Ekonomisti studion anën ekonomike të jetës shoqërore, sjelljen e agjentëve ekonomik në shoqëri dhe kushtet ekonomike të bashkëveprimit të tyre.

Specialist me arsim të lartë ose të mesëm në fushën e ekonomisë; punonjës i përgatitur që merret me çështjet ekonomike në një ndërmarrje etj. Ekonomist i lartë (i mesëm). Ekonomist plani. Punon si ekonomist.[1]


BurimiRedakto

  1. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).