Përdoruesi diskutim:Liridon/Arkivi 3

Shto një temë
Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Liridon/Arkivi 3. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.
Arkivi i diskutimeve
Filing cabinet icon.svg
      Arkivi 1       (10 janar 2009 — 30 qershor 2010)
      Arkivi 2       (1 korrik 2010 — 29 maj 2011)
      Arkivi 3       (29 maj 2011 — 13 tetor 2015)
      Arkivi 4       (22 tetor 2015 — 13 maj 2016)
      Arkivi 5       (13 maj 2016 — 28 nëntor 2016)
      Arkivi 6       (28 nëntor 2016 - 14 qershor 2017)
      Arkivi 7       (14 qershor 2017 - 20 tetor 2017)
      Arkivi 8       (20 tetor 2017 - 7 shkurt 2019)

Ndryshime ne faqjen kryesoreRedakto

C'kemi Liridon? Tfts, Euriditi dhe une kemi ndrrmend me e ndryshu dukjen e Faqes kryesore. Ne qofte se keni kohe te na ndhimoni. Shih: Përdoruesi:Tfts/Kantieri2 dhe Përdoruesi diskutim:Tfts/Kantieri2. --Mikullovci 4 qershor 2011 20:52 (CEST)

Pershendetje Mikullovci

Po me pelqen iniciativa e juaj, por shpresoje qe te mundem tju ndihmoje prej muajit te ardhshem, pasi tani jemi ne periudhen e provimeve. Gjithsesi kohe mbas kohe do te shoh aktivitetet tuaja. Pune te mbare.--Liridon 4 qershor 2011 21:04 (CEST)

te vihet ne vendin e duhur prane Biogarfise se Mazllum Sanejes - fotoja e poetitRedakto

Ju lutem te ktheni fotografine e poetit dhe perkthyesit te njohur shqiptar, z. Mazllum Saneja ne vendin e duhur.

VotimRedakto

Përshëdndetje Liridon, të lutem mund marrësh pjesë ke votimi :) Nuk është e detyrueshme, që të kuptohemi mirë. --Tfts · diskuto 12 qershor 2011 14:39 (CEST)

Me fal por nuk e kuptoj kete: "Nuk është e detyrueshme, që të kuptohemi mirë".--Liridon 12 qershor 2011 17:43 (CEST)

Ju lutem votoni edhe këtu. --Olsi (Diskuto) 26 qershor 2011 17:56 (CEST)

Shiko këtë: Diskutim:Faqja kryesore/Votimiet -- Tfts · (Diskutim) 18 korrik 2011 19:10 (CEST)

ReviewerRedakto

Hello, Liridon.

Could I get the reviewer user right here? I am currently a global rollbacker (verify), and I already hold reviewer permissions on bswiki (verify), enwiki (verify) and commons (verify). This permission has already been granted to global rollbackers here. I think it would be quit useful to have reviewer right, because this flag would allow me to mark others' edits as patrolled while I'm monitoring RecentChanges page.

Thanks in advance. :D Ruy Pugliesi 12 qershor 2011 17:39 (CEST)


Kushtet per reviewerRedakto

Pershendeetje Liridon! Cilat jane kushtet per tu bere nje reviewer? --Olsi (Diskuto) 12 qershor 2011 18:39 (CEST)

Pershendetje Olsi, Duhet te jesh nje antar i besuar dhe aktiv mesatar.--Liridon 13 qershor 2011 12:01 (CEST)

Sipas mendimit tuaj a i plotesoj une keto kushte?--Olsi (Diskuto) 13 qershor 2011 12:22 (CEST)
Nuk eshte ndonje privilegj shum i madh, vetem nje kontrollues, gjithsesi nese deshiron mud te ta jap ate privilegj, por duhet te jesh i kujdeshem, qe mos i pranojsh te gjitha redaktimet si Korrekt ose te Kthjellet nese nuk e meritojne.--Liridon 13 qershor 2011 15:21 (CEST)
Po deshiroj qe te behem nje kontrollues dhe do te jem i kujdeshem qe ta perdor ashtu sic duhet kete privilegj.--Olsi (Diskuto) 13 qershor 2011 17:52 (CEST)
 Y U bë:--Liridon 13 qershor 2011 23:01 (CEST)
Shume faleminderit!--Olsi (Diskuto) 13 qershor 2011 23:06 (CEST)

Hiding requestRedakto

Hi Toto Azéro,

I think now is OK, [1] :).--Liridon 9 qershor 2011 16:10 (CEST)

Yes, everything's OK ;) Thank you ! Toto Azéro 13 qershor 2011 10:16 (CEST)
Well, I haven't said anything ! :D In fact, you've only hidden the IP address, not the revision of the text (i.e. after you will have done it, not-sysop users won't be able to see this diff, this one and this other one)… Thanks in advance, Toto Azéro 13 qershor 2011 10:20 (CEST)

Te drejtat e reviewer-itRedakto

Per shkak te redaktimeve te shumta qe une kryej ne kete wiki, per arsye praktike, ne menyre qe te mos kete nevoje per nje vleresues per çdo redaktim, a nuk do te ishte me mire sikur ta kisha kete te drejte?--Pedanti 16 qershor 2011 00:13 (CEST)

Përse nuk përgjigjeni? Ju lutem më ktheni një përgjigje për kërkesën e sipërpërmendur! Me mirëkuptim!--Pedanti 20 qershor 2011 23:29 (CEST)

Pershendetje Pedanti

Me vjen keq, nuk e kam verejtur. Pergjigjia eshte po, eshte e mundur por duhet te respektoni ato rregulla te cilat besoj se i keni lexuar edhe ne diskutime tjera. Privilegji mund tju hiqet nese beni shkelje.

 Y U bë: --Liridon 21 qershor 2011 20:49 (CEST)

BiografiRedakto

Mund të ndryshosh emrin e [[Kategoria:Biografi]] në [[Kategori:Jetëshkrime]] dhe të bësh të njëjtat ndryshime të kategoritë e saj që janë Kategori:Biografi Shqiptarësh/Amerikanësh.--ZjarriRrethues 17 qershor 2011 20:29 (CEST)

Jo nuk mundet, pasi nuk eshte si artikujt, qe te bejsh percjellim te artikullit.--Liridon 17 qershor 2011 22:36 (CEST)
Atëhere a mund ta fshimë e ta zv me kategori:jetëshkrime?--ZjarriRrethues 18 qershor 2011 01:28 (CEST)
Jo se ka shume pune, duhet ne cdo artikull ta shtojme kategorine, kjo kategori ka shume lidhje te tjera te cilat do te duhet te krijohet. Per mendimin tim nuk do ishte mire kjo, dhe besoj se te gjith e dine se cfar eshte biografia keshtu qe ska nevoj.--Liridon 18 qershor 2011 20:15 (CEST)

WindowsRedakto

Pershendetje Liridon,

Vetem desha te te pyes si te duket ky redaktim i imi:

http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Microsoft_Windows&stable=0&redirect=no

Nje dite te kendshme te uroj. (Miriam (Diskuto) 28 qershor 2011 21:15)

Pershendetje Miriam,

Shume mire eshte. Vetem mos harro te nenshkruajsh --~~~~ kur komenton ne diskutime te tilla.

Gjithashtu kalofsh mire.--Liridon 28 qershor 2011 21:15 (CEST)

Redakto per PërmirësoRedakto

Perse te mos perdorim fjalen shqipe permireso ne vend te redakto, aq me teper qe gjithkush qe fut duart ne wikipedia hyn me mendimin se do te beje dicka me mire se c'eshte kurse redaktime shte fjale me prejardhej latine! Po ke ndonje argument kundra me thuaj!--109.69.7.157 10 gusht 2011 15:28 (CEST)

MEHMETI I IIRedakto

Ma kthe te lutem Mehmetin e dyte se do ta mbaroj por interenetine kam shume te dobet per te punuar nje faqe kompiteri dhe pastaj ta hedh sepse nuk me merr sasi te madhe linja--109.69.7.157 16 gusht 2011 17:32 (CEST)

Falenderim!Redakto

Ju shprh falenderimin tim Liridon për besimin dhe do të mundohem kurdoherë që Wikipedia në gjuhën shqipe të ketë vendin e saj e të jetë një dritare e mirë drejt njohurive encikopedike për të gjith shqipfolësit. Përdoruesi:IH 5 Shtator 2011 21:48 (CEST)

Çështja e emirt të MaqedonisëRedakto

E di që kjo është diskutuar edhe më parë, por qëndrimi im mbetet disi i pa ndryshuar sepse vazhdon të ngatërrohet Maqedonia me IRJM-në. Ky për mua mbetet referenc negative për studentët dhe të gjith ata që përdorin Wikipedian në gjuhën shqipe. Siç kam sqaruar edhe dikur përderisa Shkupi njihet nga OKB-ja, BE-ja FIFA & UEFA, Komiteti Olimpik dhe vetë Republika e Shqipërisë [2] [3] [4] e njohin me emrin Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë. Di që u hapë një votim në atë kohë tek kuvendi, por nuk di se si doli rezultati i votimit për këtë çështje. Unë besoj se s'duhet të jemi të njëanshëm për çështjen e emrit, por duhet të kemi një qëndrim të njëjtë me atë ndërkombëtarë. --Përdoruesi:IH 3 tetor 2011 00:40 (CEST)

Liridon !Redakto

E lexova mesazhin tuaj dhe mendova diçka. Në artikullin që kam krijuar unë mundem të shtoi edhe diçka rreth permbledhjes se perralles. A mund ta shtoi kete? A mund te me thoni edhe ku e kam gabimin ne artikullin permbledhja ? Perderuesi : http://sq.wikipedia.org/wiki/P%C3%ABrdoruesi:Federico46 --> Federico46

Do ta rregulloj artikullin me udhezimet e wikipedias, faleminderit për bashkëbisedimin.

Artikujt e grisur janë rikthyerRedakto

E ke vënë re se artikujt që ishin grisur pas nominimit tënd janë rikthyer përsëri? --Λeternus 30 tetor 2011 02:44 (CEST)

Te them te drejten jo, por duhet te behet dicka. Shoh qe disa artikuj kane dhe lidhje interwiki. Cfar mendimi ke ti ? Un nuk dua te vendos vete per kete sepse do me quajne diktator pastaj :).--Liridon 30 tetor 2011 13:16 (CET)
Vendimi që është marrur nga kuvendi për grisjen e këtyre artikujve është shumë i qartë. Përdoruesi Quentinv57 i ka rikthyer këta artikuj pa asnjë shpjegim, duke e shkelur kështu vendimin e të gjithë komunitetit. Prandaj je mëse i lirë t'i grisësh ata përsëri. Nëse ka nevojë, do ta bëjmë një raport mbi sjelljen e këtij përdoruesi në Meta apo në ndonjë vend tjetër të duhur. --Λeternus 31 tetor 2011 15:20 (CET)
Nuk e kam ditur qe jane rikthyer ato artikuj, kam menduar se jane krijuar peseri. U kry.--Liridon 31 tetor 2011 16:54 (CET)

FaleminderitRedakto

Faleminderit per ftesen. Keni bere nje pune shume te mire ne Wikipedian shqiptare. Sportishqiptar 8 nëntor 2011 21:17 (CET)

Gjithashtu edhe ju po beni nje pune te mire si per fillim. Pune te mbare.--Liridon 9 nëntor 2011 13:19 (CET)
Do te desha te shihni pak kete thread qe kam hapur per nje projekt perkthimi te rregullave kryesore te wikit. Si administrator, mendova qe do ishit i interesuar. Ju ftoj te merrni pjese.Sportishqiptar 22 nëntor 2011 17:48 (CET)
Ti ke dhene ide te mira, dhe do ti diskutojme secilen prej tyre. Ka nje afat per dhenien e ideve, pas atij afati do te fillojme zbatimin.--Liridon 24 nëntor 2011 16:56 (CET)

te lutem futi te shqiptarte e Ukraines!Redakto

futa 3 fotografi sot--Sankt Georg 12 nëntor 2011 17:13 (CET)

te lutem vuri te zeri shqiptaret e ukarines se nuk di si ti fushttp://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda:Me_shqiptaret_e_Ukraines.jpg
Shih ndryshimet tek Shqiptarët e Ukrainës

 Y U bë:--Liridon 12 nëntor 2011 18:22 (CET)

Kete e bera per tyRedakto

Beji ndryshime po te duash. Dua qe wikipedianet shqiptare te fillojne te krenohen per punen e tyre kolosale.

Sportishqiptar 30 nëntor 2011 17:23 (CET)Faleminderit.--Liridon 1 dhjetor 2011 17:57 (CET)

PerikliuRedakto

Me falni per shqetesimin, por ne artikullin Perikliu, a mund te gjeni ndonje menyre se si t'i vendos citatet ne disa kolona (p.sh ne 2 ose 3), qe te ngjaje me estetike?--Pedanti 4 dhjetor 2011 12:13 (CET)

Nese e ke fjalen per kete Perikliu#Citime duhet ne vend te {{Reflist|4}} te bejsh {{Reflist|3}}, ndoshta per me eshtetik ta fusesh edhe ne small taget psh : <small>{{Reflist|3}}</small>--Liridon 4 dhjetor 2011 12:25 (CET)

Sa per sqarim, ne internet explorer nuk do duken dot kolonat, vetem ne Chrome ose Modzilla do duken. Sportishqiptar 5 dhjetor 2011 19:27 (CET)

vandalizmaRedakto

Personi me IP 77.28.38.29 kreu vandalizma tek artikulli Shqiperi etnike --Arensi 7 dhjetor 2011 13:20 (CET)

Faleminderit per denoncimin, e kam bllokuar per nje muaj.--Liridon 7 dhjetor 2011 17:03 (CET)
92.60.21.8 vandalizma tek artikulli Vladimir Qiriazi. 91.210.137.57 vandalizma tek artikulli Hysen Kobellari dhe Timo Flloko.
79.106.109.131 ofendime dhe vandalizma
 Y U bë:--Liridon 8 janar 2012 11:51 (CET)
79.106.15.67 vandalizma

Sanxhaku arvanit dhe jo i shqiperise!Redakto

jam i mendimit qe do te duhet ti qendrojme me paren historise dhe keshtue e dhe te vertetets! do te duhet te quhet sanxhaku arvanit sepse perfshinte edhe shqipatret ne greqi sot! per me teper dpo te themi i shqiperise atehere kemi paranuar se mbi mat nuk ka patur Shqiperi! kurse osmanet ishin me te sakte ate qe epushtuan i pyeten si i quante administrata bizantina ata njerez dhe ata i tahen keta ne nuk i qujme greke por arvanite! kjo eshte e verteta! --109.236.34.207 22 dhjetor 2011 19:50 (CET)

Kategoria:Kategoria:ProfesionetRedakto

Shoh se e bëre një kategori të re. Por ishte tashmë një kategori "Kategoria:Profesione".

--AXRL 3 janar 2012 20:29 (CET)

 Y U bë:Nuk e paskam verejtur fare, i permirsova.--Liridon 3 janar 2012 20:39 (CET)

ndofta mun dte kete informacion intersante per Ju ne maqRedakto

http://books.google.com/books/about/Turski_dokumenti_za_istorijata_na_Makedo.html?id=todpAAAAMAAJ


http://www.belgeler.com/blg/sg2/50-numarali-muhimme-defteri-991-993-1583-1585-degerlendirme-transkripsiyon-s-1-80-dizin

Shqyrtime / KontrollimeRedakto

I dashur Liridon, Se pari ju uroj shendet.Sic mund ta kesh vene re jam duke punuar me tema sportive dhe konkretisht duke kontribuar ne kupat,superkupat dhe kampionatet e Shqiperise.Kam perfunduar seksionin e superkupave ne anglisht,te disa kampionateve ne shqip e anglisht dhe momentalisht po punoj per plotesimin e materialit per kupat ne anglisht. Gjithsesi kam vene re se shqyrtimi apo aprovimi i materialeve te edituara merr nje kohe relativisht te gjate(ka raste disa muaj) dhe kjo eshte e kuptueshme sepse te gjithe ne kemi preokupimet tona dhe kohe te aktuar per cdo veprimtari ne jete.Gjithsesi,meqenese une do vazhdoj te editoj,do te ishte ne interes te lexuesve qe materialet e edituara te publikohen sa me shpejt.Brenda kohes tuaj mund ta realizoni kete,por nuk e di nese per disa nga keto materiale,fjala vjen ato sportive a eshte e mundur qe une te realizoj shqyrtime per te lehtesuar sadopak ata qe e kane kohen te kufizuar per kete.Ose mund te gjendet ndonje zgjidhje me efikase. Me sa kam vene re une disa nga materialet qe presin shqyrtim jane: kjo, kjo, kjo, kjo, kjo, kjo, etj. Falemnderit. Sinqerisht juaji --Fjorilda09 7 janar 2012 22:59 (CET)

 Y U bë:Te faqja jote e diskutimit te jam pergjigjur--Liridon 8 janar 2012 11:59 (CET)

Ndryshimet ne figuraRedakto

Pershendetje, Eshte nje problem te cilin nuk mundem ta zgjidh tash kaq kohe. Fjala eshte per publikimin e figurave/fotove ne nje artikull. Nuk eshte e mundur te zevendesohet figura aktuale me ate te duhuren ose te vendoset direkt figura e duhur. Po te jap nje shembull: dua qe   figure (mungojne yjet mbi steme) te zevendesohet nga e cila eshte stema korrekte me yjet siper. Po ashtu   figure e cila eshte pjese e ketij artikulli nuk shfaqet sic duhet. Mbase publikimi i figurave ne gjuhe te ndryshme ndikon ne figurat, pasi jam munduar por nuk e zgjidh dot kete problem. Falemnderit --Fjorilda09 11 janar 2012 23:22 (CET)


Pershendetje Fjorilda09 Sapo e ngarkova logon e re, pasi qe eshte logo nuk mund te perdoret interwiki. Per ta zevendesuar foton nuk eshte mire qe ta fshimjme versionin e vjeter pa yje , por ne artikujt ku duhet te zevendesoht thjesht ne vend te [[Skeda:SK Tirana.png]] perdore kete -> [[Skeda:KF Tirana Logo.png]]. Ndersa sa per artikullin nuk e di se per cilin artikull e ke fjalen.--Liridon 12 janar 2012 12:10 (CET)


Pershendetje perseri, Falemnderit per pergjigjen! Provova 3 versione te kesaj logoje ne uikipedia shqip dhe vetem njera prej tyre funksionoi. Pikerisht KF Tirana Logo.png qe eshte pak a shume versioni juaj. Gjithe te mirat --Fjorilda09 12 janar 2012 15:05 (CET)

Ndihmë:Kontrolli i faqesRedakto

Përshëndetje Liridon,

Duke qenë se faqja Ndihmë:Page validation është e mbrojtur do të doja që ti shtoje kësaj faqeje një ridrejtim drejt faqes Ndihmë:Kontrolli i faqes. -  Euriditi  6 shkurt 2012 14:52 (CET)

Grisje - Mund ta bëj dhe unë?Redakto

Pikërisht këtë pyetje kam, në këtë mënyrë do punoja më efikas. :) Si për shembull Diskutim:Venecia, ky diskutim është fare kot dhe pa një lidhje enciklopedike. Tung--Alboholic (diskutimet) 3 maj 2012 20:04 (CEST)

Për të grisur faqe duhet të kesh titullin ose privilegjin Administrator, ndërsa përdoruesit e thjeshtë nuk mund të grisin faqe por mund të shtojnë stampën {{Grise}} në artikullin përkatës.--Liridon (diskutimet) 3 maj 2012 20:10 (CEST)
Po, këtë e dija, por kisha dëshirë të bëhem dhe unë ndonjëherë më vonë administrues. Do vazhdoj vetëm me redaktimet e mija për t'ia arritur këtij qëllimit.--Alboholic (diskutimet) 3 maj 2012 22:12 (CEST)

Kylie MinogueRedakto

Hi. Is it possible to complete the article in Albanian about Australian singer Kylie Minogue? It is a stub and lacks of information. Regards. --- Hypuxylun (diskutim) 02:12 26 qershor 2012 (CEST)

Archbishop Anastasios of AlbaniaRedakto

Thank you, but dis picture is copyright :(   Szajci pošta 26 korrik 2012 11:02 (CEST)

Ne lidhje me kategori.Redakto

Dua ta hapi një kategori me Stampa që përmbajnë informata të Universiteteve. shembull. http://sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Stampa_shtete Nuk dua të bëj diqka të gabuar, pres ndihmën tuaj.

MΛRIWΛNΛ ►  18 gusht 2012 00:44 (CEST)
Pershendetje,
Mund ta bejsh, por nuk ka stampa te vecanta per secilin universitet. Gjithsesi mund te vazhdoni te punoni lirshem, dhe nuk duhet te merrni leje nga une. Puno ashtu si mendon se eshte me mire. Tung.--Liridon (diskutimet) 18 gusht 2012 11:03 (CEST)
Gjithashtu per universitet mund te perdoresh stampen Stampa:Infobox University


Mbi përkthimin e termeveRedakto

Përkthimi i inspektimit (review) nuk është implementuar dhe gjëndet në anglisht, kurse kur një artikull është në mes të inspektimit, del termi "edit" dhe jo "redaktoni". Kur të mundesh, ndryshohe.--ZjarriRrethues (diskutimet) 26 shtator 2012 13:34 (CEST)

pershRedakto

me eshte bere qejfi shum qe kur eshte hapur ne shqip,kam qene i regjistruar me nofken rasputin por nuk e mbah mend kodin,kam hedhur materialin per milotin rreth vitit 2009-2010,po shoh qe jan bere ndryshime,kam bere disa redaktime shpresoj te merren si te mireqena, do ju kermoja ta ndryshonit nocionin per festen pavaresise "100 vjetori i shpalljes se pavaresise ose 100 vjetori i pavarsis,sepse ne jemi pushtuar per rreth 8 vjet gjate kesaj kohe.flm per punen qe ben

AlbanianpRedakto

Ju lutem mund të marrë mua për të kontrolluar automatik. Une nuk boj vandalizm.

Tungjatjeta--Albanianp (diskutimet) 1 shkurt 2013 14:50 (CET)

Edi RamaRedakto

Pershendetje Liridon,

Po ju drejtohem ju si administrator i Wikipedias, lidhur me disa probleme te identifikuara ne faqen e Edi Rames.

I kam shkruar Lerriklos, i cili eshte shkrues i gjithe informacionit te deritanishem qe permban kjo faqe, por nuk kam marre pergjigje. Gjithashtu, jane shtuar dhe dy fjali, te cilat jane qe te dyja te mbeshtetura nga referenca te forta: top channel dhe OSBE, por nuk jane miratuar ende.

Ju falenderoj shume per kohen,

Toni Art

Problemet jane keto:


Pershendetje Lerriklo,

Desha te te listoj disa probleme me perditesimet qe keni bere tek faqja e Edi Rames:

Aneta Rama (Koleka) motra e Spiro Kolekës një prej bashkëpuntorëve më të ngushtë të diktatorit komunist Enver Hoxha. – nuk eshte e vertete dhe nuk mbeshtetet me asnje burim/citim.

Ai ishte popullor kur u zgjodh për herë të parë si kryetar i Bashkisë së Tiranës por me kalimin e viteve popullariteti i tij ra në mënyrë të theksuar – Mjafton të shohesh të dhënat e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të kuptuar që kjo është e pavërtetë. Në 2003, në zgjedhjen e tij të dytë Edi Rama mori më shumë vota se në 2000, dhe në 2007 mori akoma më shumë vota se në 2003, ndërkohë që diferenca me rivalët erdhi duke u thelluar nga zgjedhjet në zgjedhje.

Edi Rama fajësoi për këto botime ish krytarin e Partisë Socialiste Fatos Nano. – Nuk është e vërtetë dhe e pambështetur me burim/citim. Edi Rama ka akuzuar Sali Berishën për fotot.

Lidhja e tyre mori fund në rrethana jo shumë të qarta që u pasuan nga një gjyq i shëmtuar në fillim të vitit 1991 dhe që është përfolur gjatë – Ku është burimi I iformacionit për “gjyqin e shëmtuar”? Këto janë thjesht akuza që janë bërë nga Partia Demokratike, dhe për hir të saktësisë së faqes kjo duhet vënë në dukje.

Pas një grindjeje të fortë tek restorant Piaca, marrëdhëniet e tyre përfunduan pa vënë kurorë në fund të vitit 2006. – Nuk ka burim/citim. Eshte thjesht një akuzë e bërë nga Partia Demokratike.

Marrëdhëniet e Edi Ramës me Lindita Bashën (Xhillari) kanë filluar në fillim të viteve 2000 kur ajo ishte ende e martuar. – Eshtë e pambështetur me burime/citime dhe për më tepër tendencioze. Vetë Linda Rama në një intervistë në TopStory e ka saktësuar që janë njohur rreth vitit 2005.

Te lutem shikoji pak keto probleme qe kam konstatuar une.

Faleminderit

I aprovoa ndryshimet. Ndersa sa i perket referencave, ka mungese te madhe, edhe pse per personat publik, politikanet, artistet etj, ka shume burime te jashtme ne mediat elektronike, perseri nuk i perdorin perdoruesit.--Liridon (diskutimet) 7 shkurt 2013 20:14 (CET)

EDI RAMA - ndryshimet e fshira nga LerrikloRedakto

Pershendetje Liridon,

Ju falenderoj shume per aprovimin e ndryshimeve, por ky proces e pati jeten shume te shkurter sepse perdoruesi Lerriklo i ka fshire dhe ka vendosur te vetat.

Shume shpejt do te bej ndryshime. Do t'ju lutesha shume qe te ndihmonit te aprovihen.

Ju falenderoj

EDI RAMA - Raportim per abuzim nga useri LerikloRedakto

Liridon pershendetje,

Desha t'ju bej me dije qe useri Lerriklo po na ndalon per arsye qartazi politike plotesimin me informacion te faqes se Edi Rames. Gjithcka qe kemi shtuar ka qene brenda rregullave dhe e pajisur me referenca. Jo vetem kaq, por ne asnje moment nuk kemi fshire inputin e Lerriklos, por kemi dashur te pasqyrojme kendveshtrimin tone dhe te shume shqiptareve per disa aspekte te karrieres se Edi Rames.

Ne e pranojme qe secili ka preferencat e veta politike, por eshte e padrejte qe Lerriklo te bllokoje inputin tone, thjesht sepse vete duket qe eshte perkrahes i Partise Demokratike.

Keto ishin ndryshimet tona te reja, te hequra nga Lerroklo:

Në përfundim të një procesi numërimi të dyshimtë, nga i cili rezultuan 870 fletë votimi më shumë sesa votues (http://www.gazeta-shqip.com/politike/c4df81d8118d8ec637841b5cf3653927.html), KQZ shpalli fitues kandidatin e Partisë Demokratike Lulzim Basha me një avantazh prej 91 votash. Këto zgjedhje u quajtën nga misioni vëzhgues i OSBE-ODHIR-it si konkurruese e transparente, por tejet të polarizuara e me mungesë besimi ndërmjet partive në qeveri e opozitë.[5] Në raportet e ndërmjetme dhe përfundimtare të misionit vëzhgues të OSBE-ODHIR Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u kritikua për vendime të mara në mënyrë jokonsensuale, të dyshimtë dhe pa një bazë të qartë ligjore (http://www.osce.org/sq/odihr/77998) (http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=211367), të cilat në shumë raste krijuan përshtypjen se KQZ po favorizonte shumicën qeverisëse[6].

Do ta vleresonim shume ndihmen tuaj.

Faleminderit shume Liridon

Përshëndetje Liridon,
Nuk kam asgjë personale me ju, përkundrazi ju respektoj. Unë ju përgjigja kritikës suaj në diskutimet e mia sepse mendoja se ju i kishit lexuar me kujdes shtesat që unë kisha bërë në artikullin Edi Rama të mbështetura me burim informacioni nga dokumente zyrtare të OSBE-ODHIR dhe KQZ ku kisha përcaktuar edhe nr. e faqes, të cilat në mënyrë abuzive janë hequr nga përdoruesi i mësipërm (me IP 80.78.67.130) dhe zëvendësuar me citime gazetash jo serioze dhe televizionesh të njëanshme. Nëse dikush ankohet kjo nuk do të thotë se ka të drejtë. Le të marrim konkretisht ankesën e mësipërme. Në të thuhet që unë i kam ndaluar apo bllokuar të shtojnë informacione në artikullin Edi Rama. Kjo nuk është e vërtetë. Unë nuk e kam këtë të drejtë sepse nuk jam administrator. Gjithashtu përdoruesi i mësipërm (me IP 80.78.67.130) pretendon se unë kam hequr ndryshimet që ai (ose ajo) përshkruan më sipër. Edhe kjo nuk është e vërtetë. Po të shikoni historikun e redaktimeve do të vini re se këto ndryshime të tij (saj) janë bërë në datën 11 shkurt. Unë nuk kam bërë asnjë redaktim mbas kësaj date. Për të gjitha këto që unë nuk i kam bërë akuzohem se i kam bërë për qëllime të pastra politike. Po të lexoni një redaktim timin për këtë artikull, bërë në datën 4 korrik 2012, do të vini re që unë kam hequr disa sharje të ulta dhe me fjalë të pakulturuara të bëra në adresë të Edi Ramës. Unë jam munduar të kontribuoj me vite të tëra me pasion dhe seriozitet në shumë artikuj të Wikipedias dhe nuk më vjen mirë të sulmohem padrejtësisht nga disa përdorues që nuk guxojnë as të identifikohen dhe që sapo kanë filluar të redaktojnë në Wikipedia dhe me sa duket akoma nuk i dinë mirë rregullat. Unë besoj se do të më mirëkuptosh sepse ju respektoj për kontributin e jashtëzakonshëm që jepni në Wikipedia.
Me respekt Lerriklo 12 shkurt 2013 1:33 (CET)

• Sqarim rreth paralajmërimit tuaj :Redakto

♦Shkrimet e redaktuara për të cilat ju më paralajmëroni , duhet të bllokohen pasi kështu është vëndosur nga një ekip kompetent i akademikëve shkencore , pas një analize të hollsishme , pasi ato janë punime shkencore standarte dhe në një të ardhme jo shumë të largët do të përmirësohen dhe do të botohen , por pas një vëndimi kolegjial ekspertësh . Zoteri i nderuar Liridon!Kaq mendoj se është e mjaftueshme për të mirekuptuar redaktimet e bëra , pasi ato duhet të bllokohen .Me konsideratë të lartë për ju dhe shërbimin që ju kryeni . Faleminderit . "Pylltari"

New York related article requestRedakto

Hi! Do you do article requests?

If so, would you be interested in making a short stub of the en:New York City Department of Education? The Albanian name, according to http://schools.nyc.gov/NR/rdonlyres/7C759443-3725-4C19-B913-AD4260E69207/9005/ParentBrochure1.pdf is Departamenti i Arsimit i Nju Jork Sitit Thanks WhisperToMe (diskutimet) 20 shkurt 2013 07:50 (CET)

Kërkesë për pjesëmarje në diskutimRedakto

I nderuar Liridon, duke parë imparcialitetin tuaj të shfaqur në kritikat konstruktive ndaj Përdoruesi: Lerriklo për sa i përket artikullit mbi Edi Rama doja që t'i hidhnit një sy diskutimit që zhvillohet tek Kuvendi ([[5]]) rreth heqjes arbitrate nga ana e Përdoruesi:Euriditi dhe Përdoruesi:Babagjysh të paragafit me referencat përkatëse mbi firmosjen e dy dënimeve me vdekje nga Kristaq Rama. Nga artikulli përkatës Kristaq Rama është larguar një paragraf i tërë me gjithë referencat, vetëm sepse sipas Euriditit janë referenca nga gazeta të politizuara. Për të dhënë një sqarim paraprak, unë referenca solla 3 të ndryshme, dhe nuk i solla për të dhënë një opinion, por thjesht për të ekstrapoluar prej tyre fakte mbi datën, objektin dhe firmosjen nga ana e Kriataq Ramës së dënimeve me vdekje. Në dy nga referencat ndodhej edhe një kopje e dokumentit origjinal të dënimit me vdekje. Unë, sua të qartësoj, distancimin tim nga politika, duke shprehur dëshirën time për të shtuar fakte e referenca. Edhe njëherë përsëris se në atë paragraf nuk kishte asnjë lloj opinioni personal apo të politizar. Besoj se do të dini të gjykoni drejtë. Pres me padurim!-- Mr. Pseudo diskuto 25 shkurt 2013 20:45 (CET)

Your comments are invited on four current FDC proposalsRedakto

Hello! As you may know, we've opened the community review period for the current funding round in the Funds Dissemination Committee process. I noticed that in the past you expressed interest in the FDC, since you were a nominee for the committee. I'd like to invite you to review the 4 proposals (totaling $1.3 million USD) that were submitted to the FDC, and to ask questions and share comments about those proposals. You can help to ensure that they have high potential for impact regarding the movement's goals. The FDC especially values comments by community members and will take them into account when they prepare their recommendations. Let me know if you have any questions! --Katy Love, Senior Program Officer, Funds Dissemination Committee, Wikimedia Foundation, 14 mars 2013 23:37 (CET)

Tungjatjeta! Unë kam nevojë për ndihmën e administratorit (përveç Planeti)Redakto

Ju lutem lexoni komentet e tij të fundit në faqen e tij diskutimit dhe më thoni nëse jeni dakord me gjykimin e tij.

Pershendetje...Redakto

Tjeta Liridon, mund te me ndihmosh per te vene nje fotografi ne zerin e shkrimtarit Halil Jaçellari? me respekt, ilir jacellari rome 27 dhjetor 2013

"Rosela Gjylbegu" reviewRedakto

Përshëndetje Liridon!

Nevojitet aprovim i ndryshimeve te dy viteve te fundit te artikulli ne fjale.

Meqe nuk e di cili administrator eshte aktiv, per cdo rast u shkrova te gjitheve.

Faleminderit,

--Namik (diskutimet) 29 prill 2014 11:20 (CEST)

Ngarko skedarë, Eksperti për ngarkim?Redakto

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 18 Shtator 2014 21:22 (CEST)


Pershendetje mik i nderuar une kam kandiduarKoka11 për admin...Redakto

Rrjedha, po kandidoj Koka11 për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin tim dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . me nderime PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Rrjedha

Njoftim për kandidimRedakto

I nderuar, po vendos këtë mesazh për t'ju njoftuar se kam vendosur kandidimin tim për administrues. Kur të mundeni, jeni të lutur t'i hidhni një sy aktivitetit tim dhe të votoni në seksionin përkatës në këtë faqe këtu.-- Mr. Pseudo diskuto 8 mars 2015 00:32 (CET)

??Redakto

s'ka

RequestRedakto

Hello Liridon, In the coming days there will be much media attention for the subject Freedom of panorama, as it is under discussion in the European Parliament. Freedom of Panorama is one of the keystones Wikipedia is built on: being able to take a picture of a public place and use it freely, like on Wikipedia. Albania has Freedom of Panorama but only for non-commercial use, so we can't use it on Wikipedia. Sadly the Albanian Wikipedia has no article about it and people can't read in their own language what it is about. So my question is if you can translate Freedom of Panorama to Albanian, the whole article or only the first section. Thank you! Romaine (diskutimet) 29 qershor 2015 04:05 (CEST)

Pershendetje Liridon,Redakto

Do të vazhdoj të merrem me artikullin "Liria e Panoramës",jam duke punuar.

Faleminderit --DenisaRucaj (diskutimet) 29 qershor 2015 15:56 (CEST)

Shkelje e rëndë e admin SadsadasRedakto

Meqë je administrator dhe me më shumë eksperiencë se unë, doja të të vija në dijeni të disa fakteve. Së pari janë këto abuzimet që janë bërë në një periudhë të gjatë kohore nga Përdoruesi:Sadsadas duke ngarkuar media pa të drejtë autori apo pa përshkrim licence. Këtë e kam raportuar edhe në kuvend dhe i kam bërë kritika përdoruesit në fjalë, që aktualisht ka edhe privilegje administrative. Meqë kërkoi falje dhe tha se nuk do ta përsërisht më veprimin, nuk u hap asnjë procedurë për heqjen e privilegjeve administrative të tij apo për të ngritur një bllokim. Megjtihatë, sikur të mos mjaftonte kjo Sadsadasi ka bërë një thyerje tjetërë të rëndë të normave të Wikipedisë duke përdorur një marjonetë për të votuar PRO tek kandidatura e artikullit të vet për ta nxjerrë atë të përkryer. Faktet janë këtu, ku Chechuseri thotë se Sadsadas dhe Tifoz i Futbollt kanë të njëjtën IP dhe të njëjtin software. Unë dyshoja se kjo nofka e re që u shfaq do të ishte e Albanian04, por ja që na doli që paska qenë e një administratori. Kjo jo vetëm mendoj se është shkak i mjaftueshëm për t'i larguar privilegjet administrative por edhe për t'i dhënë një bllokim 1 mujor. Për këtë gjë kam lajmëruar edhe burokratin Punëtori. Por nëse ai nuk vepron, do të doja që votimin për largimin e privilegjeve të Sadsadasit ta hapje ti. -- Mr.Pseudo 30 qershor 2015 14:04 (CEST)

Kerkoj falje dhe nje here dhe mos bllokimin. Wikipedia eshte shume e rendesishme per mua dhe do te ndihesha shum keq nqs do te qendroja 1 muaj pa shkuajtur ketu. Artikujt ne faqen time te perdoruesit tregojne punen time dhe pasionin qe kam ketu. Kerkoj edhe nje here me perulesi falje dhe shkpresoj qe kerkesa ime te pranonet. Nqs eshte e pamundur. te pakten nje denim 1 javor dhe jo heqje e privilegjeve. Kam gabuar 2 dy ne kategori te ndryshme, por nuk do te ndodhe per te treten here. Kerkoj edhe nje mundesi te fundit, per veten time dhe per sq.wiki. Une kam ende shume artikuj per te krijuar, dhe edhe nje here me perulesimin me te madh kerkoj MOS-BLLOKIMIN DHE FALJEN E TE GJITHE ADMINISTRATOREVE PER VEPRIMET E MIJA TE PAHIJSHME. ‎Sadsadas diskutimet 30 qershor 2015 15:36 (CEST)

 • ‎Mr. Pseudo une nuk kam qene aktive shume, por se kjo tregon qe ‎Sadsadas nuk eshte serioz, dhe ka dale nga filozofija e wikipedias. ‎Sadsadas pse ne mundohemi ketu, kjo eshte nje pune vullnetare, askush nuk perfiton dicka, pse ne duhet ti shtremberojme, te krijojme gjera fals, ose aktivitete ne kundershtim me rregullat e wikipedias. Me vjen keq por mua me mjaftojne keto fakte per heqje privilegjesh. --Liridon (diskutimet) 30 qershor 2015 15:54 (CEST)
 • ‎Mr. Pseudo pasi qe ti di se ‎Sadsadas ka bere me shume shkelje, te lutem hape ti proceduren per heqje privilegjesh, shenoji linqet, dhe shenoje dhe emrin tim se jam bashk-propozues. --Liridon (diskutimet) 30 qershor 2015 15:57 (CEST)

Une e di qe nk perfitoj asgje, por kam nje pasion shume te madhe. Kam deshire te me falni meqe sot kam edhe ditelindjen. Zoti eshte lart, dhe nuk e keni idene por jam duke qajtur si femije. Kerkoj edhe nje mundesi te dyte. Kam shume nevoje per wikipedian. Eshte pjese shume e rendesishme e jetes sime.--‎Sadsadas diskutimet 30 qershor 2015 16:06 (CEST)

Votimi rreth SadsadasitRedakto

Votimi dhe diskutimi u hap dhe mund të gjendet këtu: https://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Administruesit#Heqje_privilegjesh Flm. -- Mr.Pseudo 30 qershor 2015 17:47 (CEST)

Faqja "Homoseksualiteti"Redakto

Hi.
The content of the page "Homoseksualiteti" written by you, I suppose, is false.
I translated the first paragraph of the English version (whose content is correct) into Albanian, but you undid it?
Would you be so kind as not to remove my changes again and, instead of that, verify them?
--Lionink954 (diskutimet) 12 korrik 2015 15:16 (CEST)

Pasi që ke ardhur të shkruajsh artikuj në wikipedian shqip, është mirë të shkruajsh edhe KËTU NË DISKUTIM shqip. Arsyeja se pse i kam anuluar dhe rikthyer redaktimet e tua është sepse ju shtoni përmbajtje të re, dhe e hiqni komplet atë të vjetrën. Un nuk jam ekspert dhe smund ta dijë skakt se cila është pjesa më e sakt, e reja ose e vjetra, por di se pjesa e vjetër isht e kontrolluar nga një administrator tjetër. Ti lirisht mund të vazhdojsh të punojsh në artikull, shto informacione, por ato që mendon se nuk janë sakt ose të dyshimta lirisht mund të hapësh si temë për diskutim ne faqen e diskutimit të artikullit përkatës.--Liridon (diskutimet) 12 korrik 2015 15:26 (CEST)

Tipike...Redakto

Çkemi! Shikoje pak këtë: link. Thua të ketë lidhje me ndonjë përdorues me të cilin ndonjë admin ka "debatuar" së fundmi... ? :) -- Mr.Pseudo 12 korrik 2015 16:39 (CEST)

Mr. Pseudo, nuk e di sigurt, ka mundësi. E pash se e kanë bllokuar edhe globalisht, 12 korrik 2015 14:34: Stryn (meta.wikimedia.org) bllokoi globalisht 124.225.113.133 (mbaron më 12 janar 2016) --Liridon (diskutimet) 12 korrik 2015 18:07 (CEST)
Ma merrte mendja. Sepse e kontrollova IPnë dhe më doli në Kinë. Do ketë qenë ndonjë proxy. -- Mr.Pseudo 12 korrik 2015 18:21 (CEST)

Stampa:PershendetjeRedakto

Kjo eshte enciklopedia greke ose shqiptare,si sju vjen turp nuk permendni askund asnje fjale per Iliriden vet sllavomaqedonasit kan shkruajtur,enciklopedia serbe gjithashtu ne gjuhen angleze vetem ju beheni ma te mençur shkoni ne greqi ikni se ju e ndroni kombsin per 1 Lek çfare idiotash e hipokrita e kontrollojn dhe e mbikqirin enciklopedin shqipe Stampa:Инфокутија за држава Република Илирида (албански: Republika е Iliridës) е самопрогласена држава во Македонија, изјавена двапати од Невзат Халили, во 1992 и во 2014 година. Република Илирида беше територијален ентитет, самопрогласена во јануари 1992 година од страна на активисти на Партијата за демократски просперитет во Струга, Република Македонија, каде главен организатор е Невзат Халили. Републиката беше прогласена како резултат на референдум за статусот на Албанците, што се одржа во јануари 1992 година кој беше прогласен за незаконски од страна на македонската влада. 74% од 92% од оние со право на глас, гласаа за автономија на Албанците.

Републиката наводно ќе покрие околу половина од територијата на Македонија, главно, каде што Албанците се етничко мнозинство, поточно во западниот дел на државата и во насока на обединување на сите Албанци во поранешна Југославија и заштита на другите етнички малцинства од дискриминација. Подоцна, целта на републиката беше фаворизирање на федерализација на Македонија.

На 18 септември 2014 година, мала група на Албанци се собраа во Скопје да прогласат формирање на Република Илирида. Според Невзат Халили, самопрогласениот претседател, правото на Албанците во Македонија на самоопределување и прогласување на Илирида како автономен регион е врз основа на Уставот на Соединетите Американски Држави. Халили, рече дека настојува за Илирида да се формира Конфедерација со Република Македонија под името Илирида-Македонија, функционирајќи под истиот принцип на поранешната државна заедница на Србија и Црна Гора. Ако неговите планови се игнорирани од страна на Владата на Република Македонија, тој рече дека ќе организира референдум.


Категорија:Македонија Категорија:Македонски Албанци

Iliridaboy (diskutimet) 13 korrik 2015 01:23 (CEST)
 • Iliridaboy kujdes, sepse je duke përdorur fjalor të rëndë. #1 Se pari cka na duhet njerez dhe saktesisht shqiptare si ti qe fyejne shqiptaret e tjere, kur mundesh lirisht me qetesi te diskutojsh temat ne Kuvend. #2 Nese nuk je i kenaqur mund te Ankohesh. Kjo ishte sa i perket anetareve dhe administratoreve ne Wikipedia.
 • Une jam vet nga Maqedonia(Ilirida), dhe nuk me kujtohet te kem votuar qe Zedin Sela te jet jet president, ose Rufi Osmani te jete Kryeminister. Per keto gjera duhet te kesh fakte, dhe Republika e Ilirides aktualisht eshte vetem nje iluzion i Nevzat Halilit. Te lutem me trego se si u zgjodh flamuri i ketij shteti, a u be referendum. Kur u shpall ky shtet, a ka dale ne lajme, sa shtete e kane njohur, ku i ka zyrat, Ministrite, Kuvendin ???
I nderuar, keto artikuj kane prapavije tjeter, Wiki-Anglisht (nuk ka artikull per kete, por vetem e permend brenda artikullit te Nevzat Halilit), Wikipedia Maqedonase (Ka nje artikull, qe mendoj se eshte me shume talles, per disa arsye 1. Gostivari nuk eshte qyteti me i madh shqiptar i Ilirides, por eshte Shkupi, 2. Domaini zyrtar e kane vendosur .il - qe eshte i izraelit]], dhe shume gjera te tjera qe vetem nese je injorant, i merr per te verteta). --Liridon (diskutimet) 13 korrik 2015 16:13 (CEST)

PacovdlakRedakto

Hello. My friend is helping me to make translations. She is studding Albanian at the university in Belgrade. It wold be helpful if you can correct mistakes in posts. Thank you. Pacovdlak (diskutimet) 13 korrik 2015 16:28 (CEST)

Ok, I added a Notice in head, that article should be improved. --Liridon (diskutimet) 13 korrik 2015 23:13 (CEST)

VizitoriRedakto

Dikush të kishte lënë disa mesazhe, që sot morën trajtën e një kërcënimi, të paktën në anën ligjore. Unë ndërhyra, i largova ato dhe i lashë IP-së një paralajmërim tek faqja e diskutimit. Nëse e përsërit mund ta bllokojmë pa i dhënë paralajmërime të mëtejshme. -- Mr.Pseudo 29 korrik 2015 22:13 (CEST)

Faleminderit për ndërhyrjen Mr. Pseudo. Ka plot të tillë që mendojnë se kanë gjithmonë të drejtë :), por nuk e kam shumë problem dhe prandaj me personat me IP as nuk hyj të diskutoj qështje, pasi ato mundohen të fshihen mbas IP-së.--Liridon (diskutimet) 30 korrik 2015 10:46 (CEST)

RobotëtRedakto

Përshëndetje! Mbase nuk ta ka qejfi të përfshihesh, por unë gjithsesi do të të kërkojë që t'i hedhësh një sy kësaj çështje/debati mbi robotët dhe të japësh mendimin tënd se si është mirë të veprojmë. Diskutimet janë këto: Përdoruesi_diskutim:Olsi#Roboti_u_bllokua dhe mëpastaj ky Wikipedia:Botët/Kërkesë për miratim/OlsiBot. -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 18:57 (CEST)

Faleminderit per njoftimin, ‎Mr. Pseudo.--Liridon (diskutimet) 17 gusht 2015 21:23 (CEST)

BurokratRedakto

Pershendetje Liridon. Te kandidova për burokrat. Me thuaj nese e pranon kandidimin apo jo. --Olsi (diskutimet) 27 gusht 2015 14:55 (CEST)

Faleminderit për kandidimin Olsi, pranova kandidimin. --Liridon (diskutimet) 27 gusht 2015 15:19 (CEST)

KthimetRedakto

Pershendetje Liridon, perse i ktheve ndryshimet e Wolfgang1212 në artikujt Sebino Plaku dhe Wojciech Szczęsny? Mesa pashe une, informacionet e shtuara nga ai ishin te sakta. --Olsi (diskutimet) 29 gusht 2015 00:20 (CEST)

Tash e pash, gabimi im. Hyra të kontrolloj kontributet e Wolfgang1212, dhe me siguri në vend të klikoj tek linku i [ndryshimeve], kam klikuar tek [riktheni ndryshimin].--Liridon (diskutimet) 29 gusht 2015 00:54 (CEST)

Translation into AlbanianRedakto

Hi! İ want to have my userpage and my profile translated in different languages, the maximum of languages possible, and one of them is Albanian. So can you translate these three sentences into Albanian, please?

Hello, İ’m Josep Maria Roca Peña and İ’m 20 years old.
İ’m from Barcelona, Catalonia, so İ’m Catalan and İ hope for an independent Catalonia. İ also speak Spanish and Portuguese too, because İ have been in Portugal for a while. İ especially like these three series: Star Trek, Code Lyoko and Winx Club, and İ have wikis of these series in several languages.
İf you want İ do a translation or correction in  ,  ,  ,  ,   or  , leave me a message with your request and İ’ll do it, only you have to write a message in my Message Wall.
İ speak these languages:

Please, make the most accurate translation possible. Note that at the end of the second paragraph, İ’m talking about my wikis on Wikia which İ have in several languages.

Thanks! --Josep Maria Roca Peña (diskutimet) 21 shtator 2015 01:30 (CEST)


Hello Josep Maria Roca Peña, this is translation in albanian:
Përshëndetje, unë jam Josep Maria Roca Peña dhe jam 20 vjeç.
Unë jam nga Barcelona, Katalonia, pra un jam katalan dhe shpresoj për Kataloni të pavarur. Unë gjithashtu flas spanjisht dhe portugalisht, sepse kam qenë në Portugali për ca kohë. Mua veçanërisht i pëlqej këto tri seri: Star Trek, Code Lyoko dhe Winx Club, dhe unë kam wikis të këtyre serive në disa gjuhë.
Nëse ju dëshironi, unë bëj përkëthim ose korigjim në  ,  ,  ,  ,   or  , më lini një mesazh me kërkesën tuaj dhe un do e bëj atë, ju vetëm duhet të më shkruani një mesazh në Murin tim të Mesazheve.
Unë flas këto gjuhë:
Liridon (diskutimet) 21 shtator 2015 11:22 (CEST)

Kastriot NuraRedakto

Pershendetje Liridon, Une jam Korabi, dhe dua te krijoj nje faqe ne lidhje me nje piktor ( Kastriot Nura ) qe eshte daja im. Ka dy here qe me grisni faqen, nje here me arsyen qe teksti eshte i nje stili per social media ( gje qe u pajtova ) por heren e dyte se kuptova pse.

A mund te me ndihmoni duke me shqaruar cfare po i mungon artikullit?

Korabi -- – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Zhujakorab (diskutimiredaktime).


Pershendetje Zhujakorab,
Edhe mua cdo here me vjen keq qe fshij artikuj, por artikulli juaj nuk ishte enciklopedik. Por me vjen mire qe po interesohesh me shume per te kuptuar arsyet, pse jo per te mesuar dhe per te bere nje artikull sipas kushteve (te pakten te plotesoj rregullat themelore). Themelore eshte drejtshkrimi dhe referencat, ajo cka te shkruhet te jete e vertete, dhe kete mund ta vertetojme vetem me referenca (Shih si vendosen referencat), p.sh. hyrja:
Kastriot Nura (lindur më 19__) është një piktor nga qyteti, shteti. Aktualisht është/punon ____...
Pastaj mundt te shkruhet rreth Krijimtarisë, Ekspozitat etj etj. Per me shume mund te bazohesh tek artikujt per biografite e disa piktoreve. Mund ta fillojsh kur te deshirojsh dhe un mund te ndihmoj nga pak, vetem duhet qe faktet te pakten te kene nje burim te besueshem, se per ndryshe nuk mund te merret si i sakt. (P.S. Kur komenton ne faqe diskutimi duhet te vendosesh nenshkrimin tend --~~~~ ne fund te diskutimit).Liridon (diskutimet) 25 shtator 2015 11:37 (CEST)


OK, ja po mundohem edhe njehere, po me sqaro psh cka merrni ju si te sakte, si reference. Psh une kam nje link nga wikipedia norway, https://no.wikipedia.org/wiki/Liste_over_norske_malere, lista e piktoreve atje... a eshte kjo e mjaftueshme?

Korabi 25 shtator 2015 11:53(CEST)

Korab, ajo eshte vetem nje liste ne nje wiki ne nje gjuhe tjeter. Reference ose burim i besueshem eshte kur ti te shkruajsh qe piktori kishte nje ekspozite, dhe e vendos referencen se te nje webfaqe te piktoreve, ose e botuar ne ndonje media te besueshme, ose ndonje webfaqe te organizatave/shoqatave te piktoreve, por jo blogje private. Shih nje shembull se si mund te vendosesh nje reference psh:
_____________________________________________________________________________________________________
Piktori Kastriot Nura realizoje nje ekspozite te llojit ____, ne Prishtine me qershor 2011[1].
Referenca
 1. ^ http://www.kosovapress.com/sq/arkiva/ekspozohen-pikturat-e-kolonise-se-piktoreve-shala-e-bajgores-2012-148285/?old=1
_____________________________________________________________________________________________________
Kjo eshte reference, per informacionin qe jep te ket nje burim. Por nuk duhet te kopjohet info nga ato webfaqe sepse i shkel te drejtat e autorit.--Liridon (diskutimet) 25 shtator 2015 12:06 (CEST)


Doni shume faleminderit per redaktimin edhe ndihmen tek faqja e kastriotit. Une do te jem duke e pasuruar kohe pas kohe ( me sa ma pak gabime :) ).

Korabi 26 shtator 2015 09:58 (CEST)

Julian BejkoRedakto

Pershendetje Liridon, te falenderoj per sygjerimet tuaja. Se pari, faqja Julian Bejko eshte krijuar para pak oresh dhe ishte ende ne proces, ju e fshite. Se dyti, mendoj qe eshte e padrejte, jashte çdo logjike dhe praktike boterore qe te fshihet emri i nje autori dhe te lihet puna e tij, ne thonjeza. Kjo quhet plagjature! Ju e quani vandalizem apo reklame. Ju lutem me shpjegoni se cfare quhet vandalizem? Dhe, a quhet reklame kur dikush vendos nje citim te punes akademike, te botuar, perkrah nje pune tjeter kinematografike me te cilen ka lidhje? Qe kur citimi quhet reklame? Ju falenderoj per perkushtimin tuaj te shpejte.– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga SolEllus (diskutimiredaktime).

SolEllus, pergjigjen kishe mundesi ta japesh edhe ne faqen tuaj te diskutimit.
Se pari, arsyet e fshirjes se artikullit ti kam permendur, dhe kjo nuk do te thote qe nuk mund ta krijojsh perseri, por duhet te jete sipas rregullave te enciklopedise.
Se dyti, gjithcka varet se si i vendos gjerat, renditja, a eshte ne vend te duhur ose jo. Reklamim te thash sepse nuk lejohet ne ate menyre te japesh Citim ose reference, per me shume se si vendosen referencat shih ketu. Ndersa, ato artikuj me ato citime do duhet ti rishikoje, e ndoshta ska nevoje fare te qendrojne aty.(P.S. Kur komenton ne faqe diskutimi duhet te vendosesh nenshkrimin tend --~~~~ ne fund te diskutimit).--Liridon (diskutimet) 25 shtator 2015 14:41 (CEST)

Bravo admin Olsi dhe ata që e lejojnë...Redakto

Çkemi! Doja vetëm të të vija në dukje këtë: Wikipedia:Kuvendi#Bllokimet Cila normë e wikipedisë ia jep atij të drejtën për të bërë një të tillë gjë? Dhe e bukura është se unë e kisha parashikuar se ai do të vepronte ashtu... (shiko arsyetimin tim pse votova kundër.) Pra, ka çliruar përdorues të bllokuar pa e diskutuar çështjen më parë me ata që i kanë bllokuar (dhe më specifikisht me mua, meqë unë kam qenë aktiv gjatë muajve maj-gusht 2015) apo pa hapur votim rast për rast... meqë çdo përdorues i bllokuar ka specifikat e veta. Thjeshtë doja të ta vija në dukje, meqë the se do ishe aktiv.. Unë do të bëj një pushim tejet të gjatë. Punë të mbarë juve! :) -- Mr.Pseudo 26 shtator 2015 14:57 (CEST)

Prsh. ‎Mr. Pseudo, i bie që unë të jem te grupi i "dhe ata që e lejojnë...", gjithsesi, smë ka interesuar ky lloj diskutimi për bllokimet dhe nuk kam hyrë, dhe un do të them çfarë mendoj, pa diskutuar veprimet e të tjerëve. Nuk mund të vendoset një rregull fiks se si dhe kur mund të bllokohet një përdorues, dhe kjo i lihet në dorë administratorit, dhe shpesh ka gabim në bllokim ose çbllokim, sepse nëse vendoset një rregullore, duhet të parashikoj secilin lloj të aktivitetit që mund të konsiderohet i arsyeshëm për bllokim. Disa rregulla ti i ke shkruajtur Wikipedia:Politikat e bllokimit me të cilat jam dakord, por ka dhe plot të cilat duhet ti shtojmë.
 1. Jam dakord kur bllokohen përdoruesit e regjistruar për vandalizëm, fyerje të shpeshta, (në pakufi ose çfarëdo kohëzgjatje tjetër) bile do ishte shumë mirë që wiki të kishte mundësi që adminët ose burokratët ti fshijnë përdoruesit (duke pasur parasysh se në wiki sq kemi mbi 70mijë user të regj. dhe vetëm 150 aktiv).
 2. Jam kundër bllokimeve të gjata të IP, pasi një pjesë e madhe mund të vijnë nga kompjuterë të cilët nuk janë personal, dhe mund të përdoren nga më shumë se 1 person,(edhe pse edhe un ndoshta kam bllokuar ndonjë IP me afat pakufi), ose edhe më keq nëse është ndonjë IP e ndonjë biblioteke ku mund të përdorin brenda ditës shumë persona të ndryshëm.
Konkluzioni im është se me kaq pak redaktime që ndodhin brenda ditës 1-2 administrator janë në gjendje të kontrollojnë të gjitha vandalizimet (500 redaktime ne 22-26 shtator - diku 100 redaktime në ditë). Dhe përdoruesit e çbllokuar nga Olsi(nuk di me nr sa janë ??), nëse bëjnë vandalizim, ose gabimin e njëjtë, përsëri do bllokohen. Jam mendimit që edhe kur të bllokohen(për pakufi) edhe kur të cbllokohen të diskutohet, secili nga ne duhet të mbajë përgjegjësi për ato veprime.--Liridon (diskutimet) 26 shtator 2015 15:39 (CEST)

okRedakto

ok flm Liridon --Prparim Xhelili (diskutimet) 2 tetor 2015 00:15 (CEST)

Miss ItaliaRedakto

Hi, dear Liridon, please, can you help me to correct this page? I'll help you in Italian and Portuguese. Rei Momo (diskutimet) 3 tetor 2015 11:03 (CEST)

Hi Rei Momo, of course I can help but I dont understand Italian. I can correct with information only from English Wikipedia. Or we can wait until someone who understand Italian to correct. Don't worry, I wont delete this page.--Liridon (diskutimet) 3 tetor 2015 11:08 (CEST)
Well, our wikifriend Visi90 (diskutimet) corrected a little. You can see now, ok? I would like you put in goos SQ where I've writtem the notes mother of...', sister of..., origin from...
Thanks a lot for your help!!! Rei Momo (diskutimet) 3 tetor 2015 11:55 (CEST)

Non-free images in SiteNoticeRedakto

You should not use non-free images in the Sitenotice. It abuses EDP. Please remove it from banner.--Ahonc (diskutimet) 13 tetor 2015 14:42 (CEST)

Return to the user page of "Liridon/Arkivi 3".