Ekta Kapoor është vajza e aktorëve Jeetendra dhe Shobha Kapoor. Vëllai i saj i vogël Tusshar Kapoor është gjithashtu një aktor i Bollywood. Ajo u shkollua në Shkollën Bombay Skoceze, Mahim dhe ndoqi kolegjin në Mithibai College.

Ekta Kapoor
Ekta Kapoor at 98.3 FM Radio Mirchi 3.jpg
Ekta Kapoor (në mes) me vëllanë Tusshar (majtas) dhe babanë Jeetendra (djathtas)

Ajo kishte një djalë të quajtur Ravie Kapoor më 27 Janar 2019 përmes surrogacisë. [1]

Ekta Kapoor e filloi karrierën e saj në moshën 15 vjeç, duke u internuar me reklamues dhe regjisor të filmit Kailash Surendranath, derisa pasi mori financimin nga babai i saj, ajo vendosi të bëhej producente. [2] Ajo u përfshi në prodhimin e filmit Bollywood në 2001 duke filluar me Kyo Kii. . . Jhuth Nahin Bolta kryesor , Kucch To Hai dhe Krishna Cottage bazuar në tema mbinatyrale të ndjekura në 2003 dhe 2004. Kyaa Kool Hai Hum luajti vëllanë e saj Tusshar Kapoor . Ajo pastaj vazhdoi të bashkë-prodhojë Shkëmbim zjarri në Lokhandwala me Sanjay Gupta . Misioni Stamboll dhe IKE <span typeof="mw:Entity" id="mwQg"> </span> - Liya Hai Toh Chukana Padhega në bashkëpunim me Sunil Shetty pasuan.

Punimet e mbledhuraRedakto

2019 Kënga Vande Mataram në Romeo Akbar Walter

televizionRedakto

Më poshtë është lista e shfaqjeve Televizive të prodhuara nga Kapoor nën flamurin e saj Balaji Telefilms. Shënim: seritë televizive me guxim janë shfaqjet aktualisht në ajër.

  1. ^ "Ekta Kapoor names her newborn son after father Jeetendra, calls him Ravie Kapoor". Hindustan Times (në anglisht). 31 janar 2019. Marrë më 5 mars 2020.
  2. ^ Bajwah, Dimpal (7 qershor 2017). "From being known as a superstar's daughter to becoming TV's Czarina, here's how Ekta Kapoor's career shaped up". The Times of India. Arkivuar nga origjinali më 23 korrik 2018. Marrë më 1 korrik 2018. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)