Don Rickles lindi më 8 maj, 1926Queens, New York si Donald Jay Rickles dhe vdiq më 6 prill, 2017Beverly Hills, California. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Don Rickles
Don Rickles 1.jpg
Rickles, 2010
Informacione personale
Ditëlindja 8 maj, 1926
Vendlindja Queens, New York, SHBA
Ditëvdekja 6 prill, 2017
Vendvdekja Beverly Hills, California, SHBA
Bashkëshort(ja) Barbara Sklar
(1965–2017; his death)
Kombësia amerikan
Faqja zyrtare https://www.donrickles.com

FilmografiaRedakto

DiskografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Don Rickles – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.