Eduardo Laurencena

politikan argjentinas

Eduardo Laurencena (1885–1959) ishte politikanë argjentinas. Ai shërbeu si guvernator i Provincës Entre Ríos dhe ishte senator. Babai i tij, Miguel Laurencena, ishte guvernator i njëjtës provincë.[1]

Eduardo Laurencena

ReferimetRedakto

  1. ^ Uruguay, Who's Who in Latin America: Part V, Argentina, Paraguay and. Who's Who in Latin America: Part V, Argentina, Paraguay and Uruguay. Stanford University Press. ff. 115–. ISBN 978-0-8047-0741-1. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)