Prince George (Kolumbia Britanike)

Qytet në Kolumbinë Britanike, Kanadë

Prince George është një qytetDistrikti rajonal Fraser-Fort George, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 316 km² dhe popullsi 70981 banorë.[1]

Prince George
qytet
Flamuri i Prince George
Popullsia
 • Gjithsej70.981
Faqja zyrtarewww.city.pg.bc.ca/

Referime

Redakto
  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike