Drenogllava

fshat në Kosovë

Drenogllavë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Thanisht dhe Drenushë.

Drenogllavë
Drenushë
Fshat
Vendndodhja
Drenogllavë is located in Kosova
Drenogllavë
Drenogllavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 871 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 11″ Veri

21° 18′ 29″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto