Dos Hermanas

komunë në Spanjë

Dos Hermanas është një komunëSpanjë. Dos Hermanas ka 129719 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 160.52 km2.

Dos Hermanas
Town hall
Town hall
Flag of Dos Hermanas
Official seal of Dos Hermanas
Population
 • Total129.719
Demonym(s)Nazareno/a
Websitewww.doshermanas.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto