Duiven është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 35.15 km² dhe popullsi 25564 banorë[1]. Duiven është kryeqendra e bashkisë.

Duiven
Duiven panorama.JPG
Flamuri i Duiven
Stema zyrtare e Duiven
Popullsia
 • Gjithsej25.564
Faqja zyrtarewww.duiven.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland