Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin ZjarriRrethues. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mirë se viniRedakto

Përshëndetje, ZjarriRrethues!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

ZjarriRrethues, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


--Mikullovci 18 Shtator 2010 11:40 (CEST)

Kontrollimi i cilesiseRedakto

Tani je nje reviewer. Per me shume informacion shih Wikipedia:Kuvendi (seksionin Vandalism on sq.wikipedia ose Flagged Revisions). Për pyetje rreth privilegjëve të reja më pyet. Perdori me ndergjeshmeri keto privilegje. Nje pune te mbare.--Liridon 29 maj 2011 13:57 (CEST)

ref dhe reflistRedakto

Pershendetje

Ref dhe reflist nuk mund te ndryshohet pasi qe jane ne perdorim interviki ose ne te gjitha wikipediat, keshtu qe edhe perdoruesit jane mesuaar mire me keto stampa.--Liridon 29 maj 2011 13:59 (CEST)

Tekstin e pjesës në të cilën shkruhet Re-review this revision a mund ta ndryshojmë në Kontrollo përsëri këtë ndryshim.--ZjarriRrethues 29 maj 2011 16:17 (CEST)

KomunatRedakto

Tungjatjeta,

tëlutem mos i zhvendos emrat i komunave sepse ka fshatra (që nuk janë akoma të regjistruara në vikipedia) të cilat i përkasin emrave të komunat. --Tfts · diskuto 29 maj 2011 21:33 (CEST)

Po ka fshat me emërtim Sinjë duhet të krijojmë artikullin.--ZjarriRrethues 29 maj 2011 21:41 (CEST)
Dakord. Pash edhe që je duke krijuar disa artikuj mbi fshatrave shqiptare, por të lutem mos haro me i kategorizuar: [[Kategoria:Fshatra në Shqipëri]]. ;) --Tfts · diskuto 30 maj 2011 23:09 (CEST)

[1]Redakto

?– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga PersonPaOpinion (diskutimiredaktime).

Votimet per Wiki-projektin UEJL 2012Redakto

Pershendetje ZjarriRrethues,

Ne wikiprojektin e organizuar nga Wikimedia Maqedoni, Ministria e arsimit, dhe Universiteti i Europes Jug-Lindore ka perfunduar punimi i artikujve, jo aq i suksesshem sa pritej por shpresojme vitet e ardhshme te kontriboje me shume. Gjithsesi, ka nje kohe per tu votuar artikujt nga studentet dhe perdorues tjere te wikipedias, te votohet se cilet jane artikujt me te mire te punuar gjate ketij projekti. Secili perdorues ka te drejte te votoj 3 artikuj te ndryshem, dhe nese keni kohe shihni artikujt dhe vlersoni cilet jane me te mire.

Wikiprojekt: Wikipedia:WikiProjekt UEJL 2012
Votoni :Votimi për artikull më të mirë

--Liridon (diskutimet) 23 qershor 2012 11:44 (CEST)

EmailRedakto

Pershendetje, te dergova nje e-mail personal ne adresen tosol... -- Euriditi  22 dhjetor 2012 22:22 (CET)

PërshëndetjeRedakto

Përshëndetje, mund të ndihmojë në përmirësimin këtë artikull nga. Falënderim: María de León Bello y Delgado.--81.36.222.81 11 janar 2013 15:24 (CET)

Faqet me ndryshime në pritjeRedakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 20:39 (CEST)