Dos Hermanas

komunë në Spanjë


Dos Hermanas është një komunëSpanjë. Dos Hermanas ka 129719 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 160.52 km2.

Dos Hermanas
Komunë
noform
Town hall
Stema_figuraFlag of Dos Hermanas Spain.svg
Vendndodhja
Dos Hermanas is located in Spanjë
Dos Hermanas
Dos Hermanas

Koordinatat: 37°17′1″V 5°55′20″P / 37.28361°V 5.92222°P / 37.28361; -5.92222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca
Qarku
Kryetari i Bashkisë Francisco Toscano Sánchez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 160.52 km2
Lartësia 42 m (m.n.d.)
Popullsia 129719 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1404 (first documented)
Vendasit Nazareno/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41700 to 41704 and 41089 (Montequinto)
Koordinatat 37° 17′ 1″ Veri

5° 55′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.doshermanas.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto