Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Magna Carta. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mbreti Xon ishte njw sundimtar mizor dhe i paarsyeshwm. Fisnikwt Anglezw u ngritwn kundwr tij. Kwshtu qw nw vitin 1215 ai premtoi se nuk do tw bwnte mwasgjw kundwr vullnetit tw tyre.

Return to "Magna Carta" page.