Bollywood (sqt. Bollivudi) është qendra për studiot e fimitIndisë, emërtuar sipas Bombay dhe Hollywood.

Aktorët dhe Filmat Redakto

Këtu shini aktorët dhe filmat më të njohur të Bollywood-it

Filma Redakto

Shiko edhe: Lista e filmave të Indisë
Chennai Express

Kuch Kuch Hota Hai

Jab Tak Hai Jaan

Main Hoon Na

Happy New Year

PK

Aktorët Redakto

Shiko edhe: Lista e aktorëve të Indisë
Shahrukh Khan

Salman Khan

Kajol

Madhuri Dixit

Amitabh Bachchan

Deepika Padukone

Shiko edhe Redakto

Lidhje të jashtme Redakto