Dumnica e Llugave

fshat në Kosovë

Dumnicë e Llugave është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Krasniq i Mesëm.

Dumnicë e Llugave
Krasniq i Mesëm
Fshat
Vendndodhja
Dumnicë e Llugave is located in Kosova
Dumnicë e Llugave
Dumnicë e Llugave
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 57″ Veri

21° 4′ 37″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto