Diskutim:E madhe është gjëma e mëkatit

Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin E madhe është gjëma e mëkatit. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Burime për këtë vepër të KutelitRedakto

TitulliRedakto

@Udha, të lutem shiko si e pershkruan Buzo çeshtjen e titullit. E zoteroj botimin e pare qe eshte botuar me perkujdesjes e se bijes te Kutelit, ka vetem "E madhe eshte gjema e mekatit" dhe "Tat Tanushi" (jo i Bubutimes, qe me sa duket si shtese eshte zgjedhje editoriale e mevonshme). Them t'i rrime ketyre dyve, Hamiti dukshem bazohet vetem tek zgjedhja editoriale. --Mondvalsen (diskutimet) 22 janar 2018 17:57 (CET)

E hoqa nga hyrja. Le të mbetet te seksioni titulli. Shtëpia botuese Mitrush Kuteli që e ka botuar si libër me vete, me sa kam njohuri drejtohet nga vetë familja e Paskos, prandaj shtimin e "Bubutimës" duhet ta kenë bërë ata.
Seksioni Titulli mendoj se është mirë të bashkohet me seksionin me historikun e veprës, dhe të hiqet ajo fjali që përsëritet në të dyja seksionet. Poashtu mendoj se përmendja e Petraqit vetëm e prish rrjedhshmërinë e leximit të artikullit nga lexuesi.--Udha (diskutimet) 22 janar 2018 19:49 (CET)
Return to "E madhe është gjëma e mëkatit" page.