Diskutim:Sistemi ekonomik

Latest comment: 1 vit më parë by InternetArchiveBot in topic Internet Archive Bot
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Sistemi ekonomik. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Sistemi ekonomik ne ditet e sotme nuk calon ne mungesen e mallrave ne treg por ne shperndarjen e tyre . Tregtaret nuk jane te informuar per mallrat se sherbimet qe ato krijojne ose prodhojne, ne kete mes hyn ne mes dora e fshehte e cila duhet te krijoje mundesin e shperndarjes se mallrave aty ku jane te nevojshme qe dhe mallrat mos te shkojne dem ato mund te shiten me nje cmim me te ulet . Pra problemi nuk eshte mungesa ne treg ne ditet e sotme por shpendarje e tyre ne vem

Internet Archive Bot

Redakto

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 0 lidhje të jashtme te artikulli Sistemi ekonomik. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 19 janar 2023 11:41 (CET)Reply

Return to "Sistemi ekonomik" page.