Divizioni Nr. 12 (Saskatchewan)

Divizioni Nr. 12 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 13887.42 km² dhe popullsi 22452 banorë.[1]

Divizioni Nr. 12
divizion
Popullsia
 • Gjithsej22.452

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan