Përdoruesi diskutim:Liridon/Arkivi 2

Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Liridon/Arkivi 2. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.
Arkivi i diskutimeve
Filing cabinet icon.svg
      Arkivi 1       (10 janar 2009 — 30 qershor 2010)
      Arkivi 2       (1 korrik 2010 — 29 maj 2011)
      Arkivi 3       (29 maj 2011 — 13 tetor 2015)
      Arkivi 4       (22 tetor 2015 — 13 maj 2016)
      Arkivi 5       (13 maj 2016 — 28 nëntor 2016)
      Arkivi 6       (28 nëntor 2016 - 14 qershor 2017)
      Arkivi 7       (14 qershor 2017 - 20 tetor 2017)
      Arkivi 8       (20 tetor 2017 - 7 shkurt 2019)

Emri " Maqedoni "Redakto

Liridon nëse ke mundësi të ndryshosh në faqen IRJM termin " Republika e Maqedonisë " pasi ky i vetëshpallur shtet me këtë emër nuk e njeh veten të till në instucionet ndërkombëtare ku ky shtet ka aderuar si OKB, FMN, Banka Botërore.

Shiko këtu: http://unpan1.un.org/intradoc/groups/public/documents/untc/unpan003705.htm http://www.un.org/documents/ga/res/47/a47r225.htm http://www.un.org/en/members/index.shtml http://www.imf.org/external/country/index.htm

Pra me këto dokumente të nëshkruar nga Shkupi zyrtar vetë ai në arenën ndërkombëtare e njeh veten të tillë.

Pra është e papranushme që Wiki Ship ta emëroj këtë vend me emrin " Maqedoni ". Duhet të jemi të paanshëm derisa Matthew Nimetz (përfaqësuesi i OKB) të gjej një altenativë konsensuale për emrin e këtij vendi.


Në respekt të rezolutës 817 të Këshillit të Sigurimit të OKB-ës të vitit 1993 Shkupi zyrtar do të mbaj emrin "Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë" shkurt IRJM prandaj të kërkoj nëse mundesh ta ndryshosh termin " Maqedonia ose Republika e Maqdonisë ". http://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations_Security_Council_Resolution_817

Shum vende demokratike përdorin termin IRJM ose Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë. Departamenti i punëve të jashtme Australi http://www.dfat.gov.au/missions/countries/mk.html "Australian Consulate in Skopje, Macedonia, Former Yugoslav Republic of This post is headed by an Honorary Consul Address Motiva Londonska 11 B Skopje 1000 Macedonia, Former Yugoslav Republic of"

Qipro http://www.foxnews.com/wires/2008May28/0,4670,USMacedonia,00.html

Franca http://www.diplomatie.gouv.fr/fr/pays-zones-geo_833/macedoine-arym_442/france-ancienne-republique-yougoslave-macedoine_1177/relations-politiques_4744/relations-politiques_12153.html

L’ARYM a proclamé son indépendance après l’organisation d’un référendum le 8 septembre 1991

Gjermania http://www.auswaertiges-amt.de/diplo/de/Laenderinformationen/01-Laender/Mazedonien.html

Mazedonien, ehemalige jugoslawische Republik

Spanja http://www.maec.es/subwebs/Embajadas/Skopje/es/MenuPpal/NotapaisMacedonia/Paginas/notapais_skopje.aspx

E shum shtete të tjera përdorin termin IRJM ose Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë. Pordoruesi me këtë link http://sq.wikipedia.org/wiki/P%C3%ABrdoruesi:MacedonianBoy po kryen shum abuzime duke ndërhyrë në Wikipedina Shqip. Ju lutem bëni diçka.

Miqësisht


Pershendetje

E shoh se je futur shume seriozisht kesaj pune te nderrimit te emrit te artikullit perkates per te cilin po diskutojme. Edhe un ngjajshem si ti jam per kete ndryshim, por nuk mund te ndryshoj un duke u konsulltuar vetem me ty, ky diskutim shpesh eshte bere dhe i sheh edhe ti perfundimet. Un jam admin por nuk mund te vendos i vetem pasi ketu ka edhe shum administrator tjer dhe duhet te gjithe te dakordohemi. Un do ti informoj disa administratore dhe shpresoj te zgjidhet çeshtja.--Liridon 6 Korrik 2010 20:42 (CEST)

Faleminderit që mu përgjigjet. Shpresoj që diskutimi që keni nisur ndërmjet administatorve të japë frytet e tijë. E nisa këtë nisëm sepse Wikipedia e gjuhës sllavomaqedone po mbante pozicion neutral madje mund të thme të njëjtë me Wikipedian serbisht mbi çështjen e shtetit të Kosovës. Ne {shqiptarët) nuk duhet të luahtemi e të mbajmë po të njëjtin qëndrimim mbi emrin madje për këtë ju kam paraqitur edhe sitet zyrtare të qeverive më demokratike dhe të fuqishme të botës së Gjermania, Franca, Australia, Spanja e shumë të tjerë që përdorin termin ISH REPUBLIKA JUGOSLLAVE E MAQEDONISË ose IRJM në bazë te rezolutës 817 të Këshillit të Sigurimit të OKB-ës të vitit 1993. Ju që banoni në IRJM e dini fare mirë që sportistët në lojrat olimpike, diplomatët në OKB, këngëtarët në Eurovizion përdorin termin ISH REPUBLIKA JUGOSLLAVE E MAQEDONISË ose IRJM ky s'është aspak ofendim është e vërteta sado që ultrat sllav nuk duan ta pranojnë. Shpresoj që do të merrni një vendim të drejtë dhe të qëndrojmë në paanshmëri derisa kjo çështje të zgjidhet. Miqësisht

Ja tek erdhi edhe hakmarrja sllave [1] për sllavomaqedonët respektimi i të drejtës ndërkombëtare është nulë. Edhe pse IRJM e njeh Kosovën ata e trajtojn atë më keqë se dhe vetë wikipedia serbe. ky është modifikimi i rradhës se si një çështje që po diskutohet një GJND ata japin verdiktin e tyre që është kundër çdo norme. Kanë heque edhe flamurin dhe e trajtojn as si serbët por më keqë duke pasur që stil alla Milloshviç të të shkruajturit kundër Kosovës. Zotrit nuk respektojn verdikitn e 22 korrikut pasi kanë pasuar atë duke marrë një nocion hakmarrje kundrejt nesh është e turpshme të mendosh pasi ne nuk po i trajtojm me hakmarrje por mbështesim standartin ndërkombëtare. Shqiptarët duhet të kuptojnë se qëllimet irridentiste të tyre janë të papranueshme. Arikulli i rimodeluar nga MacedonianBoy dhe shokët e tijë. Turpë për sllavët që kanë nocion hakmarrje dhe nuk respektojn normat ndërkombëtare. Çështjen e Kosovës e zgjidh GJND jo këto "palaço sllavski".--

DakordRedakto

Nëse maqedonasit guxojnë në artikullin për Kosovën të bëjnë regres siç ka vërejtur edhe dhe të shkruajnë atë që kanë shkruar atëherë unë si administrator pajtohem që edhe ne ta bëjmë të njejtën gjë. Unë e shoh atë mac boy i cili kur shkruan dhe lutet për mosndërrim nga ana jonë është një ujk që fshihet në lëkurëne qengjit.--Armend 19 Korrik 2010 17:37 (CEST)

Unë gjithmon e mbështes këtë çështje të .--Liridon 19 Korrik 2010 20:17 (CEST)

GrisjetRedakto

Kanë mbetur edhe dy artikuj pa u grisur: Suretu Es Safatë dhe Suretu Es Sexhde. Kalo mirë & punë të mbarë. --Λeternus 16 Korrik 2010 21:44 (CEST)

 Y U bë:--Liridon 16 Korrik 2010 21:49 (CEST)

Stampa:Infoboks ShteteRedakto

Tung Liridon, a ki një ide se si mund te jeken këtu vija në stamp Infoboks Shtete. --Mikullovci 4 Gusht 2010 23:22 (CEST)

 Y U bë:. --Mikullovci 5 Gusht 2010 11:43 (CEST)

Para se të vendosësh stampa të tjera në artikuj..Redakto

A mund t'më përgjigjesh në pyetjen që kam bërë në Kuvend --Λeternus 7 Gusht 2010 17:29 (CEST)

PortalRedakto

Tung Liridon, një punë shumë të mirë je duke e bërë. Më vjen keq që kam probleme me perdorimin i gjuhes dhe letersise shqipe, po mos te ishte ky problem une do te kisha ndihmuar ne permisimin e gjuhes se artikujve, portalve, kategorive etj. --Mikullovci 12 Gusht 2010 22:53 (CEST)

Faleminderit, mos u shqetso shumë për gjuhën se sa më shumë që të punojsh atë do ta përmirsojsh. Një këshillë:Kohë mbas kohe lexo artikuj të mirë, artikuj perfekt (sepse jane pa gabime) dhe do ta permirsojsh edhe gjuhen.--Liridon 12 Gusht 2010 22:59 (CEST)


Urgjente!Redakto

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sa e logjikshme është të rrijë kjo Skeda:Lek Qoku Shik.jpg apo kjo tjetra Skeda:SHIK 97.jpg në një artikull të Wikipedias shqip?! Ju lutem bëni diçka!! --DEEN 19 Gusht 2010 01:44 (CEST)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TungjatjetaRedakto

pashë se keni mbrojtur (bllokuar) dje artikullin "Feja islame". Tek mua del që redaktimi është i pamundur, megjithatë artikulli është ndryshuar sot edhe një herë. Si ka mundësi? --Gentius. 18.08.2010, 14:37

Ky artikull eshte mbrojtur dhe mund te redaktohet vetem nga administratoret. Nese keni dicka per te ndryshuar duhet ta shtoni ne diskutimin e faqes.--Liridon 18 Gusht 2010 19:31 (CEST)

BllokiRedakto

Për ngarkim të fotove të tilla jepet paralajmërim dhe shihet arsyeja përse do të përdoren ato foto, por nuk bllokohet përdoruesi për atë. Puntori 19 Gusht 2010 19:25 (CEST)
Ndoshta ke te drejtë, un ashtu e gjykova, per shkak te disa fotovo (por kam mbetur i habitur nga fotot).--Liridon 19 Gusht 2010 19:31 (CEST)
Po i pash. Te kuptoj per shqetesimin, por nese kane te bejne me te verteten dhe nese ne te ardhmen redaktuesi i licencon atehere mund edhe te mbeten ne artikull. E verteta eshte mbi te gjitha. Puntori 19 Gusht 2010 19:36 (CEST)


TungRedakto

E pashe rikthimin e temes dhe keni ba mire. Personalisht nuk lidhem shum me ate faqe mirpo nuk ashte thjeshte e drejt e dikuj qe te fshije cilen faqe apo teme te doje. Tema Feja Islame lejon mbrenda kornizave te veta te bahen ndryshime, zgjerime e shumeqka, por jo thjeshte te zhduket. Flm per mirekuptim . --Luani 1 19 Gusht 2010 21:29 (CEST)

TekstRedakto

Mirëdita Liridon, ju lutem në qoftese kini mundesi të ma perktheni kët tekstë, pasi Eagleal nuk po përgjigjet?

  • By saving, you agree to irrevocably release your contribution under the Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 and the GFDL. You agree to be credited by re-users, at minimum, through a hyperlink or URL to the page you are contributing to. See the Terms of Use for details.

dhe

  • If you do not want your writing to be edited and redistributed at will, then do not submit it here. If you did not write this yourself, it must be available under terms consistent with the Terms of Use, and you agree to follow any relevant licensing requirements

Falimenderit. --Mikullovci 29 Gusht 2010 15:02 (CEST)

Pershendetje

Do te ndihmoj sa mundem. Per pjesen e pare duket pak e veshtire por siç po shoh ka të bëj me licensat per artikuj ose foto.

* If you do not want your writing to be edited and redistributed at will, then do not submit it here. If you did not write this yourself, it must be available under terms consistent with the Terms of Use, and you agree to follow any relevant licensing requirements

perkethehet

Nëse ju nuk dëshironi që shkrimet tuaja të redaktohen dhe rishperndahen, atëherë mos i jepni këtu. Nëse ju nuk e keni shkruar këtë vetë, ajo duhet të jetë në dispozicion sipas kushteve në përputhje me Kushtet e Përdorimit, dhe ju pranoni të ndiqni çdo licensimit përkatëse kërkesat


Nese nuk e kuptoni edhe kete version mund tua shpjegoj edhe me thjesht. Momentalisht nuk kam kohë.Tung.--Liridon 29 Gusht 2010 15:35 (CEST)

Mirë mirë është, teksti është për Mediawiki. Falimenderit për perkthim --Mikullovci 29 Gusht 2010 18:34 (CEST)

Stampa:Objekte FetareRedakto

Desha të bëj një stampë për objekte fetare, por nuk me doli ashtu si mendoja dhe u detyrova ta fshi.

Tjera her do mundohem ti provoj pastaj ti hap stampat. Kjo stampe mund te fshihet MΛRIWΛNΛ talk 3 Shtator 2010 10:32 (CEST)

Fundi i botësRedakto

Artikulli Fundi i botës plotëson mjaft kritere për grise, nuk ka nevojë të pritet më. --Λeternus 4 Shtator 2010 21:46 (CEST)

..Redakto

mire dita ,me falni por une kam deshire te shkruaj ne wikipedia per fshatin tin po ju e keni shlyer ate qe kam shkruar ,a mund ta dij perse ?te perdhendes -- (7 Shtator 2010 12:42 Driton1974)

perse nuk me leni te shkruaj per deshmoret e kombitRedakto

me fal por nuk po ju kuptoj perse nuk mundem te shkruaj per deshmoret e kombit -- (7 Shtator 2010 18:34 Driton1974)

faleminderit ,ndoshta eshte faji te une sepse nuk kam pervoj ne wikipedia ,me fal qe te kam bezdisur ,gjdo te mire

Emri OrigjinalRedakto

I nderuar Liridon,

Në diskutimin tuaj ju shkruani: "Artikulli ku do të jetë përmbajtja duhet të jetë nën titullin orgjinal, ndërsa me emrat shqipues mund të bëhet lidhje për te artikulli me emër orgjinal. Vërejtja është për artikullin New Delhi--Liridon 14 Shtator 2010.

Mendoj se vërejtja juaj nuk është e saktë. Po të shikosh wikipediat në të gjitha gjuhët e tjera do të vësh re se titujt shkruhen në gjuhën përkatëse ndërsa emrat ose fjalët origjinale ridrejtohen tek emri ose titulli në gjuhën përkatëse. Për shembull, nëqoftëse do të kërkosh emrin "Shqipëri" në wikipedian anglisht, do të ridrejtohesh tek emri në gjuhëm angleze "Albania" ose nëqoftëse do të kërkosh në wikipedian italisht emrin "Magyarország" (Hungaria në hungarisht), do të ridrejtohesh në emrin në gjuhën italiane "Ungheria". Wikipedia në shqip nuk duhet të bëjë përjashtim nga ky rregull. Prandaj emri origjinal në hindi "नई दिल्ली" ose në anglisht "New Delhi" duhet të ridrejtohet tek emri në shqip Nju Delhi. Do të ishte mirë që para se të bënit ndryshimin ta diskutonim këtë problem së bashku.

Me respekt --Lerriklo 18 Shtator 2010 17:21 (CEST)

Kjo qe thoni ju bie ne kundershtim me rregullat e wikipedias ne gjuhen shqipe Pika 5. Ndoshta ne gjuhet e tjera ka rregulla te tjera, ashtu sikurse shtete te ndryshme kane rregulla(ligje) te ndryshme.--Liridon 18 Shtator 2010 20:53 (CEST)
I nderuar Liridon. Në rregullat e wikipedias në gjuhën shqipe Paragrafi 5, Pika 4 thuhet: "Emrat origjinal të organizatave, enteve, firmave, personave, qyteteve etj., shkruhen pas shqiptimit dhe paralajmërimit me shkurtesën org. ose nga cila gjuhë rrjedhë emërtimi". Pra shkruhet shqiptimi, në rastin tonë Nju Delhi dhe pas këtij shkruhet (Hindi: नई दिल्ली, anglisht: New Delhi). Në qoftëse do të vepronim sipas llogjikës tuaj atëhere artikulli "India" do emërtohej "भारत", ndërsa artikulli "Arabia Saudite" do të emërtohej "العربية السعودية‎‎" dhe do të ishin të paktë ata shqiptarë që do ti kuptonin këto emra origjinalë. Gjithashtu sipas jush do të na duhej të ndryshonim shumicën, në mos të gjithë, artikujt për shtetet dhe qytetet. Krahasimi juaj i wikipedias me shtetet, përsa i përket rregullave është i pakuptimtë. Wikipedia dhe shtetet janë dy gjera krejt të ndryshme. Me respekt --Lerriklo 19 Shtator 2010 19:39 (CEST)
Ne rregull. Por edhe ju nuk i definoni gjerat njesoj, pasi qe sipas meje per gjuhe te huaja ka ndryshime rregullash. Eshte e vertete fakti qe artikujt te definohen sipas shqiptimit, por kjo vlen per artikuj e vendeve ne gjuhen angleze, ose me sakt shqiptimin e emrit ne gjuhen angleze. Nuk e di sa me kupton, por ti ke thene qe (Pra shkruhet shqiptimi, në rastin tonë Nju Delhi dhe pas këtij shkruhet (Hindi: नई दिल्ली, anglisht: New Delhi). Në qoftëse do të vepronim sipas llogjikës tuaj atëhere artikulli "India" do emërtohej "भारत", ndërsa artikulli "Arabia Saudite" do të emërtohej "العربية السعودية‎‎" ) por New Delhi nuk eshte emri orgjinal dhe sipas shqiptimit duhet ta shqiptojsh kete ( Hindi: नई दिल्ली ), dhe shqiptimi per shqiptaret do jete i pakuptimt.Shpresoj te me kuptojsh.Tung.--Liridon 20 Shtator 2010 20:29 (CEST)
I nderuar Liridon. Po e filloj nga fundi. Nju Delhi ( anglisht: New Delhi) dhe Nej Dilli (hindi: नई दिल्ली) janë të dy emra origjinalë sepse anglishtja dhe hindi janë të dyja gjuhë zyrtare të Indisë. Kjo nuk ka shumë rëndësi. Ju thoni që sipas jush për gjuhë të huaja ka ndryshime rregullash. Do të deshiroja të dija ku janë shkruar këto ndryshime që të mund ti zbatoja edhe unë. Paragrafi 5 i rregullave të "wikipedias" ne gjuhën shqipe është shumë i qartë dhe i kuptueshëm kur thotë që përdorimi i gjuhëve të huaja nuk është i lejuar. New Delhi është anglisht dhe në asnjë rregull të "wikipedias" në shqip por edhe të gjuhës shqipe në përgjithësi nuk thuhet që emrat e huaj duhet të shkruhen në shqip me gërma jo shqipe. Siç e dini gërma "w" nuk ekiston në gjuhën shqipe. Në përmbledhjen Drejtshkrimi i Gjuhës Shqipe botuar në vitin 1973 nga Instituti i Gjuhësisë dhe Letërsisë i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë, sipas udhëzimeve të Kongresit të Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe, në paragrafin 37 faqe 104 shkruhet: "Shkrimi i emrave të përveçëm të huaj mbështetet përgjithësisht në shqiptimin e tyre në gjuhët përkatëse, duke iu përshtatur sistemit grafik të shqipes..." Midis shembujve që jepen në këtë libër është emri Nju-Jork. Gjithashtu në shënimin sqarues në fund të faqes 104 shkruhet: "Në shfaqjen e parë të një emri të kësaj kategorie mund të shënohet në kllapa edhe shkrimi i tij sipas grafisë së gjuhës nga buron." Prandaj i nderuar Liridon ne duhet ti përmbahemi me përkushtim këtyre rregullave të përcaktuara nga shkencëtarët shqiptarë të gjuhës shqipe që me të drejtë theksohen me forcë edhe në rregullat e "wikipedias" në gjuhën shqipe. Me respekt --Lerriklo 21 Shtator 2010 02:15 (CEST)

Stampa:SC - NënshkrimiRedakto

Kam një problem me perdorimin e stampës Stampa:SC

Problemi është në nenshkrimin. Pasi shkruaj arsyen, shtypi ~~~~ por nënshkrimi nuk paraqitet. MΛRIWΛNΛ ►  18 Shtator 2010 18:23 (CEST)

Nuk e di por kjo funksionon tek un. Nenshkrimi duhet te shkruhet njesoj sic e firmose kometin ketu. Provoje njehere keshtu, dmth sic nenshkrove ne diskutimin.--Liridon 18 Shtator 2010 20:22 (CEST)
Sikur e kam firmos këtu, ashtu e firmosa edhe atje, por nënshkrimi është pak sa i komplikuar, mendoj mund të jet nga ajo. Sidoqoft të falenderoj për mundin. MΛRIWΛNΛ ►  18 Shtator 2010 21:14 (CEST)

2010 Fundraiser/Call for translatorsRedakto

Hi Liridon, my name is Sam and I am working for the Wikimedia Foundation during the 2010 Fundraiser. My job is to be the liaison between the Shqip community and the Foundation. This year's fundraiser is intended to be a collaborative and global effort, we recognize that banner messages that perform well in the United States don't necessarily translate well, or appeal to international audiences. I'm contacting you as I am currently looking for translators who are willing to contribute to this project, helping to translate and localize messages into Shqip and suggesting messages that would appeal to Shqip readers on the Fundraising Meta Page. Please let me know if you'd be interested in helping with this project, and add your feedback to the proposed messages as well! I look forward to working with you during this year's fundraiser.Schapman 14 Tetor 2010 00:57 (CEST)

__________________________________________________________________________________________________

Desha t'ju pyes në lidhje me hapjen e një diskutimi mbi temën e disa artikujve kryesorë rreth fesë islame, të cilët janë të bllokuar, me qëllim që të vendoset në fund me anë të votimit versioni kryesor. A mund të realizohet kjo gjë me anë të votimit, kush ka të drejtë të marrë pjesë në votim dhe a janë votuesit me të drejtë të barabartë vote? - Gentius 3 Shkurt 2011 01:05 (CET)

Parku Kombëtar i Qafështamës (rrethi i Krujës)Redakto

Hi Liridon, I hope you can help me with providing me the with correct name of above national park. You kept "Qafështamës" (one word). Elsewhere circulate other spellings. Would you know wheather it should be:

  • Qafështamës or
  • Qafë-Shtamës or
  • Qafë Shtamës?

Are there any guidelines for this? Thanks in advance, regards Fransvannes 19 Mars 2011 22:03 (CET)

(By the way, why does this name need disambiguation? Are there other national parks with this name elsewhere?)

