Dyrøy është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 289 km² dhe popullsi 1303 banorë[1].

Dyrøy
Stema zyrtare e Dyrøy
Popullsia
 • Gjithsej1.303
Faqja zyrtarewww.dyroy.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Dyrøy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto