Drechterland është një komunë në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 80.72 km² dhe popullsi 19282 banorë[1]. Hoogkarspel është kryeqendra e bashkisë.

Drechterland
Flamuri i Drechterland
Stema zyrtare e Drechterland
Popullsia
 • Gjithsej19.282
Faqja zyrtarewww.drechterland.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto