Dobrushtë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mirëz.

Dobrushtë
Mirëz
Fshat
Vendndodhja
Dobrushtë is located in Kosova
Dobrushtë
Dobrushtë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 51″ Veri

20° 35′ 25″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto