Përdoruesi diskutim:Visi90/Arkivi 2013

Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Visi90/Arkivi 2013. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.
Arkiva e diskutimeve
      Arkivi 2012             Arkivi 2014      
      Arkivi 2013      

Ndihmë Redakto

Viso! A do ndihmë apo po bën thjesht prova?

Mund edhe të ndihmosh nëse do.

Me fal Viso për vonesën por besoj se Euriditi ta dhe një përgjigje. Flm. për ndihmën që po jepni. Babagjysh (diskutimet) 1 mars 2013 17:24 (CET)

Falemindrit. Po bëni një punë shum të mirë ktu te sq.wiki Visi

Stampë e re për listat "udhëheqës të shteteve" Redakto

Përshëndetje Visi, mund të përdorësh stampën {{Udhëheqës të shteteve/Lista e viteve}} për të lidhur vitet e një shekulli me njër-tjetrin. E kam zbatuar stampën tek artikulli Udhëheqës të shteteve në vitin 1960. Përdorimi është fare i thjeshtë. -- Euriditi  28 shkurt 2013 17:50 (CET)

Hello Redakto

përshëndetje nuk mund të ketë krijuar një artikull në gjuhën shqipe rreth en:Lezgian language thanks in advance Lezgistxa (diskutimet) 18 mars 2013 17:30 (CET)

If you create an article about albania in lez.wikipedia.org than i will create the article about your language. Visi90 (diskutimet) 19 mars 2013 11:13 (CET)

Infobox -> Kartela Redakto

Përshëndetje Visi! Vura re qe krijuat stampen {{Infobox valutë}}. Deri më tani për stampat e pasqyrës së informacionit kemi përdorur termat Infobox, Infokuti apo thjesht Kutia. Mendoj se nuk mund te vazhdojme te therrasim te njejten gje me emra te ndryshem edhe ne te ardhmen keshtu qe duhet ti unifikojme. Emri qe mendoj te perdoret ne te ardhmen eshte Kartela, psh {{Kartela vendbanim}}. Deri me sot, per kete lloj, kjo eshte stampa me e perdorur ne mbi 5000 artikuj te cilet do te shumefishohen ne te ardhmen. Duhet qe te gjitha stampat e ketij lloji ti therrasim me emrin Kartela. Une do te bej perpjekje qe te ardhmen krijoj rreth 50 stampa "kartela" dhe te nis punen me to ne artikujt me perfaqesues. Prandaj edhe {{Infobox valutë}} duhet quajtur {{Kartela valutë}}. Po ashtu parametrat e stampes duhen perkthyer ne shqip. -- Euriditi  25 korrik 2013 18:34 (CEST)

Shumë gjë e mirë, unë do të filloj ta përkthej në shqip atë "Kartelë" dhe disa kartela që kam krijuar vetë meqë nuk i kam përdorur në shumë artikuj. Jam i mendimit që Kartelat të kategorizohen në mënyrë që të gjihen me lehtësi. Visi90 (diskutimet) 25 korrik 2013 18:43 (CEST)

Dakord pra, punë të mbarë Visi! Faktikisht kete dua te bej qe perdoruesi ti gjeje me lehte kertelat, diçka si kjo qe kane bere polaket Wikipedia:Szablony/Infoboksy. Kuptohet qe do ta nisim me me pak stampa. -- Euriditi  25 korrik 2013 18:54 (CEST)
E paskan bër shumë bukur polakët. Punë të mbarë Visi90 (diskutimet) 25 korrik 2013 19:05 (CEST)

Administrator ? Redakto

Përshëndetje Visi, sapo të kandidova për administrator. Shpresoj të pranosh dhe të vazhdosh të kontribuosh me po te njejtin perkushtim! -- Euriditi  5 tetor 2013 21:29 (CEST)

Shumë falemindrit për konsideratën, do të përpiqem në maksimum ashtu si që të përmirësojmë sq.wiki për sa kohë që do të jem në këtë komunitet do të jap maksimumin. Visi90 (diskutimet) 5 tetor 2013 22:26 (CEST)
Return to the user page of "Visi90/Arkivi 2013".