, pasi po u thoja disa personave se isha propozuar për administrator, Alva më pyeti nëse mund të votonte apo jo, gjë të cilës unë iu përgjigja "po". Megjithëse e kam rilexuar mbi 3 herë rregulloren s'ma kishte kapur syri atë pjesën për votuesit pasi nuk përmenden me termin "votues" (quhen si "mbështetës") dhe thjesht i thashë që s'ka rregulla për votuesit dhe çdokush mundet. Kështu që s'ka shumë faj ajo në atë këndvështrim. Asgjë serioze por thjesht mendova të qartësoja situatën meqë mundesha. Alvën shpresoj ta kemi gjatë në komunitet me WikiGap e WikiPotter. :P :) - Klein Muçi (diskutimet) 18 prill 2019 21:11 (CEST)Reply[përgjigju]

Ambasadat Redakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:24 (CEST)Reply[përgjigju]

Mirësevini në Aventurën e Wikipedias! Redakto

Tung AeW! Jemi shumë të lumtur që dëshiruat të luani për të mësuar, si një mënyrë miqësore dhe argëtuese për t'u bërë pjesë e komunitetit dhe misionit tonë. Mendoj se këto lidhje mund të jenë të dobishme për ju gjersa po filloni.

-- 17:48, E mërkurë, prill 27, 2016 (UTC)

João W. Nery Redakto

Hi, dearest Liridon, how are you? Here tehere's tooooo hot!

Please, I've opened this little page and I ask you 3 minutes to read it and correct my mistakes. Thanks a lot for your precious help!!!

See you soon

Rei Momo (diskutimet) 13 gusht 2019 12:50 (CEST)Reply[përgjigju]

Thank you very much, have a nice summer!!! Rei Momo (diskutimet) 15 gusht 2019 12:25 (CEST)Reply[përgjigju]

Punë burokratike Redakto

Përshëndetje Liridon,

për këtë votim kanë kaluar 30 ditë, kur të keshë kohë mund ta mbyllësh ti? Të falenderoj paraprakisht, gjithë të mirat! – Βατο (diskutimet) 17 gusht 2019 13:52 (CEST)Reply[përgjigju]

Hej @Βατο, faleminderit per rikujtimin, u be.--Liridon (diskutimet) 21 gusht 2019 13:50 (CEST)Reply[përgjigju]

Svirca Redakto

Pershendetje i nderuar A mund të të kontaktoj në lidhje me faqen e Svirca? Më gjeni në fb Lulzim Kadriu.

Çmimi për vazhdimësinë Redakto

Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për vazhdimësinë në Wikipedia-n shqip në vitin 2018 i jepet përdoruesit Liridon.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për vazhdimësinë
Çmimi për vazhdimësinë


Faleminderit komunitietit.--Liridon (diskutimet) 16 shtator 2019 11:00 (CEST)Reply[përgjigju]

Çmimi për faqen e përdoruesit Redakto

Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për faqen e përdoruesit në Wikipedia-n shqip në vitin 2018 i jepet përdoruesit Liridon.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për faqen e përdoruesit
Çmimi për faqen e përdoruesit


Faleminderit komunitietit.--Liridon (diskutimet) 16 shtator 2019 11:00 (CEST)Reply[përgjigju]

Miss Italia 2019 Redakto

Hi, dearest Liridon, how are you?

Did you pass a godd Summer?

Please, I've opened this smal page, and I ask you 3 minutes, to trnslate the last line, just 3 minutes, please. I'll be pleased to help you in Italian adn Portuguese. Thanks a lot for your great help!!!

Rei Momo (diskutimet) 16 shtator 2019 08:06 (CEST)Reply[përgjigju]

Thank youuuuu, have a nice day!!! Rei Momo (diskutimet) 16 shtator 2019 13:26 (CEST)Reply[përgjigju]

Invitation from WAM 2019 Redakto

Hi WAM organizers!

Hope you are all doing well! Now it's a great time to sign up for the 2019 Wikipedia Asian Month, which will take place in November this year (29 days left!). Here are some updates and improvements we will make for upcoming WAM. If you have any suggestions or thoughts, feel free to discuss on the meta talk page.

 1. Please add your language project by 24th October 2019. Please indicate if you need multiple organisers by 29th October.
 2. Please update your community members about you being the organiser of the WAM.
 3. We want to host many onsite Edit-a-thons all over the world this year. If you would like to host one in your city, please take a look and sign up at this page.
 4. Please encourage other organizers and participants to sign-up in this page to receive updates and news on Wikipedia Asian Month.
 5. If you no longer want to receive the WAM organizer message, you can remove your username at this page.

Reach out the WAM team here at the meta talk page if you have any questions.

Best Wishes,
Sailesh Patnaik using MediaWiki message delivery (diskutimet) 2 tetor 2019 19:03 (CEST)Reply[përgjigju]

Marisa Jossa Redakto

Hi, dearest Liridon, how are you? Me very well.

I've opened this little stub, and I ask, please, 3 minutes of your time, just to translate the second line, where I was writing "... her daughter won the same title of Miss Italia in 1986....".

Just this, and thank you a lot for your great help, have a nice week end.

Rei Momo (diskutimet) 4 tetor 2019 08:20 (CEST)Reply[përgjigju]

pershendejte. Redakto

Pershendetje.Jam duke u mundur per te krijuar nje profil per nje biznesmen shume te njohun ne shqiperi,ku biznesi i tij eshte shume i madh dhe shume i sukseshem.pervec kesaj ka vlera te jashtezakonshme ne bamiresi,ku shpesh here kontribuon ne ndihme te njerezve ne nevoje si dhe nga fatkeqesite natyrore. Ju lutemi me beni me dije si duhet te veproj. faleminderit

Pershendetje Redakto

Doja te dija, se pse nuk e lejon faqen time ne wikipedia ?

Pershendetje Redakto

Nuk e kuptoj pse me mbyllni temen fv.al ? Cfare duhet te bej qe te jete ekzistente ketu?

Nuk ka shqueshmëri dhe rëdësi enciklopedike, Wikipedia:Kujdestari i artikujve/Shqueshmëria e një faqeje interneti.--Liridon (diskutimet) 18 dhjetor 2019 09:57 (CET)Reply[përgjigju]

Republika e Maqedonisë Redakto

Përshëndetje Liridon, të lutem pse akoma përdoret emri i vjetër i maqedonis në wiki shqip për qytetet dhe informacionet tjera Akoma përdoret kodi MK e jo NMK përdoret republika e maqedonis e jo republika e maqedonis veriore? – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 77.238.192.15 (diskutimiredaktime).

Emri i artikullit eshte ky Maqedonia e Veriut, se si perdoret ne artikuj tjere kur i referohet ketij vendi eshte ceshtje ne proces dhe me kohe do te perditesohet. --Liridon (diskutimet) 28 janar 2020 10:41 (CET)Reply[përgjigju]

Edo Redakto

Përshëndetje, a mundeni ta shtoni artikullin Edo në gjuhët tjera ngase unë nuk mundem. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 217.209.105.159 (diskutimiredaktime).

Y U bë:--Liridon (diskutimet) 14 shkurt 2020 16:38 (CET)Reply[përgjigju]
Përshëndetje @Liridon, edhe kontrollimet (shqyrtimi)? Dëshiron të kontrollosh dhe shikosh redaktimet e mia të tjera?--Saklanan gerçekler (diskutimet) 12 mars 2020 14:02 (CET)Reply[përgjigju]

Grise Redakto

Hi Liridon,
How are you? I have some pages for deletion here . Thank you in advance. Cordially. —Eihel (diskutimet) 26 shkurt 2020 19:37 (CET)Reply[përgjigju]

Y U bë:--Liridon (diskutimet) 27 shkurt 2020 13:00 (CET)Reply[përgjigju]

kerkese per te krijuar nje faqe Redakto

pershendetje Liridion. Une dua te krijoj nje faqe per nje njeri biznesmen,kontribues ne ndihme te njerezve ne nevoje,ne shume financime dhe bamiresi ne shqiperi.Personi qe behet fjale eshte biznesmen i suksesshem ne shqiperi ne fushen e sigurimeve. te lutem me ndihmon dot se si ta krijoj ose cfare regullash duhet te plotesoj per krijimin e kesaj faqe per kete njeri biznesmen. faleminderit. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Altin Leka (diskutimiredaktime) 1 mars 2020, 16:23‎.

Idem @Altin Leka,, Ndihmë:Përmbajtja. —Eihel (diskutimet) 1 mars 2020 19:01 (CET)Reply[përgjigju]

Luciano Onder Redakto

Hi, dearest Liridon, how are you? Me I'm fine!

Please, can you read this page I've opened, to see if everything is correct. Just 2 minutes, please... Thnaks a lot for your important help!!! Have a nice Sunday. Rei Momo (diskutimet) 7 mars 2020 20:51 (CET)Reply[përgjigju]

Thanks a lot, have a nice day!!! Rei Momo (diskutimet) 9 mars 2020 11:17 (CET)Reply[përgjigju]

Cashbook Finance Redakto

Pershendetje Liridon,

Po ju kontaktoj ne lidhje me faqen Cashbook Finance. Ju lutem mund te kontrolloni faqet e tjera ne kategorine 'Kompani ne Shqiperi' (jane rreth 50, shumica pa referime e nje pjese e mire me mungese informacioni) e te me shpjegoni pse jeni pro grisjes se faqes ne fjale? Pas nje studimi te kushteve e seciles nga keto faqe nje nga nje, me rezulton se faqja ne fjale eshte me e plote me informacionin qe percjell si dhe shume me mire e referuar ne krahasim me faqet e tjera te ngjashme te se njejtes kategori, keshtu qe nuk arrij te kuptoj si ka mundesi qe keto faqe te tjera jane live dhe nuk kane asnje kandidature per grisje nga kontrolluesit apo administratoret, por faqja ne fjale po. Ndryshimet e paraqitura nga administratori Olsi jane ndryshuar tashme ne versionin e ri te faqes ne fjale, dhe ajo eshte riformatuar ne menyre qe ti plotesoje keto kushte. Nese prape mendoni se faqja ne fjale nuk i ploteson kushtet (gje qe kundershtoj sepse mjafton ti hedhesh nje sy 50 faqeve te tjera te se njejtes kategori ne Shqiperi), atehere mund ta grisni menjehere. Faleminderit.

Cashbook Finance Redakto

Ju lutemi shikoni me poshte nje shtojce per paraqitjen e argumentave pse kjo faqe nuk duhet grisur. Kjo pergjigje i eshte derguar edhe administratorit Olsi i cili ripretendon se kjo faqe duhet kandiduar per grisje bazuar ne argumentat e meposhtem, qe per mendimin tim nuk qendrojne.

- "Eshte shkruar vetem nga nje perdorues qe une mendoj qe eshte i lidhur me institucionin financiar ne fjale dhe duket si nje reklame me shume sesa artikull enciklopedik." - Cdo faqe krijohet nga dikush, dhe une si individ dhe perdorues i ri i Wikipedia mendoj se kjo kompani ploteson kushtet per te qene pjese e Wikipedia ne nje artikull te vecante. Nese kjo faqe ju duket me shume si reklame sesa artikull aenciklopedik, ju lutem si administrator qe jeni kontrolloni 50 faqet e kompanive te tjera shqiptare. Kjo faqe eshte ne te njejtin format me to e nuk paraqet asgje ne lidhje me argumentin e reklames ne krahasim me formatin e artikujve te se njejtes kategori.

- "Artikulli eshte i mbushur me lidhje te jashtme, qe tregon nje perpjekje per ta cuar lexuesin drejt faqes se ketij institucioni financiar." - Lidhjet e jashte tashme jane hequr te gjitha. Duke qene se jam nje perdorues i ri ne Wikipedia, ky gabim eshte korigjuar nga ana ime tashme.

- "Burimet nuk jane te besueshme (linkedin, glassdoor dhe faqe te tjera qe thjesht bejne listime kompanish)" - 10 nga 20 referimet fillestare ne fjale jane hequr tashme. Pjesa e mbetur e referimeve ne rast se i kontrolloni jane mese te besueshme. 3 artikuj gazetash prestigjoze (1 britanike dhe 3 shqiptare), 1 portal shqiptar, direktoria shteterore e qendres kombtare te biznesit britanik, etj.). Pervec ketij argumenti, krahasimisht ne cdo faqe kompanie tjeter shqiptare nuk shoh asnje referim. Si ka mundesi qe pa asnje referim keto faqe nuk jane te kandiduara per grisje, por faqja ne fjale po? Kjo nuk me duket aspak e drejte.

Faleminderit!

Ndihmë Redakto

Liridon, përshëndetje! :)

Hidhi një sy kësaj stampës. Ka një problem te parametri i datëvdekjes. Shiko një shembull si del kur përdoret: Abdurrahman Roza Haxhiu. Duhet të lexojë "XX vjeç" në vend të "mosha XX". Por s'po e gjej dot ku përcaktohet ai parametër. Kjo është stampa homologe në anglisht. Sa më shumë të përafrohet, aq më mirë do të ishte por problemi i momentit është afishimi i moshës pasi personi ka ndërruar jetë. A arrin ta gjesh ku ndryshohet? - Klein Muçi (diskutimet) 18 mars 2020 03:38 (CET)Reply[përgjigju]

Hej @Klein Muçi, eshte ketu {{Death date and age}}--Liridon (diskutimet) 18 mars 2020 10:50 (CET)Reply[përgjigju]
Oh, rrofsh! :) - Klein Muçi (diskutimet) 18 mars 2020 14:15 (CET)Reply[përgjigju]

Ndihmë - Wikiquote Redakto

Përshëndetje! :)

Hidhi një sy këtyre dy stampave: admin dhe i-admin.

Shiko si afishohen te faqja ime në majë, djathtas: Klein Muçi.

A ka ndonjë mënyrë si mund t'i bëj që të kenë përmasa të njëjta pa ndryshuar parametrin px? Apo e kanë fajin vetë figurat origjinale në Commons që kanë rezolucione të ndryshme e s'mund të bëhet gjë praktikisht? Këtu i kemi të gjithë treguesit me të njëjtat përmasa. :/ - Klein Muçi (diskutimet) 15 prill 2020 02:25 (CEST)Reply[përgjigju]

Përshëndetje @Klein Muçi, Po të dyja janë me përmasa të njëta, por puna është se imazhi png mund të jet njëjt ndërsa logos brenda i ndryshon madhësia, skan ndjekur standardin e njëjtë. Vetëm me pixels të tentosh ti afrohesh, ose nëse di dizajn ta ribëjsh njërën prej tyre me standardin e njëjt që ka tjetra :P. --Liridon (diskutimet) 15 prill 2020 10:31 (CEST)Reply[përgjigju]
Eh, ma mori mendja. :P Rrofsh! :) - Klein Muçi (diskutimet) 15 prill 2020 15:02 (CEST)Reply[përgjigju]

Faqja e diskutimeve të kategorive Redakto

Mesazhi i sistemit Talkpageheader keqfunksionon te faqet e diskutimit të kategorive. Nuk paraqet emrin e kategorisë. Shikoje te cilado faqe diskutimi kategorie të duash. S'e kuptoj nga buron si keqfunksionim sepse i njëjti kod identik funksionon mirë te "Wikicitate". Kodi gjithashtu është në rregull për të gjithë hapësirat e tjera, vetëm te kategoritë keqfunksionon. A mund t'i hedhësh një sy mos zbulon pak më shumë? - Klein Muçi (diskutimet) 28 prill 2020 14:24 (CEST)Reply[përgjigju]

@Klein Muçi, problem i vogel teknik, por u rregullua tani.--Liridon (diskutimet) 29 prill 2020 21:03 (CEST)Reply[përgjigju]
Ooh, e di që kategoritë kanë procedurë të veçantë kur përdoren si lidhje por s'më kishte shkuar ndërmend që duhej dhe aty. Mirë që të shkoi në mendje. Faleminderit! :) - Klein Muçi (diskutimet) 30 prill 2020 00:21 (CEST)Reply[përgjigju]

László Mérő Redakto

Përshëndetje Liridon!

Kam shkruar këtë artikull, por shiqpje ime nuk është mjaft e fortë. Mund ta kontrolloni ku deshironi? Me vjen keq dhe faleminderit. :) Pasztilla (diskutimet) 5 maj 2020 13:04 (CEST)Reply[përgjigju]

CommonsDelinker Redakto

Të lutem, jepi pak statusin "bot" Përdoruesi:CommonsDelinker se po keqfunksionon me filtrat e rinj të redaktimeve. - Klein Muçi (diskutimet) 6 maj 2020 02:17 (CEST)Reply[përgjigju]

Y U bë: --Liridon (diskutimet) 6 maj 2020 17:21 (CEST)Reply[përgjigju]

Hi Redakto

Pse e grise faqen Leo Mustafa? Leo.mustafa7460 (diskutimet) 30 maj 2020 16:19 (CEST)Reply[përgjigju]

Medalje Redakto

Medalje
Për punën e mirë që po bën në Wikipedia. Vazhdo kështu!

–Koka 6 qershor 2020 23:06 (CEST)

Switcher Redakto

Përshëndetje, pikë së pari të falmeinderoj për punën e pa lodhshme që bën duke permiresuar wikipedian shqip më pas desha të pyes në lidhje me një kod ky këtu i cili nuk funksionon si në wikipedian angleze këtu jam munduar po nuk arrij ta kuptoj, ky kod mundëson shfaqjen e shume hartave me shpalosje nëpërmjet Moduli:Location map dhe mundëson funksionimin e stampës {{Switcher}} është krijuar kjo faqe MediaWiki:Gadget-switcher.js më herët por prap nuk funksionon duket si mungon diçka do të ishte mirë gjithashtu edhe nëse Moduli:Location map dhe Coordinates të përkthehen në shqip që të mund të shfaqim hartën nëpërmjet koordinatave vetëm si në wikipedian angleze këtu Sigurisht e gjith kjo vetëm nëse ke kohë dhe njohuri të merresh me të apo ndonjë kontakt me ndonjë person nga wikipediat tjera ose kjo shqip i cili i di mirë kto punë për ndryshe ska gjë edhe nëse nuk bëhet nuk është shumë me rëndësi.--Men14 (diskutimet) 10 korrik 2020 16:38 (CEST)Reply[përgjigju]

Redakto

Liridon pershendetje. Dua te flas ne lidhje me disa logo te artikulli KF Tirana. Logo aktuale ne artikull e ngarkuar nga juve që në vitin 2012, eshte jashte date pasi tani KF Tirana ka nje logo te re dhe po mendoja qe logon aktuale qe ka klubi ta vendosim ketu ne sq.wiki. Une pash qe ju kete logo e kishit mare nga uebfaqja "Brands of the World". Pasi e kontrollova kete faqe pash qe kishte edhe logon aktuale te KF Tirana si dhe logot e meparshme te klubit te cilat ishin free per tu perdorur me shkrimin The above logo design and the artwork you are about to download is the intellectual property of the copyright and/or trademark holder and is offered to you as a convenience for lawful use with proper permission from the copyright and/or trademark holder only. You hereby agree that you agree to the Terms of Use and that the artwork you download will be used for non-commercial use without infringing on the rights of the copyright and/or trademark holder and in compliance with the DMCA act of 1998. Before you use or reproduce this artwork in any manner, you agree to obtain the express permission of the copyright and/or trademark holder. Failure to obtain such permission is a violation of international copyright and trademark laws subject to specific financial and criminal penalties.

Edhe disa wikipedia te gjuheve te tjera si ajo franceze i kane ngarkuar keto logo, keshtu qe po mendoja ti ngarkonim edhe ne te sq.wiki. Ideja eshte qe keto logo te jete vetem te sq.wiki dhe jo te wikimedia commons ashtu sic jane te wikipediat e tjera. Arsyeja pse te shkruaja eshte sepse ju e keni e shkarkuar logon e vjeter dhe keni njohuri si dhe doja te konsulohesha me ju para se te beja ndonje veprim vete qe mund te me penalizonte. Besoj se nese e vendosim emrin e uebfaqes dhe autorit qe i ka bere nuk do penalizohemi. Te falenderoj.– Sadsadas (diskutimet) 29 gusht 2020 00:57 (CEST)Reply[përgjigju]

Pershendetje Redakto

Pershendetje Liridon,

Si je me gjerat? When you have time, revert this page move from Ajdonati back to Paramithia which was done in April without any explanation. Te fala.Resnjari (diskutimet) 7 shtator 2020 14:10 (CEST)Reply[përgjigju]

Çmimi për vazhdimësinë Redakto

Çmimi i dytë
Çmimi i dytë
Çmimi i dytë për vazhdimësinë në Wikipedia-n shqip në vitin 2019 i jepet përdoruesit Liridon.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për vazhdimësinë
Çmimi për vazhdimësinë


Faleminderit. --Liridon (diskutimet) 16 shtator 2020 11:29 (CEST)Reply[përgjigju]

Wikipedia Asian Month 2020 Redakto

Wikipedia Asian Month 2020
Wikipedia Asian Month 2020

Hi WAM organizers and participants!

Hope you are all doing well! Now is the time to sign up for Wikipedia Asian Month 2020, which will take place in this November.

For organizers:

Here are the basic guidance and regulations for organizers. Please remember to:

 1. use Fountain tool (you can find the usage guidance easily on meta page), or else you and your participants’ will not be able to receive the prize from WAM team.
 2. Add your language projects and organizer list to the meta page before October 29th, 2020.
 3. Inform your community members WAM 2020 is coming soon!!!
 4. If you want WAM team to share your event information on Facebook / twitter, or you want to share your WAM experience/ achievements on our blog, feel free to send an email to info@asianmonth.wiki or PM us via facebook.

If you want to hold a thematic event that is related to WAM, a.k.a. WAM sub-contest. The process is the same as the language one.

For participants:

Here are the event regulations and Q&A information. Just join us! Let’s edit articles and win the prizes!

Here are some updates from WAM team:

 1. Due to the COVID-19 pandemic, this year we hope all the Edit-a-thons are online not physical ones.
 2. The international postal systems are not stable enough at the moment, WAM team have decided to send all the qualified participants/ organizers extra digital postcards/ certifications. (You will still get the paper ones!)
 3. Our team has created a meta page so that everyone tracking the progress and the delivery status.

If you have any suggestions or thoughts, feel free to reach out the WAM team via emailing info@asianmonth.wiki or discuss on the meta talk page. If it’s urgent, please contact the leader directly (jamie@asianmonth.wiki).

Hope you all have fun in Wikipedia Asian Month 2020

Sincerely yours,

Wikipedia Asian Month International Team 2020.10

Krijimin e Faqeve Wikipedia Redakto

Pershendetje i nderuar Liridon, Jam Advani Social Media Manager ne kompanine ONIMA e cila merret me te drejta autoriale dhe dhe publikim. Deshta te ju pyes nese mund te me ndihmoni ne krijimin e wikipedia shqip per disa nga Artistet Shqiptar, Aktor e keshtu me radhe. Per informata te tjera dhe mundesi bashkepunimi ju lutem kontaktoni ne as@onima.co ose ketu permes wikipedia

Udha stop Redakto

Someone started here a checkuser concerning the blocked Udha who is currently active with the open proxie 185.248.103.164 by pushing POV. Can you confirm it there?--2003:E6:2F01:AA00:F9BC:8ADA:422A:A998 15 mars 2021 11:36 (CET)Reply[përgjigju]

Wikipedia Asian Month 2021 Redakto

Hi Wikipedia Asian Month organizers and participants! Hope you are all doing well! Now is the time to sign up for Wikipedia Asian Month 2021, which will take place in this November.

For organizers:

Here are the basic guidance and regulations for organizers. Please remember to:

 1. use Fountain tool (you can find the usage guidance easily on meta page), or else you and your participants' will not be able to receive the prize from Wikipedia Asian Month team.
 2. Add your language projects and organizer list to the meta page before October 29th, 2021.
 3. Inform your community members Wikipedia Asian Month 2021 is coming soon!!!
 4. If you want Wikipedia Asian Month team to share your event information on Facebook / Twitter, or you want to share your Wikipedia Asian Month experience / achievements on our blog, feel free to send an email to info@asianmonth.wiki or PM us via Facebook.

If you want to hold a thematic event that is related to Wikipedia Asian Month, a.k.a. Wikipedia Asian Month sub-contest. The process is the same as the language one.

For participants:

Here are the event regulations and Q&A information. Just join us! Let's edit articles and win the prizes!

Here are some updates from Wikipedia Asian Month team:

 1. Due to the COVID-19 pandemic, this year we hope all the Edit-a-thons are online not physical ones.
 2. The international postal systems are not stable enough at the moment, Wikipedia Asian Month team have decided to send all the qualified participants/ organizers extra digital postcards/ certifications. (You will still get the paper ones!)
 3. Our team has created a meta page so that everyone tracking the progress and the delivery status.

If you have any suggestions or thoughts, feel free to reach out the Wikipedia Asian Month team via emailing info@asianmonth.wiki or discuss on the meta talk page. If it's urgent, please contact the leader directly (jamie@asianmonth.wiki).

Hope you all have fun in Wikipedia Asian Month 2021

Sincerely yours,

Wikipedia Asian Month International Team, 2021.10

Ahmet hoti Redakto

Ahmet Hoti Hoti Rogovë kosova 178.175.26.134 13 dhjetor 2021 18:25 (CET)Reply[përgjigju]

How we will see unregistered users Redakto

Hi!

You get this message because you are an admin on a Wikimedia wiki.

When someone edits a Wikimedia wiki without being logged in today, we show their IP address. As you may already know, we will not be able to do this in the future. This is a decision by the Wikimedia Foundation Legal department, because norms and regulations for privacy online have changed.

Instead of the IP we will show a masked identity. You as an admin will still be able to access the IP. There will also be a new user right for those who need to see the full IPs of unregistered users to fight vandalism, harassment and spam without being admins. Patrollers will also see part of the IP even without this user right. We are also working on better tools to help.

If you have not seen it before, you can read more on Meta. If you want to make sure you don’t miss technical changes on the Wikimedia wikis, you can subscribe to the weekly technical newsletter.

We have two suggested ways this identity could work. We would appreciate your feedback on which way you think would work best for you and your wiki, now and in the future. You can let us know on the talk page. You can write in your language. The suggestions were posted in October and we will decide after 17 January.

Thank you. /Johan (WMF)

4 janar 2022 19:19 (CET)

Kontroll Redakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)Reply[përgjigju]

Pyetje dhe lutje Redakto

Pershendetje , shpresoj dhe uroj te jeni mir , jam Liridoni nga Kosova do te doja shum te bisedoja me ju ne lidhje per nje artikull te wikipedias me nevojiten sygjerimet tua dhe pervoja e juaja nese ka mundesi sepse un nuk mund tju kontaktoj ne email , amundeni te me kontaktoni ne emailin tim faleminderit shume , namoniliridon0@gmail.com

Medalje Redakto

Medalje
Për veprat dashamirëse në Wikipedia. Vazhdo kështu!

WikiEDDE (diskutimet) 1 gusht 2022 18:43 (CEST)Reply[përgjigju]

suleman Redakto

Dars 119.160.120.222 12 gusht 2022 04:02 (CEST)Reply[përgjigju]

You are invited to join/orginize Wikipedia Asain Month 2022 ! Redakto

Wikipedia Asian Month 2022
Wikipedia Asian Month 2022

Hi WAM organizers and participants!

Hope you are all doing well! Now is the time to sign up for Wikipedia Asian Month 2022, which will take place in this November.

For organizers:

Here are the basic guidance and regulations for organizers. Please remember to:

 1. use Wikipedia Asian Month 2022 Programs & Events Dashboard. , or else you and your participants’ will not be able to receive the prize from WAM team.
 2. Add your language projects and organizer list to the meta page 1 week before your campaign start date.
 3. Inform your community members WAM 2022 is coming!!!
 4. If you want WAM team to share your event information on Facebook / twitter, or you want to share your WAM experience/ achievements on our blog, feel free to send an email to info@asianmonth.wiki.

If you want to hold a thematic event that is related to WAM, a.k.a. WAM sub-contest. The process is the same as the language one.

For participants:

Here are the event regulations and Q&A information. Just join us! Let’s edit articles and win the prizes!

Here are some updates from WAM team:

 1. Based on the COVID-19 pandemic situation in different region, this year we still suggest all the Edit-a-thons are online, but you are more then welcome to organize local offline events.
 2. The international postal systems are not stable, WAM team have decided to send all the qualified participants/ organizers a digital Barnstars.

If you have any suggestions or thoughts, feel free to reach out the WAM team via emailing info@asianmonth.wiki or discuss on the meta talk page. If it’s urgent, please contact the leader directly (reke@wikimedia.tw).

Hope you all have fun in Wikipedia Asian Month 2022

Sincerely yours,

Wikipedia Asian Month International Team 2022.10

Xsoundbeatz (producent) Redakto

Pershendetje @Liridon a mundeni ta kontrolloni faqen Xsoundbeatz (producent) qe e kam krijuar une vete dhe dikush i ka dhan spam per ty fshir dhe une kam nje lutje Tek ti si administration qe ta kontroloni faqen dhe ta siguroni faleminderit shum Ermirasalihu (diskutimet) 2 nëntor 2022 23:47 (CET)Reply[përgjigju]

Përkthimi Redakto

Përshëndetje, keni krijuar artikuj të mirë. Dëshironi të krijoni artikuj en:Kaloutsiani MosqueXhamia e Kalluçës, en:Veli Pasha Mosque (Ioannina)Xhamia e Veli Pashës, en:Rokka MosqueXhamia Roka, en:Faik Pasha MosqueXhamia e Faik Pashës, en:Feyzullah MosqueXhamia e Fejzullahut, en:Sultan Mehmed Mosque, ArtaXhamia e Sulltan Mehmetit, en:Kursum Mosque, KastoriaXhamia Kurshumli, en:Yeni Mosque, EdessaXhamia e Re (Vodenë), en:Elassona MosqueXhamia e Muharrem Pashës, en:Bayrakli Mosque, LarissaXhamia e Bajraklisë, en:Yeni Mosque, LarissaXhamia e Re (Larisa), en:Parthenon mosqueXhamia e Partenonit, Korpusi I (en:I Corps (Ottoman Empire)), dyshek (en:Mattress), kati (en:Storey), Arshik (en:Ashik), Jezidët (en:Yazidis), Tokad (en:Tokat), Samsuni (en:Samsun), Adapazari (en:Adapazarı), Sinopi (en:Sinop), Artvini (en:Artvin), Partia Socialiste e Serbisë (en:Socialist Party of Serbia), Partia Përparimtare Serbe (en:Serbian Progressive Party), Qeveria jugosllave në mërgim (en:Yugoslav government-in-exile), el-Xhezeriu (en:al-Jazari), Cvetko Veljkoviq (en:Cvetko Veljković), Hasan el-Basriu (en:Hasan al-Basri) dhe Miodrag Krivokapiq (en:Miodrag Krivokapić (actor)) duke i përkthyer nga anglishtja? 2A02:3102:6A55:FF8D:B51B:A528:B595:2704 28 janar 2023 09:44 (CET)Reply[përgjigju]

Jo, nuk dëshiroj.--Liridon (diskutimet) 31 janar 2023 10:49 (CET)Reply[përgjigju]
Pse? 🥺 --2A02:3033:413:37CF:1:0:4DC0:4D83 2 shkurt 2023 16:01 (CET)Reply[përgjigju]

Need your input on a policy impacting gadgets and UserJS Redakto

Dear interface administrator,

This is Samuel from the Security team and I hope my message finds you well.

There is an ongoing discussion on a proposed policy governing the use of external resources in gadgets and UserJS. The proposed Third-party resources policy aims at making the UserJS and Gadgets landscape a bit safer by encouraging best practices around external resources. After an initial non-public conversation with a small number of interface admins and staff, we've launched a much larger, public consultation to get a wider pool of feedback for improving the policy proposal. Based on the ideas received so far, the proposed policy now includes some of the risks related to user scripts and gadgets loading third-party resources, best practices for gadgets and UserJS developers, and exemptions requirements such as code transparency and inspectability.

As an interface administrator, your feedback and suggestions are warmly welcome until July 17, 2023 on the policy talk page.

Have a great day!

Samuel (WMF), on behalf of the Foundation's Security team 10 korrik 2023 14:08 (CEST)Reply[përgjigju]

Translation request Redakto

Hello.

Can you translate and upload the articles en:Baku State University and en:Azerbaijan National Academy of Sciences in Albanian Wikipedia? They do not need to be long.

Yours sincerely, Multituberculata (diskutimet) 4 gusht 2023 07:31 (CEST)Reply[përgjigju]

You have been a medical translators within Wikipedia. We have recently relaunched our efforts and invite you to join the new process. Let me know if you have questions. Best Doc James (talk · contribs · email) 12:34, 13 August 2023 (UTC)