Rani Mukerji (Hindi, रानी मुखर्जी , Rānī Mukharjī) lindi më 21 mars 1978. Ajo është një fotomodele dhe aktore e njohur indiane.

Rani Mukerji

Çmime

Redakto


Lidhje të jashtme

Redakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.