Doris Pack

politikane gjermane
Doris Pack

Doris Pack (lexo: Doris Pak) lindi më 18 mars të vitit 1942Schiffweiler, Saar është politikane gjermane, pjestare e partisë CDU dhe anëtare e Parlamentit Evropian.

Pack është anëtare e këshillit të Fraksionit Evropian të partive popullore (Kristdemokratëve) dhe demokratëve Evropian, anëtare e Parlamentit Evropian dhe kordinatore e këshillit për kulturë, arsim, rinin, mediumet dhe sport (nga 1994-ta). Kryesuese e delegacionit për marrdhënje me Shqipërinë, Bosnjën, Serbinë, malin e zi dhe Kosovën. Doris Pak është po ashtu edhe anëtar e "Steering Committee", një komision parlamentarë për Iniciativen "T´i japim Evropës shpirt"

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

Shiko dhe këtëRedakto

  Wiki Libri: Letër e hapur eurodeputetes zonjës Doris Pak me kompani


Lidhje të jashtmeRedakto

MirënjohjetRedakto