Edward John "Eddie" Izzard lindi më 1962. Është një aktor dhe komedian.

Eddie Izzard
EddieIzzard.jpg
Izzard, 2008
Informacione personale
Faqja zyrtare eddieizzard.com

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.