AS Online është një platformë shqiptare e-commerce për blerje online. AS Online u themelua në vitin 2016 nga Ardit Susuri.

AS Online mundësohet nga AE Group LL[1]. në Kosovë, Shqipëri. Platforma personalizon përvojën e blerjeve vizualisht për çdo klient, në vend që të mbështetet vetëm në një format të shiritit të kërkimit. Ai i lejon shitësit të listojnë produktet e tyre në AS Online dhe t'u shesin drejtpërdrejt konsumatorëve. AS Online punon me ofruesit e shërbimeve të pagesave për të trajtuar pagesat dhe nuk i rezervon vetë produktet ose nuk menaxhon kthimet.

Historia Redakto

AS Online u krijua nga Ardit Susuri, gjithashtu themelues i kompanisë AE Group, si një kompani që ofron marketing dhe zhvillimin e faqeve të internetit[2].

AS Online
LlojiTregti Elektronike
ThemeluarDhjetor 14, 2016; 6 vjet më parë
VendndodhjaKosovë
Njerëz kryesorëArdit Susuri / CEO
Faqja zyrtarehttps://www.asonline.shop/

Në janar 2017, Susuri ftoi vëllanë e tij të rifillonte kompaninë si AS Online. Ai u krijua si një llogari në instagram që i lejonte blerësit të gjenin produktet më trend në atë kohë, duke ofruar më shumë se 10000 produkte për të gjithë shqiptarët. Ata gjithashtu fituan të ardhura duke reklamuar biznese të reja në Instagram[3].

Në vitin 2020, Susuri zbuloi një metodë të re për rritjen e ndjekësve në Instagram, duke e bërë atë kompaninë më të madhe të shitjeve online në Shqipëri dhe duke u bërë llogaria më e ndjekur në Instagram[4].

Në vitin 2021, AS Online zgjeron tregun duke blerë shumë kompani të tjera të vogla si IronLuxs, Blade, PuffRush[5].

Në vitin 2022, sipas statistikave, vlera neto e AS Online është 1 milion dollarë.

Shërbimet Redakto

Më shumë se 250,000 klientë janë të disponueshëm në platformën AS Online. Furnizimi në përgjithësi vjen nga Shtetet e Bashkuara, Turqia, Gjermania, Kina .

Ka më shumë se 10,000 artikuj të ndryshëm në dispozicion.

Lansimet e produkteve bëhen vetëm në shtetet e Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë. Transporti për në Shqipëri dhe Maqedoni zakonisht vonohet 2-5 ditë ndërsa në Kosovë brenda 24 orëve. Dërgesat bëhen të sigurta dhe klientit i ofrohet kthimi i produktit në rast se nuk është si në foto, është i deformuar, nuk funksionon.

AS Online ofron gjithashtu zbritje të mëdha për të gjithë klientët e rregullt, dhe ata që marrin produkte me shumicë.

  1. ^ "Our Partners". AE Group LLC (në anglishte amerikane). Marrë më 2022-04-24.
  2. ^ "Home". AE Group LLC (në anglishte amerikane). Marrë më 2022-04-24.
  3. ^ "As online". Doku (në anglisht). 2021-08-19. Marrë më 2022-04-24.[lidhje e vdekur]
  4. ^ "Login • Instagram". www.instagram.com. Marrë më 2022-04-24. {{cite web}}: Burimi përdor titull të përgjithshëm (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Puff Rush – Nxito më shpejt" (në anglishte amerikane). Marrë më 2022-04-24.[lidhje e vdekur]