Drenogllava

fshat në Kosovë

Drenogllavë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Thanisht dhe Drenushë.

Drenogllavë
Drenushë
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto