Divizioni Nr. 17 (Saskatchewan)

Divizioni Nr. 17 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 22457.8 km² dhe popullsi 40406 banorë.[1]

Divizioni Nr. 17
divizion
Popullsia
 • Gjithsej40.406

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)" (në anglisht). Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjeraRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan