Përdoruesi diskutim:Olsi/Arkivi 2

Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Olsi/Arkivi 2. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Participate in the Ibero-American Culture Challenge!Redakto

Hi!

Iberocoop has launched a translating contest to improve the content in other Wikipedia related to Ibero-American Culture.

We would love to have you on board :)

Please find the contest here: https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Translating_Ibero_-_America/Participants_2016

Hugs!--Anna Torres (WMAR) (diskutimet) 10 maj 2016 16:40 (CEST)

Kategoria e fituesve në CEE SpringRedakto

Përshëndetje Olsi, Jam shumë e lumtur që si pjesë e grupit koordinues të CEE SPpring 2016 t'ju lajmëroj që ju jeni fituesi i kategorive: Kontribuesi që ka shtuar më shumë byte dhe Kontribuesi që shkruan të paktën një artikull për secilin shtet pjesëmarrës. Në emër të gjithë personave që ndihmuan që ky projekt të zhvillohet ju falenderoj për kontributin e dhënë. Për të tërhequr dhuratën e fituar do jemi në kontakt të vazhdueshem sapo dhurata të mbërrije/blihet nga Wikimedia e Polonisë. Për çdo pyetje na kontaktoni në faqen e diskutimit ose në mailing listen e Wikipedia Albania-<wikipedia-sq{ @ }lists.wikimedia.org>. Faleminderit, -- Greta

Shume faleminderit Greta! --Olsi (diskutimet) 11 qershor 2016 01:40 (CEST)

WALUG (votimi për rregulloren)Redakto

Përshëndetje Olsi,

Wikimedians of Albanian Language User Group është një grup i wikimedianëve shqiptarë tashmë i njohur nga Fondacioni i Wikimedias, që aktualisht po përpilon rregulloren/strategjinë e funksionimit. Propozimet, votimi dhe diskutimi për Vizionin e User Grupit është deri më 23:59 CEST 3 korrik 2016. Jeni i ftuar të jepni propozime/ide ose të votoni për propozimet e dhëna.--Liridon (diskutimet) 29 qershor 2016 00:10 (CEST)

== someja meja hej pershendetje wkikipedia eshte e mrekullueshme por edhe e pa besueshme sepse eshte nje gje e veqant ju dua shum mirupafshim--Someja meja (diskutimet) 23 korrik 2016 20:29 (CEST):) <3 someja meja

someja mejaRedakto

Përshëndetje Olsi, Jam shumë e lumtur që ju kemi ketu se bashku ne wikipedia shqip ju dua shum someja meja--Someja meja (diskutimet) 23 korrik 2016 20:35 (CEST)

Shumë faleminderit Someja meja, edhe ne ju duam shumë! --Olsi (diskutimet) 23 korrik 2016 21:35 (CEST)

sueda edaRedakto

mirdita ju falendseroj qe me keni pranuar ne wikipeian shqip OLSI ju prshendes nga SUEDA EDA--sueda ismaili 31 korrik 2016 11:52 (CEST)

Anketa e CEE Spring 2016Redakto

Përshëndetje, pjesëmarrës i CEE Spring 2016! Organizatorët ndërkombëtar të garës kërkojnë nga ju të kompletoni anketën rreth garës. Është shumë e shkurtër. Kjo na jep neve disa statistika dhe na ndihmon që të bëjmë garën e ardhshme më të mirë. Ju lutem kompletoni anketën këtu: https://wikimedia.qualtrics.com/jfe/form/SV_eLP1PKZWjSpIi45 Best regards,
-- Ата via MassMessage 10 shtator 2016 15:28 (CEST)

PërshëndetjeRedakto

Olsi , po të pyes lidhur me artikullin e ri të cilin e krijova me emrin Teqeja e Helvetive , ti e grise atë me komentin se është jo enciklopedike , burimi është marrë nga një libër mbi Kosovën Perëndimore ! Gjithë të mirat .

Pershendetje! Artikulli qe grisa une nuk ishte shkruar ne nje permbajtje enciklopedike, nuk tregonte se cfare ishte Teqeja e Helvetive, por tregonte si mund te shkohej atje dhe referencat nuk ishin vendosur si duhet. Kur citohet nje liber, pervec titullit te librit, duhet te shkruhet edhe autori, faqja dhe ISBN. --Olsi (diskutimet) 27 mars 2017 23:25 (CEST)

ORES extensionRedakto

Pershendetje, dua te kerkoj instalimin e ekstensionit ORES e cila mundeson identifikimin e vandalizmit dhe llogarite cilesise e artikujve duke mesuar permes AI. Do t'vendosi ty si kontakt teknik. Me njofto nese ke hezitime ose nese kjo duhet te diskutohet me gjere ne komunitet. Arianit (diskutimet) 2 prill 2017 09:48 (CEST)

Pershendetje Arianit! Extensions mund te aktivizohen vetem ne phabricator nese ka nje konsensus nga komuniteti, prandaj besoj se kjo ceshtje duhet diskutuar edhe ne Kuvend me te gjithe komunitetin. --Olsi (diskutimet) 9 prill 2017 01:44 (CEST)

KerkeseRedakto

--185.171.61.133 13 prill 2017 18:28 (CEST) Nga --AferditaH (diskutimet) 10 prill 2017 13:36 (CEST)Ju lutem rikthejeni tekstin Ramiz Cernica- nga Kadri Hamili gjersa te perpilohet nje tekst i ri. Mandej ka mundesi te perpunohet gjithe artikulli. Per kete duhet te angazhohet ndonje historian. Prandaj nevojitet edhe kohe. Kishte qene mire provizorisht te mbetet ky tekst gjersa te perpilohet teksti i ri.

Pershendetje! Si administrator qe jini ju kerkoj qe te beni te pa aksesueshme nga te gjithe redaktoret te faqes Gramoz Ruçi pasi eshte shkuar ne menyre te njeanshme dhe me urrejtje. Arensi (diskutimet) 11 korrik 2017 13:33 (CEST)

Flag Përdorues automatikisht tė kontrolluarRedakto

Hi! I am active globally in the fight against vandalism and administrator in some Wikimedia projects. Here I made thirty annulment of vandalism. But my changes for verification Propagate Changes are marked as to be verified and therefore need a user that occurs. With the flag my annulment would be marked autopatrolled changes also minimizes the amount of time to review the changes. If you have no opposition you could assign me flag Përdorues automatikisht tė kontrolluar? Thanks and regards. --Samuele2002 (diskutimet) 18 prill 2017 22:15 (CEST)

Done, thank you for your contributions! --Olsi (diskutimet) 19 prill 2017 00:21 (CEST)
Thank very much :) --Samuele2002 (diskutimet) 19 prill 2017 00:32 (CEST)

RevertRedakto

Olsi, desha te te njoftoj qe bera nje revert te nje editimi, kete, pasi nuk pashe aresye per grisje, po te lutem me thuaj nese kam bere gabim. Me te mira! --1l2l3k (diskutimet) 2 nëntor 2017 00:17 (CET)

E shoh qe s'je aktiv, pra do pres edhe nje jave per pergjigje, pastaj do bej revert nese nuk ndonje aresye te posacme per cuarjet per grisje te ketyre fotove. --1l2l3k (diskutimet) 2 nëntor 2017 00:45 (CET)
Pershendetje 1l2l3k! Mire do te ishte t'i benit revert redaktimit, pasi te kishit lexuar pergjigjen time te pakten. Eshte e vertete se nuk kam dhene nje arsye per grisje per foton ne fjale por mendoj se kuptohet se per cfare duhet te griset ajo foto. Asaj foto i mungon autori, burimi, licenca dhe per kete arsye eshte shkelje e te drejtave te autorit. Megjithate, arsyeja u vendos tani dhe ngarkuesi i fotos u lajmerua. Nese nuk shtohen te dhenat e kerkuara per pese dite, fotoja do te griset.--Olsi (diskutimet) 2 nëntor 2017 19:04 (CET)
Ok, e kuptova, dhe te me falesh, po mendova qe je inaktiv. Ne pergjithesi, mendoja t'i coja te faqja e votimit gjithe fotot qe ti ke cuar per grisje pasi dua te pastroj backlog-un e faqeve, po nese ngarkuesit jane njoftuar, atehere mund t'i fshij vete. Gjithsesi, shoh qe jo gjithe perdoruesit qe kane ngarkuar, jane njoftuar. A mund t'i njoftosh te lutem? E fundit, nuk jam i sigurt per disa stampa, dhe mendoj qe ndihma jote do ishte e cmueshme, po gjithsesi, sipas kohes qe ke: jeta reale eshte me e rendesishme sesa wiki. Gjithe te mirat. --1l2l3k (diskutimet) 2 nëntor 2017 19:10 (CET)
Ato foto qe une kam cuar per grisje jane shume pak ne krahasim me te gjitha fotot pa licence qe duhen fshire, prandaj mendoj se duhet nje diskutim ne lidhje me kete ceshtje, edhe pse keto foto plotesojne kushtet per grisje te shpejte (pa diskutim), por meqenese kane vite qe perdoren ne Wikipedia, ndoshta duhet nje diskutim. Une besoj se do te jem inaktiv dhe per ca kohe, por sa i perket stampave qe jane ne ate kategori, shiko https://sq.wikipedia.org/wiki/Speciale:LidhjetKëtu/Stampa:Emri_i_stampes dhe nese nuk lidhet asnje faqe tek ajo stampe, nuk ka problem nese griset, per raste te tjera mund te diskutosh me adminet e tjere apo me komunitetin. Gjithe te mirat!--Olsi (diskutimet) 2 nëntor 2017 19:26 (CET)

Pse nuk ma lejon faqen Julian Habibaj?Redakto

T'a siguroj që është më i shquar se Klodian Arbëri! Saiwan9 (diskutimet) 28 nëntor 2017 23:34 (CET)

Shquarsia vleresohet nga ekzistenca e burimeve dytesore te pavarura nga vete personi. Nuk e di kush eshte Klodian Arberi, por nese ai ka artikull dhe nuk eshte i shquar, artikulli i tij do te fshihet gjithashtu. --Olsi (diskutimet) 28 nëntor 2017 23:41 (CET)
Klodian Arbëri ështe futbollist në Superligën shqiptare dhe përmendet në http://www.worldfootball.net/player_summary/klodian-arberi/ dhe http://www.footballdatabase.eu/football.joueurs.klodian.arberi.53432.en.html . --Olsi (diskutimet) 28 nëntor 2017 23:43 (CET)
Përse ma bëre sekrete gjithë punën që e kisha ndertuar, si mund t'a redaktoj kur nuk ka asgjë. Nuk më dukesh profesionist Saiwan9 (diskutimet) 28 nëntor 2017 23:59 (CET)
Mund ta redaktosh faqen tek Përdoruesi:Saiwan9/Julian Habibaj. Permbajtjen qe kishe ta kthej une. --Olsi (diskutimet) 29 nëntor 2017 00:01 (CET)

Na i thuaj kushtet që nuk plotëson pra! Saiwan9 (diskutimet) 29 nëntor 2017 00:21 (CET)

@Saiwan9, Per subjektin ne fjale duhet te ekzistojne disa burime dytesore te pavarura nga subjekti ne fjale, pra ne kete rast, te pavarura nga Julian Habibaj ne menyre qe ai te kete nje artikull ne Wikipedia. Gjithashtu artikujt ne Wikipedia nuk bazohen mbi hulumtime vetjake, por mbi burime te besueshme si dhe duhet te jene neutrale. --Olsi (diskutimet) 29 nëntor 2017 00:31 (CET)
Mua më duket më tepër se neutrale si faqe. Saiwan9 (diskutimet) 29 nëntor 2017 00:34 (CET)
Ashtu eshte, por nuk mjafton nje kusht, duhen plotesuar te gjitha kushtet dhe ju lutem mos krijoni seksione te reja, por pergjigjuni direkt ketu poshte. --Olsi (diskutimet) 29 nëntor 2017 00:38 (CET)
@Saiwan9, A mund te me thoni se cfare lidhjeje keni me Julian Habibajn qe deshironi te shkruani kaq shume per te? --Olsi (diskutimet) 29 nëntor 2017 00:40 (CET)

Në rrethin tim shoqëror edhe për ata që e njofin fushën e gjinekologjisë në Shqipëri është shumë i njohur. Ju mund të keni edituar 4000 faqe Wikipedia në shqip, por mos kujtoni se i dini të gjitha! Saiwan9 (diskutimet) 29 nëntor 2017 00:54 (CET)

Atehere ju keni konflikt interesi dhe nuk ju keshillohet te shkruani per personin ne fjale, nderkohe mund te shkruani artikuj te tjere ne Wikipedia. Nese personi eshte mjaftueshem i shquar, do te vije dikush tjeter te shkruaje per te. Gjithsesi, ceshtjen e artikullit do ta diskutoj dhe me administratoret e tjere, por ne kete gjendje qe eshte artikulli nuk e besoj se do te behet gje. Gjithashtu, se sa di une, eshte pune per mua dhe nuk ka ndonje rendesi ne Wikipedia. --Olsi (diskutimet) 29 nëntor 2017 01:04 (CET)
Ja ku i ke burimet nga faqe serioze: https://www.researchgate.net/scientific-contributions/58834662_Julian_Habibaj Saiwan9 (diskutimet) 29 nëntor 2017 01:00 (CET)
Nqs konflikt interesi mund t'a quash se jemi nga i njëjti qytet, nuk e di. Unë kam dashur të plotësoj me aq sa di njerzit e shquar të qytetit tim, meqë nuk je i informuar, këtu po të tregoj një mjek austriak https://de.m.wikipedia.org/wiki/Michael_Gnant, i cili ka një faqe Wikipedia,pse? Sepse austriakët dhe gjermanët e vlerësojnë punën e mjekut. Se sa di ti nuk mund të quhet më puna jote, kur po na i përdor dijet e tua për të fshirë faqet që krijojmë direkt. Ajo që bëre është kundra çdo rregulli e ligji që mund të ketë Wikipedia. E fshive para se të kisha mbaruar punën. Në faqen e wikipedias së gjuhës angleze janë shumë më serioz! Saiwan9 (diskutimet) 29 nëntor 2017 01:24 (CET)
Te kerkoj ndjese per punen e konfliktit te interesit, ishte nje keqkuptim nga ana ime. Gjithsesi, une nuk ta fshiva komplet faqen, por te dhashe mundesi ta permiresoje ate diku tjeter, por ti po vazhdoje ta krijoje serish artikullin. --Olsi (diskutimet) 29 nëntor 2017 01:27 (CET)

Nese deshiron mund ta shkruash artikullin ne gjuhen angleze, nese ata ta pranojne, nuk do te kesh asnje pengese nga ana ime ketu, madje do ta perkthej une vete artikullin. --Olsi (diskutimet) 29 nëntor 2017 01:34 (CET)


GNGRedakto

Pashe qe po beje kete dhe do doja qe te shihje pak hyrjen ketu dhe linket qe futa (nese mund te te ndihmojne). Me te mira. --1l2l3k (diskutimet) 29 nëntor 2017 00:13 (CET)

Faleminderit 1l2l3k! U bene kohe pa nje politike mbi shquarsine ne Wikipedia dhe mendova ta perkthej ngadale-ngadale dhe qe me pas te mund te diskutohet dhe te permiresohet nese duhet permiresuar dicka, sikur nuk shkon tu tregojme te tjereve rregullat e Wikipedias angleze. --Olsi (diskutimet) 29 nëntor 2017 00:31 (CET)

Julian HabibajRedakto

Faqen e Julian Habibaj e keni nominuar për grisje për shkak mosshquarsue, mund të më shpjegoni ky mjek nga Ulqini, ç'a shquarsie më të madhe ka? https://sq.m.wikipedia.org/wiki/Gani_Karamanaga Saiwan9 (diskutimet) 30 nëntor 2017 21:10 (CET)

@Saiwan9, Te drejten per te nominuar nje artikull per grisje e ka cdokush, keshtu qe nese mendon se ai artikull duhet te griset mund ta cosh te WP:VPG per diskutim. --Olsi (diskutimet) 1 dhjetor 2017 15:51 (CET)

E ke gabimRedakto

Unë nuk kam fare dëshirë t'a çoj për grisje, se në fund të fundit mjekët janë shumë të nderuar dhe personalisht mendoj se Wikipedia nuk është se bën ndonjë reklamë, ajo funksionon si një Enciklopedi, ai që ka dëshirë kontrollon për kuriozitet. Ktu kemi futbollista të ekipeve që nuk i njeh askush, nuk kemi mjek që në fund të fundit janë lodhur shumë më shumë dhe çdokush duhet t'i njohin. Në wikipedian e gjuhës gjermane kursesi nuk i çojnë për grisje mjekët gjerman, të cilëve u ndërtohet një faqe në wikipedia. Unë të dhashë një shembull se si mjekët lejohen në Wikipedia, ti që nuk i do nominoi për grisje te gjithë se s'kanë shquarsi, kanë më shumë shquarsi futbollistat e Lushnjes. N.q.s je ktu jo për t'a ndërtuar wikipedian, por për t'a shkatërruar atë, vazhdo grisi të gjithë. Saiwan9 (diskutimet) 1 dhjetor 2017 16:05 (CET)

