Gelderland (provincë)

(Përcjellë nga Gelderland)
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gelderland (kthjellim).


Gelderland është një 12 provincat e Holandës me sipërfaqe 5136.51 km² dhe popullsi 2009498 banorë[1]. Arnhem është kryeqendra e provincës.

Gelderland
provincë
Flag of Gelderland
Official seal of Gelderland
Population
 • Total2.009.498
Websitewww.gelderland.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto