Écija është një komunëSpanjë, e vendosur në provincën Seville, në Andalusia. Écija ka 40863 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 978.73 km2.

Écija
Kulla e kishës Santa Maria
Kulla e kishës Santa Maria
Flamuri i Écija
Stema zyrtare e Écija
Popullsia
 • Gjithsej40.863
Faqja zyrtarewww.ecija.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto