Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Dan. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Stampa:ArkiviShko Pjesa që gjendej këtu, shiko te Përdoruesi diskutim:Alushi/Arkiva 006


DELETED = E SHLYER

Tungjatjeta Dan, ju lutem perse keni shlyer informatat e TRIX qe i kam shkruajt! Jam nga stafi TRIX dhe kam te drejten e autorit per te pulbikuar te gjitha informatat! E pajtohem me Arianen ketu nese punojme e shlyejm inforatat tona pa kurrfare kriteriesh atehere ne jemi kah shkojme vetem mbrapa.

Ju kisha lutur gjithashtu te keni miresjelljen dhe te me kontaktoni per ndryshimet apo shlyejret te di arsyet.

me respekte stafi TRIX Xeni - Shkelzen B


Deleted Redakto

i dashuri dan,

jam duke punuar ne fjalorin muzikor te cilin ti dje e ke fshi... nese ke ndonje kritik mundesh me me kontaktu, me gjith qef i pranoj kritikat dhe i permiresoj shkrimet. perndryshe nese dikush si ti pa arsye i fshin artikujt qe te tjeret i punojne atehere wikipedia shqip kurre sdo te permirsohet o jaran...

tu kisha lut te dhenat e mia qe i ke fshi me i kthy perseri.

falemnderit

ariana krasniqi


--Klavatroniq 27 Mars 2009 07:58 (CET)

Stampa:Sqwikipedia Redakto

Hello, can I ask what is the motivation behind Stampa:Sqwikipedia? I hope you are aware that according to the rules of the Wikimedia foundation, you are not entitled to host any content under licenses that are not free, in the sense that anybody can copy and reuse the items anywhere? This template seems to be quite blatantly against the foundation rules. Future Perfect at Sunrise 9 Shkurt 2009 15:16 (CET)

Keni shkruar në një regjistër të amëzes SQ.WIKIPEDIA. Gjuha e përdorur nuk është gjuhë e këtij projekti. Shikoni ndoshta ju ndihmon dikush në ambasaden shqiptare të projektit--Hipi Zhdripi 10 Shkurt 2009 01:19 (CET).

Well, yeah, sorry for the English, but of course I don't speak a word of Albanian. On the other hand, I know you do speak English, so if you wanted to not be a DICK, you could just opt to talk to me here. This is cross-wiki administrative business, and we have to talk about it somewhere. But okay, if you don't want to cooperate here, I can raise the issue at Meta. I'd be grateful if you could join me over at meta:Wikimedia Forum (or get some fellow editors who speak better English to come over there, if you would be so kind.) Future Perfect at Sunrise 10 Shkurt 2009 07:35 (CET)

Barbar i dashtur të lutem mos më beszdisë.--Hipi Zhdripi 11 Shkurt 2009 01:54 (CET)

Artikujt per grisje Redakto

Mendoj se duhet te shohesh kete. Puntori 18 Shkurt 2009 23:40 (CET)

Po le të grisen ose në të kthehen në versione tona. Upss!! Të themë të drejten nuk kamë kohë, do ja bëjsha disi. Por nuk është problem edhe nëse i gris--Hipi Zhdripi 18 Shkurt 2009 23:57 (CET)

Grisjet per resolution policy Redakto

Skedat: Skeda:Prishtina University Academic Institutions.JPG, Skeda:P. Osmane në Ballkan shk.XV.PNG, Skeda:P. Romake në Ballkan shk.VI.PNG, Skeda:P. Romake në Ballkan shk.V.PNG, Skeda:P. Romake në Ballkan shk.IV.PNG, Skeda:P. Romake në Ballkan shk.III.PNG, Skeda:P. Romake në Ballkan shk.II.PNG, Skeda:P. Romake në Ballkan shk.I.PNG janë për grisje. --  eagleal  19 Shkurt 2009 00:49 (CET)

Grisi. Edhe Hitleri i ka kall librat po shka ka bo me at punë. Grisi, grisi--Hipi Zhdripi 19 Shkurt 2009 04:14 (CET)


I nderuar Dan,

Siç kemi diskutuar edhe në fillim, nuk jam kundër asgjëje në pikëpamjet e këndvështrimet tuaja. Jam shumë i kënaqur nga puna juaj. Do të bashkëpunoj gjatë me ju për shumë figura të letërsisë e kulturës shqiptare, pavarësisht nga ngadalësia e çastit për shkak të disa udhëtimeve të mia në vende të ndryshme.

Shiko edhe bibliografinë për Bilal Xhaferrin në faqen e ndryshuar. Mund t'i nxjerrësh në faqe ndryshimet. Janë me vend. Në faqen zyrtare të shkrimtarit Shefki Hysa është një pjesë e mirë e veprimtarisë së Bilalit me foto e faksimile. Mund ta shikoni: * Faqe e Shefki Hysës

Me shumë respekt!

Xanxari

19 Shkurt 2009.

Titullimi i artikujve tek WikiLibri Redakto

Mendoj se eshte mire te shohesh Wikibooks:Kuvendi lidhur me kete teme. Pershendetje. Puntori 25 Shkurt 2009 13:50 (UTC)

Artikujt që po krijon Redakto

Dan, artikujt që je duke krijuar nuk kanë kurrfarë cilësie dhe pa diskutim që mund të konsiderohen "hulumtim origjinal", besoj që ti e di se kjo nuk pranohet, më ka habitur tej mase artikulli Coftina, nuk po e kuptoj se çfarë po mundohesh të bësh --Cradel 7 Mars 2009 13:45 (CET)

A mos ke mandt për mi vlersu artikujt a? Qysh i thu trupit të një kafshe që ngordhë, ngordhinë a?--Hipi Zhdripi 7 Mars 2009 14:56 (CET)


I nderuar Dan, Redakto

Ju lutem më kontaktoni me e-mailin tuaj në e-mailin tim:

elimpallmadhi@hotmail.com

Me shumë respekt!

Xanxari

12 mars 2009

Nuk kam E-mail, e kam pas njo po e komë harru fjalkalmin.--Hipi Zhdripi 13 Mars 2009 01:18 (CET)


Ashtu është, mirëpo si duket autori i saj ka probleme ta implementojë në Wikipedia. Për më tepër shiko Përdoruesi diskutim:Doneku#Ndihmë.--Hipi Zhdripi 13 Mars 2009 09:29 (CET)

O DAn nuk po ekuptoj se cafar epo ben, po te ma shpjegosh mire do te besh.PAshe pak te Prizereni eshte nje paragraf i riperseritur tre here--Flokarti 21 Mars 2009 19:38 (CET)

Pjesa e parë paraqitet në vitrinen e portalit. Pas urdhëresës fillon vitrina për redaktuesin. Aty e provon se si do të duket d.m.th pa i kryer ndryshimet me parapamje. Pjesa e tretë është arkivimi (Ajo pas një kohe (4-5 copa) mund të bartet në fletë përkatëse). Shpreojë që është e kuptueshme.--Hipi Zhdripi 21 Mars 2009 19:43 (CET) Cka por te pakten pzeta dhe me duket se cerekun po e kuptoj Megjithat faleminderit edh eper kaq. --Flokarti 21 Mars 2009 19:53 (CET)

Dan Dan tana i ban a ban me t'vet se s'di me ba vet

Sic e sheh sot jam ngrit me humor te mire. Kerkova por nuk e gjeta fjalen download si e ke perdorur ne shqipe. Ne kohen e rilindjes ne fushen kompjuterike ne shqim na bie barra e rende dhe patriotike ta perkthejme cfare thua per perkthim e kesaj fjale me fjalen shqipe zbritje Tekst i trashë --Flokarti 28 Mars 2009 09:37 (CET)

Jo vlla "dowload" qysh prej viteve 90 nuk e di ndryshe vetë "shkarkim" i barrës së të dhënave (data), i të dhënës(data), i njësive të informacioni. Fjala dowload nëse është e re për internistat ajo nuk është e re për transport, ekonomi p.sh Deponjeri e ngarkon me mall shitësin, i bjenë që deponieri ja ka fut një fatur/dëftes e cila tregon që shitsi ka marr përsipër mall të caktuar. Kamioni (transportuesi) ose shkarkohet ose ngarkohet.

Dowload=Shkarkim Load=Barrë/Ngarkimi sepse gjuhet anglo saksone prej barrës e kan formu hipbarrë-zbritbarrë Upload=Ngarkim

Po shqip për këtë përdoren folje të veçanta. Tashti nuk e di qysh ja kanë bo ata në Shqipëri, a kanë huazu fjalë nga jashtë por këto shprehje që po i them janë bërë gjatë kohës që une i them e artë në Kosovë, kur e kanë nxierr edhe fjalën "Vetëshërbim" për Supermarket (shitore vetëshërbyese, e merr kulicen edhe vetë e zgedhë mallin pa t'u qu shitsi n'kom qysh u kon zanat deri atë kohë).--Hipi Zhdripi 28 Mars 2009 13:44 (CET)

Ups!! Kur të fletë për "Rilindje" në internet atëherë ish konë mirë që me bo muhabet me zanatlit e viteve '68-'74. Në atë kohë situata politike i ka nxitë njerzit të krijojnë dhe një pjesë e krijimeve janë pasqyru në sistemin e arsimit në Kosovë. Por një pjesë e madhe e fjalëve janë hedhë poshtë vetëm pse i kanë përdorë edhe shkijet. Në njëren anë e kanë llogarit vetën më të ligsht për me ja marrë "të drejtat e autorit" e në anën tjetër i kanë t'fillu gati tonat hesapet me gjuhën e shkijeve. Kuptohet sot fjalë të asaj kohe përdoren nga shkijet si me konë të tyne. Unë nuk jamë i pajtimit që fjalët e përdorura nga gjithë populli i atyre anëve të shkojnë në thesarin e tyne. Së paku nuk duhet me vulosë që janë fjalë të shkijeve. Kumunistat e Fadilit i kanë mëshu vulë atyre fjalëve dhe nëpërmjet sindikatave e kanë nxitë popullin që të krijojë fjalë të reja.--Hipi Zhdripi 28 Mars 2009 14:22 (CET)

Ups! Mu ka keshë me fjalën "Humane resurse" [1] për me i ik terminologjisë së kohës së komunistëve "Fuqia putore" e ka përshtatë "burime njerzore" a qashtu dishka. Si do që të jetë "Humane resurse" i bjen me të folmen e kohës osmane "argat", me të nacionalistëve "fuqi puntore". Une e praktikojë fuqi puntore pasi ka hyrë si fjalë shqipe edhe nëse është e përshtatur ajo i plotëson kriteret e fuqisë (fizike/mendore) që punëdhënsi/udhëheqësi i ndërmarrjes i ka në gadishmëri. Une nuk ndjekë ideologji por e shikoj ka i bjenë ma mirë.--Hipi Zhdripi 28 Mars 2009 14:39 (CET)

Shiko Autputet - (jashtëqitjet) e mësuesve të universiteteve . Së paku Evropa po thotë se donë një treg stabil në Ballkan. Në anën tjetër, gjuhën ekonomike në gjitha trojet e Ballkanit e ka luhatë (për Greqin nuk e di). Po treg stabil pa marrveshje (gjuhë) stabile nuk ka. Shikoj këto tituj, edhe te shkijet janë po kështu:

 • Menaxhimi i resurseve humane Tekst universitar Ymer Havolli, Riinvest, Prishtinë, 2003 Qeverisja e burimeve/pasurive njerëzore
 • Menaxhimi i resurseve humane Tekst universitar Enver Kutllovci, Universiteti i Prishtinës, Prishtinë, 2004 Qeverisja e burimeve/pasurive njerëzore
 • Makroekonomia aplikative Tekst universitar Musa Limani, Universiteti Universum, Prishtinë, 2008 Makroekonomia e zbatuar
 • E drejta biznesore ndërkombëtare Tekst universitar Riza Smaka, Universiteti Mbretëror Iliria (UMI), Prishtinë, 2006 E drejta afariste ndërkombëtare
 • Matematikë për biznes dhe ekonomiks Tekst për universitet privat Faton M. Berisha dhe Muharrem Q. Berisha, UMI, Prishtinë, 2006 Matematika për afarizëm dhe ekonomikë
 • Shtegtimi i Unionit Europian Botim i universitetit privat Shpresa Shehu – Kursani, UMI, Prishtinë, 2007 Rrugëtimi i Bashkësisë Evropiane
 • Management: Menaxhmenti kreativ dhe lidershipi Tekst universitar Berim Ramosaj, Vatra, Prishtinë, 2006 Qeverisja (bënë edhe Menaxhmenti por jo Management): Qeverisja kreative dhe udhëheqja/drejtimi

A ka vlla institucion që bënë tërheqjen e titujve shkencor. A vetë qashtu, e merr tiullin edhe munesh me bo masanej shka të dush. Te mjekët më duket se pas operacioneve me gabime edhe mundet me ju marr e drejta e operimit. Në të gjitha librat janë përdorur shprehje për dukuri që këta mësues i kanë mësuar me emër e mbiemër. A t'u ju ndërru emrat dukurive po dojin me thonë se kanë zbulu dishka a?--Hipi Zhdripi 28 Mars 2009 15:18 (CET)

Ndihmë Redakto

Tentoj të hyj në Wikipedia duke përdorur nofkën dhe paswordin e zakonshëm por hyrja më bllokohet se nuk paskam pasword të saktë pastaj provova me pasword të përkohshëm që mora në e.mailin tim përsëri nuk funksionon. Si të futem. Me respekt Përdoruesi Armend

Po të jesh pranë kompjuterit më ndihmo tani.

Edhe një herë të lutem a shtë fjala për ndonjë gabim në wiki. sq. sepse kur provova të hyj nga wikipedia boshnjake nuk ka problem por kur dua pastaj të kaloj në wikipedinë shqipe me jep mesazhin ju nuk jeni i regjistruar.

Nuk e di për besë. Aspak nuk merrem me pjesen teknike të projektit. Po ja shkruj Përdoruesi diskutim:Aeternus një mesazh.--Hipi Zhdripi 28 Mars 2009 20:18 (CET)

Shiko mos pahiri e ke lënë të aktivizuar CAPS LOCK. --Λeternus 28 Mars 2009 20:21 (CET)
Jo CAPS LOCK nuk mund te jete pasi nuk ka efekt te "Dergo nje passwd te ri ne email".
Shiko mos nuk te abilituar Cookies. Mozilla Firefox: Tools->Options->Privacy
dhe pastaj seleksiono Accept cookies from ...
Ne qofte se perdor Mozilla Firefox, provo njehere te besh Ctrl+F5,
Ne qofte se nuk funksionon ajo, nga menuja: Tools->Clear Private Data
te dritarja qe te del seleksiono: Cookies, Cache, Authenticated sessions.
Ne qofte se ke nje browser tjeter thuaj. --  eagleal  28 Mars 2009 20:58 (CET)

Ju faleminderit për ndihmën më në fund e zgjodha problemin--Armend 28 Mars 2009 23:19 (CET)

Po cili ke shkaku i probemit? Harresa?--Hipi Zhdripi 29 Mars 2009 00:06 (CET)

I nderuar Redakto

Do të mundohem te bej diçka!

--Xanxari 29 Mars 2009 12:26 (CEST)


Na mo YLL Redakto

Po cte beri Shen Naumi qe shojte mo! Edhe nena qe ben femije do nenete muaj pse nuk pret nje cike ti mo apo mos po na jep buke kjo vikipedia neve. Per shpirt te babait po punojme. Pastaj cte beri laneti ty i vdekur qe i vdeku eshte, mbati ta vdisje edhe ti. Apo mos do ti vjedhin te gjithe shenjtoret sllavet e dije zotrote psh qe ai qe ka pikturuar kishen e shen naumit edhte nga korca. e dije ti psh qe ky Naum ziu eshte bere prift ne Rome. Po ku ti mesoje ky popull, perfshi edhe ty , kur inteligjenca shqiptare struket mbas tavolinave e punon vetm po te shohi parane.

Hajt mos prish me gjera qe kane vlere kulturore se ben autogol--Flokarti 1 Prill 2009 13:11 (CEST)

Nuk po e kuptoj se për cilin shëjtor (artikull) e ke fjalën. Ah po, për mua, shënjtor janë artikujt. Kështu është përderi sa jam në shërbim të këtij kolektivi. Edhe ti që ke frikë se po na e vjedhin kulturën, mund të bëhesh shërbëtor i kolektivit tonë. Të betohem që gjasat për t'a mbrojtur nga vjedhësit do të rriten. Nuk nevojitet shumë, i pranonë nëntë rregullat e profetëve dhe pastaj e përqafon frymen e fesë tonë.--Hipi Zhdripi 1 Prill 2009 15:07 (CEST)

Ups!! Këthe tastaturën shqip. Apo ke vendosur që shqipes t'ja heqësh dy gërma?--Hipi Zhdripi 1 Prill 2009 15:12 (CEST)

E po më ngjajnë këta 9 profetët si ajo disiplina e zborit mo. Çti bëj? Ma kthe pak ate Shën Naumin se ngadalë ngadalë do tu akëndoj atzre maqove. ah per pak harrova pa ki pak ne vëzhgim ate Xariotin se seç po molloiste për vorioleshin ai. Kurse futurperfecti eshte kokëekëmbë fanariot. hajt me të mira dhe mos kthedorë se fyhet dora ne nga anët tona.--Flokarti 1 Prill 2009 15:20 (CEST)

O ta kthej, po s'jam ka di cilin atikull je ka kërkon. Hape prapë artikullin, në të njëtin emër.
Pa ata të dy nuk ka gjallëni në Wikipedi! Po leri ato dhe mundohu që shkrimet tua t'ja përshtatësh frymës së përgjithëshme të projektit.
Upss!! Kur don me shprazë mëllefin, shpraze në fleta diskutimi aty le të shprazet edhe Xarioti. Artikujt janë të shenjtë, në hapsirën e tyre ka vend vetëm për 1+1=2.--Hipi Zhdripi 1 Prill 2009 15:28 (CEST)

O i nderuar Dan! Redakto

Shikoje pak këtë artikullin në anglisht:

http://en.wikipedia.org/wiki/User:Xanxari_en./Krahu_i_shqiponj%C3%ABs

dhe mundohu e fute në faqen: http://en.wikipedia.org/wiki/Krahu_i_shqiponj%C3%ABs

se unë kam hapur luftën e tretë me një farë user future...

Ai, pas shumë debatesh, më sugjeron, ashtu si me lezet, se është e mira ta nxjerrë dikush tjetër në faqe dhe jo unë, pas gjithë asaj odiseje fshirjesh shovene që po më tërbojnë.

Me respekt

--Xanxari 2 Prill 2009 10:42 (CEST)

Për projektet tjera s'kam shka me t'bo. Vetem shqip di me diskutu.--Hipi Zhdripi 2 Prill 2009 19:18 (CEST)

Ups! Që të mos mbesë borxh, më duhet ta themë këtë që mua ma ka thënë një djalosh oficir gjerman, gjatë kalimit të kufirin Kosovë-Maqedoni në Hanë të Elezit (v. 2000): Toka jote, njerzit tu - bakshishë. --Hipi Zhdripi 2 Prill 2009 19:25 (CEST) Hej O Dan

atij teudiskut i thuaj 

Mein Boden Dein Leut als Besatzer --Flokarti 2 Prill 2009 23:20 (CEST)

Po t'ish kon ai përmi 27-vjeç - qysh thot nji shokë i jemi - i kisha thonë. Po ai ke përfuni 27-tave dhe zemra e tij nuk ka qenë e prisht. Hajt se naj herë e shkruj edhe atë histori që përnima m'ka bo vaki në kufi me Maqedonin. Sa për me kuptu po ti japë disa xixa:

"Trafika, mrena sej nji plakë, hyna.... Eh, mer mixh, mirë i kena pas punt, po, ju t'Kosovës vishit e i shtishi n'Spital thmit e jujë para t'onve e para t'Shkijeve (maqedonëve)...".

Qistu folke plaku. Po trafika, e Hipi Zhdripi me dokument të udhtimit të lëshuar nga zyret gjermane.--Hipi Zhdripi 2 Prill 2009 23:49 (CEST)

Ups!! Sa për bezacung, une e kom një menim : A je ardh në emër t'Zotit a në emër t'Njerit - nuk duhet shumë kohë edhe populli e provon pohimin e atij që osht ardhë aty.--Hipi Zhdripi 2 Prill 2009 23:53 (CEST)

Ai çun ka pas potë të drejtë. Nuk di me rrejtë.--Hipi Zhdripi 2 Prill 2009 23:57 (CEST)

ju lutem për gabimet e mia më falni se un nuk i kam shum të qarta punimet e wikipedisë edhe nuk e mendova se dot jet repsisht e ndaluar me flas ashtu sëç shkrujta une përshëndetje.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 2 Prill 2009 21:19 (CEST)

nuk e di se pse u bon kta ndryshime me numra.--79.125.169.89 1 Maj 2009 20:39 (CEST)

Urime hyrja në nato e Shqipëris !--pun pun nat e dit për me pa pak drit 3 Prill 2009 18:54 (CEST)

Falimineres, po une nuk jom ushtarak i Shqipërisë.--Hipi Zhdripi 3 Prill 2009 19:33 (CEST)

Ndihmë Redakto

 • Me vjen keq qe po te bezdisi por kam nevoje me me ndihmu. Portal:Presheva, shikoje dhe me udhezo se nuk pome shkon. Planeti 3 Prill 2009 10:04 (CEST)
Po udhëzimet i ke këtu Përdoruesi diskutim:Planeti. Kontrollo edhe njëherë pikën 2. duket se nuk e ke kopjuar mirë.--Hipi Zhdripi 3 Prill 2009 10:07 (CEST)

Përshëndetje Redakto

Un mendoj se një artikull duhet të ketë një pikmbështetje ( pikreferim ),Dhe kur shikoj se nuk ka fare lidhje të tilla , as në gjuhë të tjera , as pjesë e ndonjë kategorie atëher mendoj se nuk ka referenca . --Tufche 4 Prill 2009 12:53 (CEST)

Po sipas kësaj logjike kur vendoset stampa nuk ka pikë referimi. Për këtë përdorimi i asaj stampe uk ka kuptim. Për nj ëgjë të till janë të parapara {{cito}}. --Hipi Zhdripi 4 Prill 2009 17:14 (CEST)

Në rregull e pranoj këshillën ndoshta edhe gabimin tim .Nuk dua të diskutoj më shumë.--Tufche 4 Prill 2009 22:59 (CEST)
 • Urime Festa e madhe KurbanBajrami.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 27 Nëntor 2009 11:17 (CET)
 • Më metë fati mu në duar

Këtë festë sot ty me ta uruar. Përherë e festofshim Ka do që jemi Shqiptar kem qenë Shqiptar do të mbesim--pun pun nat e dit për me pa pak drit 17 Nëntor 2010 12:53 (CET)

Kosova Redakto

Dan! Të lutem, hidhi një sy redaktimeve që i kam bërë në artikullin për Kosovën, si dhe bashkëngjitu në diskutimin që kam nisur këtu: Diskutim:Kosova#Ripunimi_i_artikullit.--Getoar TX 30 Qershor 2009 01:49 (CEST)

Pershndetje Redakto

ju kisha lutur te ja jipni nje shikim kesaj [2] dhe te vlersoni edhe ju kete shkelje arbitrare. Tung--Niki007 30 Qershor 2009 17:30 (CEST)

Urime Ramazani edhe zoti e boft kabull.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 22 Gusht 2009 18:40 (CEST)

 • Urime Festa e madhe KurbanBajrami Për shum vjet.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 27 Nëntor 2009 11:26 (CET)

[User:KengaJone] from the english wikipedia claims that he is user Dan (you). Can you please confirm this and answer (in this page). Suppose if you are him, you know English as well.Alexikoua 30 Maj 2010 15:31 (CEST)

Gjergj Kastrioti hero i krishterve e jo hero i kombit shqiptar ! Redakto

 Pasi e lexova me vemendje historin e Gjergjit ,un kam nje verejtje p.sh.ku po mundohen historijant ta bajn Gjegjin si hero i kombit Shqiptar !Nje edhe e dyta emeri Zekeriya egziston shum maheret se sa egziston Shqiptaret apo Serbet .

Emrin Zekerija e permend Allahu ne Kuran si Pejgamber i asj kohe ! Para ardhjes se Mejremes nanes se pejgamberit te para fundit Isaut ...

Ne kemi lexuar se Gjergji ka qen tradhtar i perandoris Osmane !

Ne e dim se perandorija Osmane ka qene e mre se ardhur ne Ballkan dhe ne Evrop e ka perhapur diturin fen e fundit Islamin fe e vetme e pranuar te Zoti i Madheruar . Jmi mirenjohes perandoris Osmane dhe te lumtur qe jemi Musliman elhamdulilah . Qe sot e asaj dite po e shofim rezultatin ne qe kemi pranuar Islamn si fe me deshir dhe vullnetin ton pa dhun ,sa jemi ne perparim ne te gjitha aspektet . Ne nuk po ju fyejm herin e juaj Gjergjin majeni per veten tuaj po ju lutem mos na bani si hero te Kombit se me Kobesi Shqipetare ka edhe Musliman ku jemi shumica e Kombit Shqiptar , Ku dita e dites po shtohen edhe sot pa kurfar dhune Muslimant dukr lexuar . E ardhemja esht ne favor te fes Islame

 Ju ftoj te gjithe juve qe e lexoni ket artikull te deklaroni qe Zoti asht nje dhe se Muhamedi eshte i derguari i fundit .Qe te shpetoni ne ket bot dhe ne boten tjeter 

po e perfundoj me neje thenje te Allahut ne Kuran

 "kush nuk e beson pejgamberin e fundit Muahmedin a.s. nuk ka nevoj qe te me adhuroj edhe mua "

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:29 (CEST)Reply

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:31 (CEST)Reply

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:55 (CEST)Reply

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:00 (CEST)Reply

Statusi juaj i administratorit Redakto

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.   Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni administrator. Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.   Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.   Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.   Të fala, Rschen7754 25 Korrik 2014 05:09 (CEST)


Kandidimi per admin.. i Koka11 Redakto

Koka11 (diskutim · kontribute)  PËR --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:51 (CET)

 • Arsyeja për kandidim. Kandidojë Koka11 - Ka qenë anëtar prej 2008 (nga redaktimi i parë),ka rreth 35000 redaktime dhe kontribute, afer 100 faqe, dhe kërkoj të mbështetet nga redaktorë të rregullt. Dhe unë për jam   PËR ...nga Rrjedha. Votimi për kandidatin sepse si kandidat pranojë kandidaturën. ... e sponzorizuar nga --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:43 (CET)

Koka11 pranoi për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . per votim me nderime Përdoruesi:Koka11 PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Koka11

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:52 (CEST)Reply

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:52 (CEST)Reply

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:54 (CEST)Reply

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:54 (CEST)Reply

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:54 (CEST)Reply

Faqet me ndryshime në pritje Redakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 15:02 (CEST)Reply

Riadresim tek fjalori sipas shkronjës Redakto

Përshendetje!

Do ishte e mundur riadresimi për [https://sq.wiktionary.org/wiki/Fjalori_sipas_shkronjës A?

Faleminderit.