Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Arianit. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mire se erdhe tek Wikipedia (zyrtarisht :) Dori | Diskutim 2005 Mars 21 05:50 (UTC)

Kam kenaqesine. Arianiti 2005 Mars 21 05:59 (UTC)

---

Me pelqen shume ideja e "Highlanders" :)! Joni

perdoruesi Hipi Zhdripi

C´fare shfetuesi ki.

Jaran, dy kerkesa pi teje,1) kyçu kur t'shkrune se qysh e di une a je ti apo dikush tjeter tu e perdorë emnin ton. masnej veq i nenshkrune tekstet tuja "~~~~" 2) e bone mehallen e geces ma trimen n'gjakove e edoni pi mullajusufit ka mu rroke keqas me ty.
u shishe pi aeroplanit qe je gjakovar papapa :). une perdori firefox, munesh mi gjete edhe n'ship nqs sje mire me anglisht e je kone najhere n'pushime n'durres.
O rrush, e paske pa prej aeroplanit se jam Gjakovar, a? Atehere mos u brengose se nese e perdore emrin Hipi Zhdripi ndokush tjeter. Me teknik sotit gjithcka falsfikohet po shqpirti i fjales se shqiptarit nuk falsifikohet, JO!. Per kete po theme per femijet ne perendim nuk ashte interesant se ne cilen gjuhe shpehen por ne cilen fryme. Teknika me e persosure eshte natyra e vete njeriut.
E kam harrua si te kyqem ne #sq.Wikipedia. Po provoje te kyqem ne ate dhome.

perdoruesi Hipi Zhdripi mendone se:

Amerika dje indian, kauboje, sot teknologji, neser? (si Turqia e Italia). Shipnija dje Shipni, sot Shipni, neser Shipni me te njajten teknologji (Sa uji kalone nere ure, me nise e me notu mas tine?).

Familja moderne Redakto

Ne mujshim mi ppullarizu e mi qite ne familjen moderne ateher kom me te propuzu per administratore --Hipi Zhdripi 2005 Mars 29 00:31 (UTC)

hihihihi. kqyre qfare ideje, k'sej i thojin brain storming n'amerike. ti koke mjeshter per product placement :). qysh e kishe realizu ti kete ide, nimom pak. psh, a kish bo pune ni kuti e qumshtit (meno vita vita) me mbishkrimin wiki wiki?
dan eshte hipi zhdripi a? hajde befasi hajde. duna mi menu edhe une ni alter ego zajabant :).
seriozisht tash: veshtire pak mu realizu kjo se ata nuk jan fort pergjegjes ndaj qytetareve t'kosoves. psh: ju pata terheke verejtjen per pirjen e duhanit prej yllkes, personi ma kulle n'shpi, e ke perserite mas nje kohe prap. sinqerisht, nese ki ide t'ngjajshme propozoj te faqja promovimi pa marre parasysh se t'quditshme jane. nisja me qysh e kishe bo keta ma nelt.rrespekt Arianiti
Shka thu ti mi nxerre ata naj shtose per ne. Ha, fole.
Ju en Amerike en Evrope (per cigare) shka po menone a po done ti mi bo krejt Amerikan e Evropian a? Lej se ata nuk jone budalle ata kane pa shume Amerika. A din c´ka menojin ata per neve qe jena jashte "Robota" (Teneçe insón). Kush jane Amerikant Xhoni i Bellusheve ju ka kallxu kush áshte mjeshter per product placement lexo librin per t´a. Mes e harro "Bluse Brothers".-Hipi se nuk kom kohe me duhet me shku ne pune.

Tifozat Kuq e zi Redakto

I kam lajmruar tifozat kuq e zi per foton ne commons dhe i kam thirre ne ndihme. Disa nuk po e kuptojin se si duhet vepruar (i kane informatat siperfaqesore). Tekste qe i kam shkru jane te kesaj forme:

Shikoni dhe ndihmoni Arianitin : (nyja per foto)

Shkruani per futbollin shqiptare ne gjuhen angleze (varsist prej vendit ku jetojne ata), p.sh greke, gjermane etj. dhe ne gjuhen shqipe shkruani per futbollin ne pergjithesi. (nyja per wiki shqip) Me nderime Dani.

Kishte per te qene mire nese ti ju dergone nje E-mail me shqarime se si te regjistrohen, dhe te votoin per foto dhe ne nje kryeradhe e shkruan adresen e sq.wikipedia

Shqiponja.net Redakto

Tifozet e basketbollit jane pergjegjur ne leteren e me poshteme:

E nderuara redaksi,

http://sq.wikipedia.org eshte pjese e projektit nderkombetar Wikipedia, \"e cila ka per qellim krijimin e një enciklopedie të plotë, pa gabime, në të gjitha gjuhët, e korigjueshme nga të gjithë dhe e lirë për përdorim.\" Ju lutemi vizitojeni adresen, dhe mundesisht, ndani deshiren tone te zjarrte per nje enciklopedi gjitheshqitpare me percjellesit e medias suaj.

Kishit bo mire me shkru per basketbollin shqitare ne guhet tjera dhe per basketbollin ne pergjithsi ne gjuhen shqipe. Ju lutem informoni tifozet e juaj

Ju falemnderit, Dan - wikipedian shqiptarë

pergjegje: Dani, do te perpiqem qe per kete inciative ti njoftoj anaret e shqiponjat.net permes forumit. Mire kishte me qen sikurse Ju ta pergaditni nje shkrim, dhe une pastaj permes Newsletter t'ia u dergoj pothuajse 1500 anetareve tone. Pergadite ate dhe une me knaqesi do t'iu dergoj te gjitheve qe jan te anetaresuar tek shqiponjat.net

Te pershendes. ARIANi

Bone zemren guri e ftyren nuri e pregatite nje tekste po pak ma te nxehte ne kryerreshtin e pare te dytin shkruje si te regjistrohen (qe ata te mos humbin kohe per ta gjete deren) te tretin per ata qe dine gjuhe te huaja dhe te katertin ju ofrone bajraktarin(banner a qysh po i thojin).

Ta provojim nashta bone boom. Mbasi te ju kesh shkruar letrat te lute me lajmro. TUNG --Hipi Zhdripi 2005 Prill 14 22:35 (UTC)

Letra është gati. A ke farë emaili apo ta postoj te Promovime?
co_uk@hotmail.com

Kujdes me variablen sepse ne te gjitha fletat eshte e shkruare variabla numriipostes--Hipi Zhdripi 2005 Maj 6 22:45 (UTC)

Qyetet Redakto

Qytete e kosoves per ndryshim nga ato te Shqiperise (nuk behet dallimi ne mes Qytetit dhe Qytezes), jane me te njohura se bashku me rrethinen (po thuaj se ne te gjitha gjuhet e edhe ne gjuhen shqipe). Edhe pasi qe qendrat e qyteteve te Kosoves kane nderruar vendin brenda ketyre shtate rretheve, me eshte dukur me mire nje prezentim i tille. P.sh: Ulpiana, Novoberda, etj. Nese ke ndonje ide tjeter me trego.--Hipi Zhdripi 2005 Maj 6 22:45 (UTC)

A je gjallë a? Redakto

Mirëse u ktheve. Ku je mër, je hup si Faksi tyneher.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 15 07:27 (UTC)

Gezohem qe t'paskna mungu :). Gjate luftes TV Kukesi n'shirit thojke Filon Fystyki "gjendet shendosh e mire n'spital t'Kukesit". Paj, e kom percell aktivitetin ketu kohe mas kohe edhe pse skome pase kohe me ndihmu. M'vjen mire qe ti i ki qendru besnik ketij ideali -- krejt ndryshe prej gjakovareve tjere a!!!. --Arianiti 2006 Janar 15 19:13 (UTC)

Personat me biografi të gjata Redakto

Po mendojë se për personat me të cilët kanë të bëjnë shumë gjëra d.m.th me interes më të gjërë për shoqërin duhet gjetur një zgjidhje tjeter. Është e pamundur të përmbledhet p.sh i gjithë materiali që gjendet në sq.Wikipedia që ka të bëjë me Skenderbeun, në jë fletë. Në këto raste duhet të krijohen nën-artikuj mendoj se edhe ti e di këtë. Sa i përket artikullit Enver Hoxha unë mendojë se aty duhet paraqitur kryetarin e Shqipërisë ndërsa për metodat e gjërat e tilla duhet gjetur një zgjidhje tjeter. Të kisha propozuar që ta pregatitësh një seksion ku e prekë në pika të shkurta karieren e tij ndërsa për më thellësish shkruan (nëse ke material) në artiullin p.sh. [[Kariera e Fillon Fistikit]]. Edhe nëse e ki njetë me u shprazë është ma mirë mu shprazë në nëmartikull 1. Kur ka shumë tekst nuk bjenë në sy (pritojin njerzit me lexu) 2. Teknikisht për lexuesi e kyqur në internet në Kosovë e Shqipëri është ma mirë mir qenë artikujt e shkurt.--Hipi Zhdripi 2006 Mars 3 21:44 (UTC)

Dan, te kuptoj. Ama veprimet e tij gjate 40 vjeteshit te fundit nuk jane per artikull dytesor. Nuk kam asgje personale ndaj Enverit por nuk besoj qe dikush me logjike te shendosh mund te argumentoj qe Enveri nuk ka qene diktator (ata persona do ta quanin Enverin diktator dashamires (benevolent dictator) - diktatura eshte thjeshte nje sistem politik ku e drejta e zgjedhjes i mirret qytetarit nga nje person apo klike e vogel. Bile une kisha thone qe fjala komunist (qe ai e ka konsideru veten) eshte me e pasakte per Enverin se termi diktator. Arianiti 2006 Mars 3 21:57 (UTC)

Per faqen e redaktimit te artikujve. Redakto

Aranit, do me pelqente qe te krijonim nje faqe ku mund te beja komentet e mia per ndryshim dhe redaktimin e sakte te artikujve. Ke mundesi te me krijosh nje faqe?

Me respekt —Eneid 2006 Mars 4 21:48 (UTC)


Aranit, falemindrit per shembullin qe me dhe por prap nuk e mora vesh. Mund te besh nje shembull konkret sesi te perdor Wikipedia:Drejtshkrim?!

Eneid 2006 Mars 6 09:37 (UTC)

figura perlati Redakto

nëse ke mundësi ngarkoe edhe njëherë figurën e Perlat Sula se e grisa gabim. Provova ta restauroj, por nuk po funksionon. tung —bet_0 2006 Mars 11 09:19 (UTC)

Pershendetje djema e vajza. Me sa shoh shumica prej jush din anglisht. Edhe me sa verej jeni shqiptare qofte nga Kosova a vende tjera. Ju mirepres ne faqen [1] ku po kemi problem me disa qe po e vandalizojne faqen e Kosoves. Ndihma e juaj eshte e mireseardhur. Me sa duket me kete adrese qe keni nuk mundeni me editu aty, po me hape adrese tjeter ju duhen vetem 2 min, pra mos pritoni. Shpresoj te shihemi atje se shpejti. Me respekt, Ilir pz 2006 Prill 8 23:46 (UTC)

Përvojat dhe sugjerimet Redakto

Shkruj dishka qitu Wikipedia:Për Anëtarë. Normal qe ki qefë, osht mirë për të tjerët qe bea edhe për ne se qashtu e dimë shka po ju bjenë njerzve në sy ma tepër.--Hipi Zhdripi 5 Shtator 2006 03:03 (UTC)

Foto pa lisence Redakto

Figures Perlati2.jpg i mungonte licensa per ate dhe u gris. (Puntori 3 Dhjetor 2007 21:22 (UTC))

A ki kohë me kontrollu gramatiken edhe drejtshkrimin për copat e paraqitura në këtë fletë--Hipi Zhdripi 31 Mars 2009 23:29 (CEST)

Hey, whats happening. —Mdupont 29 Qershor 2009 14:24 (CEST)

Kosovoguide Redakto

A mund të kontaktoni administratorin ne Kosovoguide per perdorimin e përmbajteve te faqes - http://www.kosovoguide.com/?cid=1,218,1018&view=all? --Mikullovci 20 Janar 2011 14:29 (CET)

Kontrolla e cilësisë Redakto

 

Pershendetje Arianit,

Tashmë ti je Kontrollues. Për më shumë informacion shiko tek Wikipedia:Kuvendi (seksionin Vandalism on sq.wikipedia ose Flagged Revisions). Për pyetje rreth privilegjeve të reja më pyet edhe ma. Përdori me përgjegjshmëri këto privilegje. Një punë të mbarë.-- Euriditi  29 nëntor 2012 13:33 (CET)Reply

Kategorite Redakto

Dy here ([2] dhe [3]) i hoqe, te Mehmet Konica dhe te "zhbera" (pjeserisht) te dyja heret. Sapo t'u dha statusi i kontrolluesit dhe ke 7 vjet eksperience ne wiki, nuk mund te besh editime te tilla pa i shpjeguar fare. Ke ndonje aresye qe e ben kete? Pasthirrma (diskutimet) 29 nëntor 2012 15:37 (CET)Reply

E verejta edhe une qe e kisha kategorizuar gabimisht. Derisa po e permirsoja ti po e beje te njejten gje dhe me shkaktoi huti me disa faqe te tjera qe po redaktojsha ne te njejten kohe. Arianiti (diskutimet) 29 nëntor 2012 18:30 (CET)Reply
Ah, ok, faleminderit, dhe me fal per tonin: kujtova se po ma beje per inat, :-).Pasthirrma (diskutimet) 29 nëntor 2012 18:41 (CET)Reply
Pa problem. Arianiti (diskutimet) 29 nëntor 2012 19:13 (CET)Reply

Ftesë për pjesëmarrje në diskutimin mbi heqjen arbitrare të referencave mbi dënimet me vdekje të Kristaq Rama Redakto

Të lutem, ndiqeni debatin tek Kuvendi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kuvendi#Diskutim_mbi_referencat_e_d.C3.ABnimeve_me_vdekje_nga_Kristaq_Rama). Po bëhen disa veprime absurde e arbitrare. Me respekt!-- Mr. Pseudo diskuto 25 shkurt 2013 23:58 (CET)ReplyPershendetje Maratones.. Redakto

Përshëndetje, nëaw ne Kukës do të mbahet një maratonë e e tille e Wikipedias në gjuhën shqipe me pjesëmarrës. ka vullnetar që dëshirojnë të ndihmojnë me pranim dhe ligjërim në tema të ndryshme të Wikipedia-s, nese na mundesohet nen kushtet e tilla do te jemi edhe ne... pune te mbare --Koka11 21 Dhjetor 2014 00:03 (CET)

Pershendetje, faleminderit. A ma dergon te lutem ne privat nje adrese emaili dhe numer telefoni dhe me tregon per cfare tema do t'mund te ligjerosh. Te lajmeroj prej fundit te janarit kur t'kemi me shume informata konkrete. Faleminderit! --Arianit (diskutimet) 21 Dhjetor 2014 08:14 (CET)


Pershendetje mik i nderuar une kam kandiduarKoka11 për admin... Redakto

--Rrjedha 23 Shkurt 2015 10:52 (CET)Rrjedha, po kandidoj Koka11 për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin tim dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . me nderime PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Rrjedha

Fakte jo llafe Redakto

 1. Leeturtle është bllokuar në bazë të normave të wikipedias. Këto janë akuzat, fyerjet, përçmimet dhe nënkuptimet drejtë përsronit tim. Unë në fakt kisha përmendur një fakt. Që ai person, që është edhe një ndër organizatorët është i përfshirë në politikë aktivisht si këshilltar i ministrisë së kulturës. Ky është fakt jo akuzë personale dhe nuk kishte të bënte me ndonjë ndërhyrje të tijën. Më poshtë janë fjalë që janë nxjerrë nga postimi i tij i gjatë që nuk kishte ndonjë argument apo fakt brenda por vetëm karikaturizimie rreth karakterit tim. Mendoj se kjo qasje është e patolerueshme.
Sulmet personale të lëshuara nga Redon Skikuli (Leeturtle)
 • ... mësimet për militantizëm politik jo me mua të lutem
 • ... nga ana tjetër me këtë sjellje që ke është më mirë që nuk njihemi
 • Duke parë arrogancën që ke në mënyrën si shprehesh drejt kontribuesve
 • ...më kujton Eric Cartman nga Southpark kur fitoi pak pushtet si përgjegjës për të mbajtur rregull gjatë pushimit të gjatë dhe terrorizonte të gjithë në shkollën e tij provinciale
 • ...je i pasjellshëm me njerëz që kontribojnë
 • ...po hyj direkt në temë pa humbur kohë me karakterin tënd.
 • ...ngaqë asnjë nga të gjithë 'ekspertët' e Wikipedias shqiptare nuk ka marrë mundin të bëjë asgjë tjetër përveç se të 'bërtasë': respekto autoritetin tim!
 • Ti mund të mendosh që nuk ka pasur impakt asnjë nga aktivitetet, megjithëse mendoj të kundërtën, por nuk mund të hakmerresh në këtë mënyrë ndaj njerëzve që janë të apasionuar ndaj projektit.
 • Mund të jesh i kënaqur duke sulmuar kontribues të tjerë dhe duke shfrytëzuar pozicionin që ke, por e vërteta është që kanë kaluar kaq vite dhe cilësia e Wikipedia-s në shqip lë për të dëshiruar. Ndoshta bën diçka gabim që kemi ngelur në këtë pikë.
 • Me keqardhje për agresivitetin dhe mosdëshirën tënde për bashkëpunim,
 • të uroj krijimin e teorive sa më kreative konspirative,
 1. Çështja mbi artikullin e Miilena Haritos u mbyll me ndërhyrjen e burokratit Punëtori. Të lutem mos e rihap më përndryshe kësaj radhe do të shkoj ta raportoj vërtet çështjen tek meta.wikimedia dhe do të vë në dukje qasjen tuaj, që është tejet klanore meqë po bëheni grup kundër meje, pa paraqitur fakte dhe argumente por vetëm duke bërë propagandë... Edhe unë punoj vullnetarisht këtu, por ndrysh enga ju nuk shkoj të redaktoj artiikujt e ministrave me të cilët jam takuar dhe kam marrëdhënie politike për më tepër duke postuar materiale të kopjuara dhe promovuese politike. Nëse nuk i kupton normat e wikipedias të këshillojë ti lexosh sërisht.
 2. Si pasojë, të lutem që herë tjetër nëse më drejtohesh mua të paraqesësh fakte dhe jo llafe në ajër. Gjithë të mirat!

-- Mr.Pseudo 27 Maj 2015 21:13 (CEST)

Pjesmmarrje në votim dhe diskutim Redakto

Përshëndetje Arianit,

Për shkak se shpesh hapen votime, diskutime, ide, dhe nuk përmbyllen, unë ju ftoj që të merrni pjesë nëse dëshironi të thoni mendimin dhe të jepni votën tuaj. Ju lutem shprehni lirshëm mendimin tuaj PRO, KUNDËR apo NEUTRAL, un nuk jam SPONZOR, thjesht dua që këto procese të mbarojnë, për të lënë hapësirë për artikuj të tjerë të votohen dhe diskutohen. Në këtë listë janë disa artikuj të propozua për artikull të Mirë dhe të Përkryer.

Ndërsa aktualisht është i hapur një diskutim në Kuvend për një Wikiprojekt, Faqe për Wikipedian në Facebook. Aktualisht akoma është i hapur votimi për krijimin e projektit, ndërsa mund të jepni ide të reja, të kundërshtoni ato aktuale dhe të votoni ashtu si mendoni se është më mirë. --Liridon (diskutimet) 8 shtator 2015 20:44 (CEST)Reply

Wishlist Redakto

List of articles in German WP missing (good) images:

de:Portal:Albanien/Bilderwünsche

--Albinfo (diskutimet) 5 dhjetor 2015 14:34 (CET)Reply

Moved it to :sq
Përdoruesi:Albinfo/Livadhi
Translation needs to be completed and checked. I would move it to Wikipedia:Requested pictures or so.
Best regards, --Albinfo (diskutimet) 18 maj 2016 15:04 (CEST)Reply
Duly noted. I'll complete, post it and let you know when it's up. Many thanks! --Arianit (diskutimet) 18 maj 2016 15:10 (CEST)Reply

News from international CEE Spring 2016 Redakto

 

Hi, dear local organizer of CEE Spring 2016! We have some news and updates.

 • There are new countries and projects that joined the contest after it started, these are Belarusian classic Wikipedia, Bosnia and Herzegovina, Croatia, Kazakhstan, Kosovo, Sakha and Turkey. Our Timeline is updated, so please update your plans as well. If some other countries join the contest on the go, we will inform you!
 • There are two types of statistics gathered:
  If you don't use the template yet, here is an example: uk:Template:CEE Spring 2016. Its usage looks like: {{CEE Spring 2016 |user= |topic= |topic2= |topic3= |country= |country2= |country3= }}
  If you are using it but don't see your project in the stats then, perhaps, you are not using it properly. Only articles created (or improved if the rules allow this) for the contest during its period should have the template on respective talk pages.
 • Let us remind you, that as the contest is held simultaneously in many Wikipedias, it is vital that all articles, contest templates and categories are linked with Wikidata. Don't forget about this :)
 • If your local contest has some special needs (e.g. stats by weeks), let us know. Having local rules briefly described on Meta page is compulsory for well-mannered organisers :)

Please let us know if you need help with anything! Any questions leave here.

If someone wants to receive such updates from CEE Spring on their talk page, they may add their username on this page. It might also be useful to join WMCEE-l mailing list (wmcee-l tools.wikimedia.pl, registration).

Best regards from international organizers,
-- Ата via MassMessage 3 prill 2016 03:32 (CEST)Reply

WALUG (votimi për rregulloren) Redakto

Përshëndetje Arianit,

Wikimedians of Albanian Language User Group është një grup i wikimedianëve shqiptarë tashmë i njohur nga Fondacioni i Wikimedias, që aktualisht po përpilon rregulloren/strategjinë e funksionimit. Propozimet, votimi dhe diskutimi për Vizionin e User Grupit është deri më 23:59 CEST 3 korrik 2016. Jeni i ftuar të jepni propozime/ide ose të votoni për propozimet e dhëna.--Liridon (diskutimet) 29 qershor 2016 00:00 (CEST)Reply

Picture from Wikimania Redakto

Have you seen this? --Albinfo (diskutimet) 10 korrik 2016 19:59 (CEST)Reply

 
Albanian Wikipedians with Jimmy Wales

CEE Spring 2016 Survey Redakto

 

Hi, dear CEE Spring 2016 organisers! I am sorry for writing in English again.

The international organisers of the contest ask all the participants to complete the survey about the contest. It is very short. It gives us a bit of statistics and helps make the next contest better.

We will use MassMessage to give the survey link to all the participants. Obviously, not all of them speak English, so please, help us with translating this request and encourage them to complete the survey.

Best regards,
-- Ата via MassMessage 26 gusht 2016 20:54 (CEST)Reply

Feedback request Redakto

Greetings,

The team that made ORES is working on a new tool called JADE. The new tool is for humans to review the work of ORES, to provide human feedback and oversight. The team would like to hear about how your experience using ORES has been on your wiki, and what you might expect from a tool like the one proposed. If you are interested, you can comment on this page on mediawiki.org.

The team is also interested in sharing updates with you as JADE is developed. Short messages will be sent to this talk page every month or two, linking to a page with further information. Is this something you would like to sign up for? Simply reply to me here if so and I will put your name on the list.

Happy editing to you. Keegan (WMF) (diskutimet) 4 tetor 2017 21:17 (CEST)Reply

You can also sign yourself up for updates anytime. Keegan (WMF) (diskutimet) 6 tetor 2017 18:46 (CEST)Reply

JADE: topics to discuss Redakto

Hello,

Here are some topics the JADE team would like to discuss. If you are interested, follow the link to join the conversation:

Thank you. On behalf of the Scoring Platform Team, Keegan (WMF)(talk) 13 tetor 2017 23:09 (CEST)Reply

Ftese për Wiki Weekend Tirana 2017 Redakto

Komuniteti i Open Labs zhvillojnë për të katërtin vit rradhazi Wiki Wekeend Tirana 2017 me qëllimin për të pasuruar artikujt në gjuhën shqipe në Wikipedia. Ky aktivitet do të zhvillohet gjatë fundjavës së dytë të dhjetorit, përkatësisht në datat 9 dhe 10 dhjetor, ku pjesëmarrësit do të mblidhen në ambientet e Open Labs Hackerspace (Tiranë) në një program që kombinon puntoritë (workshops) me prezantimet nga wikipedianët nga Tirana, Elbasani, Durrësi, Prishtina, Gjilani, Zyrihu etj. Do të ketë gjithashtu workshope/editathons të ndryshme rreth Wikidata, Wiki Loves Maps, Wikiprojekti LGBT dhe Wikimedia Commons. Wiki Weekend synon që të ndërtohen ura bashkëpunimi me wikimedianë të tjerë nga vendi dhe rajoni, të inspirohen wikimedianë të rinj që të bashkohen me komunitetin, të njihet publiku me projektet e Wikimedias, të organizohen editathone dhe të rritet ndërgjegjësimi i mediave lokale dhe institucioneve rreth rëndësisë së ndarjes së dijes përmes projekteve të lidhura me platformat dhe kulturën bashkëpunuese wiki.

Aktiviteti fillon në 9:30 dhe mbaron në 16:00 (të shtunën dhe të dielën). Ju ftojme të bashkoheni në abientet e Open Labs.

--Nafie shehu (diskutimet) 7 dhjetor 2017 22:14 (CET)Reply

@Arianit, Edhe Teqeja e Turballi Sulltanit (afer Teqeja e Frashërit)?--Gelaaden (diskutimet) 22 shkurt 2019 23:37 (CET)Reply
Pa pergjigje?--Gelaaden (diskutimet) 26 shkurt 2019 21:33 (CET)Reply

Nuk e kuptoj mesazhin. Arianit (diskutimet) 26 shkurt 2019 22:11 (CET)Reply

@Arianit, Dëshironi ta plotësoni artikullin në këtë Tekke si artikull Tekke në Frasher?--Gelaaden (diskutimet) 1 mars 2019 20:20 (CET)Reply
Jo :) tjetren e bera per shkak te rolit patriotik. --Arianit (diskutimet) 1 mars 2019 21:34 (CET)Reply

Pyetje Redakto

Pershendetje ju lutem shumë a mund t'më n'dimoni ose ma sakt a mundë t'më tregoni se si mundë të postoj biografi per persona të "famshem" ne Wikipedia ?

Tung, a e ke pa ndihmen këtu? --Arianit (diskutimet) 28 mars 2019 21:42 (CET)Reply

Faqet me ndryshime në pritje Redakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 11:46 (CEST)Reply

Pershendetje Redakto

Sa i perket nje artikulli ne wikipedia sq ,ka dhe te tjere te ngjashem ,nese do perdoret dy standarte nuk eshte problem je i lire ta heqesh artikullin nese mendon se ne wikipedia nuk ka artikuj te tjere te ngjashem dhe ky eshte i vetmi ateher gabohesh . Faleminderit - R1337

Pershendeteje @R1337, nuk ishte asgje personale. Mund te kete raste sic po thua, por mendoj qe standardet duhet te na ngrisin larte, jo te na ulin te pjestuesi me i vogel i perbashket. Shpresoj ne mirekuptim. --Arianit (diskutimet) 29 prill 2020 10:02 (CEST)Reply

Ok @Arianit, ne kete rast si te veprojme, te hiqet artikulli bashk me artikujt e ngjashem apo mos te lejohen me artikuj te tille ne te ardhmen ?

@R1337, rregullat vlejne per te gjithe njejte. --Arianit (diskutimet)

Ok @Arianit, Artikujt e ngjashem jane akoma aktiv do hiqen ?

@R1337, duhet por m'varet prej Wikipedianve ta bejne. --Arianit (diskutimet) 6 qershor 2020 16:07 (CEST)Reply

Per te krijuar nje faqe te re! Redakto

Pershendetje Arianit

Mendoj se ka shume artista qe duhet te shtohen ne faqen e wikipedia. si mund te kontribuoj edhe une? Te pershendes

Nela--WikiEDDE (diskutimet) 3 janar 2021 22:09 (CET)Reply

Pershendetje @WikiEDDE, te rekomandoj te fillosh ketu. Pastaj te livadhi personal (lidhja te menyja larte) draftoje artikullin edhe kerko ndihme per ndonje ceshtje specifike nese te duhet. Te lutem perdore referenca te besueshme pasi biografite e personave te gjalle jane me te ndjeshme pasi nuk deshirojme te akuzohet Wikipedia per shpifje. Poashtu puno artikuj vetem per persona te shquar mjaftueshem, dmth qe jane trajtuar nga burime detysore te besueshem mjaftueshem. Nje menyre me e lehte e kontributit eshte t'i rregullosh artikujt ekzistues ku ka mjaft nevoje per ndihme. Faleminderit per kontributin dhe me njofto nese te duhet ndihme. ----Arianit (diskutimet) 5 janar 2021 14:30 (CET)Reply

Kontroll Redakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)Reply

Bllokimi i përdoruesit Redakto

Unë do ta bllokoj këtë përdorues për 20 vjet. 79.106.209.165 20 korrik 2022 13:04 (CEST)Reply