Edmonton është një qytet (city) në Provincën Alberta, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 684.37 km² dhe popullsi 730372 banorë.[1]

Edmonton
qytet (city)
Popullsia
 • Gjithsej730.372
Faqja zyrtarewww.edmonton.ca/portal/server.pt

Referime

Redakto
  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera

Redakto
  •   Commons: Edmonton – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme

Redakto

Stampa:Ndarja administrative në Alberta