Dobërlluka

fshat në Kosovë

Dobërllukë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lluki.

Dobërllukë
Lluki
Fshat
Vendndodhja
Dobërllukë is located in Kosova
Dobërllukë
Dobërllukë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 528 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 50′ 41″ Veri

20° 56′ 47″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto