Dragan Stojkoviq

futbollist serb

Dragan Stojković (lindur më 3 Mars 1965) është një ish-futbollist serb.

Dragan Stojković
Të dhënat personale
Emri i plotëDragan Stojković
Data e lindjes (1965-03-03) 3 Mars, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesNiš, Serbia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981-1986Radnički Niš
1986-1990Red Star Belgrade
1990-1994Olympique Marseille
1991-1992Hellas Verona
1994-2001Nagoya Grampus Eight
Ekipi kombëtar
1983–2001Flag of Yugoslavia (1946–1992).svg Jugosllavia84(15)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 84 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1983 1 0
1984 5 2
1985 2 0
1986 0 0
1987 5 2
1988 6 2
1989 11 1
1990 9 2
1991 1 0
1992 1 0
1993 0 0
1994 2 0
1995 3 0
1996 8 3
1997 7 0
1998 10 1
1999 4 2
2000 7 0
2001 2 0
Gjithsej 84 15

Lidhje të jashtmeRedakto