Dumnica e Poshtme (Vushtrri)

fshat ne Kosove

Dumnicë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Krasniq i Poshtëm.

Dumnicë e Poshtme
Krasniq i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Dumnicë e Poshtme is located in Kosova
Dumnicë e Poshtme
Dumnicë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 594 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 49″ Veri

21° 2′ 48″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto