Distrikti rajonal Fraser-Fort George

Distrikti rajonal Fraser-Fort George është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 51083.73 km² dhe popullsi 92264 banorë.[1] Prince George është kryeqëndra e distriktit.

Distrikti rajonal Fraser-Fort George
distrikt rajonal
Popullsia
 • Gjithsej92.264
Faqja zyrtarewww.rdffg.bc.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike