Dojnicë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Dojnicë
Fshat
Vendndodhja
Dojnicë is located in Kosova
Dojnicë
Dojnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1069 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 13′ 17″ Veri

20° 48′ 7″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto