Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Zhujakorab. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Zhujakorab!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Zhujakorab, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.Kastriot NuraRedakto

Pershendetje Zhujakorab,

Artikullin qe keni krijuar Kastriot Nura, nuk ploteson kushtet si artikull enciklopedik, sipas rregullave te wikipedias, pa referenca, pa strukture, dhe shkrimi me shume duket si nje publikim per nje rrjet shoqeror, me gabime drejtshkrimore, dhe me shume duket nje hulumtim vetiak. Artikulli do te griset, nese deshironi keni mundesi te krijoni perseri, por duhet te keni parasysh rregullat. Mund te filloni ketu per te kuptuar me mire rreth wikipedias, dhe se si redaktohet. Pune te mbare.--Liridon (diskutimet) 21 shtator 2015 21:26 (CEST)

Kontributet e funditRedakto

Tungjatjeta, pashë kontributet tuaja të fundit dhe doja të të propozoj (krejtësisht mbi baza personale) të mos përdorësh artikujt e figurave biblike në sq.wiki ku të paraqesësh faqet e ndryshme që përdorni për ushtrime ekzigjeze. Në doni të kontribuoni në mënyrë të shëndoshë, atëherë thërras vëmendjen tuaj ndaj lëndës së artikujve që porsa redaktuat --Flladitja (diskutimet) 25 shkurt 2018 17:28 (CET)

Pershendetje Flladitja, jam akoma fillestar ne wiki keshtu qe spo di sakte si te pergjigjem, po kjo eshte menyra me e mire qe po e di. Sa i perket kontributeve te fundit, une jam nje i krishtere nga kisha e prishtines, qe kam pare qe wiki ne shqip ka pak te dhena mbi krishterizmin, dhe vendosa te kontriboj. po mendoj qe te shkruaj pak per secilin liber te Bibles, secilen figure dhe vend biblik. Poashtu per kishat dhe pastoret kryesor te kohes si organizata dhe persona publik. Nderkohe qe per shkak se ka pak material te krishtere ne internet, kam krijuar dhe nje faqe qe quhen shkrimet, e cila mundeson studimin e bibles online (edhe ky kontribut vullnetar dhe besoj opcioni me i mire online tashme). Qe ta mbajme wiki te pa influencuar nga asnje fe / besim, kontributet e mia tentoj te jete sa me historike e jo fetare, po me iden qe kushdo te lexoj me shume mbi pikepamjet e besimit te krishtere, mund te vazhdoj tek shkrimet. Pra me perspektiven / mendimin tim, gjithcka eshte ne rregull, nese po gaboj diku (perfshire mendimin tuaj personal) me thuaj ku. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Zhujakorab (diskutimiredaktime).
Pershendetje koleg. Pike se pari pershendes si vella i andej kufirit, çeshtjet e tjera jane personale. Eshte e vertete kjo qe thua se ka mangesi ne te dhenat mbi Krishterimin (se paku te perqendroheshim qe t'i trajtonim me respekt fete te cilat gjenden ne hapesiren shqipe, meqe kjo eshte wiki shqip). Kishat, pastoret, personat publike perbejne nje peshe relative se sa shquarsi (notoriety) kane dhe dobine e tyre. Sidoqofte, t'i kthehemi kontributeve te fundit: figurat te cilave u shtove lidhjet e jashtme mund t'ua permiresosh artikujt me nje menyre krejt te lehte: thjesht perkthejua nga artikulli qe kane ne en.wiki, e cila ne te shumten e rasteve per dije te perbotshme, ka artikujt me te plote (edhe sepse kam pershtypjen qe ju ungjilloret perkoni mire me anglishten). Per çeshtje kohe nuk mund ta bej, por te premtoj qe mund te te jap nje dore me redaktimin dhe pershtatjen. Pershendetje te ngrohta --Flladitja (diskutimet) 27 shkurt 2018 16:37 (CET)