Përdoruesi diskutim:Eagleal/Arkiva/02

Latest comment: 6 vjet më parë by Punetor i Rregullt5 in topic Mundem?
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Eagleal/Arkiva/02. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


alEagle
Meant to be Albanian.
Ndodheni në Eagleal/Arkiva/02
Të tjera

Vëndi Web
aleagle.altervista.org
AlbaniaBack::Beta

Legacy

Contents

Arkivat e disktumit

Ju lutem të përdorni këto "rregulla" përdorimi të thjeshta:

 • Ju lutem të mos bëni diskutime të shpërndara në faqe të ndryshme;
 • Në qoftë se ju shkruaj te faqeja juaj e diskutimit, përgjigjuni atje;
  Exceptions: Mund të përdorni të timen në rast urgjence
 • nënshkruani diskutimet (me --~~~~) —— [Firma Juaj ].Kapgabimi

Redakto

Me Kapgabimi po i themë gabimeve të bëra nga përdoruesit të cilët pa vetëdije gabojnë ndoshta edhe rëndë. Kjo mund të vërehet lehtë sepse shihet që nuk janë në dijeni të përdorimit të sistemit operues. Këto gabime ne e kemi për "detyrë" të i "kapim" dhe të i ndreqim. Në të njëjten kohë e udhëzojmë përdoruesin e ri dhe për gabimet e tyre për të cilat ata nuk janë në gjendje të i përmisojnë ne i përmisojmë. [1]. Ato janë të dhëna të nevojshme për projektin dhe nuk bënë që të hudhen poshtë. Ose i përmisonë ose i lë ashtu që dikush tjeter e bënë këtë punë.--Hipi Zhdripi 29 Gusht 2007 14:13 (UTC)

I fsheva nga kategoria , sepse nuk duhet te ishin atje. Kisha menduar qe ti çoja ne artikullin per Lumenjte etj por nuk kam kohë. --Eagleal  29 Gusht 2007 15:31 (UTC)

Lista e këngëtarëve dhe grupeve shqiptare

Redakto

Përse në listën e këngëtarëve sipas alfabetit e keni futur Qamil Batallin, deri sa ndërkaq dihet se Qamili është shkrimtar për fëmijë. Kujtoj se redaktori duhet ta heqë atë përmbajtje. Përshëndetje nga Koderguri – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Koderguri (diskutimiredaktime) 19 Shtator 2007 18:46 (UTC).

artikulli i ferrari 360

Redakto

A e ke parë artikullin e ferrari 360 po e ke parë thuamë po të pëlqenë a mundet të shikosh po ka ndonjë gjë që nukë shkon --► AngleMua  ◄ 22 Shtator 2007 20:03 (UTC)

Çdo gje eshte ne rregull. Por do ishte me mire ta vazhdoje.--Eagleal  22 Shtator 2007 20:07 (UTC)

Si te behem administrator

Redakto

eagleal si te behem admin me bej ti nese mundesh – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Rockoning (diskutimiredaktime) 23 Shtator 2007 09:50 (UTC).

E ke të shkruajtur vetë te Wikipedia:Administruesit:
Nëse ka nevojë dhe dëshirë administrues të tjerë mund të zgjidhen këtu duke vënë kandidaturën vetë ose më mirë duke i sponsorizuar kandidaturën një redaktori tjetër. Kushtet për tu bërë administrues në përgjithësi kanë të bëjnë me sa kohë dhe sa kontribute një redaktor ka dhënë. Redaktori duhet të jetë i besueshëm dhe kjo gjë arrihet vetëm duke qenë sa më shumë në kontakt me redaktorët e tjerë. Tek Wikipedia angleze koha është zakonisht tek 2 ose 3 muaj dhe rreth 1000 kontribute në artikuj, por këtu mund të jetë edhe më pak.
Sidoqoftë vlerësohet edhe më shumë ndihma që jepë këtu, mënyra e sjelljes, edhe shumë gjëra të tjera. Dhe të jesh administrator nuk do të thotë të vëtëm të kesh disa privilegje më shumë në redaktim, por detyra që ti merë përsipër.
Privilegjin Administrativ (Sysop) e jep vetëm një me privilegje Burokrati Shpresoj të të kem ndihmuar, Eagleal  23 Shtator 2007 09:01 (UTC).

Per permiresim

Redakto

Tung,

e largova width=100% sepse ne artikujqe kane stampa ne anen e djatht i bie mbi, pra nese e leme te lire stampa do te mbledhet per te qene me praktike dhe per te mos prishur pamjen e pjese tjeter te artikullit. Dhe kjo stamp si dhe stampat tjera qe jane per korigjime nuk don te thot se duhet vendosur vetem ne fillim te artikullit por duhet vendosur ne fillim te pjeses qe duhet permiresuar keshtu qe behet me dije se pjesa mbi stampen perkates tanime eshte e permiresuar e ajo qe mbetet posht saje duhet permiresuar. (Puntori 26 Shtator 2007 12:20 (UTC))

Tjeta Puntor. Kete stamp e bera per tju treguar lexuesve qe artikulli nuk eshte konforme rregullave te Wikipedise ose nuk eshte ne i rregullt, por do ndihme per ta permiresuar. Pra po te them qe eshte per artikull, jo per seksione.
Per seksionet mund te bejme nje stampe tjeter si {prms-sek} qe shkruan <<Ky seksion i artikullit duhet rregulluar...>>.
Po mendoja qe stampat ti benim me nje prefix per çdo kategori, si pershembull me nje gje si tip "admin" - "xxx" ose nuk e di:
 • {{adm-xxx}} per stampat administrative
 • {{prm-xxx}} - {{rreg-xxx}} per stampat e permiresimeve ose rregullimeve
 • {{pst-xxx}} per stampat pastruese, etj. --Eagleal  26 Shtator 2007 14:19 (UTC)

Jam Selim Cerkezi. Me kishit shkruar nje koment. Une nuk ju kuptoj se cka doni te me thoni? Une nuk jam ndonji perdorues i mire i kompjuterit, prandaj edhe ne ate faqe ku e kam biografine time, nuk bej ndryshime. poashtu, dryshimet edhe nuk i nevoiten asaj sepse eshte vetem nje faqe njoftuese. Une tani me kam web faqen time personale, prandaj nese ju pengon ajo faqe mund lirish ta anuloni. faleminderit per mirekuptim. Selimi

Jua thash atje, nuk eshte aspak problem per mua. Thjesht isha kurioz, dhe me falni per te.   --Eagleal  27 Shtator 2007 19:56 (UTC)

Sugjerim

Redakto

Fillimisht flm per informimin se me kan ndryhuar njeren nga arkivat e diskutimit.

Ajo perse dua te ju shkruaj eshte sugjerimi im i sinqert: Lere diskutimin ne perdoruesn Leke Mjeku. Nese ti e len fjala e tije te jete e fundit ky diskutim mbetet i mbyllur dhe perfitimet jane te shumta per te dy ju, por ti do te jesh me perfitues sepse vetem ai "i fyeri te fyen" thon tek ne. Ky ishte vetem nje sugjerim miqesor (P.S. Do t'i thoja fillimisht atij te qetesohej, por nuk jam i nivelit te tij si duket. Ai PATJETER duhet te jet fitimtari perndryshe bota prishet). (Puntori 5 Tetor 2007 07:41 (UTC))

Tjeta Puntor! Faleminderit per sugjerimin, edhe pse e kisha mbyllur me mesazhin e fundit. --Eagleal  5 Tetor 2007 12:55 (UTC)

Thanks

Redakto

Thanks for the help. I have filed the bot flag request here. --DragonBot 5 Tetor 2007 22:40 (UTC)

Nominimi

Redakto

Eagleal, falemnderit shumë për nominim. Tani më janë dhënë privilegjet e administruesit. Tung! --Λeternus 6 Tetor 2007 09:42 (UTC)

Gjon Bushati

Redakto

Pas disa e-mailave të njëpasnjëshëm që ia kam dërguar përdoruesit:Gjon Bushati, mendoj se ai do të ndalet duke e vandalizuar artikullin Gjon Bushati. E kuptoi më në fund poentën. --Λeternus 8 Tetor 2007 21:06 (UTC)

Tjeta Aeternus! Ne qofte se nje perdorues vazhdon pas shume edhe shume shpjegimeve (si ne kete rast) edhe mund te bllokohet per vandalizem. Mund ta kishe bere kete, edhe pse tani nuk besoj se do vazhdoj me. Te fala. --Eagleal  8 Tetor 2007 21:31 (UTC)

Figura e dites & Artikulli i muajit

Redakto
Shih projektin: Figura e dites & Artikulli i muajit. Ngjyrat mund t'i besh si mendon se duket me mire ne faqen kryesore.
Si thua? (Puntori 9 Tetor 2007 12:57 (UTC))
Bukur. Por kisha meduar ne kete menyre Përdoruesi:Eagleal/Livadhi/inc (duhet akoma fix nje problem me IE). Mendova me DIV sepse:
 • Struktura kyesore e MediaWiki eshte me DIV dhe CSS
 • Struktura me DIV dhe CSS, elaborohet me mire nga WBrowser, duke harzhuar, disa here, edhe 60% me pak te risorseve
Ose mund ta kthejm strukturen ne tabela, pa DIV, ose div mund te perdoret per disa gjera te vogla. --Eagleal  9 Tetor 2007 13:08 (UTC)
U zgjidh edhe problemi me IE7, deri tani testuar me:
 • Mozilla Firefox 2, FF3 (Gran Paradiso), Netscape Navigator 8/9, Opera 9, MS IE6, MS IE7, të prejardhur IE6/7.
Kush ka Versione me te vjetra ta testoi faqen, dhe pastaj ti reportoj ne kete faqe. --Eagleal  9 Tetor 2007 13:31 (UTC)
Redakto

A mund të më tregosh se çka më duhet të shkruaj te "monobook.js" për ta instaluar navigacionin popup këtu në Wikipedian shqipe (opsionet default)? --Λeternus 10 Tetor 2007 18:02 (UTC)

Duhet te çosh keto:
//Popups (ne Anglisht)
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=User:Lupin/popups.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript&dontcountme=s"></script>');

//Popups (perkthimi ne Shqip) bashke me ate lart
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Përdoruesi:Eagleal/strings-sq.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript"></script>');
Per ne Shqip duhet ti çosh te dy, kurse per anglisht vetem te paren. Te fala. --Eagleal  10 Tetor 2007 19:45 (UTC)
Falemnderit shumë. A mundesh të më tregosh edhe për "Twinkle"? --Λeternus 11 Tetor 2007 10:36 (UTC)
E njejta gje si per lupin (popup):
//Twinkle
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=User:AzaToth/morebits.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript&dontcountme=s"></script>');
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=User:AzaToth/twinklewarn.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript&dontcountme=s"></script>');
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=User:AzaToth/twinklearv.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript&dontcountme=s"></script>');
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=User:AzaToth/twinklespeedy.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript&dontcountme=s"></script>');
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=User:AzaToth/twinkleimage.js.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript&dontcountme=s"></script>');
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=User:AzaToth/twinklediff.js.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript&dontcountme=s"></script>');
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=User:AzaToth/twinkleprotect.js.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript&dontcountme=s"></script>');
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=User:AzaToth/twinkleprod.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript&dontcountme=s"></script>');
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=User:AzaToth/twinklexfd.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript&dontcountme=s"></script>');
document.write('<script type="text/javascript" src="' 
  + 'http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Userser:AzaToth/salt.js' 
  + '&action=raw&ctype=text/javascript&dontcountme=s"></script>');
TwinkleConfig = {
    revertMaxRevisions       :    50,
    userTalkPageMode        :    'window',
    showSharedIPNotice       :    true,
    openTalkPage          :    [ 'agf', 'norm', 'vand' ],
    openTalkPageOnAutoRevert    :    false,
    openAOLAnonTalkPage       :    false,
    summaryAd            :    " using [[:en:WP:TWINKLE|TW]]",
    deletionSummaryAd        :    " using [[:en:WP:TWINKLE|TW]]",
    protectionSummaryAd       :    " using [[:en:WP:TWINKLE|TW]]",
    watchSpeedyPages        :    [ 'g3', 'g5', 'g10', 'g11', 'g12' ],
    watchProdPages         :    true,
    openUserTalkPageOnSpeedyDelete :    [ 'g1', 'g2', 'g10', 'g11', 'g12', 'a1', 'a7', 'i3', 'i4', 'i5',
                        'i6', 'i7', 'u3', 't1' ],
    watchRevertedPages       :    [ 'agf', 'norm', 'vand', 'torev' ],
    markRevertedPagesAsMinor    :    [ 'agf', 'norm', 'vand', 'torev' ],
    deleteTalkPageOnDelete     :    false,
    watchWarnings          :    true,
    markAIVReportAsMinor      :    true,
    markSpeedyPagesAsMinor     :    true,
    offerReasonOnNormalRevert    :    true,
    orphanBacklinksOnSpeedyDelete  :    {orphan:true, exclude:['g6']}
};
Per fat te keq akoma nuk e kam perkthyer, eshte anglisht. TwinkleConfig = {...} jane configuracioni i TWINKLE. --Eagleal  11 Tetor 2007 13:01 (UTC)
Edhe një herë, falemnderit shumë! --Λeternus 11 Tetor 2007 15:26 (UTC)
Asgjë, kur te duash. Te fala.--Eagleal  11 Tetor 2007 15:36 (UTC)

flm njeri – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Malabond (diskutimiredaktime) 31 Tetor 2007 19:06 (UTC).

Asgjë. Te fala, Eagleal  31 Tetor 2007 17:08 (UTC).

Më vjen keq të them por kritika juaj nuk është me vend. Disa artikuj të cilët me të vërtetë kishin gabime në sintaksë, nuk ishin të sigurtë në përmbajtje nuk i keni vendosur stampa. Unë jam i hutuar aq shumë për atë që thoni ju sa që nuk kam fjalë ta përshkruaj hutimin tim. Ky artikull është i përkryer në çfarëdo aspekti. Ju këshilloj ta lexoni dhe të jeni më serioz në punë. Zogu – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Zogu (diskutimiredaktime) 1 Nëntor 2007 17:44 (UTC).

Persa i perket artikujve qe nevojitin stampen dhe nuk eshte vene, domethene qe nuk eshte pare. Ne qofte se ju shikoni nje nga ata artikujt jeni te lutur ti vendosni stampen, ne menyre qe me mbas te gjehet ne kategorin per permiresim. Stampen ne p.permiresim nuk e vendos vetem une, por te gjithe ata qe e njohin, dhe mendojne se artikulli ka nevoje per permiresim.
Nga ana e sintaksit (e kam fjalen per sintaksin e wikit) artikulli nuk eshte aspak korrekt. <<Ky artikull duhet për të përmirësuar sipas rregullave të Wikipedisë...>>.
<<Ajo paraqitet në forma të ndryshme. Një nga format më të përhapura...>> duhet vene ne kete menyre:
Proza shqipe gojore është shumë e zhvilluar <!--(Edhe kjo nuk vete mire, texti "fillimore" sherben per nje shpjegim te
shpejt, gje qe ketu nuk eshte bere.)-->

== Format e prozëz ==
=== Përralla ===
Përralla është një tregim i trilluar,...<ref name="ref_1">TEXT I REFERENCES</ref>
=== Forma e dyte ===
=== Forma e trete ==

== Referenca ==
{{ref}}

== Shikoni edhe ==

== Lidhje te jashtme ==
Shpresoj tani te keni kuptuar. Dhe ne fund te mesazhit perdorni butonin firmës (lart ne fillim te faqes gjeni shpjegimin). Te fala. --Eagleal  1 Nëntor 2007 16:14 (UTC)

Wikipedia:Kuvendi, a osht e domosdoshme me shkrujt n'mnyr' letrare? --Jim Dandy 2 Nëntor 2007 17:27 (UTC)

Thjesht shkrova sa me mire, per te shpjeguar sa me mire problemin. --Eagleal  2 Nëntor 2007 17:30 (UTC)
Jo jo, un e kom ndermend mu mbrojt, e s'po di a bon me shkrujt qishtu qysh po foli me ty? --Jim Dandy 2 Nëntor 2007 17:32 (UTC)
Ne Wikipedia:Kuvendi, per sa i perket te folurit mund te flitet edhe "anglisht", "gjermanisht", "arabisht" [etj] , per te thene. Thjesht me erdhi per te shkruajtur ashtu. Mund te shkruani si te doni (me "çensur" ama  ). --Eagleal  2 Nëntor 2007 17:36 (UTC)
Flm!   --Jim Dandy 2 Nëntor 2007 17:48 (UTC)

Bllokimet pa kufi

Redakto

Adresat IP s'duhet te bllokohen pa afat pasi mund te perdoren edhe nga te tjere (jo vetem neper biblioteka e Internet kafe, por edhe ISP i riperdorin). Them se nja dy jave mjaftojne, po vazhdoje, mund te bllokohet prape per dy jave ose nje muaj, etj. Dori | Diskuto 4 Nëntor 2007 17:50 (UTC)

E di. Por, vandalizmat vazhdojne pas 3 muajsh, sa mbaron afati i bllokimit fillon te vandalizoje prape. Pas 1 jave, mbaron afati, prape vandalizem. Sidoqofte si adresat dhe perdoresit, e njejta gje eshte. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Eagleal (diskutimiredaktime) 4 Nëntor 2007 17:54 (UTC).
Dakord, mund ta shtosh kufirin, por problemi eshte se ato pa kufi harrohen dhe mbeten te bllokuara. Dori | Diskuto 4 Nëntor 2007 18:07 (UTC)
Nejse, mire bere. I japim mundesin per te ndryshuar. :) --Eagleal  4 Nëntor 2007 18:10 (UTC)

User:Eagleal/strings-sq.js.

Redakto

Une provova por nuk munda qe ne vend te fjales Deaktivizo te shkruaj Ç'aktivizo (kjo eshte fjala e drejt) per shkak se shenja ' paraqitej si pjese e kodit kompandues. E perdora edhe <nowiki></nowiki>, por prap nuk bente. Shih nese mundesh te e permiresosh. (Puntori 6 Nëntor 2007 15:42 (UTC))

OK, u be. per ' duhet \' , shembull:
C ' aktivizo -> C \' aktivizo. Per linje te re \n .
Kjo funskionon me Javascript, PHP, C, C++, dhe disa te tjere. Te fala. --Eagleal  6 Nëntor 2007 16:01 (UTC)
E nuk me paska shku ne mend te PHP (se C dhe C++ jan te medhaja per mue :D). Flm per sqarimin. (Puntori 8 Nëntor 2007 14:38 (UTC))

Shkronjat

Redakto
 
tastiera per PC. Zona blu eshte ajo qe perdoret plus alt.
 
tastiera per notebook. Zona e blu, eshte ajo qe perdoret plus alt.

Une shkruaj nga Italia me trego si shkruhen ë, Ë, Ç, ç ne tastieren nderkombetare.

Edhe une. Duke mbajtur ate kodifika per tastiere, vepro keshtu: duke mbajtur alt + kodin (vetem ne Windows)
 • ë - alt + 0235
 • Ë - alt + 0203
 • ç - alt + 0231 (edhe pse e ke vete ne tastiere [shift + ò, afer @])
 • Ç - alt + 0199
Shpresoj te jem shpjeguar. --Eagleal  10 Nëntor 2007 22:45 (UTC)
Ne qofte se perdor nje Notebook/Laptop, duhet te mbash shtypur edhe butonin fn + alt +kodin.shembull:
ë -| fn + alt + 0235 (numri qe eshte tek pjesa numerike, jo pjesa me numra qe ka edhe simbola lart)
Te fala. --Eagleal  10 Nëntor 2007 22:51 (UTC)
Te vendosa dhe imazhet (ne te djathte), per tu orjentuar me mire.   --Eagleal  10 Nëntor 2007 23:10 (UTC)

Stampa Template:Infobox muzikant ka probleme me llogaritjen e viteve të personit. P.sh., John Petrucci ka 40 vite ndërsa kjo stampë ia llogaritë atij 39. Unë nuk di se si ta zgjidhi këtë problem prandaj tu drejtova ty. Falemnderit. --Λeternus 11 Nëntor 2007 18:52 (UTC)

Tjeta Aeternus, problemi qendronte te {{Ditëlindja dhe mosha}} dhe te {{Mosha}}. Tani per tani deri sa te rregullohet duhet te perdoresh daten si tip yyyy/mm/dd,
{{Ditëlindja dhe mosha|2008|1|31}}. Do mundohem ta rregulloj me mbas, ka ngelur vetem problemi i "order", duhet ordinuar sipas Dita-Muaji-Viti. Te fala. --Eagleal  11 Nëntor 2007 20:03 (UTC)
Ky problem ekziston qe nga fillimi, e kam provua me gjet gabimin, por nuk po eshte lehte. --Proud To Be Albanian diskuto°) 12 Nëntor 2007 00:07 (UTC)
Forra e madhe, gabimi paska qene te vendi i kodeve, ia ndrova vend dhe tash pa problem po punon. Shpesh gabimet me te voglat jane me te shtiret, pershkak se shpesh nuk gjehen.   --Proud To Be Albanian diskuto°) 12 Nëntor 2007 00:15 (UTC)
Ju falemnderit shumë, të dyve. --Λeternus 13 Nëntor 2007 16:30 (UTC)

Pershendetje

Redakto
Nuk e di a kam bere nje pun te mir lidhur me artikullin tim te par ne wikipedia te Lee Marvin por me duket se deri diku mir eshte--Niki007 11 Nëntor 2007 20:54 (UTC)
U pergjigja te faqja jote e diskutimit. --Eagleal  11 Nëntor 2007 21:01 (UTC)

z. eagleal e pergezoje webfaqen tuaj ne altervista por deshiroja te rikthehesha edhe nje here tek shkrimi dedikuar komunes Terbuf me qense ju jeni i regjistruar edhe keni te drejeta ne wikipedia te "mirembani" shkrimet apo postimet qe i kalsifikoni si ta keni per mbare. ca me intereson mua ne kete mes eshte qe ai shkrim te fshihet edhe arsyet me duket se i kam shpjeguar edhe i kam bere shume te qarta kur e kam fshire por ju perseri i beni nje restore se per ca se kuptoj. edhe i leni ato budalleqet tuaja qe bllokoni ip e me demek e dini se nga eshte shkruajtur ky mesazh et. e ku ta di une. shkurt nuk me intereson se ca jeni wiki moderator, administrator, editor ca do qofshit fshiheni ate shkrim edhe une nuk do filloj tju besdis per ndryshe shume shpejte do te me keni ne radhet e mirembajtejes se wiki e do fshij artikuj pa fund nga ato qe publikoni ju bashke me websitin tend ne altervista. besoj se ishte e mjaftueshme. Faleminderit.

Ju lutem te arsyetoni. Une nuk jam i detyruar te mirembaj Wikipedine, une e mirembaj se me pelqen ideja e nje enciklopedie te lire per gjuhen shqipe. Faleminderit per viziten. Une nuk mund te gris apo te veproj pa miratimin e komunitetit. Ne qofte se keni probleme ketu keni faqen ku komuniteti mund ta shikoje me shume Wikipedia:Kuvendi. Ne qofte se ju doni te rregulloni faqen, mire, do te liroj faqen me gjithe qejf, ne qofte se do boshatisni faqen/t me vjen keq por nuk mund ta bej. Shpresoj te te kem ndihmuar. --Eagleal  19 Nëntor 2007 17:05 (UTC)

faleminderit

Redakto

faleminderit per permiresim e di se i njof rregullat pak por po te mos ishte ndihma juaj nuk do muja te beje gje, edhe nje her faleminderit per nihmen, dhe shpresoj se edhe ne te ardhmen mund te pyeti ndonje gje qe nuk kam te qarte. Sepse jam perdorues i ri mirpo kam shum deshir te kontriboj ne wikipedia. Respektet e mija--Niki007 24 Nëntor 2007 21:50 (UTC)

MenoBot

Redakto

Thank you for your message. I have submitted my request. --Meno25 11 Dhjetor 2007 01:46 (UTC)

Hi Eagleal ;)

Redakto

Dearest Eagleal,

I would like to know if you could help me translate a short version of this article for the Albanian .sq Wikipedia: This is a link to the Italian-version of the article of: Partia e Pavarur Portori kane

Do you think this is possible?

I’m looking forward to hear from you ;)

Thanks so much!

Kadija Caritas 14 Dhjetor 2007 18:12 (UTC)

Hi Kadija Caritas! I translate from Italian language, so it is not very long.
  Done!  , Eagleal  17 Dhjetor 2007 20:17 (UTC).

Thanks a whole lot, it was great. I am very happy! Kadija Caritas 18 Dhjetor 2007 16:28 (UTC)

Ciao collega albanese, ho creato questa voce, ma il mio albanese difetta un po' puoi darmi una mano con la traduzione?? grazie mille--Lodewijk Vadacchino 20 Dhjetor 2007 18:25 (UTC)


Përshendetje

Redakto

Pershendetjet e mia te sinqerta deshta vetm nje pyetje ta parshtroj: Un kam derguar ne shum faqe te perdoruesve te rinj siglen (Tung) pastaj kam firmosur, a mund te me tregoni se mos eshte e ndaluar kjo dhe nese po nuk e bej ma nje gje te till. Megjithese ka koh qe editoj dhe se e kam par qe nuk ju kan derguar dhe e kam bere une pasi qe jam edhe shum aktiv ne ndihmesen e Wikipedias [undefined] Error: {{Lang-xx}}: no text (help)... Pershendetje dhe pune te mbar--Niki007 14 Janar 2008 01:30 (UTC)

Nuk eshte aspak e ndaluar! Vetem qe "mirseardhjen" e perdoruesve te rinj ja kemi lene User:EagleBot, nje rrobot, qe e bene ate gje automatikisht [vetem qe nga ajo qe une nuk kam kohe, nuk kam pasur mundesi ta nise ketu ne wiki].
Ne qofte se je i interesuar per mireseardhjen e perdoruesve, ma bej te ditur ne menyre qe te shtoj firmen tende ne kete faqe Wikipedia:Tung log/User: keshtu rroboti do te vendose firmen tende ne çdo mireseardhje, rastesisht. --Eagleal  14 Janar 2008 12:21 (UTC)
Faleminderit per pergjegjeje po nuk ka problem mund ta fusni edhe firmen time une edhe ashtu do jeme shum i perkushtuar per wikipedian [undefined] Error: {{Lang-xx}}: no text (help). Pune te mbar faleminderit--Niki007 14 Janar 2008 21:55 (UTC)

Ndihme tek WikiFjalori

Redakto

Eagleal, une jam Zeke dhe me shume punoj tek WikiFjalori. Kur kam edituar tek germa A nuk kam futur kategorin shqip ([[Category:Shqip]]) edhe tashti po mendoj se eshte dashur ta beja. Pyetja ime eshte nese ke mundesi permes robotit ta veni kategorin shqip tek germa A? Faleminderit shume, --Zeke 20 Janar 2008 19:44 (UTC)

Rroboti im, derisa punon me Pywikipedia framework, mundet edhe ta bej. Do te provoj njehere, por tani, per tani, nuk kam kohe. Do te vihem ne te sapo te kem kohe. Te fala. --Eagleal  23 Janar 2008 21:18 (UTC)
E kam lene nje mesazh tek faqja ime tek WikiFjalori. Faleminderit, --Zeke 24 Janar 2008 19:03 (UTC)


Ciao! Aiuto italiano

Redakto

Ciao! Spero che tu mi capisca, ho visto che parli anche italiano. Sono un utente della wiki italiana. Sto cercando di sviluppare la voce italiana del Kosovo. In particolare ho visto che la voce sull'Economia della wiki in albanese è ben fatta (per quello che posso capire). Volevo chiederti se ti andava di tradurla in italiano. O almeno crearne un abbozzo. Grazie per la collaborazione. Buon Lavoro! Hi. I hope u will understand me. I'm italian user of wikipedia. I'm tring to create an article about Economy in Kosovo, in italian wiki. I've seen there is a good one in albanian wiki. Do u want, and do u have time to translate or start to translate it in italian? I hope. Thank u for cooperation. Good work. --it:Utente:Zuzu macumba 23 Shkurt 2008 14:07 (UTC)

Mi piacerebbe molto aiutarti subito. Purtroppo sono sommerso dal lavoro, comunque cercherò di fare il possibile, appena trovo un buco. Per tradurlo non ci sono problemi, l'unico problema è il tempo. Mi spiace non poterci lavorare subito. Ciao. --Eagleal  23 Shkurt 2008 17:10 (UTC)

Zevendesim me robot

Redakto

Tung, zevendeso me robotin tend Category:!Film me Category:Filma. (Puntori 3 Mars 2008 14:12 (UTC))

Tjeta Puntor, e ke llafin per Wikipedine apo ndonje projekt tjeter ? --Eagleal  4 Mars 2008 16:50 (UTC)
Per Wikipedia . (Puntori 4 Mars 2008 17:02 (UTC))
  U krye ! EagleBot mbaroi levizjen nga Category:!Film ne Category:Filma. --Eagleal  6 Mars 2008 15:17 (UTC)
Flm. --Proud To Be Albanian diskuto°) 6 Mars 2008 15:19 (UTC)
Flm, flm (Puntori 6 Mars 2008 21:02 (UTC))

Kandidim ne Wikibooks

Redakto

Do te beje mire te e paraqisje qendrimin tend KETU. (Puntori 14 Maj 2008 12:33 (UTC))

E kam pare, por meqe nuk kam nje account dhe nuk kam asnje edit deri tani, mendova se sdo ishte e drejte te veproja. Nejse po e vendos si parapelqim, jo si vote. --Eagleal  15 Maj 2008 11:37 (UTC)
e kuptoj qendrimin, edhe Dori kishte te njejtin qendrim. Por meqe jemi vetem dy editues aktiv, pra une dhe Dani atehere kush do te votoje? Kurse ne anen tjeter na nevojitet nje akses burokrati sepse per cdo nevoje po duhet ti kontaktojme "kujdestaret". (Puntori 15 Maj 2008 12:21 (UTC))

[2] --Λeternus 26 Maj 2008 17:35 (UTC).

Stampa për artikujt nën konstruktim

Redakto

A ekziston kjo stampë këtu apo duhet krijuar? --Λeternus 30 Maj 2008 18:04 (UTC)

E ke fjalen per stampen {{inuse}} ? --Eagleal  30 Maj 2008 19:34 (UTC)
Po, të falemnderit. --Λeternus 31 Maj 2008 08:44 (UTC)


Multi Wiki (InterWiki)

Redakto

Pershendetje deshta me te pyet si eshte puna e ketyre BOT-aave qe i vendosin keto Multi Wiki, sepes ku kam shkruar per kometat asnje akoma nuk eshte (multi wiki po mendoj)... edhe pse ka kaluar qe nje kohe qe i kam shkruar?(p.sh. [3]). Une nuk po e kuptoi kete po e shoh qe e keni rregulluar te kjo kometa e fundit qe e morra si shembull, por jan edhe disa tjera qe i kam kriuar dha akom ju mungon Inter Wiki. Te pakten deshta sado pak nje shpjegim se si funksionojn keta BOT-at perse te disa artikuj i vejn shum shpejt e te disa ngecin? Pune te mbar--Niki007 6 Qershor 2008 13:47 (UTC)

Per te vendosur InterWiki (en) me robot te artikujt pa interwiki, besoj eshte me mire te kontaktosh Bet_0, sepse ka nje rrobot te miratuar kastile per kete pune.
Per sa i perket funksionimin e rrobotave (çfare eshte rroboti ne wp) dhe InterWiki, po ta shpjegoje:
 • Nje rrobot (xbot) mund te niseet vetem nje nje tip projekti, wikipeda, wikisource, wikibooks, etc.
 • xbot niset -> hap nje faqe ne kerkim te lidhjes Interwiki ([[xx:Emri i artikullit]], quhen interlanguage, domethene ndergjuhesh) ne nje projekt, shmb. gjuha sq e wikipedia.
 • rroboti fillon me faqen Kometa Y
 • xbot kontrollon çdo link (ata en, it, de, etc) qe ne ate faqe ekziston, dhe e ndjek.
 • ne sq:Kometa Y ka link vetem te en, xbot vete te en:Comet Y, dhe kontrollon per interwiki te tjere: ne qofte se en ka interwiki per de, etc ai i ruan ato
 • kthehet ne sq:Kometa Y dhe shton intewikit qe gjeti ne wikipedite e tjera de:Komet Y, it:Cometa Y, etc
 • dhe vazhdon ne te njejten menyre ne faqet e tjera.
Problemi eshte se ne qofte se te faqja ku xbot niset nuk ka te pakten nje interwiki, ai nuk mund te kryej asnje pune. Keshtu qe rrobotet automatik (shumica) nuk punojne.
Rroboti i Bet_0 punon ne menyre manuale, dhe Bet_0 vet ndihmon rrobotin te gjej nje interwiki per wikit e tjera.
Ne qofte se ti ne nje artikull vendos te pakten nje interwiki, si persh. en:Kometa XYZ, atehere mund te ndihmonin edhe rrobotet automatik.
Per ta kuptuar sa me mire funksionimin nje skeme mund te ndihmonte, dhe do duhet edhe per ta vendosur te WP:BOT si shpjegim i metejshem. Do te mundohem ta bej, por per tani nuk mund te premtoj. Shpresoj te kem qene sa me i qarte. Per shpjegim me te mire te ndonje hapi me pyet. Te fala. --Eagleal  6 Qershor 2008 16:15 (UTC)
Faleminderit per pergjigjejen e kuptova me se miri qenka qe kur ta krijoj nje artikul ti fus disa Inter Wiki vet (qdo here nese jan te hapura ne gjuhet tjera) dhe kjo po me duket me e kollajshme FLM edhe nje here! Pune te mbar--Niki007 7 Qershor 2008 16:45 (CEST)

Stampat e cungjeve

Redakto

Tung, a din si ta rregullojmë problemin që kur vendosen dy stampa të cungjeve në një artikull një mbi një mbet një hapësirë e madhe mes tyre ?--Cradel 8 Qershor 2008 17:08 (CEST)

Ka dy menyra: (1) me javascript, mund te marin pjesen qe getElementsByClass() i Prototype, ose (2) me nje stampe permbledhese, tip {Stampa:Cunget|Info|Int} qe anullon margin.
Ose i heqin margin dhe i shtone linja te reja (<br/>). --Eagleal  8 Qershor 2008 20:08 (CEST)
I kam shtuar funksionin "Clear" në "style", pra në css, por pa i shtuar një line break (br), në mënyrë që stampa të bie në fund të faqes por të mos krijohet një line break mes dy stampave , a do të funksiononte kështu ? --Cradel 8 Qershor 2008 20:55 (CEST)
Ja ky eshte efekti [4], besoj se mjafton. --Eagleal  8 Qershor 2008 21:00 (CEST)
Dhe që të mos bashkohet edhe me stampën naviguese, mund t'i shtojmë asaj funksionin clear me line break , shiko p.sh. Flamuri i Belizës, dhe efekti do të shihej më mirë me një fotografi p.sh. Përdoruesi:Cradel/Livadhi --Cradel 8 Qershor 2008 21:01 (CEST)

OK, Eagleal 8 Qershor 2008 21:07 (CEST)

Si mund te e krijoj nje wiki bot vetem me funksion te zevendesimit (replace) se me nevojitet shume kurse te kerkoj nga te tjeret te e bejn ate me kushton fillimisht kohe te bej liste te zevendesimeve e le me kohen e kerkimit te tyre ne artikujt qe di ku duhet bere zevendesime ne mase. Flm Puntori 10 Qershor 2008 11:46 (CEST)

BotWiki eshte nje wiki e dedikuar roboteve te Wikimedias, shumica ne it dhe en. Te nevojitet Python 2.5 (per pywikipedia) qe ketej dhe instaloje, shkarko pywikipedia framework.
Ndiq kete manual. Per probleme me kontakto mua ose ata atje.
Hap nje account per botin, e rakomanduar se mund te ket probleme dhe duhet bllokuar, ne qofte se punon me accountin tend do bllokohesh edhe ti. persh. PuntoriBot, etc.
Kerko miratimin te WP:KPMR. Me kaq mbarove.
P.S.: Te pywikipedia gjen nje file te quajtur replace.py, eshte ai qe do perdoresh per zevendesimet. --Eagleal  10 Qershor 2008 16:07 (CEST)

Burokrat

Redakto

Urime Eagleal, tani ke privilegjet e burokratit sipas votimit. Nëse ke pyetje më thuaj. Dori | Diskuto 11 Qershor 2008 03:59 (CEST)

Faleminderit --Eagleal  11 Qershor 2008 12:17 (CEST)

Vote per Puntor-in

Redakto

Eagleal, Na duhet vote per burokrat per Puntor-in tek WikiFjalori Ketu Faleminderit, --Zeke 11 Qershor 2008 07:33 (CEST)

Urime detyra e re e burokratit... Pune te mbar--Niki007 11 Qershor 2008 23:25 (CEST)

Faleminderit. Eagleal 12 Qershor 2008 12:58 (CEST)

SUL request for Diti

Redakto

Hello,

In order to finish merging of my SUL account, I request usurpation of Diti. He has no contribs and registered on December, 13th 2006. Since my main account (I don't know why) is on EN, here is my confirmation.

Please leave me a message on Commons to contact me. Thanks in advance! Diti (talk to the penguin) 12 Qershor 2008 15:53 (CEST)

  On Hold. Diti (now Diti2) was notified. Because of our policy, you have to wait for about 2 weeks. Only if Diti doesn't have any arguments against your request could be accepted. --  eagleal  15 Qershor 2008 02:21 (CEST)
Still on Hold. You have to ask a steward to delete your global account, before I can rename you locally (m:SR/SUL). --  eagleal  25 Qershor 2008 20:56 (CEST)
 Y Done:. --  eagleal  25 Qershor 2008 23:03 (CEST)

Flm për këtë, vetëm nëse kishe mujt mi ba ngjyrat edhe për rezultate manuale, p.sh. nëse rezultati është Fshije/Largoje etj. ngjyra do të jetë e kuqe (si tek KUNDËR) etj. --Cradel 12 Qershor 2008 21:28 (CEST)

Hidhi nje sy tani, ne qofte se nuk te bene pune provoje ta modifikosh sipas kerkesave te tua, duke mbajtur funksionet e thjeshta, per njerez si mua qe pertojne  . --   eagleal  12 Qershor 2008 21:44 (CEST)

Portal per fiziken

Redakto

Hey, tung, kur te kesh kohe mund te hapesh nje portal per Fiziken. Provova, po nuk po marr vesh se si behet redaktimi. thanks per ndihmen. —Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Aksoquant (diskutimiredaktime) 13 Qershor 2008 07:26 (CEST).

Ok, do ta provoj. --   eagleal  13 Qershor 2008 13:20 (CEST)
Portali mbaroi. Tani fjafton te modifikosh kutit (Redakto) dhe te shtosh permbajtje. Pune te mbare. --   eagleal  13 Qershor 2008 13:39 (CEST)

Revert

Redakto

You reverted to version tainted with English in lower title. My table is now purely ALBANIAN. Please improve this, but NOT revert. Thanks. I made table as close as possible to version wanted by you, even I used Albanian title for archaic letters - all eight letters exists in Unicode: http://unicode.org/charts/PDF/U0370.pdf English, but not simple english wiki fooled you covering existence of two letters. I tell you truth - Do not believe only English wiki, try too Simple English - more things there are not missed. 91.94.38.24 20 Qershor 2008 20:39 (CEST)

What happens to my request? --WikiDreamer 23 Qershor 2008 21:52 (CEST)

 Y Done: --  eagleal  24 Qershor 2008 12:52 (CEST)

I want to usurp user:orion(no contribution)for SUL account unification and vandal prevention. I'm a active editor of zh:user:orion,The confirmation here[5],Thank You. and I have wait for almost 3 weeks, But another crats user:dori have no answer to me.--Orionn 25 Qershor 2008 03:17 (CEST)

 Y On Hold: Orion (now Orion2) was notified. Because of our policy, you have to wait for about 2 weeks. Only if Orion doesn't have any arguments against your request could be accepted. Regards, --  eagleal  25 Qershor 2008 23:16 (CEST)
 Y Done:. Regards, --  eagleal  3 Korrik 2008 19:33 (CEST)

Cung gati

Redakto

kur ke përdor stampën CungGati ke shlyer me këtë edhe kategorinë në stampa, kështu kanë humbur shumë artikuj cung kategorinë pasi që ata kanë pas si të si kategori të vetme kategorinë nëpërmjet stampës. të lutëm shto edhe kategorinë te të gjitha stampat që ke ndryshu se nuk i gjej gjitha ndryshimet që ke bë ti, pasi kam qen një kohë joaktiv në wiki. tung --bet_0 6 Korrik 2008 15:39 (CEST)

Me duket se u bë. --  eagleal  6 Korrik 2008 19:23 (CEST)
jo krejt shiko psh: Kurdët Kategoria Cung-cung. ;) tung --bet_0 6 Korrik 2008 22:21 (CEST)
OK, tani u rregullua. Te pakten deri tani :P. Te fala. --  eagleal  7 Korrik 2008 01:59 (CEST)

Si te kam

Redakto

E perdora nga libri i Arstidh Koles, Arvanitasit.Hidhi nje sy.Faleminderit.--Taulant23 7 Korrik 2008 03:10 (CEST)

Dakort, do ti vë dhe referencat.Tek ilirët harta eshte gabim.Une jam perdorues i Wikipedise Angleze mëse 4 vjet[6],dhe gjeta sot qe po i njejti ektremist grek [7] ka bere ndryshime edhe ketu ne kete Wikipedine tone.--Taulant23 7 Korrik 2008 03:19 (CEST)

 • Patjetër me atë po merrem.--Taulant23 7 Korrik 2008 03:25 (CEST)
E forte sa po beja ==Burimi i të dhënave==

e bere ti ;)ne nji mendje.--Taulant23 7 Korrik 2008 03:34 (CEST)

Kompjuteri → タチコマ robot

Redakto

I own both accounts. This request is to unify all of my bot accounts for SUL. Thanks. -- Cat chi? 11 Korrik 2008 12:52 (CEST)

 Y Done: Regards. --  eagleal  11 Korrik 2008 16:03 (CEST)

pyetje

Redakto

Pershendetje, mund te me ndihmosh se si mun dte ngarkoj disa foografi? sank georg – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 217.24.240.8 (diskutimiredaktime) 29 Korrik 2008 15:24 (CEST). ( --80.80.167.253 26 Shtator 2008 15:47 (CEST))

Si gje e pare duhet te hapni nje llogari (Ndihmë:Si hapet një llogari).
Pastaj duhet te shtypni butonin Ngarkoni skeda te kutia mjete nga e majta e faqes, ose shtypni kete buton.
Aty ndiqni udhezimet. Ju kujtoj se nuk mund te ngarkohen figura/skeda me te drejte autori, ose te drejte jo publikimi. Te fala. --  eagleal  26 Shtator 2008 16:40 (CEST)

Ndihmë

Redakto

Mendoj se informatat në tabela te Wikipedia:Lista e Wikipedianëve sipas redaktimeve (përpos kolonës Nofka) do të ishte më mirë të qëndronin në mes të fushave përkatëse. A e di ndonjë mënyrë më të shpejtë se si mund ta rregulloj këtë pa shtuar <center> </center> në çdo fushë? --Λeternus 14 Shtator 2008 21:41 (CEST)

kolona "redaktimet" që ishte stampë e rregullova por nuk mendoj se të tjerat mund të bëhen në mënyrë tjetër --Cradel 14 Shtator 2008 21:54 (CEST)
Menyra Automatike: E vetmja menyre qe tani me vine ne mendje eshte duke perdorur javascript, ne "kollonat" ne klasat ose id-it e tabelave (domethene çdo td qe na intereson).
Menyra Manuale: Mund te krijojme nje class (CSS) qe ka text-align:center, dhe style te tjera qe duhen, dhe ti vendosim ne çdo td manualisht. Ose direct me style="", po eshte me e gjate. --  eagleal  15 Shtator 2008 01:04 (CEST)
Keto vetem ne qofte se do vetem disa kollona qe te jene ne qender jo te gjithe (edhe pse po te ishin te gjitha do te dukej keq).--  eagleal  15 Shtator 2008 01:05 (CEST)
Më duket se të kam treguar më parë se nuk merrem vesh shumë në këto gjëra, prandaj të lus që kur të kesh kohë t'i rregullosh tabelat. --Λeternus 15 Shtator 2008 23:32 (CEST)
OK pastaj. Do shikoj çmund te bej. --  eagleal  17 Shtator 2008 01:02 (CEST)

Buonasera a te dall'Italia, ti scrivo in merito a questo articolo, riguarda un noto attore italiano di una nota serie televisiva italo-austriaca ovvero il Commissario Rex. Capparoni è l'attore principale, ma ha già fatto molte pellicole con registi famosi tra cui Dario Argento. Penso che per l'arrivo dell'inverno arriveranno le nuove puntate e grazie a Rai International arriveranno anche in Albania o in italiano o ridoppiate apposta in albanese. Te la sentiresti di aiutarmi? Ti ringrazio in anticipo--Lodewijk Vadacchino 15 Shtator 2008 20:14 (CEST)

Purtroppo per adesso sono molto occupato. Vedro cosa posso fare, ma non ti posso promettere niente. --  eagleal  17 Shtator 2008 01:01 (CEST)

Ey Me Fal Desha Te Pyes Si Mundem Me Futur Tabelen E Permbajtjeve.


Kalo Mir... – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga MickY (diskutimiredaktime) 16 Shtator 2008 19:08 (CEST).

Tjeta MickY. Tabela e permbajtjeve vendoset automatikisht, kur behen 4 ose me shume seksione. Per seksione e kam fjalen per titujt e paragrafeve (pershmb. te artikulli Faton Toski, "Biografia" dhe "Shiko dhe kete" jane tituj seksionesh). Shpresoj te te kem ndihmuar. Te fala. --  eagleal  17 Shtator 2008 01:00 (CEST)
Flm Shum Per Ndihmën E Kam Kuptuar... – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga MickY (diskutimiredaktime) 19 Shtator 2008 18:09 (CEST).

Hi Eagleal, I am contacting you as your name is given at the local embassy. A deletion request was filed at Commons for an image that is referenced by this article on the ground of major factual inaccuracies. The inaccuracies are summarized at the image description, its associated talk page, and at the deletion request. It would be helpful if this image could be removed from this article or substituted or if someone from this project could express at the deletion request why this image should be kept. Thanks for your help and best regards, AFBorchert 27 Shtator 2008 15:17 (CEST) P.S. Please be so kind and reply, if necessary, at my Commons talk page as I am not a regular at this project.

Roboti për largimin e vandalizmit

Redakto

Në Wikipedian anglisht i kam vërejtur disa robotë shumë efektivë të cilët menjëherë e identifikojnë dhe e largojnë përmbajtjen vandale nga artikujt. Si mund t'i ftojmë disa prej tyre që ta kryejnë atë detyrë edhe këtu? --Λeternus 7 Tetor 2008 21:46 (CEST)

Tjeta Ae. Shumica jane robote indipendent te operuar nga grupe kundra vandalizmit dhe punojne me en:IRC (ref) ose me kompjuterat e perdoruesve te zgjedhur.
Neqofe nje emrin e ndonje jo nga ata larte postohe ketu poshte, po qe punojne si rrobota normale (tip ai qe kam une), ndoshta mund te bejme ndonje gje.
Edhe neqofte se do te mund ti binim ketu, ata duhen pershtatur te njohin vandalizmat ne gjuhen shqipe. --  eagleal  8 Tetor 2008 12:51 (CEST)
Harrova ka nje IRC Channel per kundra vandalizmit te projekteve te vogla: #wikimedia-swmt. --  eagleal  8 Tetor 2008 12:54 (CEST)

Historia e Malit te Zi

Redakto

Nuk kisha andonjë komet të posaqëm por pasi në kohët e fundit shpalosa shum literaturë Historie desha të ndërhyja ne Historinë e Malit të Zi, dhe atë vetëm në disa statistika jo aq domethënëse. Përshëndetje Valdet Gashi – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Gasi Valjdet (diskutimiredaktime) 20 Tetor 2008 13:35 (CEST).

Jeni te lire te redaktoni. Per ndihme shikoni Wikipedia:Ndihmë. Te fala. --  eagleal  20 Tetor 2008 18:43 (CEST)

Hola Eagleal o Eaglebot, lo siento hablo español, je suis navré je parle français, I'am sory I speak english.--Christophe Conesa 21 Tetor 2008 15:15 (CEST)

Stampa: Birth date and age2

Redakto
Meqe me leht eshte te kopjohet materiali nga anglishtja po duhet edhe stampat si jan me i marr. Kjo stamp po ma cet daten ne stilin anglez dmth Muaji data, viti dhe asesi spo mundem te e kthej shqip mbar: data muaji, viti. Provova me ate qe di, por sun e permiresova (ndoshta edhe e kam ber per nje moment e cookies nuk me kan tregu ndryshimin e vertet, nuk e di).
Nese ke koh shih rregullojre.
Pershendetje, Puntori 20 Nëntor 2008 13:05 (CET)
Nuk eshte me mire te perdoret {{Ditëlindja dhe mosha}}? Ajo ështe e rregullt. Mjafton te shkruash: {{Ditëlindja dhe mosha|D|M|YYYY}}. --  eagleal  6 Dhjetor 2008 12:19 (CET)
Jo, ne rastin tim me duhet ajo ne anglisht sepse kopjoj tabela me informata te tera te sportit nga anglishtja dhe ne vend se te rishkruhen ose riperpunohen, thjesht mund te kopjohen. Ne kete rast duhet menyra e dhenjes se te dhenave te mbetet e njejt vetem menyra e paraqitjes te kthehet ne shqip. Une i kuptoj stampat dhe kodimin (nuk jam profesionist) dhe kete ate dite kur e shikova nuk mundja te e kthjelloj e te e rregulloj. Do te shoh nje dite kur te kem nerva edhe njehere dhe ta rregulloj. Puntori 15 Dhjetor 2008 23:09 (CET)
Provoje njeher te ben pune apo jo. E provova mos e rrregulloja dot. --  eagleal  16 Dhjetor 2008 09:44 (CET)
E provova, nuk po ban. Po duhet me e perpunu at cka ta kopjoj e ajo merr kohe shume se psh nese kopjpj tabelat qe permbajne 100 lojtare e me shume atehere duhet te gjith me i punu me kete stampen shqip atehere kot i kam kopju sa per ashtu i punoj vete. Puntori 16 Dhjetor 2008 09:48 (CET)
Per me e testu stampen shih Kampionati_Evropian_i_Futbollit_1964_skuadrat. Puntori 16 Dhjetor 2008 09:53 (CET)
OK, super. Falmenderit. Puntori 16 Dhjetor 2008 09:58 (CET)

Kandidature per administrues

Redakto

Do te ishte shume mire qe te merrje pjese ne vendimin per dhenjen edhe nje te drejte per administrues. Shih ketu kandidaturen e sponzoruar. Puntori 24 Nëntor 2008 14:30 (CET)

SUL request: Aurora

Redakto

Hello! I own the SUL account for username Aurora. The username is taken here, but this account has 0 edit. Could you please consider renaming this account? Please see my talk page on meta for confirmation. Thanks in advance. Aurora@meta (talk) 6 Dhjetor 2008 05:12 (CET)

 Y On Hold: Aurora (now Aurora2) was notified. Because of our policy, you have to wait for about 1 week. Only if Orion doesn't have any arguments against your request could be accepted. Regards,   eagleal  6 Dhjetor 2008 12:00 (CET).
 Y Done: --  eagleal  11 Dhjetor 2008 23:42 (CET)

stampa Stampa:Infobox shkrimtar

Redakto

Stampa:Infobox shkrimtar, po më duket se rreshti nacionaliteti duhet të ndërrohet në shtetësia. Së pari sepse fjala nacionalitet përzihet me kombësi=racë së dyti rrallë shkruhet në dokumente nacionaliteti e më shpeshë shtetësia dhe së treti për ta forcu të parën nacionalitet=shtetësia është ndryshore=variable nuk është konstante. --Hipi Zhdripi 13 Dhjetor 2008 05:54 (CET)

E ndërrova Nacionalitetin me Nënshtetësia. --  eagleal  14 Dhjetor 2008 01:06 (CET)

O.K--Hipi Zhdripi 14 Dhjetor 2008 06:48 (CET)

Translation to albanian

Redakto

Mire dita. I want translate one sentence to albanian language. "Greek monuments outside Greece". Very thnak you for translate this. --Orange.man 3 Janar 2009 15:52 (CET)

"Monumentet greke jashtë Greqisë". --Λeternus 3 Janar 2009 16:17 (CET)
Ju faleminderit. --Orange.man 3 Janar 2009 17:14 (CET)

Më fal se harrova me u kyç, po e krijoj, më saktë po e përkthej, një "tutorial" --Cradel 13 Janar 2009 20:55 (CET)

OK. Dhe me fal ne qofte se te prisha pune (1 rresht per te hequr). --  eagleal  13 Janar 2009 20:56 (CET)

Mundem?

Redakto

Si mund te krijoj nje bot. I di rregullat po si mundem??? Punetor i Rregullt5 (diskutimet) 23 qershor 2018 17:44 (CEST)Reply

Return to the user page of "Eagleal/Arkiva/02".