Dustin Hoffman

aktor amerikan


Dustin Lee Hoffman[1] lindi më 8 gusht 1937Los Angeles, Kaliforni, ShBA. Është një aktor amerikan, ka fituar dy herë Oskarin.

Dustin Hoffman
Dustin Hoffman - 1968.jpg
Dustin Hoffman në vitin 1968
Informacione personale
Vendlindja Los Angeles, Kaliforni, Flag of United States.svg SHBA
Bashkëshort(ja) Anne Byrne (1969–80)
Lisa Hoffman
(1980–prezent)
Kombësia amerikan

BiografiaRedakto

Jeta e hershmeRedakto

Fillimi i karierësRedakto

FilmografiaRedakto

Jeta privateRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ According to the State of California (CA Birth Index). At Family Tree Legends. Retrieved 2008-01-23.

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Dustin Hoffman – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.