Durim Muqkurtaj (lindi më 4 janar 1994) është futbollistë norvegjezë me prejardhje shqiptare. Ai luan për skuadrën Hønefoss BK. Më parë Durimi ka luajtur për skuadrat Brandbu IF dhe Raufoss Fotball.