Dumnica e Epërme (Vushtrri)

Dumnicë e Epërme është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Krasniq i Epërm.

Dumnicë e Epërme
Krasniq i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Dumnicë e Epërme is located in Kosova
Dumnicë e Epërme
Dumnicë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 37″ Veri

21° 5′ 53″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto