Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Visi90. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Arkiva e diskutimeve
      Arkivi 2012             Arkivi 2014      
      Arkivi 2013      

Buon Anno !!!

Redakto

Ciao Visi90, come stai? Fa molto freddo da te? Qui siamo a -3!!!

Ho appena creato questa pagina e ti chiedo 5-10 minuti, per favore, per rileggere la traduzione, che sarà sicuramente da correggere.

Grazie mille per l'aiuto, e ti auguro Buon Anno a te e tutta la tua famiglia!

Rei Momo (diskutimet) 31 Dhjetor 2014 19:44 (CET)

P.S.: Le categorie sono ancora rosse, perchè non sapevo se erano giuste! Rei Momo (diskutimet) 31 Dhjetor 2014 19:57 (CET)
Ciao Rei sto bene, anche qui da noi fa molto freddo, grande lavoro da parte tua, grazie per i auguri, e spero che questo anno sara un successo per te e la tua famiglia. Visi90 (diskutimet) 1 Janar 2015 16:40 (CET)
Grazie mille per l'aiuto prezioso, e Buon Anno. A presto. Rei Momo (diskutimet) 2 Janar 2015 00:25 (CET)

Kërkesë bllokimi

Redakto

Përshëndetje, mund të bllokoni këtë përgjithmonë 79.106.109.204 shikoni redaktimin e fundit tek Lufta e Parë Botërore.--Shqpsh (diskutimet) 7 Janar 2015 17:36 (CET)

U bë por nuk mund të bllokoj përgjithmonë një IP pasi mund të jetë IP publike (lokal, internet, shkollë etj.) nëse përsëritet atëherë do të shtoj bllokimin. Faleminderit për njoftimin.Visi90 (diskutimet) 7 Janar 2015 17:55 (CET)

Kandidatura ime për Syops

Redakto

Prsh, Visi90, po të kërkoj nëse ke mundësi të votosh kandidaturën time për syops këtu. Faliminderit paraprakisht. --AMMARTIVARI DISKUTO 17 Shkurt 2015 17:35 (CET)

Njoftim për kandidim

Redakto

I nderuar, po vendos këtë mesazh për t'ju njoftuar se kam vendosur kandidimin tim për administrues. Kur të mundeni, jeni të lutur t'i hidhni një sy aktivitetit tim dhe të votoni në seksionin përkatës në këtë faqe këtu.-- Mr. Pseudo diskuto 8 mars 2015 00:29 (CET)Reply

Giorgio Demetrio Gallaro

Redakto

Ciao caro Visi90, come stai? Ho appena aperto questa pagina nuova e ti chiedo una rilettura, e se puoi aggiungere qualcosa della biografia, magari guardando la pagina Italiana. Ti ringrazio per il tuo aiuto che mi dai sempre e approfitto per farti tanti auguri di Buona Pasqua!

Rei Momo (diskutimet) 7 prill 2015 08:33 (CEST)Reply

Ciao Rei, sto bene grazie, Buona Pasqua anche a te.Visi90 (diskutimet) 8 prill 2015 09:45 (CEST)Reply
Grazie mille di tutto!!! Rei Momo (diskutimet) 8 prill 2015 12:50 (CEST)Reply

Grisja e faqeve të diskutimit që s'kanë përmbajtje ose që kanë përmbajtje pa vlerë

Redakto

Mirëdita! Doja të të pyes, se si veprohet në Wikipedian shqiptare, kur një faqe diskutimi s'ka përmbajtje fare ose ka vetëm një përmbajtje pa vlerë (vandalizëm, reklamë etj.). A mund të griset ajo atëherë? Faleminderit.--Alboholic (diskutimet) 8 prill 2015 14:29 (CEST)Reply

Përshëndetje. Po sigurisht që një faqe diskutimi e një artikulli e cila nuk ka përmbajtje mund të griset pasi është e panevojshme aq më tepër kur kur ka përmbajtje vandale apo reklamuese. Visi90 (diskutimet) 8 prill 2015 14:46 (CEST)Reply
Faleminderit shumë.--Alboholic (diskutimet) 8 prill 2015 15:17 (CEST)Reply

Piccola modifica in Giorgio Demetrio Gallaro

Redakto

Ciao, carissimo Visi90 e buona settimana!!!

Ho fatto una piccola modifica in questa pagina, e ti chiedo per favore di guardare se va tutto bene. Ti ringrazio molto per il tuo aiuto prezioso!!!

Rei Momo (diskutimet) 13 prill 2015 09:43 (CEST)Reply

José Manuel Imbamba

Redakto

Ciao caro Visi90, come stai? È molto che non ci sentiamo! Il mio papà è ando in Parajsa il 4 ghust... :-( ma io e la mia famiglia cerchiamo di andare avanti.

Ho appena aperto questa pagina e ti chiedevo per favore se puoi correggere i miei errori. Se voui ti aiuto in Italiano o Portoghese. Grazie mille di tutto!!!

Rei Momo (diskutimet) 6 shtator 2015 23:13 (CEST)Reply

Mi dispiace per la tua perdita amico mio. Visi90 (diskutimet) 7 shtator 2015 13:59 (CEST)Reply
Grazie mille di tutto, per la correzione e la forza spirituale! Rei Momo (diskutimet) 7 shtator 2015 15:48 (CEST)Reply

Pjesmmarrje në votim dhe diskutim

Redakto

Përshëndetje Visi90, këtë mesazh e kisha për përdoruesit aktiv dhe jo administruesit, por pasi ske qënë aktiv për ca kohë po të informoj edhe ty.

Për shkak se shpesh hapen votime, diskutime, ide, dhe nuk përmbyllen, unë ju ftoj që të merrni pjesë nëse dëshironi të thoni mendimin dhe të jepni votën tuaj. Ju lutem shprehni lirshëm mendimin tuaj PRO, KUNDËR apo NEUTRAL, un nuk jam SPONZOR, thjesht dua që këto procese të mbarojnë, për të lënë hapësirë për artikuj të tjerë të votohen dhe diskutohen. Në këtë listë janë disa artikuj të propozua për artikull të Mirë dhe të Përkryer.

Ndërsa aktualisht është i hapur një diskutim në Kuvend për një Wikiprojekt, Faqe për Wikipedian në Facebook. Aktualisht akoma është i hapur votimi për krijimin e projektit, ndërsa mund të jepni ide të reja, të kundërshtoni ato aktuale dhe të votoni ashtu si mendoni se është më mirë. --Liridon (diskutimet) 8 shtator 2015 20:50 (CEST)Reply

falemiderit për kujtesën. Do ti hedh një sy. Visi90 (diskutimet) 8 shtator 2015 22:18 (CEST)Reply

Listat

Redakto

Përshëndetje Visi90,

Shoh që edhe ti ke punuar disa artikuj me lista, të cilat janë të lodhshme me përkëthim dhe me mungesat e flamurëve për stampë flag. Por dje kam bërë një punë të lodhshme që do të hyje edhe ty edhe wikipedianëve të tjerë. Zakonisht për shtetet në listat e gjuh. angleze vendoset stampa {{flag|Albania}}, dhe tek ne do dalë   Albania. Mirpo për ta lehtësuar punën kam ridrejtuat {{Albania}} në {{ALB}} dhe del   Shqipëria. Tash kur merr një listë mjafton që tu heqësh stampave pjesën e flag| dhe lista është e kompletuar. Kam ridrejtuar shumicën e shteteve, por eventualisht mund të dalë ndonj, dhe duhet ta lidhësh me kodin përkatës.--Liridon (diskutimet) 15 shtator 2015 00:27 (CEST)Reply

E di kam parë dhe e kam përdorur prej 1 viti tani modelin e stampës me inicialet e emrit, megjithëse për përdoruesin fillestar është pak ngatërruese ne na hyn shumë në punë. Ke bërë punë të mirë, nëse do të shoh ndonjë do ta lidh. Visi90 (diskutimet) 15 shtator 2015 00:30 (CEST)Reply

Miss Italia

Redakto

Ciao, carissimo Viso90,. come stai? Qui è un po' freddo e piove.

Per favore, puoi guardare e rileggere questa nuova pagina che ho appena aperto? Grazie molte e buon fine settimana!!! Rei Momo (diskutimet) 3 tetor 2015 10:35 (CEST)Reply

Ciao, Rei io sto bene qui da noi il tempo e buono. Bravo per il articilo. Visi90 (diskutimet) 3 tetor 2015 11:42 (CEST)Reply
Grazie mille per l'aiuto e buon fine settimana!!! Rei Momo (diskutimet) 3 tetor 2015 11:50 (CEST)Reply

Thirrje për pjesëmarrje aktive në Wikipedia Weekend 2015

Redakto

Përshëndetje Visi90,

Shpresoj që projektet po ju shkojnë mirë. Po ju shkruaj për Wikipedia Weekend, edicioni i dytë këtë vit që mbahet në 5-6 Dhjetor 2015 në Tiranë. Wikipedia Weekend është takimi vjetor i wikipedianëve nga vënde si Kosova, Shqipëria, rajoni dhe Evropa me qëllim ndarjen e eksperiencave midis nesh si dhe ekspozimin e projekteve të Wikimedia në Wikipedianë potencialë. Vizioni i organizatorëve është që ky aktivitet të bëhet cdo vit dhe të ndikojë sadopak në rritjen e komunitetit tonë dhe të përmirësimit të Wikipedia në shqip, të Commons dhe jo vetëm. Mendojmë se do ishte interesante dhe shumë e dobishme për komunitetin shqipfolës të Wikipedia të ishit pjesë e këtij eventi, si një kontribues aktiv i komunitetit, me vecorinë e pjesëmarrësit ose/dhe ligjëruesit.

Për më shumë informacion dhe aplikime për pjesëmarrje ju lutem shikoni këtu: https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikipedia_Weekend_in_Tirana_2015. Për cdo pyetje mos hezitoni të na kontaktoni duke lënë shënimin tuaj në faqen Meta si më lart. Shpresoj të shihemi në Wikipedia Weekend 2015. --Redon Skikuli (diskutimet) 4 nëntor 2015 15:08 (CET)Reply

Buon Natale e ottimo 2016!!!

Redakto
 
Rei Momo (diskutimet) 24 dhjetor 2015 20:58 (CET)Reply

Piccolo aiuto nella mia User Page

Redakto

Ciao carissimo Visi90, come stai?

Per favore, potrestio andare nella mia User Page, e tradurre la seconda foto che ho messo? Vedrai, solo 2 minuti! Grazie mille per il tuo prezioso aiuto!!!

Rei Momo (diskutimet) 8 maj 2016 12:39 (CEST)Reply

Statusi juaj i administratorit

Redakto

Përshëndetje. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.

Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni (administrator / burokrat / burokrat dhe administrator). Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.

Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.

Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.

Të fala, Rschen7754 10 gusht 2018 08:13 (CEST)Reply

Faqet me ndryshime në pritje

Redakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 20:28 (CEST)Reply