Hello

In Albanian Qafë-shtamë or Qafështamë has the same meaning. Official is "Qafë-Shtamë".--Liridon 20 Mars 2011 02:12 (CET)

VandalizëmRedakto

Është e dyta herë që Përdoruesi:ElPipita është duke e vandalizuar faqen time ([2] dhe [3]). Mendoj se ndërhyrja e një administruesi është e nevojshme. --Λeternus 7 Prill 2011 10:55 (CEST)

Sapo i bera nje paralajmerim, nese e ben edhe nje here do ta bllokoj. Me lajmero nese ndodh dicka, sepse nuk jam gjith kohen aktiv.Tung.--Liridon 7 Prill 2011 15:27 (CEST)

LiridonmeRedakto

vjen keq po ti je ai ce ja ve faqes time Te lutem mos ia ve me se jam mbytur duke shkruar aq shum Ok . (Beisss100 (Diskuto | kontribute | blloko)8 Prill 2011 21:03)

Un per here te par tani i vura dhe shpresoj te mos i heqesh derisa te rregullohen artikujt.--Liridon 8 Prill 2011 21:10 (CEST)

Tungjatjeta Liridon BejRedakto

Une jam Dardan Shatri vijë nga Kosova qyteti Pejë. Aktualisht jetoj në Zvicërr në qytetin e Gjenevës. Bëj kërkime në teknologji të informacionit në nivele të ulëta (Low Level Programming)në Informatikë dhe Hardware. Jam anëtar i laboratorit SLO(SYSTEMES LOGIQUES DES ORDINATEURS) HEPIA me adresë Rue de Liotard 58,1202 Genève. Po ju shkruaj dhe kisha dashur të jem anëtar i grupit informatik jo vetëm të bëj përkthime mirëpo më intereson se at qka e di të jap, algoritmet me shembuj dhe sidomos kisha dashur që të jap shembuj për gjuhën programuese ADA95 e pas përfundimit të kësaj pjese edhe gjuhen programuese VHDL e cila përdoret për programim dhe dizajnim të harduerit. Me nderime Dardan Shatri dardan.shatri@gmail.com dardan.shatri@etu.hesge.ch --(Perdoruesi:Dardan shatri)

KontrollimiRedakto

citim :

Pershendetje AXRL Ju e keni kontrolluar kete faqe Petar ilic cajkovski dhe e keni cilesuar si Korrekte, per momentin po e fshi vetem permbajtjen dhe jo artikullin qe ta shohesh se cfar ke cilsuar si korrekt shih [2] ja dhe permbajtja : [3].--Liridon 19 Prill 2011 15:29 (CEST)

Unë kontrollova si Korrekte faqen me situatën { {grise } } ! Unë kam bërë gjithmonë në këtë mënyrë. Në të ardhmen, meqë përbën problem, unë nuk do të bëjë më ashtu. Faleminderit. --AXRL 19 Prill 2011 15:46 (CEST)

Ndoshta te kam keqkuptuar, por zakonish un personalisht kur i kontrolloi redaktimet e fundit i shoh ato qe jane te pakontrolluara, dhe i korigjoi ose nese ka nevoje te grisen.Tung.--Liridon 19 Prill 2011 23:16 (CEST)

stampa:tungwikiRedakto

Ju lutem perdorin Stampa:TungWiki/nl sepse faqa Stampa:TungWiki eshte ne mbrojtje --Vinie007 22 maj 2011 13:29 (CEST)[]
Çfar dëshiron të thuash qe "eshte ne mbrojtje" ? --Liridon 22 maj 2011 14:45 (CEST)[]
U bë. --Mikullovci 29 maj 2011 14:15 (CEST)[]

stampa ref/reflistRedakto

Ndrysho emrin e ref dhe reflist në lbrm (listë burimesh). Gjithashtu po mundesh më shto të drejta reviewer/autoreviewer sepse jemi pakë veta, dhe ngadalësohen punët duke pritur për patrol të faqeve.--ZjarriRrethues 29 maj 2011 01:37 (CEST)[]

Return to the user page of "Liridon/Arkivi 2".