Ftese për Wiki Weekend Tirana 2017Redakto

Komuniteti i Open Labs zhvillojnë për të katërtin vit rradhazi Wiki Wekeend Tirana 2017 me qëllimin për të pasuruar artikujt në gjuhën shqipe në Wikipedia. Ky aktivitet do të zhvillohet gjatë fundjavës së dytë të dhjetorit, përkatësisht në datat 9 dhe 10 dhjetor, ku pjesëmarrësit do të mblidhen në ambientet e Open Labs Hackerspace (Tiranë) në një program që kombinon puntoritë (workshops) me prezantimet nga wikipedianët nga Tirana, Elbasani, Durrësi, Prishtina, Gjilani, Zyrihu etj. Do të ketë gjithashtu workshope/editathons të ndryshme rreth Wikidata, Wiki Loves Maps, Wikiprojekti LGBT dhe Wikimedia Commons. Wiki Weekend synon që të ndërtohen ura bashkëpunimi me wikimedianë të tjerë nga vendi dhe rajoni, të inspirohen wikimedianë të rinj që të bashkohen me komunitetin, të njihet publiku me projektet e Wikimedias, të organizohen editathone dhe të rritet ndërgjegjësimi i mediave lokale dhe institucioneve rreth rëndësisë së ndarjes së dijes përmes projekteve të lidhura me platformat dhe kulturën bashkëpunuese wiki.

Aktiviteti fillon në 9:30 dhe mbaron në 16:00 (të shtunën dhe të dielën). Ju ftojme të bashkoheni në abientet e Open Labs.

--Nafie shehu (diskutimet) 7 dhjetor 2017 21:57 (CET)

English-speaking Albanian admin neededRedakto

Can an administrator from this project who speaks good English please take a look at the discussion here, and comment on the underlying conversation in Albanian which is the subject of the complaint? Thanks. Beyond My Ken (diskutimet) 9 dhjetor 2017 02:27 (CET)

Luftë editimeshRedakto

Përshëndetje i nderuar. Përdoruesi Hatake e ka zakon të bëjë lufta editimesh: Rasti 1: 11 reverts breda një ore në faqen e një përdoruesi për t'i rikthyer fyerjet që ia largonin Rasti 2 Rasti 3 Rasti 4: 14 reverts.

Është e dyta herë sot që i njëjti përdorues po bën luftë editimesh në artikullin e Trebeshinës. Edhe një herë është bllokuar për luftë editimesh në këtë artikull.--Udha (diskutimet) 24 dhjetor 2017 00:58 (CET)

Bllokime, ip qe perkojne dhe llogaria e perdoruesit BiberRedakto

Tungjatjeta mik. Ti mund te analizosh ip-te sa te duash, mirepo kjo nuk zhben faktin qe mund te jene dy persona me akses te disafishte dhe me burime te njejta. Kjo nuk eshte gje e matshme ne nivel as stili, as burimesh, se mundet qe dy personat te bashkendajne biblioteken dhe per mos ta zgjatur, jane vellezer. Porse edhe ti bashke me 1l2l3k dhe Liridon nuk shihni dot pertej kalbjes prej burokrati qe ju ka zene qe te dalloni punen e bere me interes vetem enciklopedik dhe mburojes politike qe nje parazit i mundeson nje informacioni qe ka per synim te divulgohet. Me apatine tuaj jeni po aq fajtore sa perdoruesi shkerdhate Udha ne mbajtjen peng te disa artikujve te cilet kane burime me bollek qe te trajtohen çiltersisht. Hajt kalbje te mbare --79.106.126.251 12 shkurt 2018 12:38 (CET)

Pershendetje, keto jane rregullat e Wikipedias, ne nuk kemi nga ta dime, se nga nje IP dhe nga nje kompjuter po redakton vetem nje person, apo dy persona te cilet na qenkan vellezer. Nese vellai yt deshiron te redaktoje nga e njejta IP eshte i lire ta beje nje gje te tille por duke mos u perfshire ne debatet ku ti je perfshire dhe duke mos bere lufte redaktimesh ne artikujt qe ti ke redaktuar. Per me teper, Biberi dhe IP-te qe kam bllokuar kane perdorur nje fjalor aspak te denje. Ketu nuk jemi per te ofenduar te tjeret, por per te bashkepunuar per te shkruar nje enciklopedi, kur ta kuptosh kete, mund te vish ketu perseri. Persa kohe perdoruesit apo IP-te do te fokusohen te sulmet personale, nuk do te lejohen te jene pjese e ketij projekti. --Olsi (diskutimet) 12 Shkurt 2018 23:29 (CET)
Return to the user page of "Olsi/Arkivi 2".