Duboci (Vushtrri)

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Dubofci)

Duboc është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjytet.

Duboc
Gjytet
Fshat
Vendndodhja
Duboc is located in Kosova
Duboc
Duboc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 783 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 56″ Veri

20° 53′ 42″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto